Kondismedlem Sponset innhold
Olger Pedersen, Dimna IL vant halvmaraton i Ålesund Nyttårsmaraton på tiden 1.18.29

Olger Pedersen, Dimna IL vant halvmaraton i Ålesund Nyttårsmaraton på tiden 1.18.29

111 løpere fullførte Ålesund Nyttårsmaraton

Ålesund Nyttårsmaraton var igjen på lag med værgudene, og dagens arrangement gikk i oppholdsvær, 7-8 varmegrader, men med litt vind. 121 løpere var påmeldt. 22 løpere fullførte maraton og 89 kom i mål på halvmaraton. Deltakerrekorden er 116 løpere fra året 2013.

Distansevinnere på maraton blei Are Uran, Averøy på tiden 3.20.05 og Linda Hovde i kvinneklassen med tiden 3.27.23.

På halvmaraton seiret  Marianne Standal Borgen, Molde Olymp IL på 1.35.03 i kvinneklassen. Herreklassen blei vunnet av Olger Pedersen, Dimna IL med 1.18.29.

Vi må også nevne 17-åringen Pål Andre Lervåg, Ålesund FIK som løp inn til tiden 1.20.53, og som nettopp er begynt med løping.

Dette var den ene godværsdagen vi har hatt og som vi kommer til å få i denne jula/nyttår. Til tross for dette, blåste det god motvind på vei tilbake mot mål fra vending, men løperne slapp heldigvis nedbør denne gangen. 

Resultater finner man på eqtiming, no

Se innslag på Sunnmørsposten


RESULTATLISTE

St.number

Firstname

Surname

Nat

Club

Class

Group

Total Time

Place Cl.

85

Amanda

Tenfjord

NOR

Ravn

K18-19

Halv

1:45:38.0

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25

Helene Herje

Ellingsen

NOR

MOLDE

K23-34

Halv

1:44:45.0

1

113

Synnøve

Helland

NOR

ÅLESUND

K23-34

Halv

1:52:55.0

2

32

Maria

Gading

NOR

SANDNESSJØEN

K23-34

Halv

2:12:25.0

3

52

Vibeke Valdal

Myeza

NOR

SANDNESSJØEN

K23-34

Halv

2:28:56.0

4

36

Iris

Tveten

NOR

EIKSMARKA

K23-34

Halv

2:29:55.0

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

Karoline

Valle

NOR

Fylkesmannen I M&R

K35-39

Halv

1:38:04.0

1

91

Kristin

Dvergsdal

NOR

PwC BIL

K35-39

Halv

1:46:17.0

2

33

Kristine

Stock

NOR

Krampenes I.L

K35-39

Halv

2:11:38.0

3

98

Heidi

Fagervoll-Stavik

NOR

SKÅLA

K35-39

Halv

2:18:28.0

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

99

Marianne S

Borgen

NOR

Molde-Olymp IL

K40-44

Halv

1:35:03.0

1

30

May Brit

Gudvangen

NOR

Emblem IL

K40-44

Halv

1:36:15.0

2

104

Anne Berit S

Emblem

NOR

Emblem IL

K40-44

Halv

1:43:04.0

3

70

Mildrid

Flø

NOR

GURSKØY

K40-44

Halv

2:07:06.0

4

65

Laila

Frøseth

NOR

Tobil

K40-44

Halv

2:13:23.0

5

108

Marita

Merlid

NOR

Isfjorden IL

K40-44

Halv

2:39:23.0

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

61

Beate

Helseth

NOR

Ålesund Roklubb

K45-49

Halv

1:50:36.0

1

49

Marit

Lillestøl

NOR

Gjerdsvika

K45-49

Halv

2:03:41.0

2

42

Janne

Tessem

NOR

STEINKJER

K45-49

Halv

2:05:32.0

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

78

Elin

R Tronstad

NOR

EIDSNES

K50-54

Halv

1:58:24.0

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

64

Bodil

Tessem

NOR

Vågstranda IL

K55-59

Halv

2:22:05.0

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

96

Yngvild

Holm

NOR

Kondis

K60-64

Halv

2:34:55.0

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

53

Gaute

Skar-Hovde

NOR

Skar-Hovde Runners

M u14

Halv

2:02:00.0

1

109

Sjur

Merlid

NOR

Isfjorden IL

M ur 14

Halv

2:39:24.0

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

41

Pål Andre

Lervåg

NOR

Ålesunds FIK

M16-17

Halv

1:20:53.0

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

39

Øyvind Nesdal

Birkeland

NOR

ÅLESUND

M18-19

Halv

1:37:03.0

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

75

Olger

Pedersen

NOR

Dimna IL

M23-34

Halv

1:18:29.0

1

57

Ole Henrik

Kråkenes

NOR

GTI Friidrettsklubb

M23-34

Halv

1:27:36.0

2

79

Øystein

Ytterland

NOR

Valder IL

M23-34

Halv

1:28:10.0

3

38

Martin

Hauge-Nilsen

NOR

Kondis

M23-34

Halv

1:28:23.0

4

29

Tormod L

Relling

NOR

Team Ryfylke

M23-34

Halv

1:30:13.0

5

119

Steffen Andrè

Kråkenes

NOR

BRATTVÅG

M23-34

Halv

1:34:32.0

6

112

Bjørn Bendixen

Leinebø

NOR

ÅLESUND

M23-34

Halv

1:36:14.0

7

114

Odd Sverre

Volle

NOR

EIDSNES

M23-34

Halv

1:56:51.0

8

87

Joachim

Haaland

NOR

Volsdalen Menighet

M23-34

Halv

2:02:11.0

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26

Bård

Indredavik

NOR

Åndalsnes IF

M35-39

Halv

1:21:12.0

1

82

Hogne

Søholt

NOR

Ørsta IL

M35-39

Halv

1:35:03.0

2

103

Pierre

Major

NOR

OSC

M35-39

Halv

1:36:50.0

3

60

Bertil

Andreassen

NOR

ÅLESUND

M35-39

Halv

1:42:13.0

4

115

John-Rune

Lillebø

NOR

ÅLESUND

M35-39

Halv

1:43:32.0

5

37

Alf-Christian

Røyseth

NOR

ÅOCK

M35-39

Halv

1:44:19.0

6

118

Espen

Søbstad

NOR

ÅLESUND

M35-39

Halv

1:44:49.0

7

97

Runar Tengel

Hovland

NOR

Tambarskjelvar

M35-39

Halv

1:47:38.0

8

27

Børre

Andreassen

NOR

ÅLESUND

M35-39

Halv

1:52:54.0

9

47

Kyrre

Walle

NOR

Molde 

M35-39

Halv

2:04:46.0

10

62

Geir

Kirkholm

NOR

VALDERØYA

M35-39

Halv

2:12:05.0

11

55

Thomas

Olsvik

NOR

ÅLESUND

M35-39

Halv

2:21:24.0

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28

Gunnar Karl

Emblem

NOR

Hakallestranda KL

M40-44

Halv

1:27:13.0

1

54

Tom

Skar

NOR

Skar-Hovde Runners

M40-44

Halv

1:32:37.0

2

111

Rune

Skaar

NOR

Sula SK

M40-44

Halv

1:33:38.0

3

102

Knut-Erik

Johannessen

NOR

Spjelkavik IL

M40-44

Halv

1:38:36.0

4

105

Kim-Sindre

Olsen

NOR

Sula Sk

M40-44

Halv

1:38:44.0

5

121

Reidar Andre

Skarbøvik

NOR

ÅLESUND

M40-44

Halv

1:39:09.0

6

120

Frank

Ottersen

NOR

ÅLESUND

M40-44

Halv

1:39:45.0

7

46

Marcus

Vedeler

NOR

Eid IL

M40-44

Halv

1:42:50.0

8

110

Torbjørn

Pilskog

NOR

ÅLESUND

M40-44

Halv

1:49:08.0

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

81

Per Inge

Bjørnestad

NOR

Velledalen IL 

M45-49

Halv

1:24:59.0

1

66

Alf Petter

Bøe

NOR

Rindal IL

M45-49

Halv

1:25:03.0

2

95

Gunnar

Indrebø

NOR

ÅLESUND

M45-49

Halv

1:31:38.0

3

71

Leif Idar

Sønderland

NOR

ÅLESUND

M45-49

Halv

1:42:12.0

4

77

Lars

Tysse

NOR

ÅLESUND

M45-49

Halv

1:45:04.0

5

45

Sindre

Hjelseth

NOR

Mesta

M45-49

Halv

2:16:06.0

6

89

John Brede

Gulløien

NOR

MOLDE

M45-49

Halv

2:24:41.0

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

69

Johannes

Gardien

NOR

ÅLESUND

M50-54

Halv

1:34:04.0

1

92

Alf Arne

Borgund

NOR

Kybil Ålesund

M50-54

Halv

1:43:04.0

2

88

Thomas

Andersson

NOR

GURSKEN

M50-54

Halv

1:43:43.0

3

94

Pål

Lampert

NOR

Romerike R Team

M50-54

Halv

1:44:53.0

4

35

Oddbjørn

Vad

NOR

Stordal IL

M50-54

Halv

1:46:55.0

5

93

Svein Egil

Stakvik

NOR

MOLDE

M50-54

Halv

1:52:08.0

6

73

Odd Erik

Marø

NOR

Karlsberg AS

M50-54

Halv

2:13:59.0

7

51

Morten

Abrahamsen

NOR

ÅLESUND

M50-54

Halv

2:27:43.0

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

90

Tor

Tynes

NOR

Tafjord IL 

M55-59

Halv

1:52:53.0

1

84

Geir

Kvam

NOR

LONGVAVA

M55-59

Halv

1:58:49.0

2

83

Kjartan

Helland

NOR

Nvio Oslo Runners

M55-59

Halv

2:03:26.0

3

74

Sigbjørn Anton

Lerstad

NOR

Atlanterhavsparken

M55-59

Halv

2:06:21.0

4

67

Bjørn

Paulen

NOR

VOLDA

M55-59

Halv

2:11:49.0

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

101

Knut

Skaar

NOR

Ålesunds FIK

M60-64

Halv

1:34:15.0

1

68

Egil Arne

Standal

NOR

Volda Løpelag

M60-64

Halv

1:44:43.0

2

63

Per Gunnar

Kvenseth

NOR

Smøla Klekkeri

M60-64

Halv

1:45:13.0

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

80

Ove Johan

Kopperstad

NOR

Kondis

M65-69

Halv

1:44:30.0

1

122

Jarle Petter

Rødland

NOR

Nordvest Diesel

M65-69

Halv

1:58:29.0

2

106

Sigmund

Rødal

NOR

ÅLESUND

M65-69

Halv

2:02:27.0

3

48

Einar

Haram

NOR

Sunnmøre Regionråd

M65-69

Halv

2:03:26.0

4

86

Konstantinos

Georgiadis

NOR

Ravn / Runet

M65-69

Halv

2:09:47.0

5

56

Kåre R.

Haugen

NOR

HORNINDAL

utan tid

Halv

utan tid

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

72

Atle

Nytun

NOR

ÅLESUND

M70-74

Halv

1:42:53.0

1

76

Olaf

Øien

NOR

Velledalen IL 

M70-74

Halv

2:10:57.0

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

59

Karstein

Sørland

NOR

ÅLESUND

M75+

Halv

4:01:51.0

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

Linda

Hovde

NOR

Skar-Hovde Runners

K23-34

Maraton

3:27:23.0

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

Angelika

Sverdrup

NOR

ÅLESUND

K40-44

Maraton

3:57:29.0

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

Kari-Anne

Ryste

NOR

Sunnylven IL

K45-49

Maraton

3:45:14.0

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Liv B. J

Lystad

NOR

Sportsklubben Vidar

K55-59

Maraton

4:36:36.0

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

Muzi B. Valdal

Myeza

RSA

SANDNESSJØEN

M23-34

Maraton

3:43:48.0

1

6

Stian

Larsen

NOR

OSLO

M23-34

Maraton

3:48:50.0

2

5

Tzu Yuan

Su

NOR

Taiwan

M23-34

Maraton

3:49:44.0

3

116

Jan Billy

Aas

NOR

T Ronny og Jan B

M23-34

Maraton

5:25:36.0

4

117

Ronny

Kristiansen

NOR

T Ronny og Jan B

M23-34

Maraton

5:25:36.0

4

4

Asgeir

H Lunde

NOR

ÅLESUND

M23-34

Maraton

DNS

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

Stephen

Irving

NOR

ÅLESUND

M35-39

Maraton

4:06:15.0

1

14

Robert

Reed

NOR

ÅLESUND

M35-39

Maraton

4:08:26.0

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22

Are

Uran

NOR

AVERØY

M40-44

Maraton

3:20:05.0

1

16

Bjørn Inge

Hepsø

NOR

Astero AS

M40-44

Maraton

3:36:31.0

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Paul Johan

Undheim

NOR

Arkeoplan BIL

M45-49

Maraton

3:21:07.0

1

13

Petter

Goga

NOR

NRK Hordaland

M45-49

Maraton

3:27:39.0

2

18

Eivind

Leithe

NOR

Ålesund Bryteklubb

M45-49

Maraton

3:43:13.0

3

107

Richard

Merlid

NOR

Isfjorden IL

M45-49

Maraton

4:39:23.0

4

1

Sami

Garam

FIN

HELSINKI

M45-49

Maraton

4:44:54.0

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Odd Gunnar

Tveit

NOR

Birkenes IL

M50-54

Maraton

3:28:42.0

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Geir Arve

Råheim

NOR

ÅLESUND

M55-59

Maraton

3:29:50.0

1

20

Svein-Rune

Johannessen

NOR

Kondis

M55-59

Maraton

3:42:22.0

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Inge Asbjørn

Haugen

NOR

Hornindal IL

M60-64

Maraton

4:06:43.0

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23

Harald

Krøvel

NOR

Kondis

M65-69

Maraton

4:20:19.0

1


Bildene er tatt av Martin Hauge-Nilsen.  Se flere bilder i album på Kondis Møre & Romsdal sin facebookside.

03_start_maraton.jpg
Maratonløpet har startet og 22 løpere kom til mål

04_Are_Uran_vinner.jpg
Are Uran (22) vinner maraton. Bak ligger Bjørn Inge Hepsø.

Paul_Johan_Undheim
Paul Johan Undheim blir nest beste maratonløper

05_utlending.jpg
Den som hadde lengst reise til Ålesund var maratonløperen Tzu Yuan Su fra Taiwan

06_Liv_Berit.jpg
Liv B Jegteberg Lystad sprang Ribbemaraton i går og fullførte maraton i Ålesund i dag

07_Geir_Raaheim.jpg
Geir Råheim er endelig skadefri.

08_nr_13.jpg
Maratonløper Petter Goga, NRK Hordaland

09_nr_12.jpg
Odd Gunnar Tveit

10_Linda_vinnermaraton.jpg
Linda Hovde blei beste kvinne på maraton

11_Svein_Rune.jpg
Svein-Rune Johannessen

13_Karianne.jpg
Kari-Anne Ryste er også på god veg til å bli skadefri. Det gikk i hvert fall greit i dag

14_Berlid.jpg
Richard Merlid

16_Angelica_.jpg
Første maraton på landevei for Angelika Sverdrup

17_Are_Uran.jpg
Are Uran tok med seg hjem et Ålesund-bilde

str_nr_99_Vinner_halvmaraton_dame.jpg
Vinneren på halvmaraton i kvinneklassen, Marianne Standal Borgen, Molde Olymp IL

12_Guddal_mosjonsklasse.jpg
Kjetil Magnar Guddal har det med å gå i motbakker. I dag gikk han halvmaraton på asfalt

15_Karsten_Sorland.jpg
Karstein Sørland, 87 år, fullførte nok en halvmaraton

18_halvmaraton_klassevinnere.jpg
De bor begge i Velledalen/Sykkylven. Alf Petter Bøe og Per Inge Bjørnestad delte klasseseieren i klasse M45-49 år. Tida blei 1.24.59

20_Familien_Merlid.jpg
Familien Merlid. Fra venstre Marita (halvmaraton), Sjur (halvmaraton) og Richard (maraton)

01_minnepris.jpg
Det blei også utdelt Jon Hendens Minnepris 2015 til Helge Fuglseth (i midten). Videre ser vi Inge Asbjørn Haugen fra Maratonutvalget (utdeler) og Morten Andersen fra arrangøren