Kondismedlem Sponset innhold
Eirik Rustad byttet ut fjorårets 2. plass på Bjørkelangen med seier denne gangen. Bildet er fra fjorårets løp (foto: Bjørn Hytjanstorp).

Eirik Rustad byttet ut fjorårets 2. plass på Bjørkelangen med seier denne gangen. Bildet er fra fjorårets løp (foto: Bjørn Hytjanstorp).

Eirik Rustad og Camilla Illidi vant på Bjørkelangen

Eirik Rustad fra BDO BIL og Camilla Illidi fra AHF vant det femte løpet i Vinterkarusellen på Romerike i skikkelig vintervær og på skikkelig vinterføre.

Det var årets første løpskonkurranse på Romerike, men lørdagens løp var det femte av ti løp i Vinterkarusellen på Romerike 2015-2016. Etter en vinter omtrent uten snø ble de 84 løperne denne gangen møtt med mange kuldegrader og snø - og løpsforholdene må ta skylda for at tidene ble svakere enn på flere år i Bjørkelangens 8 kilometer lange løype.

Eirik Rustad som ble nummer to med 27:45 i fjor vant på tiden 29:02 i år. Camilla Illidi løp på 33:14 og slo fjorårsvinner (31:57) Line Haug Pedersen med ett sekund.
 

14-161 (640x480).jpg
Camilla Illidi var raskest av kvinnene også på forrige løp på Jessheim, der dette bildet er tatt 
(foto: Bjørn Hytjanstorp).

 

Topp 5 kvinner (20 deltagere)    
1   Camilla R. Illidi AHF 33:14
2   Line Haug Pedersen Løpsklubben 1814 33:15
3   Dorte Foss Raufoss IL -Friidrett 35:05
4   Tone Fløttum Fet Friidrettsklubb 35:37
5   Kaisa Svergja Raumar Orientering 37:14

 

Topp 10 menn (64 deltagere)    
1   Eirik Rustad BDO BIL 29:02
2   Glenn Røisgaard Lørenskog CK 29:18
3   Roger Thompson Driv IL/ Team Sportsmanden 29:54
4   Henrik Foss Aurskog - Høland Friidrettslag 30:26
5   Bent Ulseth Aurskog - Høland Friidrettslag 32:52
6   Andres Gulliksrud Team Bjerkrheim 33:11
7   Pål Simonsen Sas 33:14
8   Mattias Ahnoff NOTEAM 33:42
9   Rune Holmen Halmsås og Omegn Skilag 33:44
10   Steinar Skaar Løpsklubben 1814 BIL 34:03


Klassevis resultater, se lenger ned

Video fra målgangen - alle løpere:



Neste løp:
6. løp i Vinterkarusellen på Romerike 2015-2016
Fet FIK, Østersund Ungdomsskole
Lørdag 23. januar kl 14:30.
Påmelding tas i mot fram til klokken 14:00 løpsdagen.
INVITASJON VINTERKARUSELLEN PÅ ROMERIKE

Påmelding Vinterkarusellen
Det er også mulig å melde seg på enkeltløp ved å betale til nettbanken, kr.150.- + kr.30.- i engangslisens dersom du ikke har helårslisens til konto 1644 14 44137

Samleside for løp på Romerike 2015
Samleside for løp på Romerike 2016
Her finner du link til innbydelse, resultater og reportasjer for løpene på Romerike (+link til tidligere år).


Klassevis resultater:

 Kvinner 20-22    
1   Camilla R. Illidi AHF 33:14
         
 Kvinner 23-34    
1   Line Haug Pedersen Løpsklubben 1814 33:15
2   Kaisa Svergja Raumar Orientering 37:14
3   Helene Lillekvelland FFI BIL 46:23
         
 Kvinner 35-39    
1   Tone Fløttum Fet Friidrettsklubb 35:37
2   Therese Flor NOTEAM 50:09
         
 Kvinner 40-44    
1   Monica Sannerud Raumnes & Årnes IL 38:25
2   Beate Elvebakk Røykås Racing Girls 43:36
3   Kristin Skumsnes-Daae NOTEAM 44:35
4   Monica Haukåssveen NOTEAM 54:00
         
 Kvinner 45-49    
1   Dorte Foss Raufoss IL -Friidrett 35:05
2   Hege Kvitting Røykås Racing Girls 43:04
3   Karianne Tangen Fürst BIL 46:15
4   Mette Jørgensen NOTEAM 56:26
         
 Kvinner 50-54    
1   Anne Marit Arnegaard Romerike Runners 37:41
2   Våril Bendiksen Skedsmo vgs 42:51
         
 Kvinner 55-59    
1   Kari Jensen Romerike Runners Team 48:21
         
 Kvinner 60-64    
1   Anne Karin Brandt NOTEAM Fullført
         
 Kvinner 65-69    
1   Elisabeth Engø Asker og Bærum Tamil Sportsklu Fullført
         
 Kvinner 75-79    
1   Signey Henden  Rustlie NOTEAM 56:03
         
 Menn 16-17    
1   Stig Fjelltun Bingsfoss SK 36:24
         
 Menn 18-19    
1   Henrik Foss Aurskog - Høland Friidrettslag 30:26
         
 Menn 23-34    
1   Eirik Rustad BDO BIL 29:02
2   Glenn Røisgaard Lørenskog CK 29:18
3   Bent Ulseth Aurskog - Høland Friidrettslag 32:52
4   Andres Gulliksrud Team Bjerkrheim 33:11
5   Tobias Lillekvelland Fet Bil 34:49
6   Dan Patrick Sammerud Team Bjerkrheim 41:40
         
 Menn 35-39    
1   Ole Østbakken NOTEAM 36:40
2   Lars Gøran  Beck  NOTEAM 39:53
3   Christian Andersen Team Andersen 41:34
         
 Menn 40-44    
1   Roger Thompson Driv IL/ Team Sportsmanden 29:54
2   Mattias Ahnoff NOTEAM 33:42
3   Rune Holmen Halmsås og Omegn Skilag 33:44
4   Per Ivar Hoelsengen Raumnes & Årnes IL 36:53
5   Steinar Wølner NOTEAM 37:54
6   Oscar Ramirez Sats Lillestrøm 38:54
7   Morten Buer Lørenskog Friidrettslag 38:55
         
 Menn 45-49    
1   Vidar Fjelltun Romerike Runners 35:29
2   Tor Edvin Hoelsengen Raumnes & Årnes IL 35:34
3   Einar Karlsen Romerike Runners 35:44
4   Espen Skrimstad Storebrand Sport 37:14
5   Lars Stenmark  Siemens 39:27
         
 Menn 50-54    
1   Steinar Lien Oppegård IL 34:43
2   Tor Ivar Hvam Kløfta IL 34:46
3   Pål Lampert Romerike Runners Team 38:02
4   Per Egil Hvam Gjerdrum IL 38:03
5   Øyvind Huse NOTEAM 38:51
6   Nils Erik Lillesæter Bjørkelangen SF 38:58
7   Per Erik Tangen Fürst BIL 42:58
8   Rune Enger NOTEAM 56:02
9   Oddbjørn Homstvedt FIL Borg Fullført
         
 Menn 55-59    
1   Pål Simonsen Sas 33:14
2   Asbjørn Oppegaard Aurskog - Høland Friidrettslag 37:02
3   Åge Jensen Romerike Runners Team 43:05
4   Kjell Johansson Oslo Sporveier Fullført
         
 Menn 60-64    
1   Steinar Skaar Løpsklubben 1814 BIL 34:03
2   Jahn Bakke Strømmen IF 38:31
3   Marino Jon Øien Posten 39:43
4   Peder Beck NOTEAM 41:09
5   Yngvar Kirkerud Høybråten og Stovner IL 41:17
6   Thor W. Larsen NOTEAM Fullført
6   Ottar Arnold Eide Oslo kommune BIL Fullført
         
 Menn 65-69    
1   Bjørn Lauglo Stovnerkameratene 35:10
2   Tor-Arne Stenhaug Sørum IL 35:43
3   Rolf Meek Romerike Friidrett 39:03
4   Leif Arne Lundhagen NOTEAM 39:38
5   Vidar Sørum Romerike Runners Team 41:25
6   Finn Løkeberg AHF 42:35
7   Ole Jonny Sørensen Hadeland Friidrettsklubb 43:24
8   Rune A Holter AHF 44:31
9   Knut Ivar Berg Fet Friidrettsklubb 44:35
10   Widar Rognerud Raumnes & Årnes IL 46:25
11   Alf Steinar Lamo Romerike Runners 47:46
12   Ole  Melaas NOTEAM 50:02
13   Asbjørn Ringstad Lørenskog FIL  Fullført
         
 Menn 70-74    
1   Kjell Jonhaugen Nittedal IL 37:34
2   Arne Ingelsrud Sporveien Oslo B.I.L 39:08
3   Arne Jon Luke Ullensaker/Kisa IL Friidrett Fullført
3   Asbjørn Hollevik Hafslo IL Fullført
3   Rolf Barbakken Raumnes & Årnes IL Fullført
3   Ivar Nielsen Privat Fullført
3   Per Olav Anthonsen Anklev woggers Fullført
         
 Menn 75-79     
1   Henning Høgheim Ullensaker/Kisa IL Friidrett 52:54