GALLERI MED 444 BILDER FRA BUDOR FRISTIL (Foto: Stein Arne Negård)
389 løpere stilte til start da Nordbygda/Løten Ski greide å avvikle jaktstart for alle klasser fra 11 år og eldre i en ca. 1 km lang kunstsnøløype ved skitrekket på Budor. I tillegg ble det arrangert fellesstart for klasser fra 8 til 10 år med rundt 70 deltakere. Totalt fullførte 264 løpere over 11 år alle de tre tellende rennene i TdH 2015.
Øvrige reportasjer fra TdH 2015 på kondis.no:
HA-sprinten innledet Tour de Hedmarken på Budor
Marte Mæhlum Johansen og Johan Hoel vant Ottestadrennet
Alt om Tour de Hedmarken 2015:
Tour de Hedmarkens nettsider
Tour de Hedmarken på Facebook
Alle resultater fra Budor fristil
Alle TdH-resultater sammenlagt
(Alle foto: Stein Arne Negård).
J15 - Carina Sveen, Strandbygda IL
G15 - Håvard Kvam, IL Kolbukameratene
J16 - Mari Robøle Lien, Hamar SK
G16 - Kristoffer Alm Karsrud, Raufoss IL Allianse
K17 - Tuva Bakkemo, Gjøvik SKGjøvik/Toten
M17 - Håvard Hovde, MjøsSki
K18 - Maiken Min Midtskogen, Stor-Elvdal SK
M18 - Kristian Jakobsen, Gjøvik SKGjøvik/Toten
K19/20 - Marthe Lindmoen, Raufoss IL Allianse
M19/20 - Per Ola Flaten Bredvold, Brøttum IL
I menn senior valgte alle å gå fellesstart hvor dagens toer, Simen Engebretsen Nordli, Vang Skiløperforening (til høyre) vant touren sammenlagt.
I kvinner senior var det ingen som hadde tre renn og det var derfor fellesstart med Anna Emilie Kant, Hernes IL som dagens vinner.
Kamp om posisjonene ut fra start for klasse M18.
Knall og fall i finalen for K17.
De beste i Budor fristil - TdH finale 28.12.2015: |
||||
G 11 år | ||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Mathias Hoelsveen | Raufoss IL Allianse | 02:28 | |
2 | Birk Elias Moeng Jensen | Kjelsås IL | 02:36 | 00:08 |
2 | Simen Gløgård Stensrud | Nittedal IL | 02:36 | 00:08 |
4 | Oliver Alm | Østre Toten Skilag | 02:39 | 00:11 |
5 | Petter Kolloen | Ringsaker IF | 02:56 | 00:28 |
6 | Oskar Stenberg Øien | ØyerTretten IF | 02:57 | 00:29 |
7 | Birk Haugnes | Oppegård IL | 03:00 | 00:32 |
7 | Mads Koritov | Skedsmo Skiklubb | 03:00 | 00:32 |
9 | Jonathan Hemb Fjeldstad | Hamar Skiklubb | 03:03 | 00:35 |
10 | Jakob Kjølle Slette | Hamar Skiklubb | 03:04 | 00:36 |
G 12 år | ||||
1 | Sivert Borgen | Østre Toten Skilag | 02:19 | |
2 | Rasmus Opdal Christiansen | Lillehammer Skiklub | 02:21 | 00:02 |
3 | Jørgen Nekkar | Driv Idrettslag | 02:22 | 00:03 |
4 | Emil Stenberg Øien | ØyerTretten IF | 02:25 | 00:06 |
5 | Sigurd Nordaas | Strandbygda IL | 02:32 | 00:13 |
6 | Lars Kongssund | Næroset IL | 02:38 | 00:19 |
7 | Kristian Kongssund | Næroset IL | 02:42 | 00:23 |
8 | Mattis Korsbakken Holmen | Vallset IL | 02:43 | 00:24 |
8 | Jørgen Kvarstad | Hamar Skiklubb | 02:43 | 00:24 |
10 | Jakob Buhs | Bækkelagets SK | 02:44 | 00:25 |
G 13 år | ||||
1 | Henrik Jevanord | Moelven IL | 05:36 | |
2 | Øystein Skirbekk Sagmoen | Strandbygda IL | 05:39 | 00:03 |
3 | Eikil Elias Aasbø | Heming, IL | 05:40 | 00:04 |
4 | Anders Grini | Moelven IL | 05:41 | 00:05 |
5 | Markus August Berthet | Heming, IL | 05:55 | 00:19 |
6 | Andreas Grimerud | Moelven IL | 05:57 | 00:21 |
7 | Marius Gaden | Brøttum IL | 06:08 | 00:32 |
8 | Imre Sagbakken Myrland | Raufoss IL Allianse | 06:16 | 00:40 |
9 | Simen Gammelmo | Svea Skilag | 06:19 | 00:43 |
10 | Jonas Hoelsveen | Raufoss IL Allianse | 06:20 | 00:44 |
G 14 år | ||||
1 | Aleksander Elde Holmboe | Bærums Verk og | 04:57 | |
2 | Even Hemma | Brøttum IL | 05:14 | 00:17 |
3 | Nikolai Elde Holmboe | Bærums Verk og | 05:15 | 00:18 |
3 | Jonas Hylen | Kvikne IL | 05:15 | 00:18 |
5 | Brage Buseth Hammerstad | Haslum IL | 05:20 | 00:23 |
6 | August Myrvold | Kjellmyra IL | 05:30 | 00:33 |
7 | Tarjei L Nesheim | Bærums Skiklub | 05:34 | 00:37 |
8 | Vinjar Berland | Lillehammer Skiklub | 05:37 | 00:40 |
9 | Tobias Alm | Østre Toten Skilag | 05:39 | 00:42 |
10 | Johannes StauneMittet | Lillehammer Skiklub | 05:42 | 00:45 |
G 15 år | ||||
1 | Jonas Vika | MjøsSki | 08:02 | |
2 | Håvard Kvam | Kolbukameratene, IL | 08:07 | 00:05 |
3 | Simen Sethne | Kolbukameratene, IL | 08:31 | 00:29 |
4 | Mats Opsal | MjøsSki | 08:39 | 00:37 |
5 | Even Karlsen | Lillehammer Skiklub | 08:48 | 00:46 |
6 | Birk Møller Gundersen | Lyn Ski | 08:49 | 00:47 |
7 | Mathias Berthet | Heming, IL | 08:51 | 00:49 |
8 | Aksel Emil Aasbø | Heming, IL | 08:52 | 00:50 |
9 | Petter Tajet | Hamar Skiklubb | 08:56 | 00:54 |
10 | Benjamin Østvold | Raufoss IL Allianse | 08:58 | 00:56 |
G 16 år | ||||
1 | Simen Syversen | Hamar Skiklubb | 08:02 | |
2 | Simen Krogstie Bjørgan | Nordbygda/Løten Ski | 08:04 | 00:02 |
2 | Kristoffer Alm Karsrud | Raufoss IL Allianse | 08:04 | 00:02 |
4 | Mathias Indrelid Haugen | Østre Toten Skilag | 08:06 | 00:04 |
5 | Petter Myhr | Vallset IL | 08:09 | 00:07 |
6 | Magnus Brynsrud | Bærums Verk og | 08:13 | 00:11 |
7 | Kristoffer Kvarstad | Hamar Skiklubb | 08:28 | 00:26 |
8 | Andreas Bjørgen | Hamar Skiklubb | 08:36 | 00:34 |
9 | Sigurd Rustad | Vang Skiløperforening | 08:38 | 00:36 |
10 | Håkon Skramstad | Nordbygda/Løten Ski | 08:41 | 00:39 |
J 11 år | ||||
1 | Malin Hoelsveen | Raufoss IL Allianse | 02:33 | |
2 | Silje Christine BergKnutsen | Nes Ski | 02:58 | 00:25 |
3 | Mari Ovidia Ranestad | Hamar Skiklubb | 03:28 | 00:55 |
4 | Iselin Stangstuen Kjeldsberg | Vind IL | 03:36 | 01:03 |
5 | Karen Vesteng | Svea Skilag | 03:37 | 01:04 |
6 | Sara Hovde | MjøsSki | 03:45 | 01:12 |
7 | Ellen Sofie Lekang | Strømmen og Lillestrøm | 03:46 | 01:13 |
8 | Malena Gulbrandsen Høe | Ullensaker Skiklubb | 03:49 | 01:16 |
9 | Selma Johnsrud Landgraff | Njård | 03:50 | 01:17 |
10 | Johanne Risnes | Hernes IL | 03:55 | 01:22 |
J 12 år | ||||
1 | Synne Børresen Bollingmo | Raufoss IL Allianse | 02:42 | |
2 | Siri L Nesheim | Bærums Skiklub | 02:48 | 00:06 |
3 | Aurora Gaarder Strand | Strandbygda IL | 02:52 | 00:10 |
4 | Anna Marie Nordengen Sirevåg | Lyn Ski | 02:54 | 00:12 |
5 | Ragna Fodstad | Østre Toten Skilag | 02:58 | 00:16 |
6 | Julie Hammer | Eidsvold Værks Skiklub | 03:04 | 00:22 |
7 | Mathea Enger | Nordbygda/Løten Ski | 03:05 | 00:23 |
8 | Ida Hult | Ottestad IL | 03:16 | 00:34 |
9 | ingeborg håkonsen | Kjellmyra IL | 03:21 | 00:39 |
10 | Julie Mykleset | Vang Skiløperforening | 03:24 | 00:42 |
J 13 år | ||||
1 | Kristine Kvamme | Søre Ål IL | 06:25 | |
2 | Emma Bangstad Bergersen | Hamar Skiklubb | 06:30 | 00:05 |
3 | Tirill Marie Møller Gundersen | Lyn Ski | 06:37 | 00:12 |
4 | Maja Ellefsrud | Nesodden IF | 06:41 | 00:16 |
5 | Mia Emilie Berntsen | Vind IL | 06:43 | 00:18 |
6 | Dina Lidahl Lillejordet | Vang Skiløperforening | 06:45 | 00:20 |
7 | Marie Glomnes Rudi | Njård | 06:51 | 00:26 |
8 | Mia Jenny Nygaard Østreng | Gjerdrum IL | 06:59 | 00:34 |
9 | Ines Aloylislerud | Njård | 07:17 | 00:52 |
10 | Mathilde Skoglund Østvold | Vang Skiløperforening | 07:19 | 00:54 |
J 14 år | ||||
1 | Andrine Fuglerud Flugstad | Gjøvik Skiklubb | 06:10 | |
2 | Caroline Plukkerud | ØyerTretten IF | 06:14 | 00:04 |
2 | Janne B Seierstad | Raufoss IL Allianse | 06:14 | 00:04 |
4 | Amalie Storlien | MjøsSki | 06:27 | 00:17 |
5 | Ingvild Haugstad Sandvik | Follebu Skiklubb | 06:28 | 00:18 |
6 | Solveig Kjørven | Svea Skilag | 06:37 | 00:27 |
7 | Marthe Sofie L Foss | Gjøvik Skiklubb | 06:40 | 00:30 |
8 | Mathilde Bjørge | Ringebu/Fåvang | 06:49 | 00:39 |
9 | Ingrid Fougner | Follebu Skiklubb | 06:50 | 00:40 |
10 | Rannei Bjørklund | Mogutten IL | 06:56 | 00:46 |
10 | Gina Lagmandsveen Hjemli | MjøsSki | 06:56 | 00:46 |
J 15 år | ||||
1 | Carlotta Kim Krüger | Gjøvik Skiklubb | 09:02 | |
2 | Amalie Denise Andersen | Heming, IL | 09:21 | 00:19 |
3 | Marie Sølverud Wangen | Magnor UL | 09:52 | 00:50 |
4 | Hedda Bakkemo | Gjøvik Skiklubb | 09:59 | 00:57 |
5 | Sigrid Føyen Leseth | Kjelsås IL | 10:00 | 00:58 |
6 | Sofie Mohn | Magnor UL | 10:07 | 01:05 |
7 | Carina Sveen | Strandbygda IL | 10:08 | 01:06 |
8 | Ida Benjaminsen | MjøsSki | 10:10 | 01:08 |
9 | Karen Myklebust | Vang Skiløperforening | 10:24 | 01:22 |
10 | Otilie Børresen Bollingmo | Raufoss IL Allianse | 10:32 | 01:30 |
J 16 år | ||||
1 | Mari Robøle Lien | Hamar Skiklubb | 09:03 | |
2 | Annette Berntsen | Vind IL | 09:25 | 00:22 |
3 | Stine Johansen | Åslia Skilag | 09:32 | 00:29 |
4 | Hanne Myhr | Vallset IL | 10:06 | 01:03 |
5 | Christine Dalsjø Fredriksen | Magnor UL | 10:12 | 01:09 |
6 | Karen Amalie Nordseth | Snertingdal IF Ski | 10:26 | 01:23 |
7 | Nora T Langerud | MjøsSki | 10:27 | 01:24 |
8 | Victoria Navjord Sæther | Magnor UL | 10:52 | 01:49 |
9 | Thea Helene L Foss | Gjøvik Skiklubb | 10:53 | 01:50 |
10 | Elida Veidahl Martinsen | Vang Skiløperforening | 14:35 | 05:32 |
K 17 år | ||||
1 | Tuva Bakkemo | Gjøvik Skiklubb | 09:15 | |
2 | Dorthe Ballangrud Seierstad | Raufoss IL Allianse | 09:22 | 00:07 |
2 | Aurora Ulsaker Bjørn | Vang Skiløperforening | 09:22 | 00:07 |
4 | Anine Lome | Hamar Skiklubb | 09:23 | 00:08 |
5 | Sigrid Bye | Eidsvold Værks Skiklub | 09:25 | 00:10 |
6 | Vera Johanne Norli | Haslum IL | 09:28 | 00:13 |
7 | Eline Storvik Grønvold | Hakadal IL | 09:29 | 00:14 |
8 | Tina Rusten | Brøttum IL | 09:30 | 00:15 |
9 | Anniken Prietz Staude | Heming, IL | 09:34 | 00:19 |
10 | Martine Lundby | Østre Toten Skilag | 10:01 | 00:46 |
K 18 år | ||||
1 | Tina Knutsmoen | Nesodden IF | 09:09 | |
2 | Maiken Min Midtskogen | StorElvdal SK | 09:18 | 00:09 |
3 | Mari Nordlunde | Follebu Skiklubb | 09:28 | 00:19 |
4 | Emma Murvold | StorElvdal SK | 09:45 | 00:36 |
5 | Karoline Strømmen Martinsen | Vind IL | 09:58 | 00:49 |
6 | Thea Maurtvedt | Slitu IF | 09:59 | 00:50 |
7 | Camilla Lie | Kjelsås IL | 10:15 | 01:06 |
8 | Helena Kumar Westberg | Koll, IL | 11:17 | 02:08 |
9 | Madeleine Nilsen Austad | Mogutten IL | 11:39 | 02:30 |
K 19/20 år | ||||
1 | Amalie Håkonsen Ous | Nes Ski | 08:45 | |
2 | Johanne Hauge Harviken | Strandbygda IL | 08:53 | 00:08 |
2 | Susann Sagstuen | Østre Toten Skilag | 08:53 | 00:08 |
4 | Kristine Alm Karsrud | Raufoss IL Allianse | 09:13 | 00:28 |
5 | Marthe Lindmoen | Raufoss IL Allianse | 09:20 | 00:35 |
6 | Kristine Fjeld | MjøsSki | 10:01 | 01:16 |
6 | Silje Wilson | Hamar Skiklubb | 10:01 | 01:16 |
K senior | ||||
1 | Anna Emilie Kant | Hernes IL | 08:29 | |
2 | Berthe Annette Svenkerud | Kvaløysletta Skilag | 08:34 | 00:05 |
3 | Hilde Losgård Landheim | Lillehammer Skiklub | 08:47 | 00:18 |
4 | Anikken Gjerde Alnæs | Gjerdrum IL | 08:48 | 00:19 |
M 17 år | ||||
1 | Håvard Hovde | MjøsSki | 13:20 | |
2 | LarsHaakon Kvernvolden | Ottestad IL | 13:27 | 00:07 |
3 | August Sandnes | Fana IL | 13:31 | 00:11 |
4 | Trym Algarheim Tverås | Fossum IF | 13:34 | 00:14 |
5 | Sindre Vassdal Johannesen | Hernes IL | 13:35 | 00:15 |
5 | Lukas Liland | Koll, IL | 13:35 | 00:15 |
7 | Sjur Kvisle | Asker Skiklubb | 13:55 | 00:35 |
8 | Sigurd Bergesen Wilmo | Bækkelagets SK | 13:56 | 00:36 |
9 | Ville Vakkila | NOTEAM | 14:00 | 00:40 |
10 | Kristoffer Seegaard | Gjøvik Skiklubb | 14:04 | 00:44 |
M 18 år | ||||
1 | Kristian Jakobsen | Gjøvik Skiklubb | 13:13 | |
2 | Jørgen Lippert | Trøsken IL | 13:22 | 00:09 |
3 | Johannes Bordal | MjøsSki | 13:31 | 00:18 |
4 | Per Ivar Reinemo | Hamar Skiklubb | 13:55 | 00:42 |
5 | Jonas Strøm Scheie | Vang Skiløperforening | 14:08 | 00:55 |
6 | Amund Thorslund Otterstad | Vang Skiløperforening | 14:20 | 01:07 |
7 | Eivind Øfsthus Gravir | Asker Skiklubb | 14:21 | 01:08 |
8 | Martin Grønvold | StorElvdal SK | 14:23 | 01:10 |
9 | Daniel Bergquist | Rømskog IL | 14:25 | 01:12 |
10 | Kristoffer Nyberg | Åslia Skilag | 14:32 | 01:19 |
11 | Marco Dal Farra | Club Andino Barriloche, | 15:25 | 02:12 |
M 19/20 år | ||||
1 | Per Ola Flaten Bredvold | Brøttum IL | 12:44 | |
2 | Kristoffer Jonsson | Roterud IL | 12:56 | 00:12 |
3 | Fredrik Helgestad | Hamar Skiklubb | 13:05 | 00:21 |
4 | Iver Andreas Svarstad | Lillehammer Skiklub | 13:10 | 00:26 |
5 | Lars Bovold | Østby IL | 13:17 | 00:33 |
6 | Jakob Velle | Bækkelagets SK | 13:21 | 00:37 |
7 | Ivar Jevne Arnesen | Hamar Skiklubb | 13:43 | 00:59 |
8 | Kristian Kvamme | Søre Ål IL | 13:57 | 01:13 |
9 | Kristian Røise | Kolbukameratene, IL | 13:59 | 01:15 |
10 | Vegard Haneberg | Oppegård IL | 14:38 | 01:54 |
M senior | ||||
1 | Kristoffer Hestetreet | Lillehammer Skiklub | 13:05 | |
2 | Simen Engebretsen Nordli | Vang Skiløperforening | 13:35 | 00:30 |
3 | Håvard Petterson | Østre Toten Skilag | 14:15 | 01:10 |
4 | Arvid Nelson | Lillehammer Skiklub | 15:06 | 02:01 |
5 | Erik Rønning | Nordbygda/Løten Ski | 15:50 | 02:45 |
6 | Rune Nordengen | Lyn Ski | 15:51 | 02:46 |
7 | Knut Lyngar | Oppegård IL | 17:48 | 04:43 |
FH M senior stående | ||||
1 | Morten Hulleberg | MjøsSki | 04:24 |
De beste sammenlagt i Tour de Hedmarken 2015: |
|||
J 11 år | |||
Plass | Navn | Klubb | Total tid |
1 | Malin Hoelsveen | Raufoss IL Allianse - Ski | 12:04 |
2 | Silje Christine Berg-Knutsen |
Nes Ski | 13:17 |
3 | Mari Ovidia Ranestad | Hamar SK | 15:08 |
4 | Iselin Stangstuen Kjeldsberg | Vind IL | 15:43 |
5 | Malena Gulbrandsen Høe | Ullensaker SK | 16:13 |
6 | Ellen Sofie Lekang | Strømmen og Lillestrøm SK | 16:23 |
7 | Eir Aasgaard Rønningen | Ottestad IL | 16:29 |
8 | Sara Hovde | MjøsSki | 17:12 |
9 | Maja Narum Syversen | Hamar SK | 17:46 |
10 | Eira Presthus | Nordbygda/Løten Ski | 18:19 |
G 11 år | |||
1 | Mathias Hoelsveen | Raufoss IL Allianse - Ski | 11:03 |
2 | Simen Gløgård Stensrud | Nittedal IL | 11:21 |
3 | Birk Elias Moeng Jensen | Kjelsås IL | 11:41 |
4 | Oliver Alm | Østre Toten Skilag | 12:07 |
5 | Petter Kolloen | Ringsaker IF | 12:47 |
6 | Birk Haugnes | Oppegård IL | 12:55 |
7 | Jonathan Hemb Fjeldstad | Hamar SK | 13:00 |
8 | Jakob Kjølle Slette | Hamar SK | 13:09 |
9 | Oskar Stenberg Øien | 13:19 | |
10 | Noah Strand | Nordbygda/Løten Ski | 13:44 |
J 12 år | |||
1 | Synne Børresen Bollingmo | Raufoss IL Allianse - Ski | 11:53 |
2 | Ragna Fodstad | Østre Toten Skilag | 12:23 |
3 | Anna Marie Nordengen | Lyn Ski - Ski | 12:34 |
4 | Siri L Nesheim | Bærums Skiklub | 12:47 |
5 | Julie Hammer | Eidsvold Værks Skiklub | 12:51 |
6 | Aurora Gaarder Strand | Strandbygda IL | 12:59 |
7 | Mathea Enger | Nordbygda/Løten Ski | 13:19 |
8 | Ida Hult | Ottestad IL | 13:43 |
9 | ingeborg håkonsen | Kjellmyra IL | 14:26 |
10 | Julie Mykleset | Vang Skiløperforening | 14:28 |
G 12 år | |||
1 | Sivert Borgen | Østre Toten Skilag | 10:40 |
2 | Jørgen Nekkar | Driv IL - Ski | 10:54 |
3 | Sigurd Nordaas | Strandbygda IL | 11:25 |
4 | Emil Stenberg Øien | 11:36 | |
5 | Kristian Kongssund | Næroset IL | 11:49 |
6 | Jakob Buhs | Bækkelagets SK | 12:16 |
7 | Jørgen Kvarstad | Hamar SK | 12:28 |
8 | Lars Kongssund | Næroset IL | 12:30 |
9 | Kristoffer Berg Kløvstad | Brøttum IL | 12:43 |
10 | Mattis Korsbakken Holmen | Vallset IL | 12:54 |
J 13 år
|
|||
1 | Kristine Kvamme | Søre Ål IL | 18:35 |
2 | Maja Ellefsrud | Nesodden IF - Ski | 19:17 |
3 | Emma Bangstad Bergersen | Hamar SK | 19:38 |
4 | Dina Lidahl Lillejordet | Vang Skiløperforening | 20:10 |
5 | Mia Emilie Berntsen | Vind IL | 20:23 |
6 | Marie Glomnes Rudi | Njård | 20:25 |
7 | Ines Aloy-lislerud |
Njård | 21:10 |
8 | Hanna Søgård Evensen | Nordbygda/Løten Ski | 21:50 |
9 | Mathilde Skoglund Østvold | Vang Skiløperforening | 21:56 |
10 | Julie Jeistad | Lismarka Skilag | 22:04 |
G 13 år | |||
1 | Henrik Jevanord | Moelven ILTeam Sjusjøen | 17:16 |
2 | Anders Grini | Moelven ILTeam Sjusjøen | 17:18 |
3 | Eikil Elias Aasbø | Heming IL - Ski | 17:35 |
4 | Marius Gaden | Brøttum ILTeam Sjusjøen | 17:59 |
5 | Andreas Grimerud | Moelven ILTeam Sjusjøen | 18:21 |
6 | Henrik Eckmann Farstadvoll | Rustad IL | 18:33 |
7 | Peder Elias Nordseth | Snertingdal IF Ski | 18:48 |
8 | Even Thorvaldsen | Ottestad IL | 18:49 |
9 | Erik Øfstedal | Sjåstad/Vestre Lier IL | 18:52 |
10 | Imre Sagbakken Myrland | Raufoss IL Allianse - Ski | 18:53 |
J 14 år | |||
1 | Janne B Seierstad | Raufoss IL Allianse - Ski | 18:38 |
2 | Caroline Plukkerud | 18:45 | |
2 | Andrine Fuglerud Flugstad | Gjøvik SK | 18:45 |
4 | Ingvild Haugstad Sandvik | Follebu SK | 18:55 |
5 | Marthe Sofie L Foss | Gjøvik SK | 19:11 |
6 | Amalie Storlien | MjøsSki | 19:16 |
7 | Mathilde Bjørge | Ringebu/Fåvang SK | 19:58 |
8 | Rannei Bjørklund | Mogutten IL - SkiTeam Odal | 20:04 |
9 | Ingrid Fougner | Follebu SK | 20:22 |
10
|
Gina Lagmandsveen Hjemli | MjøsSki | 20:41 |
G 14 år | |||
1 | Even Hemma | Brøttum ILTeam Sjusjøen | 16:05 |
2 | August Myrvold | Kjellmyra IL | 16:06 |
3 | Brage Buseth Hammerstad | Haslum IL | 16:16 |
4 | Tarjei L Nesheim | Bærums Skiklub | 16:33 |
5 | Johannes Staune-Mittet |
Lillehammer Skiklub | 17:04 |
6 | Audun Nordaas | Strandbygda IL | 17:12 |
7 | Vinjar Berland | Lillehammer Skiklub | 17:13 |
8 | Erlend Andersen | Åslia Skilag | 17:19 |
9 | Ottestad IL | 17:39 | |
10 | Torbjørn Rolstad | Lørenskog SK - Ski | 17:42 |
J 15 år | |||
1 | Carina Sveen | Strandbygda IL | 33:15 |
2 | Hedda Bakkemo | Gjøvik SK | 33:40 |
3 | Marie Sølverud Wangen | Magnor UL | 34:24 |
4 | Sofie Mohn | Magnor UL | 34:57 |
5 | Karen Myklebust | Vang Skiløperforening | 35:04 |
6 | Ida Benjaminsen | MjøsSki | 35:44 |
7 | Anna Bårdseng | Vang Skiløperforening | 37:38 |
8 | Julie Neby | Hamar SK | 38:04 |
9 | Hanne Skoglund Kampenhøy | Nordbygda/Løten Ski | 38:08 |
10 | Emma Hult | Ottestad IL | 38:18 |
G 15 år | |||
1 | Håvard Kvam | Kolbukameratene IL | 27:22 |
2 | Jonas Vika | MjøsSki | 27:41 |
3 | Mats Opsal | MjøsSki | 28:53 |
4 | Simen Sethne | Kolbukameratene IL | 28:54 |
5 | Aksel Emil Aasbø | Heming IL - Ski | 29:13 |
6 | Even Karlsen | Lillehammer Skiklub | 29:44 |
7 | Jostein Karlsen | Lillehammer Skiklub | 30:26 |
8 | Bendik Lae Steinsrud | Raufoss IL Allianse - Ski | 30:46 |
9 | Petter Tajet | Hamar SK | 31:46 |
10 | Nils Oskar Axelsson | Oppegård IL | 31:55 |
J 16 år | |||
1 | Mari Robøle Lien | Hamar SK | 31:19 |
2 | Stine Johansen | Åslia Skilag | 32:47 |
3 | Annette Berntsen | Vind IL | 32:58 |
4 | Karen Amalie Nordseth | Snertingdal IF Ski | 33:55 |
5 | Christine Dalsjø Fredriksen | Magnor UL | 35:22 |
6 | Hanne Myhr | Vallset IL | 35:49 |
7 | Nora T Langerud | MjøsSki | 36:20 |
G 16 år | |||
1
|
Kristoffer Alm Karsrud | Raufoss IL Allianse - Ski | 27:08 |
2 | Petter Myhr | Vallset IL | 27:21 |
3 | Simen Syversen | Hamar SK | 27:30 |
4 | Mathias Indrelid Haugen | Østre Toten Skilag | 27:48 |
5 | Simen Krogstie Bjørgan | Nordbygda/Løten Ski | 27:58 |
6 | Kristoffer Kvarstad | Hamar SK | 28:33 |
7 | Andreas Bjørgen | Hamar SK | 29:42 |
8 | Håkon Skramstad | Nordbygda/Løten Ski | 29:54 |
9 | Sigurd Rustad | Vang Skiløperforening | 30:22 |
10 | Njaal Ellegaard Melby | Vang Skiløperforening | 31:13 |
K 17 år | |||
1 | Tuva Bakkemo | Gjøvik SKGjøvik/Toten | 30:22 |
2 | Dorthe Ballangrud Seierstad | Raufoss IL Allianse - | 30:35 |
3 | Eline Storvik Grønvold | Hakadal IL | 31:10 |
4 | Anniken Prietz Staude | Heming IL - SkiTeam Kollen | 32:01 |
5 | Sigrid Bye | Eidsvold Værks Skiklub | 32:06 |
6 | Anine Lome | Hamar SK | 32:21 |
7 | Marion Nystuen Sveen | Heidal IL | 34:35 |
8 | Karen Marie Håkonsen | Kjellmyra IL | 35:02 |
9 | Marit Sveen | Hamar SK | 35:51 |
10 | Ebba Dromsrud Ross | Vang Skiløperforening | 41:31 |
K 18 år | |||
1 | Maiken Min Midtskogen | 30:56 | |
2 | Madeleine Nilsen Austad | Mogutten IL - SkiTeam Odal | 40:16 |
K 19/20 år | 1km | ||
1 | Marthe Lindmoen | Raufoss IL Allianse - | 31:40 |
2 | Kristine Fjeld | MjøsSki | 33:38 |
3 | Silje Wilson | Hamar SK | 38:12 |
M 17 år | |||
1 | Håvard Hovde | MjøsSki | 39:35 |
2 | Ottestad IL | 41:11 | |
3 | August Sandnes | Fana IL | 41:18 |
4 | Lukas Liland | Koll ILTeam Kollen | 41:31 |
5 | Sander Østensen | Østre Toten Skilag | 42:57 |
6 | Bård Eskil Bjørndalen | Magnor UL | 43:06 |
7 | Kristoffer Seegaard | Gjøvik SKGjøvik/Toten | 43:12 |
8 | Thomas Stangjordet | Raufoss IL Allianse - | 44:18 |
9 | Marius Viken Vesterås | Varde ILGjøvik/Toten | 44:28 |
10 | Sigurd Ranheim Brynestad | MjøsSki | 44:41 |
M 18 år | |||
1 | Kristian Jakobsen | Gjøvik SKGjøvik/Toten | 39:54 |
2 | Johannes Bordal | MjøsSki | 40:46 |
3 | Per Ivar Reinemo | Hamar SK | 41:24 |
4 | Jonas Strøm Scheie | Vang Skiløperforening | 42:40 |
5 | Kristoffer Nyberg | Åslia Skilag | 46:20 |
6 | Marco dal Farra | Club Andino Barriloche | 47:36 |
7 | Sander Hildebrand Rogndokken | Fet SK | 50:31 |
M 19/20 år | |||
1 | Per Ola Flaten Bredvold | Brøttum IL | 37:44 |
2 | Iver Andreas Svarstad | Lillehammer Skiklub | 38:30 |
3 | Fredrik Helgestad | Hamar SK | 39:20 |
4 | Jacob Velle | Bekkelaget SK | 40:00 |
5 | Lars Bovold | Østby IL | 40:30 |
6 | Ivar Jevne Arnesen | Hamar SK | 42:03 |
7
|
Matias Zuloaga | Club Andino Ushuaia | 46:37 |
8 | Øystein Nordaas | Strandbygda IL | 48:18 |
M senior | |||
1 | Simen Engebretsen Nordli | Vang Skiløperforening | 39:55 |
2 | Håvard Petterson | Østre Toten Skilag | 42:56 |
3 | Knut Lyngar | Oppegård IL | 53:10 |
FH M senior stå | |||
1 | Morten Hulleberg | MjøsSki | 16:38 |