Kondismedlem Sponset innhold
IMG_8349-1

Bergen Ultra del 1- Taranger tok løyperekorden

Bjørn Tore Taranger tok ny løyperekord på 63,3 kilometer i strålende vårvær i Fana. På maratondistansen vant Terje Lyngstad. Halvmaraton ble vunnet av Nancy Sommer og Per Harald Havnen Johansen. Foreløbig resultatliste er klar.

 

Resultatlisten ligger under bildene.

IMG_8492-1.jpg

En glad Terje Lyngstad etter seieren på maratondistansen.

IMG_8524-1.jpg

Strålende fornøyd - og med håp om en knusende seier på NM 100 kilometer i Bergen sentrum 7. mai.

IMG_8490-1-2.jpg

De to beste på halvmaraton var Nancy Sommer (til høyre) og Christina M Linde.

IMG_8295-1-2.jpg
Fra starten 63,3 kilometer: Bak i feltet finner vi beste dame, Susan Sun i blått, og Tatiana Thiem i rosa. Susan Sun er 26 år og kommer fra Kina. Hun har bodd i Norge et års tid og har vært en flittig deltaker i Maratonkarusellens løp.

IMG_8476-1.jpg

Cecilie Landro løper i mål til seier i maratonklassen. Det var fem damer som fullførte maratondistansen, men bare to startet på offisiell startstrek kl 12. 

 

    Resultatliste Bergen Ultra 9.4.2016    
           
    Halvmaraton kvinner      
1   Nancy Sommer Varegg K14549 1:31:06
2   Christina M Linde Varegg Fleridrett K14549 1:33:08
3   Kristin Husby Laksevåg K15054 1:34:38
4   Hanne Liland Varegg Fleridrett K14549 1:40:57
5   Tone Raaen Åsane CK K13539 1:41:52
6   Eva Quivey Varegg Fleridrett K15559 1:43:50
7   Karianne Jørgensen Loddefjordløperne K14549 1:45:17
8   Mona Wolff ABB K15054 1:45:47
9   Tove Larsen NOTEAM K14549 1:47:23
10   Elin Reed Bratten Bergen CK K15054 1:50:11
11   Annbjørg Gundersen NOTEAM K14044 1:51:41
12   Oddny Ringheim CSC BIL K15559 1:51:51
13   Inger Johanne Klokset Haugesund Idrettslag Friidrett K14549 1:52:53
14   Gunhild Vatna Stord Idrettslag K15054 1:53:58
15   Nkiruka Uwaje Tyskland K12334 1:56:23
16   Tone Johnsen Varegg Team Melkesyre K15054 1:56:25
17   Nermina Kovac Loddefjordløperne K14549 1:56:38
18   Karin Vik Bergen Triathlon Club K15054 1:57:32
19   Monica Moe NOTEAM K14549 1:57:35
20   Claudia Velasco USA K12334 1:57:45
21   Janne Jensen Kalandseid IL K14549 1:59:24
22   Irene Kjønnerød Varegg Fleridrett K13539 1:59:52
23   Trude Cristin Valle Tide Buss K14549 2:00:16
24   Mariann Kjelby Fjell kommune K15054 2:00:57
25   Anne Grethe Kvist Bergen Triathlon Club K14549 2:01:53
26   Torunn Hjellvik Bergset NOTEAM K15054 2:02:23
27   Solveig Mo NOTEAM K12334 2:03:11
28   Margot Carlsen NOTEAM K15054 2:04:16
29   Nora Hauge Svendsen IL Fri K14549 2:04:32
30   Elisabeth Hilton NOTEAM K15054 2:05:35
31   Rita Knarvik Lindås Idrettslag K15054 2:06:28
32   Stine Hillesøy NOTEAM K14549 2:07:09
33   Veslemøy Meling NOTEAM K15054 2:08:00
34   Beate Skulstad NOTEAM K14549 2:09:11
35   Marit Ryland NOTEAM K14549 2:09:43
36   Anette Indrebø NOTEAM K15054 2:10:40
37   Patricia Flataker NOTEAM K12334 2:11:50
38   Marianne Eikeland Statoil BIL K15054 2:12:00
39   Bente Andersen Bergen Kommune K14549 2:13:02
40   Beate Rikstad Teleport Bergen K15054 2:15:03
41   Siv Nina Gjervik NOTEAM K15054 2:15:44
42   Gunn-Kristin Olsen Løperjenter K15054 2:16:04
43   Jannike Lyngtun Kalandseid IL K14044 2:16:58
44   Torhild Ulvesæther NOTEAM K15559 2:17:27
45   Bjørg Fagnastøl NOTEAM K15559 2:17:35
46   Cathrine Akse Nordkvist NOTEAM K12334 2:19:05
47   Monica Mjøs NOTEAM K14044 2:20:42
48   Conny Søfteland NOTEAM K14549 2:20:42
49   Irene Talhaug NOTEAM K14549 2:20:42
           
           
    Halvmaraton menn       
1   Per Harald Havnen Johansen NOTEAM M12334 1:16:47
2   Mirza Nalic Friidrettsklubben BFG Bergen M13539 1:18:03
3   Erlend Nymark Jensen NOTEAM M12334 1:18:33
4   Anrre Hornæs NOTEAM M12334 1:18:56
5   Håkon Landro Bergen Løpeklubb M14044 1:19:17
6   Kjetil Monstad Osterøy IL M14044 1:19:20
7   Aleksander Bjorøy Blubbelubb Sportsklubb M12334 1:19:46
8   Bjørn Harald Bongom Varegg/Fjellgeitene M14549 1:22:43
9   Eirik Matre NOTEAM M14044 1:23:29
10   Jan Rolland NOTEAM M15054 1:26:21
11   Alexander Lilleskare NOTEAM M12334 1:26:28
12   Tom-Erik Sund Bergen Triathlon Club M12334 1:26:53
13   Truls Nesslin NOTEAM M12334 1:27:32
14   Andersen Slaatten NOTEAM M13539 1:27:36
15   Sindre Andal Habbestad Bremnes IL M12334 1:28:29
16   Dag Grønnestad Åsane CK / Fjellgeitene M15054 1:28:44
17   Gunnar H. Aarseth Spirit FIK M15559 1:28:51
18   Jon Anders Kongsrud NOTEAM M14549 1:29:02
19   Pål Magne Hisdal NOTEAM M14549 1:29:07
20   Maarten Boting Åsane CK M14549 1:29:10
21   Harald Eidsheim NOTEAM M12334 1:29:13
22   Asbjrøn D Svellingen Bergen Triathlon Club M14044 1:29:19
23   Magne Espelid Mjøsdalen IL M15054 1:29:43
24   Sverre Jensen Kalandseid IL M15054 1:30:09
25   Bjørn Laastad Statoil Bergen BIL M15559 1:30:13
26   Stig Kongsvik Hyllestad IL M12334 1:30:24
27   Einar Olsen NOTEAM M14549 1:30:27
28   Are Kongestøl NOTEAM M13539 1:30:36
29   Gunnar Lyngnes NOTEAM M15054 1:30:44
30   Petter Rasmussen Bergen Løpeklubb M14549 1:31:26
31   Tobias Nieber NOTEAM M15054 1:32:19
32   Michael Gunnarson BUB Bergen M14549 1:32:34
33   Stian Nordås Mjøs Mjøsdalen IL M12334 1:32:44
34   Jan-Tore Gjervik Varegg Fleridrett/Melkesyre M14549 1:32:49
35   Øyvind Risnes Bergen Group/Ferning M15054 1:33:00
36   Frode Sørhøy Varegg Team Melkesyre M14549 1:33:30
37   Thomas Bucher Johannessen BUB Bergen M14549 1:34:15
38   Dan Thormodsæter Blubbelubb Sportsklubb M12334 1:34:35
39   Kim Ove Hansen NOTEAM M12334 1:35:29
40   Andreas Jensen Gneist IL M11819 1:35:33
41   Frode Hodnekvam NOTEAM M14044 1:35:36
42   Tor A Jensen Hansa M15559 1:35:50
43   Øystein Tveit Gneist IL M14044 1:35:53
44   Tommy Svellingen Team Svellingen M13539 1:36:05
45   Trond Arne Espedal Bergen Triathlon Club M14549 1:36:09
46   Roar Pedersen Fitjar IL M14044 1:37:13
47   Erik Frich Sjurseth Titlestadguttene M13539 1:37:42
48   Truls Angerman Titlestadguttene M14044 1:37:48
49   Nicholas Bang Almeland NOTEAM M12334 1:37:51
50   Pål Eidsheim BUB Bergen M15054 1:38:00
51   Øivind Andersen NOTEAM M14044 1:38:09
52   Ole Budal Gabbas Grabbar M14044 1:38:13
53   Lars Johan Hufthammer Austevoll IK M14549 1:38:54
54   Frode Nilsen Fana sykkel/EVRY M14549 1:39:03
55   Bjarte Opsal NOTEAM M12334 1:39:14
56   Reidar Jensen NOTEAM M15559 1:39:14
57   Espen Konglevoll BUB Bergen M15054 1:39:22
58   Frode Øvre-Helland HSI M15559 1:40:15
59   Kjell Erik Gjerstad NOTEAM M14549 1:40:29
60   Rune Kvam Gullfjell IL M14549 1:41:23
61   Pål Wathle Gabbas Grabbar M14044 1:42:01
62   Arild Løvik Laxefjorden pust & pes M14044 1:42:22
63   Ronny Bertelsen NOTEAM M15054 1:42:29
64   Kjetil Frugård NOTEAM M14549 1:42:35
65   Knut Lien NOTEAM M14044 1:42:36
66   Mads Toppe NOTEAM M14044 1:42:39
67   Audun Kvam Gullfjel IL M14549 1:43:04
68   Tord Wathle NOTEAM M13539 1:43:06
69   Jan Silgjerd NOTEAM M14549 1:43:25
70   Steinar Gangsø Aker Solutions BIL M14549 1:43:48
71   Harald Løbersli NOTEAM M14549 1:43:50
72   Morten Møllevik NOTEAM M12334 1:44:02
73   Andreas Sumstad Arne Stord IL M13539 1:44:03
74   Bjørn Tore Lothe NOTEAM M13539 1:44:14
75   Erik Dahl Bergen Kommunes BIL M15054 1:44:20
76   Sigve Sjursæther NOTEAM M14549 1:44:31
77   Ove Jarland Røed Team Bollebo M14044 1:46:23
78   Robert Brown USA M14549 1:46:33
79   Jon-Inge Heldal NOTEAM M14044 1:46:43
80   Ove Bertelsen NOTEAM M15054 1:47:21
81   Martin B Konglevoll NOTEAM M13539 1:47:35
82   Terje Stenbakk Bergen CK M15559 1:47:53
83   Trond Schjølberg NOTEAM M14549 1:48:02
84   Hallstein Viken Strandebarm IL M14549 1:48:15
85   Erik Ness-Hansen Team Melkesyre /Varegg M13539 1:49:03
86   Knut Ersland HSI M15054 1:49:52
87   Jens Petter Andersen NOTEAM M12334 1:50:25
88   Trond G. Waage NOTEAM M14549 1:51:31
89   Ove Hansen Bergen CK M15559 1:52:05
90   Tolleiv Haugland Grieg Team M16064 1:52:38
91   Tormod Espelid NOTEAM M14549 1:54:00
92   Trond Pedersen IL Fenring M15054 1:54:31
93   David Savides NOTEAM M14549 1:54:37
94   Charles Olsen NOTEAM M15054 1:54:38
95   Arvid Bognøy ASK Friidett M15054 1:55:08
96   Dag Olav Løyland NOTEAM M14549 1:55:35
97   Arvid Tangerås Strandebarm IL M16064 1:55:37
98   Jan Ove Henriksen Loddefjordløperne M14549 1:56:16
99   Ole Kristian Brastad Bøler IF Friidrett M15054 1:56:33
100   Ingar Romslo IL Fri M16064 1:56:34
101   Tom Hiis Bergh NOTEAM M12334 1:57:23
102   Reidar Olsen NOTEAM M14549 1:57:34
103   Ivar Dale NOTEAM M14549 1:58:34
104   Arnt Cederholm NOTEAM M16064 1:58:38
105   Karl Morten Bårdsen NOTEAM M14549 1:59:55
106   Morten Damm NOTEAM M14549 1:59:55
107   Rolf Madsen NOTEAM M14549 2:00:01
108   Trond Vetås Odfjell Drilling M13539 2:00:13
109   Per Verner Aase NOTEAM M16064 2:00:47
110   Helge Andersen NOTEAM M15054 2:01:00
111   Karl Weydahl Høgskolen i Bergen – BIL M16064 2:02:11
112   Lennart Thon Fritz Hansen AS M13539 2:02:21
113   Karin Stang Volden ABB M15559 2:02:29
114   Mads Holm NOTEAM M15054 2:05:14
115   Eigil Nødtvedt Fjell kommune M16569 2:05:19
116   Christian Alejandro Garate Varegg Fleridrett/ Melkesyre M15054 2:05:35
117   Terje Johansen NOTEAM M14044 2:06:01
118   Øyvind Lygre NOTEAM M15054 2:07:00
119   Gunvald Gundersen IF Klypetussen M17074 2:08:05
120   John Tore Madsen NOTEAM M12334 2:10:51
121   Stein Tore Viken NOTEAM M17074 2:11:06
122   John Grieg NOTEAM M15054 2:11:19
123   Inge Blokhus NOTEAM M16569 2:14:36
124   Arild Iden NOTEAM M15054 2:14:51
125   Karsten Norlund NOTEAM M12334 2:15:35
126   Arild Bjørkheim Stanghelle M15559 2:23:34
127   Arne Johan Ibsen Kondis M15559 2:30:47
128   Gunnar  Nordhus NOTEAM M16569 2:46:04
129   Øystein Andersen NOTEAM M16064 2:59:17
130   Lakshmi Moorthy India M14044 3:34:06
           
           
    Tidlig start halvmaraton kvinner     
1   Vibeche Nicolaisen NOTEAM K16064 1:56:55
2   Renate Macpherson NOTEAM K14044 2:07:13
3   Ninni E Nordbø NOTEAM K15054 2:09:41
4   Linda Tvedt Toro K14549 2:34:00
5   Maren Kjos Veim NOTEAM K12334 2:36:22
6   Anne Kjos Veim NOTEAM K15054 2:45:14
           
           
    Tidleg start halvmaraton menn     
1   Rune Møklebust Sædalen IL M14044 1:44:16
2   Trond Fuhr Aker Solutions BIL M15559 1:47:11
3   Stig R Utstrand NOTEAM M14549 1:57:08
           
           
    Maraton kvinner       
1   Cecilie Landro NOTEAM K22022 3:39:54
2   Maureen Su England K23539 4:59:09
           
           
    Maraton menn       
1   Terje Lyngstad Jølster IL M25054 3:04:52
2   Jørgen Nordanger Bergen Løpeklubb M22334 3:06:46
3   Johan Løve Gjersvik Rebel Lions M22334 3:07:27
4   Jens Riis NOTEAM M25054 3:08:19
5   Bjørn Fretland IL Jotun M25054 3:10:37
6   Leif Nordland HSI M24549 3:15:51
7   Geir Jensen Kondis M25054 3:25:35
8   Morten Vestvik Haugesund Idrettslag Friidrett M25054 3:31:53
9   Ståle Viken Reno M24549 3:33:25
10   Øystein Dybdahl Bergen Kommunes BIL M25559 3:33:56
11   Bjørn Heradstveit NOTEAM M24549 3:39:50
12   Gunnar Lorens Lien BKK BIL M24549 3:46:28
13   Bjørn Haukeland Kondis M25054 3:46:33
14   Victor Larsen Stahl Heiser M27074 3:57:40
15   Bjørn Skarveland Kondis M26569 4:14:53
16   Rolf Christiansen NOTEAM M25559 4:24:49
17   Ørjan Talhaug Bergen Triathlon Club og BFG M24044 4:24:49
           
           
    Tidleg start maraton kvinner     
1   Nathalie Puaschitz Bergen Løpeklubb K23539 4:19:42
2   Lise Lithun Gjesdal IL K25559 5:25:00
3   Lise Lotte Andersen Bergen Triathlon Club K33539 6:33:41
           
           
    Tidleg start maraton menn       
1   Ragnvald Kanebog Bergen Løpeklubb M35559 3:25:15
2   Petter Goga NRK Hordaland M14549 3:31:14
3   Inge Asbjørn Haugen Hornindal IL M26064 4:21:46
4   Gunnar Nordbø NOTEAM M25054 4:28:57
5   Leif Halleland IF Klypetussen M27074 4:53:33
6   Ronny Kristiansen DMK/Team Ronny M22334 4:58:06
7   Jan Billy Aas DMK/Team Ronny og Cad Consult M22334 4:58:06
8   Sigurd Lima Gjesdal IL M26064 5:25:00
9   Jan Wilhelm Werner Bergen Triathlon Club M25559 5:27:21
           
           
    1 + 1/2 maraton kvinner (63 km)      
1   Susan Sun Fenring Langdistanse K32334 6:04:31
2   Tatiana Thiem NOTEAM K32334 6:13:36
3   Hilde Greve Myhrvold BTC / Åsane CK K34044 8:01:51
           
           
    1 + 1/2 maraton menn (63 km)       
1   Bjørn Tore K. Taranger Friidrettsklubben BFG Bergen M33539 4:18:15
2   Arvid Haugen Dale IL M34549 5:08:34
3   Fredrik Berentsen Bergen Løpeklubb M33539 5:14:57
4   Per Audun Heskestad AKS 77 M36064 5:32:17
5   Janos Kozma NOTEAM M33539 5:47:26
6   Per Gunnar Alfheim Varegg IL M35559 5:56:55
7   Asle Stensæter NOTEAM M34044 6:22:47
8   Michael Windfeld Bergen Triathlon Club M34044 6:45:11
           
           
    Tidleg start 1 + 1/2 maraton kvinner (63 km)     
1   Liv B. Jegteberg Lystad Oslofjord Triatlon K35559 7:21:08
2   Pia - Camilla Tømmernes Bergen CK og BTC K34044 8:33:18