Kondismedlem Sponset innhold
Bildet er fra Lørenskogløpet 2014. Der gjorde også Jonas Lurås Hammer kort prosess med konkurrentene allerede ut fra start (foto: Heming Leira).

Bildet er fra Lørenskogløpet 2014. Der gjorde også Jonas Lurås Hammer kort prosess med konkurrentene allerede ut fra start (foto: Heming Leira).

Løyperekord av Jonås Lurås Hammer i Vinterkarusellen på Haga

Jonas Lurås Hammer fra Lørenskog FIL satte ny løyperekord med den fine tiden 32.09 i den småkuperte 10-kilometeren på Haga som også var 7. løp i Vinterkarusellen på Romerike. Best i kvinneklassen var Line Haug Pedersen med tiden 41,13.

Løypa på Haga er kontrollmålt, men det er en del kupering som bremser farten - så noen "perseløype" er det ikke. Ofte er det glatt i dette løpet også, men denne gangen var det is bare på en strekning (350 m) fra stadion og bort til fylkesveien det ble løpt på. På fylkesveien mellom Haga og Årnes var det våt og isfri asfalt - medvind til vending og motvind tilbake, alt i alt fine "vinterforhold" for de 102 deltagerne.

Det var ingen som var i nærheten av å følge Lurås Hammer, og i mål var seiersmarginen på hele 2:52 til nestemann, Glenn Røisgaars fra Lørenskog CK.

Gerard Cornelissen på 7. plass imponerte også med seier i M45-49 og løping med junior i løpevogna.

Den nye vognen er nydelig, men alle de små bakkene, vinden og at jeg bare har gjort motbakke- og skitrening, tok pusten fra meg. Likevel var begge fornøyd med 36:30 og god gammeldags Vinterkaruselstemning, skriver Gerard på Facebook etter løpet.

Bildet er tatt på Sørum i fjor. (Foto:Olav Engen).

 

Topp 20 herrer (75 deltagere):    
1   Jonas Lurås Hammer Torshov Sport Runners/Lørenskog Friidrettslag 32:09
2   Glenn Røisgaard Lørenskog CK 35:01
3   Ole Edvard Bjørnstad Il Mogutten 35:01
4   Simen Ellingsen Rustad Romerike Ultraløper kLubb 35:07
5   Amund Hognestad Jensen Eidsvold Turnforening Friidret 36:20
6   Roger Thompson Driv IL/ Team Sportsmanden 36:24
7   Gerard Cornelissen SK Vidar 36:32
8   Henrik Foss Aurskog - Høland Friidrettslag 37:12
9   Simen Sletten FIK Ren-Eng 37:59
10   Keino Valstad Bøler IF - Friidrett 38:02
11   Øistein Olsen  Lørenskog Friidrettslag 38:34
12   Mikael Brøndmo NOTEAM 38:45
13   Sturla Throndsen Ull/Kisa 39:13
14   Harald Furuseth Ullensaker/Kisa IL Friidrett 40:01
15   Andres Gulliksrud Team Bjerkrheim 40:09
16   Pål Simonsen Sas 40:21
17   Bjørn Thomas Hultberg Sandefjord TIF 40:25
18   Tomas Wang NOTEAM 41:36
19   Steinar Skaar Løpsklubben 1814 BIL 41:44
20   Mattias Ahnoff NOTEAM 41:54

 

ABIK-2014-2015-Bjorkelangen_Line-Haug-Pedersen (640x444).jpgLine Haug Pedersen i Vinterkarusellen på Bjørkelangen 2015. (Foto: Bjørn Hytjanstorp).


I kvinneklassen ble det seier til Line Haug Pedersen fra Løpsklubben 1814, som holdt unna for veteranen Dorte Foss som kom 37 sekunder etter i mål.
 

Topp 10 kvinner (27 deltagere):    
1   Line Haug Pedersen Løpsklubben 1814 41:13
2   Dorte Foss Raufoss IL -Friidrett 41:50
3   Tone Fløttum Fet Friidrettsklubb 43:34
4   Meike Hesselink SK Vidar 44:22
5   Monica Sannerud Raumnes & Årnes IL 46:18
6   Anne Marit Arnegaard Romerike Runners 47:26
7   Cecilie Christin Kverme Fossum IF 49:52
8   Siri Anne Mørk Hansen NOTEAM 50:07
9   Beate Elvebakk Røykås Racing Girls 50:59
10   Kamilla Mørk Hansen Gjerdrum IL 51:45

 

Video fra målgangen til alle løpere på Haga:

 

Neste løp:
8. løp i Vinterkarusellen på Romerike 2015-2016
3,1 km gateløp
Raumes & Årnes IL, Årnes skole
Torsdag 18. februar kl 18:30.
INVITASJON VINTERKARUSELLEN PÅ ROMERIKE

Samleside for løp på Romerike 2015
Samleside for løp på Romerike 2016
Her finner du link til innbydelse, resultater og reportasjer for løpene på Romerike (+link til tidligere år)

 

Klassevis resultater:

Kvinner 14-15    
1   Kamilla Mørk Hansen Gjerdrum IL 51:45
         
Kvinner 23-34    
1   Line Haug Pedersen Løpsklubben 1814 41:13
2   Trine Ellingsen Rustad Gjensidige Sport 55:10
3   June Eline Høyer AHus Bedriftidrettslag 57:21
         
Kvinner 35-39    
1   Tone Fløttum Fet Friidrettsklubb 43:34
2   Meike Hesselink SK Vidar 44:22
3   Therese Flor NOTEAM 60:22
4   Darlén Gjølstad NOTEAM 61:05
         
Kvinner 40-44    
1   Monica Sannerud Raumnes & Årnes IL 46:18
2   Beate Elvebakk Røykås Racing Girls 50:59
3   Kristin Skumsnes-Daae NOTEAM 54:22
         
Kvinner 45-49    
1   Dorte Foss Raufoss IL -Friidrett 41:50
2   Cecilie Christin Kverme Fossum IF 49:52
3   Siri Anne Mørk Hansen NOTEAM 50:07
4   Hege Kvitting Røykås Racing Girls 52:00
5   Heidi Kildal NOTEAM 54:13
6   Karianne Tangen Fürst BIL 54:26
         
Kvinner 50-54    
1   Anne Marit Arnegaard Romerike Runners 47:26
2   Våril Bendiksen Skedsmo vgs 52:14
3   Marit K.B Bjerknes Romerike Ultraløper kLubb 52:40
         
Kvinner 55-59    
1   Kari Jensen Romerike Runners Team 57:34
         
Kvinner 60-64    
1   Anne Karin Brandt NOTEAM Fullført
         
Kvinner 65-69    
1   Kirsti M. Blomdal Lørenskog kommune BIL Fullført
1   Eva Thoresen Romerike Runners Team Fullført
1   Elisabeth Engø Asker og Bærum Tamil Sportsklu Fullført
         
Kvinner 70-74    
1   Wenche Alice Garsjø Privat Fullført
         
Kvinner 75-79    
1   Signey Henden Rustlie NOTEAM 68:48
         
Menn16-17    
1   Stig Fjelltun Bingsfoss SK 45:50
         
Menn 18-19    
1   Henrik Foss Aurskog - Høland Friidrettslag 37:12
         
Menn 23-34    
1   Jonas Lurås Hammer Torshov Sport Runners/Lørenskog Friidrettslag 32:09
2   Glenn Røisgaard Lørenskog CK 35:01
3   Simen Ellingsen Rustad Romerike Ultraløper kLubb 35:07
4   Amund Hognestad Jensen Eidsvold Turnforening Friidret 36:20
5   Simen Sletten FIK Ren-Eng 37:59
6   Andres Gulliksrud Team Bjerkrheim 40:09
7   Tomas Wang NOTEAM 41:36
8   Bjørnar Hornnes Vik IL 43:21
9   Kim Rosengreen Møller NOTEAM 46:01
10   Ørjan Ahnhof NOTEAM 46:16
         
Menn 35-39    
1   Ole Edvard Bjørnstad Il Mogutten 35:01
2   Øistein Olsen  Lørenskog Friidrettslag 38:34
3   Mikael Brøndmo NOTEAM 38:45
4   Kenneth Pham NOTEAM 42:07
5   Lars Gøran Beck  NOTEAM 48:27
6   Christian Andersen Team Andersen 49:45
         
Menn 40-44    
1   Roger Thompson Driv IL/ Team Sportsmanden 36:24
2   Keino Valstad Bøler IF - Friidrett 38:02
3   Bjørn Thomas Hultberg Sandefjord TIF 40:25
4   Mattias Ahnoff NOTEAM 41:54
5   Thomas Brenni Romerike Ultraløperklubb 42:50
6   Ronnie Hallén Lørenskog Cycleklubb 43:05
7   Per Ivar Hoelsengen Raumnes & Årnes IL 44:57
8   Steinar Wølner NOTEAM 46:31
9   Rolf Amund Stark NOTEAM 47:35
         
Menn 45-49    
1   Gerard Cornelissen SK Vidar 36:32
2   Harald Furuseth Ullensaker/Kisa IL Friidrett 40:01
3   Vidar Fjelltun Romerike Runners 43:47
4   Tor Edvin Hoelsengen Raumnes & Årnes IL 46:04
5   Sverre Waagø Dynea BIL 48:03
6   Dan Boye Nilsen Romerike Runners Team 49:58
7   Kai Ahokangas NOTEAM 52:33
         
Menn 50-54    
1   Steinar Ohr Høvik Jogg 41:56
2   Tor Ivar Hvam Kløfta IL 43:08
3   Dag Frode Bjerke NOTEAM 45:18
4   Øyvind Huse NOTEAM 46:39
5   Kåre Chr. Olsen A-K maskiner 48:24
6   Per Erik Tangen Fürst BIL 53:26
7   Oddbjørn Homstvedt FIL Borg Fullført
         
Menn 55-59    
1   Sturla Throndsen Ull/Kisa 39:13
2   Pål Simonsen Sas 40:21
3   Leif Damsgard FFI Bil 43:36
4   Torbjørn Torbjørnsen NOTEAM 44:36
5   Åge Jensen Romerike Runners Team 51:46
6   Knut Engen Nes O-lag 53:15
7   Erland Nærby NOTEAM 55:26
8   Kjell Johansson Oslo Sporveier Fullført
         
Menn 60-64    
1   Steinar Skaar Løpsklubben 1814 BIL 41:44
2   Geir Engesæter Postnord termo 45:54
3   Jahn Bakke Strømmen IF 47:46
4   Marino Jon Øien Posten 48:44
5   Arne Langseth Aurskog - Høland Friidrettslag 48:58
6   Trygve Haug Romerike Runners Team 55:13
7   Ottar Arnold Eide Oslo kommune BIL 58:57
8   Thor W. Larsen NOTEAM Fullført
         
Menn 65-69    
1   Bjørn Lauglo Stovnerkameratene 42:06
2   Tor-Arne Stenhaug Sørum IL 43:07
3   Rolf Meek Romerike Friidrett 47:40
4   Arild Tormod Syversrud Arcus B.I.L 50:36
5   Vidar Sørum Romerike Runners Team 51:23
6   Finn Løkeberg AHF 54:07
7   Ole Jonny Sørensen Hadeland Friidrettsklubb 57:41
8   Widar Rognerud Raumnes & Årnes IL 58:07
9   Alf Steinar Lamo Romerike Runners 60:25
10   Asbjørn Ringstad Lørenskog FIL Fullført
         
Menn 70-74    
1   Kjell Jonhaugen Nittedal IL 45:05
2   Arne Ingelsrud Sporveien Oslo B.I.L 49:31
3   Gunnar Lauritz Pedersen Lørenskog FIL 53:48
4   Arne Jon Luke Ullensaker/Kisa IL Friidrett Fullført
4   Ivar Nielsen Privat Fullført
         
Menn 75-79    
1   Henning Høgheim Ullensaker/Kisa IL Friidrett 62:02
2   Lyder Alnes Lørenskog komm. BIL 64:05
3   Petter Kildal Haga IF Fullført