Kondismedlem Sponset innhold
Orienteringsløperen Bjørn Lundanes fra Eikenos studerer nå i Trondheim. Denne helga var han hjemme en tur og benyttet anledningen til å vinne 10 km i Brusdalen på gode 33.20.

Orienteringsløperen Bjørn Lundanes fra Eikenos studerer nå i Trondheim. Denne helga var han hjemme en tur og benyttet anledningen til å vinne 10 km i Brusdalen på gode 33.20.

Bjørn Lundanes vant siste løp i Ålesund vinterkarusell

Bjørn Lundanes, Emblem IL, men løper nå for NTNUI i Trondheim, vant i dag 5. og siste løp i vinterkarusellen på tiden 33.20 i den kontrollmålte løypen i Brusdalen.

Jan Ketil Vinnes, Kondis tok andreplassen på tiden 35.52 foran Martin Hauge-Nilsen, Kondis med tiden 37.03. Beste kvinne blei Kari-Anne Tryggestad Ryste, Sunnylven IL på tiden 43.41. Nummer to blei orienteringsløperen Ingrid Lundanes, Emblem IL på 44.52.

På 5 km seiret 16-åringen Andreas Vangsnes, Ålesund FIK på tiden 17.41. Andreas har vært skadet i flere måneder, men er nå på god gang igjen med treningen.

Beste kvinne på 5 km blei 15-åringen og langrennsløper Live Johanne Røkke, Stordal IL med tiden 21.10. Vi blei også imponert over nummer to på listen. Anea Aslaksen, Stranda IL. Anea er bare 9 år gammel, men løp inn til tiden 22.22.

Det var veldig gode forhold i dagens karusell-løp. 7 varmegrader, isfrie veier og lett bris møtte løperne innover Brusdalen. Det var flere som satte personlige rekorder.

Neste løp i Ålesundløpene blir Vårdilten (4,3 km) onsdag 6. april med start fra Rattviksvingen på Gåseid.

Se oppsummering av vinterkarusellen
 

Plassering

Navn

Klubb/Sted

Klasse

Tid

Startnummer

5 km kvinner

 

 

 

 

 

1

Live Johanne Røkke

Stordal IL

14-15 år

21.10

101

2

Anea Aslaksen

Stranda IL

9 år

22.22

75

3

Camilla Øhmann

NTNUI

23-34 år

23.56

102

4

Malin Sovang-Knivsflå

 

23-34 år

25.26

70

5

Maren Kristoffersen

Langevåg

45-49 år

25.35

78

6

Emma Kristiansen

Langevåg IL

Under 14 

26.10.

77

 

 

 

 

 

 

5 km menn

 

 

 

 

 

1

Andreas Vangsnes

Ålesund FIK

16-17 år

17.41

76

2

Svein Oskar Støvring Nedregård

Ålesund

45-49 år

20.52

79

3

Kristian Molund

Eiendomsmegler1

23-34 år

21.49

69

4

Kristoffer Ommundsen m. barnev.

Team Hatlahagen

23-34 år

21.59

80

5

Sigbjørn Lerstad

Atlanterhavsparken

55-59 år

25.43

74

6

Sindre Hjelseth

Spjelkavik

45-49 år

27.17

100

7

Oddgeir Nossen Vårdal

Volsdalen Menighet

23-34 år

28.26

72

8

Christian Steimler Knudsen

 

45-49 år

33.20

73

9

Karl Johan Gjævenes

Volsdalen Menighet

45-49 år

36.13

71

 

 

 

 

 

 

10 km menn

 

 

 

 

 

1

Bjørn Lundanes

Emblem IL

23-34 år

33.20

62

2

Jan Ketil Vinnes

Kondis

45-49 år

35.52

19

3

Martin Hauge-Nilsen

Kondis

23-34 år

37.03

18

4

Arve Haugland

Follestaddalen IL

23-34 år

37.41

24

4

Are Uran 

IL Havørn

40-44 år

37.41

26

6

Karl Idar Vik 

Ålesund

35-39 år

37.43

60

7

Kim Sindre Olsen

Sula SK

40-44 år

40.45

30

8

Knut Skaar

Ålesund

60-64 år

40.54

23

9

Øystein Bjørdal

IL Lauparen

50-54 år

40.56

27

10

Knut-Erik Johannessen

Spjelkavik IL

40-44 år

42.48

36

11

Hogne Søholt

Ørsta IL

35-39 år

42.58

21

12

Rune Kristiansen

Sula SK

40-44 år

43.40

31

13

Bertil Andreassen

Ålesund

35-39 år

44.49

22

14

Joachim Haaland

Volsdalen Menighet

23-34 år

47.37

17

15

Morten Andersen

Ålesund

23-34 år

48.48

29

16

Runar Risvik

Ålesund

60-64 år

48.52

32

17

Olaf Øien

Velledalen IL

70-74 år

53.20

 

18

Stein Helge Skjong

 

50-54 år

53.26

16

19

Per Jan Helset

Kondis

70-74 år

57.46

20

20

Karstein Sørland

Emblem IL

85-89 år

96.10

64

 

 

 

 

 

 

10 km kvinner

 

 

 

 

 

1

Kari-Anne Tryggestad Ryste

Sunnylven IL

45-49 år

43.41

33

2

Ingrid Lundanes

Emblem IL

18-19 år

44.52

63

3

Britt Sørland Skuseth

Ålesund

45-49 år

47.25

25

4

Elise Stette

 

40-44 år

52.49

34

5

Marit Lillestøl

Gjerdsvika

45-49 år

55.07

28

6

Anne Synnøve Lunde

Team Hatlahagen

23-34 år

55.22

35


Fotografer har vært Jan Petter Venøy, Sigbjørn Lerstad og Martin Hauge-Nilsen

02_starten.jpg
41 løpere stilte til start i det siste løpet i vinterkarusellen

BILDER 5 km

Andreas_Vangsnes_Loepende
Andreas Vangsnes vinner 5 km

Live_Johanne_Roekke
Live Johanne Røkke vinner kvinneklassen

Anea_Aslaksen
9-åringen Anea Aslaksen blir nest beste jente

Camilla_Oehmann
Camilla Øhmann, NTNUI

Kristian_Molund
Kristian Molund blir nummer tre på 5 km

Kristoffer_Ommundsen
Kristoffer Ommundsen sprang med barnevogn

Christian_Steimler_Knudsen
Christian Steimler Knudsen (73) på 5 km og Bjørn Lundanes (62) på 10 km

Emma_Kristiansen
Emma Kristiansen

12_Sigbjorn_Anton_Lerstad.jpg
Sigbjørn Lerstad

14_Sindre_Hjelseth.jpg
Sindre Hjelseth

5km_to_beste_jenter
De to beste jentene, Anea Aslaksen (75), nummer to og Live Johanne Røkke (101), vinner

Andreas_Vangsnes_sittende
Vinneren på 5 km, Andreas Vangsnes viser til de neste løpene i Ålesundløpene

37_Premie.jpg
Dette er pokalen til de som deltar på 3 eller flere løp i vinterkarusellen


BILDER 10 KM

16_Bjorn_Lundanes.jpg
Bjørn Lundanes vinner 10 km

17_Jan_Ketil_Vinnes.jpg
Jan Ketil Vinnes tar andreplassen

18_Martin_Hauge_Nilsen.jpg
Martin Hauge-Nilsen blir nummer tre

19_Spurt_Are_og_Arve.jpg
Are Uran (26) og Arve Haugland (24) går begge likt over mål på 4. plass

Kim_Sindre_Olsen
Kim Sindre Olsen

20_Vik.jpg
Karl Idar Vik

24_Knut_Skaar.jpg
Knut Skaar

27_Hogne_Sholt.jpg
Hogne Søholt

Oeystein_Bjoerdal
Øystein Bjørdal

Rune_Kristiansen
Rune Kristiansen

Knut_Erik_Johannessen
Knut-Erik Johannessen

Bertil_Andreassen
Bertil Andreassen



34_Morten_Andersen.jpg
Morten Andersen

Runar_Risvik
Runar Risvik

Joachim_Haaland
Joachim Haaland

21_3beste10km.jpg
De tre beste på 10 km, Jan Ketil Vinnes (19), nummer to, Bjørn Lundanes, vinner og Martin Hauge-Nilsen (18), nummer tre

29_Karianne_Truggestad_Ruste.jpg
Kari-Anne Tryggestad Ryste blir beste kvinne

31_Ingrid_Lundanes.jpg
Ingrid Lundanes blir nest beste kvinne

32_Britt.jpg
Britt Sørland Skuseth blir tredje beste kvinne

Marit_Lillestoel
Marit Lillestøl