Kondismedlem Sponset innhold
Joachim Tranvåg fra Brandal på Hareid studerer for tiden i England. Han er hjemme i jula og om sommeren og benyttet siste delen av sommerferien til å vinne Ålesund sommerkarusell på ny rekord.

Joachim Tranvåg fra Brandal på Hareid studerer for tiden i England. Han er hjemme i jula og om sommeren og benyttet siste delen av sommerferien til å vinne Ålesund sommerkarusell på ny rekord.

Ny løyperekord i siste Ålesund sommerkarusell

Joachim Tranvåg, Rindal IL satte i kveld ny løyperekord på 10 km i 3. og siste løp i Ålesund sommerkarusell på tiden 34.14. Det er 22 sekund bedre enn den tildigere rekorden fra 2008

Det var langt fra sommer da løpet startet fra Spjelkavik med kraftige regnbyger og bare 8 grader. Likevel hadde det møtt opp 48 løpere i uværet og alle fullførte.

Joachim Tranvåg var over tre og et halvt minutt foran andremann som blei Hans Jakob Hunnes, Krik Åse på tiden 37.55. På tredjeplass kom Erik Røkke, Ørskog med 39.56. Beste kvinne blei Synnøve Helland, Ålesund på tiden 47.28.

På 5 km seiret Kjell Magnar Berli, Velledalen IL på tiden 17.32. Nummer to blei Karl Idar Vik, Syvde IL med 17.48. På tredjeplass kom Per Inge Bjørnestad, Velledalen IL på 17.50. Kvinneklassen blei vunnet av Live Johanne Vestre Røkke i kl. 14-15 år på tiden 21.58.

Neste løp i Ålesundløpene blir Blodslitet på byfjellet Aksla med start fra Fagerlia

Se bildealbum på facebook Kondis Møre og Romsdal

Klassevise resultater på eqtiming.no

Se oppsummering av sommerkarusellen


Resultater 5 km kvinner

1

464

Røkke Live Johanne Vestre

ØRSKOG 

K14-15

21:58.0

2

444

Bergheim Kristin Elisabet

TOMREFJORD 

K23-39

24:17.0

3

450

Kristoffersen Maren

LANGEVÅG 

K45-49

25:36.0

4

461

Aaland Venke Hustoft

Crossfit Langevåg 

K50-54

27:06.0

5

441

Ryan Marianne Myhre

FREDRIKSTAD 

K23-39

32:30.0

6

442

Aambakk Marianne

ÅLESUND 

K65-69

34:09.0


Resultater 5 km menn

1

460

Berli Kjell Magnar

Velledalen IL - Friidrett 

M23-39

17:32.0

2

462

Vik Karl Idar

Syvde IL 

M23-39

17:48.0

3

451

Bjørnestad Per Inge

Velledalen IL - Friidrett 

M45-49

17:50.0

4

452

Stavik Håkon

Ålesunds FIK 

M16-17

18:32.0

5

446

Skar-Hovde Gaute

Skar-Hovde Runners 

M u 14

22:26.0

6

449

Haaland Joachim

Volsdalen Menighet 

M23-39

22:44.0

7

459

Issa Falah

ÅLESUND 

M23-39

23:25.0

8

453

Fylling Kasper

Skodje IL 

M u 14

23:37.0

9

454

Fylling Andreas

Skodje IL 

M23-39

23:38.0

10

455

Nakken Andreas Mosby

Velledalen IL - Friidrett 

M u 14

23:59.0

11

406

Lerstad Sigbjørn Anton

Atlanterhavsparken

M55-59

24:27 0

12

458

Brox Øyvind

ÅLESUND 

M45-49

24:53.0

13

445

Bergheim Stein Ola

VESTNES 

M60-64

25:09.0

14

448

Kristoffersen Vidar

LANGEVÅG 

M23-39

25:18.0

15

456

Nakken Sivert Mosby

Velledalen IL - Friidrett 

M u 14

26:59.0

16

457

Rødal Sigmund

ÅLESUND 

M65-69

28:13.0

17

463

Vik Marius Moltubakk

Spjelkavik og Omegn FIK

M  u 14

29:03.0

18

443

Aambakk Arne

ÅLESUND 

M75+

29:05.0

19

440

Vikanes Ole Jørgen

FREDRIKSTAD 

M40-44

32:44.0


Resultater 10 km kvinner

1

422

Helland Synnøve

ÅLESUND 

K23-39

47:28.0

2

420

Skuseth Britt

ÅLESUND 

K45-49

47:44.0

3

417

Lillestøl Marit

Gjerdsvika 

K45-49

52:30.0

4

407

Giske Kristin

Bardu IL 

K45-49

54:31.0


Resultater menn 10 km

1

414

Tranvåg Joachim

Rindal IL 

M23-39

34:14.0

2

418

Hunnes Hans Jakob

Krik Åse 

M23-39

37:55.0

3

426

Røkke Erik

ØRSKOG 

M45-49

39:56.0

4

410

Skar Tom

Skar-Hovde Runners 

M40-44

40:38.0

5

421

Kleiveland Kristian

Spjelkavik IL 

M23-39

40:48.0

6

408

Øynebråten Leite Mathias

SKODJE 

M20-22

40:49.0

7

427

Gardien Johan

ÅLESUND 

M50-54

41:12.0

8

409

Aune Bård

ÅLESUND 

M50-54

41:58.0

9

424

Dyb Nils Kristian

Skrye 

M23-39

44:43.0

10

425

Weerstra Sander

LANGEVÅG 

M45-49

44:51.0

11

419

Andreassen Bertil

ÅLESUND 

M23-39

46:32.0

12

412

Haugen Inge Asbjørn

Hornindal IL 

M60-64

47:44.0

13

413

Hatlebakk Gunnar

ÅLESUND 

M45-49

51:27.0

14

411

Ringdal Peder

MÅNDALEN 

M70-74

52:06.0

15

416

Rødland Jarle

Nordvest Diesel 

M65-69

52:27.0

16

407

Sæther Terje

 

 

54:30 0

17

423

Lonkhuizen Martijn

ÅLESUND 

M45-49

54:48.0

18

415

Helset Per Jan

Kondis 

M70-74

54:53.0

19

405

Sørland Karstein

Emblem IL

M85-89

89:10 0


Bildene er tatt av Sigbjørn Lerstad

Start1
De fleste er klare i starten. Det gjelder ikke Bård Aune (rød overdel) og Terje Sæther (bak)

Start2
Men Bård Aune(409) kommer seg kjapt ut, likevel

Start_3
Startnummer 458 er Øyvind Brox

Roekke_Stavik
Erik Røkke (426) og Kristian Kleiveland (421). Bak skimter vi Håkon Stavik som nå er på gang i gjen etter skadeavbrekk

Bertil_Andreassen
Bertil Andreassen (419) og Nils Kristian Dyb (424)

Gaute_Skar_Hovde
Gaute Skar-Hovde

Inge_Asbjoern_Haugen_and_Fallah_Issa
Falah Issa (459) og Inge Asbjørn Haugen (412)

Joachim_Haaland
Joachim Haaland

Marit_Lillestoel
Marit Lillestøl

Marianne_Aambakk
Marianne Aambakk

Ole_Joergen_Vikanes
Ole Jørgen Vikanes

Per_Jan_Helset_and_Peder_Ringdal
Per Jan Helset (415) og Peder Ringdal er konkurrenter i 70-års klasse

Venke_Hustoft_Aaland
Venke Hustoft Aaland

Live_Roekke
Live Johanne Vestre Røkke vinner 5 km i kvinneklassen

Joachim_Tranvaag
Joachim Tranvåg suser inn til seier på 10 km

Farogsoenn_Vik
Far og sønn, Karl Idar Vik og Marius Moltubakk Vik

5km_3beste
De tre beste herreløperne på 5 km. Fra venstre, Per Inge Bjørnestad (nummer 3), Kjell Magnar Berli (vinner) og Karl Idar Vik (andremann)