Kondismedlem Sponset innhold
Helge Hafsås kunne enda en gang stå øverst på pallen i et maratonløp. Etter litt motgang og skader er Helge nå på vinnersporet igjen i sitt 51. leveår

Helge Hafsås kunne enda en gang stå øverst på pallen i et maratonløp. Etter litt motgang og skader er Helge nå på vinnersporet igjen i sitt 51. leveår

Helge Hafsås og Louise Skak vant maraton i Hornindal

Det var veldig varmt i Hornindal lørdag formiddag da startskuddet gikk for maraton i Grodås sentrum, like utenfor Kvileheimen. Og varmere blei det utover dagen langs Hornindalsvatnet der samtlige fire distanser i arrangementet blei avviklet.

Helge Hafsås, Olden IL vant maratondistansen på tiden 2.56.40. På andreplass kom Nils Hjelle, Team Sportsmanden på 3.01.33. Dette er beste tiden til Nils i et maraton på norsk jord. Nummer tre blei Hilmar Kråkenes, Almenning IL med 3.13.51.

I kvinneklassen seiret Louise Skak, Romerike Ultraløpeklubb på tiden 3.25.19. På de neste plassene kom to ålesundsjenter. Debutanten Linda Hovde, Skar-Hovde Runners løp inn til tiden 3.27.25 på andreplass og Nina Bjørnsen fikk 3.30.44 på ny pers og tredjeplass.

På halvmaraton blei Ester Innselset, Hamar IL beste kvinne på tiden 1.35.47. Herreklassen blei vunnet av Magnus Alsaker, Ranheim IL på 1.23.06.

På 10 km fikk vi en kvinnelig totalvinner da Katharina Kahrs, Strindheim IL vant med tiden 39.42. Beste herreløper kom i 50-årsklassen der Bjørn Arve Brune, Stranda IL vant på 43.10.

Bildene er tatt av Helge Fuglseth (etter løpet) og arrangøren (under løpet).

Se stort bildealbum på haugenfotball.no
Bildene her må bare brukes etter fotografens tillatelse

Se bildealbum på facebook


RESULTATER MARATON KVINNER

 17-34:

2

LINDA HOVDE

1982

SKAR-HOVDE RUNNERS

3.27,25

 

1

17-34:

1

NINA BJØRNSEN

1990

ÅLESUND

3.30,44

 

2

40-44:

3

LOUISE SKAK

1976

ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB

3.25,19

 

1

55-59:

4

LIV B. JEGTEBERG LYSTAD

1960

SPORTSKLUBBEN VIDAR

3.49,39

 

1

60-64:

5

KJELLAUG FJORDHEIM

1955

KRISTIANSAND LØPEKLUBB

4.06,42

 

1

 75-79:

6

SIGNY HENDE RUSTLIE

1938

LØRENSKOG

5.53,27

 

1


RESULTATER MARATON MENN

MS 17-34:

7

AARON DORN

1990

BREMEN, TYSKLAND

3.26,20

 

1

MS 17-34:

9

JAN BILLY AAS

1982

OPPEGÅRD IL

4.00,49

 

2

MS 17-34:

8

RONNY KRISTIANSEN

1989

KRÅKSTAD IL

4.47,05

 

3

MV 35-39:

11

 HILMAR KRÅKENES

1978

ALMENNING IL                                

3.13,51

*

1

MV 35-39:

31

TOMAS KADLAS

1980

EID

3.30,07

 

2

MV 35-39:

30

LASSE MIKKOLA

1972

HEMSEDAL IL

3.56,39

 

4

MV 35-39:

10

 JANOS KOZMA

1981

ASKO, ARNATVEIT

x

 

 

MV 45-49:

12

 NILS HJELLE

1968

TEAM SPORTSMANDEN

3.01,33

 

1

MV 45-49:

13

 PER OVE W NORDLI

1970

OSLO POLITIS IL

3.53,30

 

2

MV 50-54:

15

 HELGE HAFSÅS

1966

OLDEN IL                                            

2.56,40

*

1

MV 50-54:

17

 TERJE LYNGSTAD

1966

JØLSTER IL                                         

3.20,19

*

2

MV 50-54:

14

 BJØRN FRETLAND

1965

JOTUN IL                                           

3.22,56

*

3

MV 50-54:

16

 GEIR JENSEN

1963

SØVIK VELFORENING

3.30,01

 

4

MV 50-54:

20

 ODD GUNNAR TVEIT

1964

BIRKENES IL

3.40,38

 

5

MV 50-54:

18

 SVERRE SOLHAUG

1963

IL FRI

4.36,13

 

6

MV 50-54:

19

 FRODE STORVIK

1964

BERGEN TRIATHLON CLUB

x

 

 

MV 55-59:

22

 GEIR ARVE RÅHEIM

1957

ÅLESUND FIK

3.47,13

 

1

MV 55-59:

21

 ALF GAUPÅS

1959

KONDIS BERGEN

4.10,59

 

2

MV 55-59:

23

 JON WEYDAHL

1959

DRØBAK MARATONKLUBB

4.44,37

 

3

MV 60-64:

25

 BJØRN KÅRE GJERDE

1955

IL I BUL

3.34,20

 

1

MV 60-64:

24

 KRISTEN BUE

1952

MARNARDAL IL

4.04,25

 

2

MV 60-64:

26

 INGE ASBJØRN HAUGEN

1953

HORNINDAL IL

4.28,09

*

3

MV 65-69:

27

 HELGE FUGLSETH

1949

ÅLESUND FIK

3.32,24

 

1

MV 65-69:

28

 HARALD KRØVEL

1949

KONDIS ÅNDALSNES

4.47,34

 

2

MV 70-74:

29

 PER JAN HELSET

1944

KONDIS LANGEVÅG

5.56,06

 

1

*  deltakar i KM S&Fj.

 

 

 

 

 

 

 



Heil_Kraakenes_Hjelle
Rett etter start, Hilmar Kråkenes (11) og Nils Hjelle (12)

Heil_Nina_Bjoernsen
Terje Lyngstad (17) og Nina Bjørnsen (1)

Heil_Raaheim_Jekteberg
Geir Råheim (22) og Liv B Jekteberg Lystad (4)

Heil_Geir_Jensen
Geir Jensen

Heil_Jan_Billy_Aas
Jan Billy Aas

Heil_Per_Ove_Nordli
Per Ove W Nordli

Heil_Helge_Hafsaas
Helge Hafsås

Heil_Mr_Maraton
Mr. Maraton og Mr. Hornindalsvatnet Maraton, Inge Asbjørn Haugen

Heil_Pallen_50aar
Premiepallen kl. M50-54 år. Fra venstre, Terje Lyngstad, Helge Hafsås og Bjørn Fretland

Heil_Hilmar_Kraakenes_pallen
Vinner kl. 35-39 år og nummer tre totalt på maraton, Hilmar Kråkenes

Heil_Linda_Hovde_and_Signy_Henden
De sprang begge maraton. Fra venstre Linda Hovde og Signy Henden Rustlie


RESULTATER HALVMARATON

KVINNER - HALVMARATON 2016

 

 

 

 

KS 17-34:

101

KAROLINE RAFTEVOLD IHLER

1984

HAGAN

1.48,34

1

KS 17-34:

105

ANNA TALLERUD

1992

RIKTIGTRENING.NO

1.53,23

2

KS 17-34:

104

HELENE OTTERDAL

1994

HORNINDAL IL

1.54,39

3

KS 17-34:

103

ANNA CATHARINA MØLSTER

1995

KONDIS - FLORØ

1.57,12

4

KS 17-34:

102

MALIN SAURE KNOTTEN

1989

GURSKEN

1.58,08

5

KV 35-39:

106

ESTHER INNSELSET

1977

HAMAR IL

1.35,47

1

KV 35-39:

107

MILLA KÖYNNÖS

1978

VAASA, FINLAND

1.53,45

2

KV 40-44:

108

OZLEM CITCI

1973

ISTANBUL, TYRKIA

 

 

KV 50-54:

109

HEIDI AUSTEVIK

1966

GTI FRIIDRETTSKLUBB

1.47,31

1

KV 50-54:

110

ANN-JEANETTE MØLSTER

1963

KONDIS - FLORØ

2.30,16

2

KV 55-59:

111

TORDIS ULVESÆTER

1961

DIFI BIL

2.21,44

1

KV 60-64:

114

WENCHE LANDE

1953

BYÅSEN IL

1.46,19

1

KV 60-64:

112

MADELEINE FANNEMEL

1954

KONDIS – OSLO

2.19,24

2

KV 60-64:

113

YNGVILD HOLM

1952

ÅNDALSNES

 

 

KV 65-69:

115

ANNE RAFTEVOLD

1949

HORNINDAL IL

2.38,22

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MENN - HALVMARATON 2016

 

 

 

 

MS 17-34:

117

RASMUS GAUSEMEL

1988

STRYN T OG IL

1.28,45

1

MS 17-34:

150

INGVE TRANDAL

1988

VOLDA

1.36,19

2

MS 17-34:

118

BJØRN H. GRINDE

1984

BERGEN

1.37,09

3

MS 17-34:

121

MARTIN MC CARTHY

1993

RIKTIGTRENING.NO

1.46,23

4

MS 17-34:

116

LEVI BØ

1989

MASTRA IDRETTSLAG

1.54,56

5

MS 17-34:

119

JOHANN KIRKBAKK

1990

TYLLDALEN

1.59,50

6

MS 17-34:

120

NILS HELGE KIRKBAKK

1988

TYNSET

1.59,50

6

MS 17-34:

149

OLE KRISTIAN LOHNAAS

1990

OSLO

2.03,44

8

MS 17-34:

122

SINDRE GRIMSBØ PERSEN

1985

TELENOR BIL

Brutt

 

MV 35-39:

123

MAGNUS ALSAKER

1978

RANHEIM IL

1.23,06

1

MV 35-39:

124

OLE CHRISTIAN HAUGEN

1977

HORNINDAL IL/POLAR ELECTRO

1.34,03

2

MV 35-39:

125

VIDAR INNSELSET

1981

SPORT 1 RØYKEN

1.37,26

3

MV 35-39:

126

ERLEND TVINNEREIM

1981

BERGEN

1.59,02

4

MV 40-44:

154

GISLE SKJØLBERG

1973

BREMANGER IL

1.26,19

1

MV 40-44:

156

JON TVINNEREIM

1975

 

1.31,26

2

MV 40-44:

127

KARL LUDVIG DAAE

1976

AUSTRHEIM IL

1.32,48

3

MV 40-44:

128

TOM SKAR

1974

SKAR-HOVDE RUNNERS

1.40,24

4

MV 40-44:

130

MARCUS VEDELER

1975

EID IL

1.44,26

5

MV 40-44:

129

SVERRE TVINNEREIM

1976

OSLO

1.59,02

6

MV 40-44:

153

SVEIN HOPLAND

1974

OPIL

1.59,40

7

MV 45-49:

134

PÅL RØRVIK

1971

SOGNDAL IL

1.26,45

1

MV 45-49:

131

FRANK MUENCHRATH

1970

TYSKLAND

1.35,31

2

MV 45-49:

132

FRANK NYHEIM

1971

KONDIS

1.41,04

3

MV 45-49:

133

INGE OLSEN

1968

HORNINDAL IL

1.49,50

4

MV 45-49:

135

SVEIN EGIL SØRLAND

1969

HAUGESUND IL

1.56,42

5

MV 50-54:

136

THOMAS ANDERSSON

1964

GURSKEN IL

1.45,58

1

MV 50-54:

139

OLAV MØLSTER

1966

KONDIS - FLORØ

2.18,24

2

MV 50-54:

138

BJØRN OLE GRODÅS

1963

LODDEFJORD

2.27,51

3

MV 50-54:

137

NILS OLAV FRØYSA

1965

SUNNYLVEN IL

Brutt

 

MV 55-59:

141

RAGNVALD KANEBOG

1958

BFG BERGEN FRIIDRETTSKLUBB

1.29,07

1

MV 55-59:

142

GUNNAR AARSETH

1958

STAVANGER FRIIDRETTSKLUBB

1.32,51

2

MV 55-59:

148

PER ATLE HJELMELAND

1959

EID IL

1.33,59

3

MV 55-59:

140

KNUT OVE GRODÅS

1960

HORNINDAL IL

2.10,32

4

MV 60-64:

143

EINAR STRAND

1956

OLDEN IL

1.45,30

1

MV 60-64:

152

EGIL ARNE STANDAL

1956

VOLDA

1.47,17

2

MV 60-64:

151

TORE JOHANSEN

1954

ØRSTA IL

2.00,46

3

MV 65-69:

155

GUNNAR NÅDHUS

1949

AKS 77

2.30,26

1

MV 70-74:

144

ATLE NYTUN

1944

KONDIS - ÅLESUND

1.44,24

1

MV 70-74:

146

ØYVIND RØRVIK

1946

SOGNDAL IL

1.48,22

2

MV 70-74:

145

PEDER RINGDAL

1944

MÅNDALEN IL

1.55,54

3

MV 80-84:

147

PER GUNDERSEN

1934

ÅLESUND FIK

2.17,28

4



Halv_Ester_Innselset
Ester Innselset (106) vinner halvmaraton i kvinneklassen. Startnummer 132 er Frank Nyheim og Vidar Innselset har startnummer 125

Halv_Magnus_Alsaker
Magnus Alsaker (123) vinner halvmaraton. Startnummer 122 er Sindre Grimsbø Persen som seinere brøt

Halv_Paal_Roervik
Pål Rørvik

Halv_Ragnvald_Kanebog
Ragnvald Kanebog

Halv_Heidi_Austevik_and_Oeyvind_Roervik
Heidi Austevik (109) og Øyvind Rørvik (146)

Halv_Ole_Christian_Hauge_and_Karl_Ludvig_Daae
Karl Ludvig Daae (127) og Ole Christian Haugen (124)
 

ANDRE RESULTAT

KVINNER - 10 km 

 

 

 

 

KS 17-34:

202

KATHARINA KAHRS

1985

STRINDHEIM IL

39,42

1

KS 17-34:

201

JULIE HAUGEN

2000

HORNINDAL IL

56,05

2

KS 17-34:

203

ANNE LENE SOLHEIM

1984

RÅDAL

1.21,02

3

KV 35-39:

204

VIBEKE OWREN

1981

SPORT 1 RØYKEN

49,02

1

KV 35-39:

205

LINDA VAN HULST-FLORACK

1977

BREIMSBYGDA IL

56,18

2

KV 40-44:

206

ODDRUN KRISTIN HAUGEN

1972

HORNINDAL IL

56,05

1

KV 45-49:

207

KARI-ANNE TRYGGESTAD RYSTE

1967

SUNNYLVEN IL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MENN - 10 km 

 

 

 

 

MS 17-34:

212

KAYA VAN HULST SAHIN

2002

BREIMSBYGDA IL

49,43

1

MS 17-34:

209

WILLIAM LAGERBÄCK

2000

STORVRETA IF

53,18

2

MS 17-34:

208

FRANK KVAME

1982

STORVRETA IF

54,03

3

MS 17-34:

211

FILIP NORDLI

1999

ASKER FLERIDRETTSLAG

54,07

4

MS 17-34:

210

KJELL MARTIN MØLSTER

1992

KONDIS - FLORØ

 

 

MV 40-44:

213

STIG OMAR EIDE

1973

IL BJØRN

43.38

1

MV 40-44:

215

KAY RUNE SOLHEIM

1975

HAUGEN IL

53,21

2

MV 40-44:

214

GISLE SKJØLBERG

1973

BREMANGER IL

DNS

 

MV 55-59:

216

OVE GRIMSBØ

1961

POSTEN

44.41

1

MV 65-69:

217

OLA-HILMAR ERVIK

1949

STATOIL MONGSTAD BIL

54,41

1

MV 70-74:

218

ASBJØRN EIDSHEIM

1946

EIKANGER IL

53,32

1

MV 50-54:

219

BJØRN ARVE BRUNE

1964

STRAND IL

43,10

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RESULTAT MINIMARATON 2016

 

 

 

 

JENTER/ KVINNER

 

 

 

 

Kvinner

301

GERD HAUGEN

1947

HORNINDAL IL

47,40

1

 

 

 

 

 

 

 

GUTAR/ MENN

 

 

 

 

Gutar

309

Magnus Seljeset

2001

Hornindal IL

17.22

1

Gutar

303

EMIL INNSELSET NORDENG

2005

HAMAR IL

17.52

2

Gutar

304

GAUTE SKAR-HOVDE

2003

SKAR-HOVDE RUNNERS

18.36

3

Gutar

310

Oliver Finstad Nytrøen

2005

Ullkisa

19,30

4

Gutar

311

Iver Nytrøen Seljeset

2006

Lyn

19,53

5

Gutar

312

Osmo Mikkola

2005

Hemsedal

21,26

6

Gutar

308

Aksel Kornelius Seljeset

2008

Hornindal IL

26,36

7

Gutar

302

FREDERIK GILBERG HAUGEN

2011

FROGNER

45,38

8

Menn

305

BENDIK GRIMSBØ

1995

FØRDE

15.01

1

Menn

307

OLAV RUNE SELJESET

1957

HORNINDAL IL

22,59

2

Menn

306

NILS JAKOB HAUGEN

1945

HORNINDAL IL

47,40

3

Menn

406

Ivar Arne Flo

1944

Hornindal IL

47,40

4

 

 

 

 

 

 

 

MINIMARATON UTAN TIDTAKING

 

 

 

 

Menn

401

ANNE R. BARLIE

1953

SIGGERUD

V

 

Menn

402

KÅRE R. HAUGEN

1951

HORNINDAL IL

V

 

Menn

403

TERJE VISNES

1949

SIGGERUD

V

 

Jenter

404

Pernille Finstad Nytrøen

2007

Ullkisa

41,50

 

Gutar

405

Isak Nytrøen Seljeset

2009

Lyn

42.36

 

 

10_Kathrina_Kahrs_vinner
Kathrina Kahrs blir totalvinner på 10 km

10_Bjoern_Arve_Brune
Bjørn Arve Brune vinner herreklassen

Vinner_miniton
Bendik Grimsbø fra Førde vinner miniton