Kondismedlem Sponset innhold
Halvmaratonstarten (foto: Bjørn Hytjanstorp).

Halvmaratonstarten (foto: Bjørn Hytjanstorp).

Siri Størmer og Frode Stenberg vant Lørenskog Halvmaraton

Lørenskog Halvmaraton var som vanlig KM Halvmaraton for Oslo Friidrettskrets og Akershus Friidrettskrets - og også åpningsløp i Vinterkarusellen på Romerike. Det var ca 250 deltagere totalt i år som i fjor, 175 av dem på halvmaraton (171 i fjor).

Klar seier til Frode Stenberg
I herreklassen var det jevnt i teten til litt etter midtveis på den tredje av fire runder, da rykket Frode Stenberg i bakken opp mot sykehuset og fikk raskt en stor luke til klubbkameraten Janis Arsenikovs og Øivind Bjerkseth fra Royal Sportsklubb. Etter dagens klart raskeste innspurt kom Frode i mål på 1:14:06, og sikret KM-gull for Akershus. Janis løp inn til sølv i KM-Akershus på 1:15:45 mens Øivind vant KM-gull for Oslo med 1:16:22.  Jon Olsen på 4. plass løp inn til KM-sølv for Oslo med 1:16:39.

Frode var nummer 4 i fjor (vant M20-22) med tiden 1:16:43, og har åpenbart forbedret seg kraftig. Det var kaldere i år, og ikke minst en sjenerende vind, så en forbedring på nesten tre minutter er imponerende. 

IMG_3077_Tet_trio_fra_v_Stenberg_Bjerkseth_Arsenikovs.jpg
Tettrioen i herreklassen på den andre av fire runder, med 364 Frode Stenberg, 53 Øivind Bjerkseth og 365 Janis Arsenikovs (foto:Olav Engen).

De raskeste herreløperne  (forbehold om at vi har markert riktige KM-vinnere):

Topp 20 menn (132 deltagere)        
1   Frode Stenberg Lørenskog Friidrettslag 1:14:06   Ak-gull
2   Janis Arsenikovs Lørenskog Friidrettslag 1:15:45   Ak-sølv
3   Øivind Bjerkseth Royal Sportsklubb 1:16:22   Oslo-gull
4   Jon Olsen Høybråten og Stovner 1:16:39   Oslo-sølv
5   Brandebura Michael NOTEAM 1:17:46    
6   Hans Chr. Aarnes Nittedal IL 1:18:21   Ak-bronse
7   Sverre Gunnar Brustad Lørenskog Friidrettslag 1:18:39    
8   Ole Edvard Bjørnstad Mogutten IL 1:19:09    
9   Askild Vatnbakk Larsen NOTEAM 1:19:41    
10   Trygve Lorentzen Gjelleråsen IF 1:19:52    
11   Mathias Oppegaard Aurskog - Høland Friidrettslag 1:20:34    
12   Morten Omland Kjelsås IL 1:20:44   Oslo-bronse
13   Harald Skarpteig Bøler IF 1:20:59    
14   Amund Hognestad Jensen Eidsvold Turnforening Friidret 1:21:39    
15   Bjørn Tore Gullord Lørenskog Friidrettslag 1:21:42    
16   Henrik Foss Aurskog - Høland Friidrettslag 1:21:45    
17   Roger Thompson Driv IL Friidrett 1:21:47    
18   Trond Hansen Sportsklubben Vidar 1:21:53    
19   Tore Jensen Kjelsås IL 1:23:21    
20   Andreas Gossner Romerike Ultraløperklubb 1:23:40    


Siri Størmer klart raskest i kvinneklassen
I kvinneklassen var det aldri noen tvil om at favoritten Siri Størmer fra SK Vidar skulle vinne. Med tiden 1:24:18 vant hun halvmaraton totalt og KM-gull for Oslo. - Jeg er godt fornøyd med tiden, det var tungt i vinden, sa Siri Størmer til kondis.no. - Dette var min første halvmaraton i år, mindre enn to minutter svakere enn tiden min i Oslo maraton i fjor.

Nærmest Siri kom Line Haug Pedersen fra Løpsklubben 1814 med tiden 1:28:48 og Dorte Foss fra Raufoss IL som løp på 1:31:22.

Vinterkarusellen-2015-2016-Halvmaraton-SS.jpg
Siri Størmer var overlegen i kvinneklassen(foto: Bjørn Hytjanstorp).

De raskeste kvinneløperne  (forbehold om at vi har markert riktige KM-vinnere):

Topp 10 kvinner (43 deltagere)        
1   Siri Størmer SK Vidar 1:24:18   Oslo-gull
2   Line Haug Pedersen Løpsklubben 1814 1:28:48    
3   Dorte Foss Raufoss IL -Friidrett 1:31:22    
4   Lise Busterud Nordal FIK Orion 1:31:51    
5   Johanne Lægran Sportsklubben Vidar 1:32:22   Oslo-sølv
6   Inger Haugland NOTEAM 1:33:04    
7   Marianne  Moe Fet  Friidrettsklubb 1:36:39   Ak-gull
8   Oda Lægran Sportsklubben Vidar 1:37:18   Oslo-bronse
9   Tone Fløttum Fet Friidrettsklubb 1:37:33   Ak-sølv
10   Vibeke Wold Søndrerypene 1:40:49    
11   Ina Strømstad Fossum IF 1:40:57   Ak-bronse


Se flere bilder nedenfor resultatene

Se også 209 bilder fra halvmaraton og 5 km lastet opp til vår bildedatabase:
Lørenskog Halvmaraton 2015


Klassevis resultater:

Halvmaraton        
             
 Kvinner 18-19        
1   Johanne Lægran Sportsklubben Vidar 1:32:22    
2   Oda Lægran Sportsklubben Vidar 1:37:18    
             
 Kvinner 23-34        
1   Line Haug Pedersen Løpsklubben 1814 1:28:48    
2   Kaisa Svergja Raumar Orientering 1:45:08    
3   Heidi Birkelund Coop 1:46:41    
4   Maja Dille Thorkildsen NOTEAM 1:47:50    
5   Synne Berger Halmsås og Omegn Skilag 1:53:17    
6   Madelen Aas Hogstad NOTEAM 1:55:02    
7   Anine Hegre NOTEAM 1:55:36    
8   Alexandra Bugeil NOTEAM 1:56:49    
9   Kristine Holbein Dybvik NOTEAM 2:17:46    
             
 Kvinner 35-39        
1   Inger Haugland NOTEAM 1:33:04    
2   Tone Fløttum Fet Friidrettsklubb 1:37:33   Ak-gull
3   Paz Lopez Doriga NOTEAM 1:43:50    
4   Leila Ferguson Romerike Ultraløperklubb 1:47:24   Ak-sølv
5   Eva Watson NOTEAM 2:05:59    
             
 Kvinner 40-44        
1   Vibeke Wold Søndrerypene 1:40:49    
2   Gro Espeseth NOTEAM 1:42:01    
3   Hilde Johannssen Romerike Ultraløperklubb 1:42:12   Ak-gull
4   Monica Sannerud Raumnes & Årnes IL 1:47:10   Ak-sølv
5   Anne Simensen Nordea 1:47:14    
6   Siri Anne Mørk Hansen NOTEAM 1:48:09    
7   Anne Juvik Røykås Racing Girls 1:48:48    
8   Monica Nyheim BIL Ahus 1:49:31    
9   Camilla Paulsen NOTEAM 1:49:43    
10   Kathrine Lie Lørenskog skiklubb 1:50:19   Ak-bronse
11   Ewa Holmstad NOTEAM 1:50:26    
12   Beate Elvebakk Røykås Racing Girls 1:53:42    
             
 Kvinner 45-49        
1   Siri Størmer SK Vidar 1:24:18   Oslo-gull
2   Dorte Foss Raufoss IL -Friidrett 1:31:22    
3   Lise Busterud Nordal FIK Orion 1:31:51    
4   Marianne  Moe Fet  Friidrettsklubb 1:36:39   Ak-gull
5   Ina Strømstad Fossum IF 1:40:57   Ak-sølv
6   Anne Myhr Sportsklubben Vidar 1:43:19   Oslo-sølv
7   Randi Frøyland Kjus NOTEAM 1:43:46    
8   Nina Hansen NOTEAM 2:27:18    
9   Anette Kristiansen Feiring IL 2:54:23   Ak-bronse
             
 Kvinner 50-54        
1   Anne Marit Arnegaard Romerike Runners 1:41:35    
2   Marianne Meikle CSC BIL 1:45:15    
3   Marit K.B Bjerknes Romerike Ultraløper kLubb 1:52:27   Ak-gull
4   Våril Bendiksen Skedsmo vgs 1:57:09    
5   Hanne Byrbotten Martinsen Raumnes & Årnes IL 2:04:10   Ak-sølv
             
 Kvinner 55-59        
1   Solbjørg Sørensen Jutul IL 1:57:55   Ak-gull
             
 Menn 12-13        
1   Nicolas Holmgren Lørenskog Friidrettslag 1:41:51    
             
 Menn 14-15        
1   Njål Pedersen Team Foss 1:34:22    
2   Sondre Schou Olsen Høybråten og Stovner IL 1:34:56    
             
 Menn 18-19        
1   Henrik Foss Aurskog - Høland Friidrettslag 1:21:45    
             
 Menn 23-34        
1   Frode Stenberg Lørenskog Friidrettslag 1:14:06    
2   Janis Arsenikovs Lørenskog Friidrettslag 1:15:45    
3   Øivind Bjerkseth Royal Sportsklubb 1:16:22    
4   Brandebura Michael NOTEAM 1:17:46    
5   Hans Chr. Aarnes Nittedal IL 1:18:21    
6   Askild Vatnbakk Larsen NOTEAM 1:19:41    
7   Mathias Oppegaard Aurskog - Høland Friidrettslag 1:20:34    
8   Amund Hognestad Jensen Eidsvold Turnforening Friidret 1:21:39    
9   Marius Dreyer NOTEAM 1:23:52    
10   Øystein Hjelm Blodsmak Sportsklubb 1:27:53    
11   Ole Jakob Michelsen NOTEAM 1:29:19    
12   Bent Ulseth Aurskog - Høland Friidrettslag 1:29:54    
13   Per Kristian Julsrud BDO Romerike BIL 1:30:22    
14   Kristoffer Skogsrud Bugge Rye Sp.Kl. 1:30:23    
15   Arnfinn Jensen Bygland IL 1:32:36    
16   Tor Arne Haraldsen HL 1:33:34    
17   Tomas Wang NOTEAM 1:33:44    
18   Jørgen Sand Sprinklerteknikk AS 1:34:49    
19   Lars Philip Olaussen Romerike Runners 1:38:26    
20   Henrik Walker Moe BEKK 1:41:41    
21   Tom-Christian B Johannessen NOTEAM 1:45:57    
22   Henning Brøvig Hanssen Gode Venners Lag 1:51:39    
23   Lars Erik  Flesvik NOTEAM 2:05:51    
             
 Menn 35-39        
1   Ole Edvard Bjørnstad Mogutten IL 1:19:09    
2   Trygve Lorentzen Gjelleråsen IF 1:19:52    
3   Harald Skarpteig Bøler IF 1:20:59   Oslo-gull
4   Roger Thompson Driv IL Friidrett 1:21:47   Ak-gull
5   Olav Holden NOTEAM 1:26:44    
6   Anders Kibsgaard Gjensidige Sport 1:32:00    
7   Ole Østbakken NOTEAM 1:35:08    
8   Tor Olav Eikrem Norsk Energi 1:37:25    
9   Øystein Laberget Rejlers 1:38:07    
10   Kenneth Pham NOTEAM 1:38:47    
11   Thomas Brenni Romerike Ultraløperklubb 1:40:39   Ak-sølv
12   Johan Holmgren Romerike Ultraløperklubb 1:41:53   Ak-bronse
13   Lars Christian Bråten NOTEAM 1:43:50    
14   Jon Christopher Knudsen NOTEAM 1:47:14    
15   Øystein Bråten NOTEAM 1:57:32    
16   Christian Andersen Team Andersen 1:59:11    
17   Matthew Watson NOTEAM 2:06:01    
             
 Menn 40-44        
1   Jon Olsen Høybråten og Stovner 1:16:39   Oslo-gull
2   Morten Omland Kjelsås IL 1:20:44   Oslo-sølv
3   Trond Hansen Sportsklubben Vidar 1:21:53   Oslo-bronse
4   Andreas Gossner Romerike Ultraløperklubb 1:23:40   Ak-gull
5   Keino Valstad Bøler IF - Friidrett 1:24:16    
6   Neil Dryland Spiridon Langløperlag 1:27:01    
7   Christian Øverli 139 Luftving 1:29:27    
8   Ole Morten Korsmo Kongsvinger IL Friidrett 1:31:41    
9   Mattias Ahnoff NOTEAM 1:32:07    
10   Jaan Ivar Semlitsch Elkjøp 1:32:57    
11   Thomas Guldbrandsen NOTEAM 1:33:40    
12   Rune Holmen Halmsås og Omegn Skilag 1:35:30   Ak-sølv
13   Ronnie Hallén Lørenskog Cycleklubb 1:36:29    
14   Tore Jørgen Rye Strorebrand Sport 1:36:59    
15   Lasse Horne DGG 1:38:51    
16   Per Ivar Hoelsengen Raumnes & Årnes IL 1:39:30   Ak-bronse
17   Mike Allcock Aker Solutions Bil 1:39:34    
18   Espen Skrimstad Storebrand Sport 1:40:35    
19   Tor Edvin Hoelsengen Raumnes & Årnes IL 1:43:35    
20   Oscar Ramirez Sats Lillestrøm 1:45:01    
21   Steinar Wølner NOTEAM 1:45:26    
22   Thomas Bjørvåg NOTEAM 1:46:04    
23   Svein Blekken Coop 1:46:39    
24   Roger Olsen NOTEAM 1:47:50    
25   Jon Erik Høgåsen Telenor 1:50:48    
26   Michael Strømberg Strømberg Plast AS 1:51:46    
             
 Menn 45-49        
1   Sverre Gunnar Brustad Lørenskog Friidrettslag 1:18:39   Ak-gull
2   Tore Jensen Kjelsås IL 1:23:21   Oslo-gull
3   Dag Rist Aamoth Forsvaret 1:24:34    
4   Martin Gustafsson UNN Harstad 1:24:50    
5   Harald Furuseth Ullensaker/Kisa IL Friidrett 1:24:59   Ak-sølv
6   Erik  Sterud NOTEAM 1:25:07    
7   Tom Johannessen Fet Skiklubb 1:25:14    
8   Bjørn Paulsrud Oppstad IL 1:25:29    
9   Christopher Aalholm Sportsklubben Vidar 1:29:26   Oslo-sølv
10   Thomas Trømborg Krampe IL 1:32:36    
11   Svein-Åke Arntzen NOTEAM 1:34:36    
12   Svein Ivar Jakobsen Siggerud IL 1:35:59   Ak-bronse
13   Dag Frode Bjerke NOTEAM 1:36:49    
14   Frode Semb Aprimo Rådgivning 1:38:31    
15   Einar Karlsen Romerike Runners 1:40:37    
16   Florentin Elger Aker Aktiv 1:40:43    
17   Torfin Olsen Romerike Runners Team 1:42:24    
18   Ole Kristian Brastad Bøler IF - Friidrett 1:44:34   Oslo-bronse
19   Pål Lampert Romerike Runners Team 1:45:25    
20   Øyvind Hesselberg NOTEAM 1:48:46    
21   Jan-Erik Storsve NOTEAM 1:49:49    
22   Hans Ole Hansen Seige Menn 1:52:36    
23   Kai Ahokangas Lørenskog Friidrettslag 2:01:09    
             
 Menn 50-54        
1   Bjørn Tore Gullord Lørenskog Friidrettslag 1:21:42   Ak-gull
2   Håkon Bull Tjøme Løpeklubb 1:24:12    
3   Tim Bennett Sportsklubben Vidar 1:24:27   Oslo-gull
4   Poul Wisborg NOTEAM 1:28:08    
5   Steinar Lien Oppegård IL 1:28:29   Ak-sølv
6   Tor Ivar Hvam Kløfta IL 1:32:47   Ak-bronse
6   Knut Hellum KLP 1:32:47    
8   Jonny Olsen Gubbetrim 1:33:56    
9   Are Aarebrot Kjelsås IL 1:35:28   Oslo-sølv
10   Bjørn Arntzen Risør Cycleklubb 1:36:15    
11   Øyvind Huse NOTEAM 1:39:57    
12   Eirek Engmark IL  BUL 1:44:43   Oslo-bronse
13   Arvid Mathiesen Bøler IF - Friidrett 1:45:42    
14   Knut Ytrehus Ski IL Friidrett 1:47:01    
15   Ole Dahl Bislettalliansen 1:49:01    
16   Gard Haugland LCK 1:58:33    
17   Stein Vegard Hansen  NOTEAM 2:11:38    
             
 Menn 55-59        
1   Martin Arntsen Gubbetim 1:27:59    
2   Pål Simonsen Romerike Ultraløperklubb 1:30:34   Ak-gull
3   Arne Vilberg KLP BIL 1:32:50    
4   Wayne Stebbing Bertel O.Steen BIL 1:34:27    
5   Tor Tvethaug Raumnes og Årnes 1:40:31   Ak-sølv
6   Sten Dagfinn Hallås NAV HMS Oslo og Akershus 1:42:42    
7   Stein Bidne Romerike Runners 1:45:10    
8   Svein Hansen Rye Sp.Kl. 1:47:02   Oslo-gull
9   Nils Oddvar Skaga KFUM Kam. Oslo 1:54:27   Oslo-sølv
10   Jan-Erik Østlie NOTEAM 2:27:17    
             
 Menn 60-64        
1   Stein T. Dahl Eleixa 1:44:55    
2   Marino Jon Øien BIL post 1:48:53    
3   Gunnar Fr. Aasgaard Lørenskog komm. BIL 1:53:29    
4   Trygve Haug Romerike Runners Team 1:55:53    
5   Norvald Mo Stovnerkameratene 1:59:23   Oslo-gull
             
 Menn 65-69        
1   Tor-Arne Stenhaug Sørum IL 1:34:23   Ak-gull
2   Vidar Sørum Romerike Runners Team 1:54:51    
3   Knut Ivar Berg Fet Friidrettsklubb 2:00:52   Ak-sølv
4   Alf Steinar Lamo Romerike Runners 2:03:28    
5   Gunnar Nordhus AKS 77 2:54:25    
             
 Menn 75-79         
1   Roy Erik Frydenberg Kondis 1:50:31    
2   Henning Høgheim Ullensaker/Kisa IL Friidrett 2:13:00   Ak-gull
             
             
Resultater 5,9 km        
             
 Kvinner 12-13         
1   Solveig Lie Støverud Lørenskog Skiklubb 28:15    
2   Maiken Kallhovd Lørenskog Friidrettslag 32:46    
             
 Kvinner 16-17        
1   Ylva Heim Friberg NOTEAM 33:53    
             
 Kvinner 23-34        
1   Helene Lillekvelland FFI BIL 32:37    
2   Karen Tangen Alta BIL 33:45    
3   Tonje Gresslien Sportsklubben Vidar 37:02    
             
 Kvinner 35-39        
1   Darlén Gjølstad NOTEAM 33:13    
             
 Kvinner 40-44        
1   Kristin Skumsnes-Daae NOTEAM 31:07    
2   Monika Sesseng NOTEAM 31:10    
3   Monica Haukåssveen NOTEAM 39:12    
             
 Kvinner 45-49        
1   Cecilie Christin Kverme Fossum IF 26:51    
2   Ingrid Brastad Bøler IF - Friidrett 31:12    
3   Karianne Tangen Fürst BIL 31:29    
4   Mari Lyngvær NOTEAM 35:42    
5   Mette Jørgensen NOTEAM 43:02    
             
 Kvinner 50-54        
1   Kari Elisabeth Oustad BilAhus 31:56    
2   Elin Skøyen Romerike Runners 32:33    
             
 Kvinner 55-59        
1   Mette Tandberg NOTEAM Fullført    
             
 Kvinner 60-64        
1   Else Husa Ullensaker/Kisa IL Friidrett Fullført    
             
 Kvinner 65-69        
1   Inger Berntzen Fet Friidrettsklubb 31:25    
2   Kirsti M. Blomdal Lørenskog kommune BIL 44:41    
3   Elisabeth Engø Asker og Bærum Tamil SK Fullført    
             
 Kvinner 70-74        
1   Wenche Alice Garsjø Privat Fullført    
             
 Kvinner 75-79        
1   Signey Henden  Rustlie Lørenskog Friidrettslag Fullført    
             
 Menn 12-13        
1   Lukas Greisiger Lørenskog skiklubb 24:45    
2   Johannes Rolland NOTEAM 27:35    
             
 Menn 14-15        
1   Kristian Kilde NOTEAM 28:41    
             
 Menn 23-34        
1   Daniel  Skovli NOTEAM 24:36    
2   Tobias Lillekvelland FFI BIL 25:55    
3   Robert Taraldsen Strømbergs Plast 29:56    
             
 Menn 35-39        
1   Arnold Slåen NOTEAM 34:04    
2   Christopher Nysæter NOTEAM 38:13    
             
 Menn 40-44        
1   Knut-Morten Engen NOTEAM 22:05    
2   Terje Fredriksen Privat 26:42    
3   Rolf Amund Stark NOTEAM 28:31    
4   Juan Chako NOTEAM 29:53    
             
 Menn 45-49        
1   Morten Gammelsæter Oppegård IL 23:38    
2   Steinar Kilde NOTEAM 24:40    
3   Torbjørn Saga NOTEAM 25:09    
4   Sverre Waagø Dynea BIL 29:37    
             
 Menn 50-54        
1   Kåre Chr. Olsen A-K maskiner 26:53    
2   Knut Ove Woldvik Kløfta IL 27:36    
3   Rune Enger NOTEAM 39:27    
4   Oddbjørn Homstvedt FIL Borg Fullført    
4   Kåre Svensson UiO bil 84:00    
             
 Menn 55-59        
1   Asbjørn Oppegaard Aurskog - Høland Friidrettslag 24:33    
2   Torbjørn Torbjørnsen NOTEAM 26:15    
3   Morten Hagen Høybråten og Stovner 27:52    
4   Ole Solberg NOTEAM 28:30    
5   Dag Sundet Nittedal IL 31:38    
6   Kjell Johansson Oslo Sporveier Fullført    
6   Kjell Martinsen Skedsmo Kommune Fullført    
             
 Menn 60-64        
1   Kåre Skovli Ullersmo BIL 24:45    
2   Geir Engesæter Postnord termo 25:58    
3   Arne Langseth Aurskog - Høland Friidrettslag 28:17    
4   Per Johan Dulsrud Romerike Runners Team 28:39    
5   Arild Tormod Syversrud Arcus B.I.L 30:40    
6   Thor W. Larsen NOTEAM Fullført    
             
 Menn 65-69        
1   Arne Johansen Ull/Kisa 25:38    
2   Rolf Meek Romerike Friidrett 26:44    
3   Arne Ingelsrud Sporveien Oslo B.I.L 29:07    
4   Sigurd Steensæth NOTEAM 31:26    
5   Widar Rognerud Raumnes & Årnes IL 32:14    
6   Ivar Nielsen Privat Fullført    
             
 Menn 70-74        
1   Kjell Jonhaugen Nittedal IL 26:23    
2   Petter Kildal Haga IF 30:19    
3   Arne Jon Luke Ullensaker/Kisa IL Friidrett Fullført    
3   Asbjørn Hollevik Hafslo IL Fullført    
3   Per Olav Anthonsen Anklev woggers Fullført    
             
 Menn 75-79         
1   Lyder Alnes Lørenskog komm. BIL 37:20    
             
 Menn 80-eldre        
1   Olav  Linde NR PK Fullført    


Korrigert resultatliste (uoffisiell) der 5 km resultatene er lagt inn med utgangspunkt i 2016-alder - som er det som gjelder for vinterkarusellen. Navn merket med rødt er er løpere der vi er usikre på fødselsår.
 

Vinterkarusellen-2015-2016-5kmstarten (640x399).jpg
5-km-starten (Foto: Bjørn Hytjanstorp).
 

Flere bilder fra Lørenskog:

(fotograf Olav Engen om ikke annet er nevnt)
Se også 209 bilder fra halvmaraton og 5 km lastet opp til vår bildedatabase:
Lørenskog Halvmaraton 2015

IMG_3013_Startfeltet.jpg

Øivind Bjerkseth fra Royal Sportsklubb tok teten ut fra start på halvmaraton.

IMG_3082_Jon_Olsen.jpg

Jon Olsen på andrerunden, det ble KM-sølv for Oslo, men snart bytter han fra Høybråten & Stovner IL til Lørenskog FIL - og da tilhører Fjellhamarmannen Akershus friidrettskrets.

IMG_3275_Dorte_Foss.jpg

Dorte Foss fra Raufoss IL, blid som alltid - og rask.

IMG_3334_GroEspeseth.jpg

Gro Espeseth, nummer to i K40-44.

IMG_3349_Thomas_Brenni.jpg

Thomas Brenni fra Romerike UltraløperklubbFar og  løp inn til bronse i Akershus-KM.

IMG_3368_Nicolas_og_Johan_Holmgren.jpg

Far og sønn Holmgren fra Lørenskog; Nicolas (M12-13) løp på 1:41:41 og pappa Holmgren lot seg slå med to sekunder.

IMG_3417_Camilla_Paulsen.jpg

Camilla Paulsen ble nummer 9 i K40-44.

IMG_3650_Teten_3-runde.jpg

Løperne er over halvveis på den tredje runden, Bjerkseth sliter med å henge på, og like etterpå rykker Stenberg fra Arsenikov.

IMG_3744Sverre_Gunnar_Brustad.jpg

Sverre Gunnar Brustad fra Lørenskog FIL vant M45-49 og dermed ble det KM-gull i klassen også.

IMG_3768_Trond_Hansen.jpg

Kondis' annonseansvarlige, Trond Hansen, kan mer enn å selge annonser. Med tiden 1:21:53 løp han inn til 3. plass i M40-44 og bronse i Oslo-KM i samme aldersklasse.

Vinterkarusellen-2015-2016-6km-Knut-Morten-Engen.jpg

Knut Morten Engen vant M40-44 og var raskest av alle på 5 km (foto: Bjørn Hytjanstorp).

IMG_3594_Morten_Gammelsæter.jpg

Morten Gammelsæter fra Oppegaard IL var nest raskest på 5 km og vinner i M45-49.

IMG_3634_Kjell_Jonhaugen.jpg

Kjell Jonhaugen fra Nittedal IL vant M70-74.

IMG_3713_Johannes_Rolland.jpg

Johannes Rolland speider etter konkurrenter....

IMG_3720_Johannes_Rolland.jpg

...før han setter full fart mot mål. Han ble nummer 2 i yngste klasse (M12-13).

IMG_3727_Solveig_Lie_Støverud.jpg

Litt bak kom Solveig Lie Støverud fra Lørenskog Skiklubbsom vant yngste kvinneklasse (K12-13).

IMG_3193_Tonje_Gresslien.jpg

Tonje Gresslien fra SK Vidar ble nummer 3 i K23-34 på 5 km.

IMG_3753_Arne_Ingelsrud.jpg

Arne Ingelsrud fylte 69 år samme dag som han debuterte i M70-74. I Vinterkarusellen 2015-2016 er det alder 2016 som er gjeldende.  Arne er karusellens statistikkfører.

IMG_3792_Dag_Sundet.jpg

Dag Sundet fra Nittedal IL ble nummer 5 i M55-59.

IMG_3804_Tidtager_Morten.jpg

Morten Nordli i LØrenskog FIL er mannen med orden på data- og tdtagingssystemer.

IMG_3815_Frode_Stenberg_maal.jpg

Frode Stenberg løper i mål til klar seier i Lørenskog Halvmaraton etter en imponerende spurt.

IMG_3819_Frode_Stenberg.jpg

Da er det lov å være sliten....

IMG_4031_Martin_Arntsen.jpg

Martin Arntsen løp inn til klar halvmaratonseier i M55-59.

IMG_4077_Dorte_Foss.jpg

Dorte fra Raufoss....i mål til 3. plass totalt og 2. plass i K45-49.

IMG_4097_Johanne_Lægran.jpg

Johanne Lægran fra SK Vidar ble nummer 5 totalt og kapret sølv i Oslo-KM.

IMG_4116_Siri_Størmer.jpg

Siri Størmer tok en trippel på Lørenskog med halvmaratonseier, KM-gull senior og KM-gull veteran.