Kondismedlem Sponset innhold
Johan Edin var med 9.19 i en klasse for seg på den 2,9 km lange løypa  i Ankerskogen. (Foto: Morten Ronning)

Johan Edin var med 9.19 i en klasse for seg på den 2,9 km lange løypa i Ankerskogen. (Foto: Morten Ronning)

Johan Edin suveren i den første Gå-joggen etter ferien

Johan Edin og Esther Innselset var raskest av de 20 som stilte på lang løype da Gå-joggen ble løpt i gang igjen etter sommerpausen. Med 4 aktive på kort løype og 65 uten tidtaking telte Hamar kommune opp 89 deltakere onsdag kveld.


Bak den temposterke svensken fulgte Rune Svartvadet og Jan Erik Mathiassen som begge ble distansert med over halvannet minutt. Esther Innselset var med 11.33 også klar vinner med 1.15 min på 15-åringen Anna Bårdseng som på sin side var 21  sekunder foran Åsta Sørensen Kielland.

Jon S. Kielland og 12-åringen Pernille Hamre Svartvadet ble høstens første vinnere av kort løype.

Samleside for Gå-Joggen
 
Gå-jogg-kvartett.jpg
Fire Fønix-løpere som har holdt formen godt ved like i ferien i aksjon i Ankerskogen onsdag: Johan Edin (9.19) Arild Dahl (11.03), Morten Strandsveen (12.04) og Thomas Pedersen (11.14). (Foto: Morten Rønning)

 

Resultater Gå-joggen, Hamar kommune 03.08.2016:

 
 
 
 
HERRER KORT LØYPE
 
 
 
Plass
Navn
Klubb
Tid
Klasse 55 – 59 år
 
 
1
Kielland, Jon S
Furnes
07.28
Klasse 60-64 år
 
 
1
Aasen, Knut Ivar
Elverum kommune
07.59
 
 
 
 
HERRER LANG LØYPE
 
 
 
Klasse 12 – 15 år
 
 
1
Engebakken, Kristian
NLSKI
11.08
Klasse 25-29 år
 
 
1
Edin, Johan
Team Fønix
09.19
Klasse 30-34 år
 
 
1
Lundsbakken, Frank
Elektrikeren Hamar
11.43
2
Kristiansen, Mads H
Aresnal FC  running
15.39
Klasse 40-44 år
 
 
1
Dahl, Arild
Team Fønix
11.03
2
Pedersen, Thomas
Brumunddal
11.14
3
Bårdseng, Sindre
Vang SF
11.25
4
Strandsveen, Morten
Team Fønix
12.04
5
Bohrmann, Ronny
Team Innit
13.02
Klasse 45-49 år
 
 
1
Svartvadet,Rune
Vang skiløperforening
10.45
2
Mathiassen, Jan Erik
Ottestad
10.51
Klasse 50-54 år
 
 
1
Overskott, Espen
Hamar skiklubb
11.44
2
Gyene, Laszlo 
Sparebanken Hedmark
11.57
Klasse 70-74 år
 
 
1
Bergaust, Ole Peder
Veldre
12.41
Klasse 75-79 år
 
 
1
Tvedt, Bjørn
Veldre
14.14
 
 
 
 
DAMER KORT LØYPE
 
 
 
Klasse 12-15 år
 
 
1
Svartvadet, Pernille Hamre
Vang skiløperforening
07.42
Klasse 40-44 år
 
 
1
Svartvadet, Ann Kristin Hamre
Vang skiløperforening
08.54
 
 
 
 
DAMER LANG LØYPE
 
 
 
Klasse 12 – 15 år
 
 
1
Bårdseng, Anna
HIL-friidrett
12.47
2
Bårdseng, Ellinor
HIL-friidrett        
13.25
Klasse 16-19 år
 
 
1
Kielland, Åsta Sørensen
Hamar skiklubb
13.08
Klasse 35-39år
 
 
1
Innselset, Esther
Team Fjelluft
11.33
Klasse 45-49 år
 
 
1
Bårdseng, Lena Andreassen
HIL
13.15