Distansevinnere på maraton blei Are Uran, Averøy på tiden 3.20.05 og Linda Hovde i kvinneklassen med tiden 3.27.23.
På halvmaraton seiret Marianne Standal Borgen, Molde Olymp IL på 1.35.03 i kvinneklassen. Herreklassen blei vunnet av Olger Pedersen, Dimna IL med 1.18.29.
Vi må også nevne 17-åringen Pål Andre Lervåg, Ålesund FIK som løp inn til tiden 1.20.53, og som nettopp er begynt med løping.
Dette var den ene godværsdagen vi har hatt og som vi kommer til å få i denne jula/nyttår. Til tross for dette, blåste det god motvind på vei tilbake mot mål fra vending, men løperne slapp heldigvis nedbør denne gangen.
Resultater finner man på eqtiming, no
Se innslag på Sunnmørsposten
RESULTATLISTE
St.number |
Firstname |
Surname |
Nat |
Club |
Class |
Group |
Total Time |
Place Cl. |
85 |
Amanda |
Tenfjord |
NOR |
Ravn |
K18-19 |
Halv |
1:45:38.0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Helene Herje |
Ellingsen |
NOR |
MOLDE |
K23-34 |
Halv |
1:44:45.0 |
1 |
113 |
Synnøve |
Helland |
NOR |
ÅLESUND |
K23-34 |
Halv |
1:52:55.0 |
2 |
32 |
Maria |
Gading |
NOR |
SANDNESSJØEN |
K23-34 |
Halv |
2:12:25.0 |
3 |
52 |
Vibeke Valdal |
Myeza |
NOR |
SANDNESSJØEN |
K23-34 |
Halv |
2:28:56.0 |
4 |
36 |
Iris |
Tveten |
NOR |
EIKSMARKA |
K23-34 |
Halv |
2:29:55.0 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
Karoline |
Valle |
NOR |
Fylkesmannen I M&R |
K35-39 |
Halv |
1:38:04.0 |
1 |
91 |
Kristin |
Dvergsdal |
NOR |
PwC BIL |
K35-39 |
Halv |
1:46:17.0 |
2 |
33 |
Kristine |
Stock |
NOR |
Krampenes I.L |
K35-39 |
Halv |
2:11:38.0 |
3 |
98 |
Heidi |
Fagervoll-Stavik |
NOR |
SKÅLA |
K35-39 |
Halv |
2:18:28.0 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
Marianne S |
Borgen |
NOR |
Molde-Olymp IL |
K40-44 |
Halv |
1:35:03.0 |
1 |
30 |
May Brit |
Gudvangen |
NOR |
Emblem IL |
K40-44 |
Halv |
1:36:15.0 |
2 |
104 |
Anne Berit S |
Emblem |
NOR |
Emblem IL |
K40-44 |
Halv |
1:43:04.0 |
3 |
70 |
Mildrid |
Flø |
NOR |
GURSKØY |
K40-44 |
Halv |
2:07:06.0 |
4 |
65 |
Laila |
Frøseth |
NOR |
Tobil |
K40-44 |
Halv |
2:13:23.0 |
5 |
108 |
Marita |
Merlid |
NOR |
Isfjorden IL |
K40-44 |
Halv |
2:39:23.0 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Beate |
Helseth |
NOR |
Ålesund Roklubb |
K45-49 |
Halv |
1:50:36.0 |
1 |
49 |
Marit |
Lillestøl |
NOR |
Gjerdsvika |
K45-49 |
Halv |
2:03:41.0 |
2 |
42 |
Janne |
Tessem |
NOR |
STEINKJER |
K45-49 |
Halv |
2:05:32.0 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
Elin |
R Tronstad |
NOR |
EIDSNES |
K50-54 |
Halv |
1:58:24.0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Bodil |
Tessem |
NOR |
Vågstranda IL |
K55-59 |
Halv |
2:22:05.0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
Yngvild |
Holm |
NOR |
Kondis |
K60-64 |
Halv |
2:34:55.0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Gaute |
Skar-Hovde |
NOR |
Skar-Hovde Runners |
M u14 |
Halv |
2:02:00.0 |
1 |
109 |
Sjur |
Merlid |
NOR |
Isfjorden IL |
M ur 14 |
Halv |
2:39:24.0 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Pål Andre |
Lervåg |
NOR |
Ålesunds FIK |
M16-17 |
Halv |
1:20:53.0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Øyvind Nesdal |
Birkeland |
NOR |
ÅLESUND |
M18-19 |
Halv |
1:37:03.0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
Olger |
Pedersen |
NOR |
Dimna IL |
M23-34 |
Halv |
1:18:29.0 |
1 |
57 |
Ole Henrik |
Kråkenes |
NOR |
GTI Friidrettsklubb |
M23-34 |
Halv |
1:27:36.0 |
2 |
79 |
Øystein |
Ytterland |
NOR |
Valder IL |
M23-34 |
Halv |
1:28:10.0 |
3 |
38 |
Martin |
Hauge-Nilsen |
NOR |
Kondis |
M23-34 |
Halv |
1:28:23.0 |
4 |
29 |
Tormod L |
Relling |
NOR |
Team Ryfylke |
M23-34 |
Halv |
1:30:13.0 |
5 |
119 |
Steffen Andrè |
Kråkenes |
NOR |
BRATTVÅG |
M23-34 |
Halv |
1:34:32.0 |
6 |
112 |
Bjørn Bendixen |
Leinebø |
NOR |
ÅLESUND |
M23-34 |
Halv |
1:36:14.0 |
7 |
114 |
Odd Sverre |
Volle |
NOR |
EIDSNES |
M23-34 |
Halv |
1:56:51.0 |
8 |
87 |
Joachim |
Haaland |
NOR |
Volsdalen Menighet |
M23-34 |
Halv |
2:02:11.0 |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Bård |
Indredavik |
NOR |
Åndalsnes IF |
M35-39 |
Halv |
1:21:12.0 |
1 |
82 |
Hogne |
Søholt |
NOR |
Ørsta IL |
M35-39 |
Halv |
1:35:03.0 |
2 |
103 |
Pierre |
Major |
NOR |
OSC |
M35-39 |
Halv |
1:36:50.0 |
3 |
60 |
Bertil |
Andreassen |
NOR |
ÅLESUND |
M35-39 |
Halv |
1:42:13.0 |
4 |
115 |
John-Rune |
Lillebø |
NOR |
ÅLESUND |
M35-39 |
Halv |
1:43:32.0 |
5 |
37 |
Alf-Christian |
Røyseth |
NOR |
ÅOCK |
M35-39 |
Halv |
1:44:19.0 |
6 |
118 |
Espen |
Søbstad |
NOR |
ÅLESUND |
M35-39 |
Halv |
1:44:49.0 |
7 |
97 |
Runar Tengel |
Hovland |
NOR |
Tambarskjelvar |
M35-39 |
Halv |
1:47:38.0 |
8 |
27 |
Børre |
Andreassen |
NOR |
ÅLESUND |
M35-39 |
Halv |
1:52:54.0 |
9 |
47 |
Kyrre |
Walle |
NOR |
Molde |
M35-39 |
Halv |
2:04:46.0 |
10 |
62 |
Geir |
Kirkholm |
NOR |
VALDERØYA |
M35-39 |
Halv |
2:12:05.0 |
11 |
55 |
Thomas |
Olsvik |
NOR |
ÅLESUND |
M35-39 |
Halv |
2:21:24.0 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Gunnar Karl |
Emblem |
NOR |
Hakallestranda KL |
M40-44 |
Halv |
1:27:13.0 |
1 |
54 |
Tom |
Skar |
NOR |
Skar-Hovde Runners |
M40-44 |
Halv |
1:32:37.0 |
2 |
111 |
Rune |
Skaar |
NOR |
Sula SK |
M40-44 |
Halv |
1:33:38.0 |
3 |
102 |
Knut-Erik |
Johannessen |
NOR |
Spjelkavik IL |
M40-44 |
Halv |
1:38:36.0 |
4 |
105 |
Kim-Sindre |
Olsen |
NOR |
Sula Sk |
M40-44 |
Halv |
1:38:44.0 |
5 |
121 |
Reidar Andre |
Skarbøvik |
NOR |
ÅLESUND |
M40-44 |
Halv |
1:39:09.0 |
6 |
120 |
Frank |
Ottersen |
NOR |
ÅLESUND |
M40-44 |
Halv |
1:39:45.0 |
7 |
46 |
Marcus |
Vedeler |
NOR |
Eid IL |
M40-44 |
Halv |
1:42:50.0 |
8 |
110 |
Torbjørn |
Pilskog |
NOR |
ÅLESUND |
M40-44 |
Halv |
1:49:08.0 |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
Per Inge |
Bjørnestad |
NOR |
Velledalen IL |
M45-49 |
Halv |
1:24:59.0 |
1 |
66 |
Alf Petter |
Bøe |
NOR |
Rindal IL |
M45-49 |
Halv |
1:25:03.0 |
2 |
95 |
Gunnar |
Indrebø |
NOR |
ÅLESUND |
M45-49 |
Halv |
1:31:38.0 |
3 |
71 |
Leif Idar |
Sønderland |
NOR |
ÅLESUND |
M45-49 |
Halv |
1:42:12.0 |
4 |
77 |
Lars |
Tysse |
NOR |
ÅLESUND |
M45-49 |
Halv |
1:45:04.0 |
5 |
45 |
Sindre |
Hjelseth |
NOR |
Mesta |
M45-49 |
Halv |
2:16:06.0 |
6 |
89 |
John Brede |
Gulløien |
NOR |
MOLDE |
M45-49 |
Halv |
2:24:41.0 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Johannes |
Gardien |
NOR |
ÅLESUND |
M50-54 |
Halv |
1:34:04.0 |
1 |
92 |
Alf Arne |
Borgund |
NOR |
Kybil Ålesund |
M50-54 |
Halv |
1:43:04.0 |
2 |
88 |
Thomas |
Andersson |
NOR |
GURSKEN |
M50-54 |
Halv |
1:43:43.0 |
3 |
94 |
Pål |
Lampert |
NOR |
Romerike R Team |
M50-54 |
Halv |
1:44:53.0 |
4 |
35 |
Oddbjørn |
Vad |
NOR |
Stordal IL |
M50-54 |
Halv |
1:46:55.0 |
5 |
93 |
Svein Egil |
Stakvik |
NOR |
MOLDE |
M50-54 |
Halv |
1:52:08.0 |
6 |
73 |
Odd Erik |
Marø |
NOR |
Karlsberg AS |
M50-54 |
Halv |
2:13:59.0 |
7 |
51 |
Morten |
Abrahamsen |
NOR |
ÅLESUND |
M50-54 |
Halv |
2:27:43.0 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
Tor |
Tynes |
NOR |
Tafjord IL |
M55-59 |
Halv |
1:52:53.0 |
1 |
84 |
Geir |
Kvam |
NOR |
LONGVAVA |
M55-59 |
Halv |
1:58:49.0 |
2 |
83 |
Kjartan |
Helland |
NOR |
Nvio Oslo Runners |
M55-59 |
Halv |
2:03:26.0 |
3 |
74 |
Sigbjørn Anton |
Lerstad |
NOR |
Atlanterhavsparken |
M55-59 |
Halv |
2:06:21.0 |
4 |
67 |
Bjørn |
Paulen |
NOR |
VOLDA |
M55-59 |
Halv |
2:11:49.0 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
Knut |
Skaar |
NOR |
Ålesunds FIK |
M60-64 |
Halv |
1:34:15.0 |
1 |
68 |
Egil Arne |
Standal |
NOR |
Volda Løpelag |
M60-64 |
Halv |
1:44:43.0 |
2 |
63 |
Per Gunnar |
Kvenseth |
NOR |
Smøla Klekkeri |
M60-64 |
Halv |
1:45:13.0 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
Ove Johan |
Kopperstad |
NOR |
Kondis |
M65-69 |
Halv |
1:44:30.0 |
1 |
122 |
Jarle Petter |
Rødland |
NOR |
Nordvest Diesel |
M65-69 |
Halv |
1:58:29.0 |
2 |
106 |
Sigmund |
Rødal |
NOR |
ÅLESUND |
M65-69 |
Halv |
2:02:27.0 |
3 |
48 |
Einar |
Haram |
NOR |
Sunnmøre Regionråd |
M65-69 |
Halv |
2:03:26.0 |
4 |
86 |
Konstantinos |
Georgiadis |
NOR |
Ravn / Runet |
M65-69 |
Halv |
2:09:47.0 |
5 |
56 |
Kåre R. |
Haugen |
NOR |
HORNINDAL |
utan tid |
Halv |
utan tid |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Atle |
Nytun |
NOR |
ÅLESUND |
M70-74 |
Halv |
1:42:53.0 |
1 |
76 |
Olaf |
Øien |
NOR |
Velledalen IL |
M70-74 |
Halv |
2:10:57.0 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Karstein |
Sørland |
NOR |
ÅLESUND |
M75+ |
Halv |
4:01:51.0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Linda |
Hovde |
NOR |
Skar-Hovde Runners |
K23-34 |
Maraton |
3:27:23.0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Angelika |
Sverdrup |
NOR |
ÅLESUND |
K40-44 |
Maraton |
3:57:29.0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kari-Anne |
Ryste |
NOR |
Sunnylven IL |
K45-49 |
Maraton |
3:45:14.0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Liv B. J |
Lystad |
NOR |
Sportsklubben Vidar |
K55-59 |
Maraton |
4:36:36.0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Muzi B. Valdal |
Myeza |
RSA |
SANDNESSJØEN |
M23-34 |
Maraton |
3:43:48.0 |
1 |
6 |
Stian |
Larsen |
NOR |
OSLO |
M23-34 |
Maraton |
3:48:50.0 |
2 |
5 |
Tzu Yuan |
Su |
NOR |
Taiwan |
M23-34 |
Maraton |
3:49:44.0 |
3 |
116 |
Jan Billy |
Aas |
NOR |
T Ronny og Jan B |
M23-34 |
Maraton |
5:25:36.0 |
4 |
117 |
Ronny |
Kristiansen |
NOR |
T Ronny og Jan B |
M23-34 |
Maraton |
5:25:36.0 |
4 |
4 |
Asgeir |
H Lunde |
NOR |
ÅLESUND |
M23-34 |
Maraton |
DNS |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Stephen |
Irving |
NOR |
ÅLESUND |
M35-39 |
Maraton |
4:06:15.0 |
1 |
14 |
Robert |
Reed |
NOR |
ÅLESUND |
M35-39 |
Maraton |
4:08:26.0 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Are |
Uran |
NOR |
AVERØY |
M40-44 |
Maraton |
3:20:05.0 |
1 |
16 |
Bjørn Inge |
Hepsø |
NOR |
Astero AS |
M40-44 |
Maraton |
3:36:31.0 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Paul Johan |
Undheim |
NOR |
Arkeoplan BIL |
M45-49 |
Maraton |
3:21:07.0 |
1 |
13 |
Petter |
Goga |
NOR |
NRK Hordaland |
M45-49 |
Maraton |
3:27:39.0 |
2 |
18 |
Eivind |
Leithe |
NOR |
Ålesund Bryteklubb |
M45-49 |
Maraton |
3:43:13.0 |
3 |
107 |
Richard |
Merlid |
NOR |
Isfjorden IL |
M45-49 |
Maraton |
4:39:23.0 |
4 |
1 |
Sami |
Garam |
FIN |
HELSINKI |
M45-49 |
Maraton |
4:44:54.0 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Odd Gunnar |
Tveit |
NOR |
Birkenes IL |
M50-54 |
Maraton |
3:28:42.0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Geir Arve |
Råheim |
NOR |
ÅLESUND |
M55-59 |
Maraton |
3:29:50.0 |
1 |
20 |
Svein-Rune |
Johannessen |
NOR |
Kondis |
M55-59 |
Maraton |
3:42:22.0 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Inge Asbjørn |
Haugen |
NOR |
Hornindal IL |
M60-64 |
Maraton |
4:06:43.0 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Harald |
Krøvel |
NOR |
Kondis |
M65-69 |
Maraton |
4:20:19.0 |
1 |
Bildene er tatt av Martin Hauge-Nilsen. Se flere bilder i album på Kondis Møre & Romsdal sin facebookside.
Maratonløpet har startet og 22 løpere kom til mål
Are Uran (22) vinner maraton. Bak ligger Bjørn Inge Hepsø.
Paul Johan Undheim blir nest beste maratonløper
Den som hadde lengst reise til Ålesund var maratonløperen Tzu Yuan Su fra Taiwan
Liv B Jegteberg Lystad sprang Ribbemaraton i går og fullførte maraton i Ålesund i dag
Geir Råheim er endelig skadefri.
Maratonløper Petter Goga, NRK Hordaland
Odd Gunnar Tveit
Linda Hovde blei beste kvinne på maraton
Svein-Rune Johannessen
Kari-Anne Ryste er også på god veg til å bli skadefri. Det gikk i hvert fall greit i dag
Richard Merlid
Første maraton på landevei for Angelika Sverdrup
Are Uran tok med seg hjem et Ålesund-bilde
Vinneren på halvmaraton i kvinneklassen, Marianne Standal Borgen, Molde Olymp IL
Kjetil Magnar Guddal har det med å gå i motbakker. I dag gikk han halvmaraton på asfalt
Karstein Sørland, 87 år, fullførte nok en halvmaraton
De bor begge i Velledalen/Sykkylven. Alf Petter Bøe og Per Inge Bjørnestad delte klasseseieren i klasse M45-49 år. Tida blei 1.24.59
Familien Merlid. Fra venstre Marita (halvmaraton), Sjur (halvmaraton) og Richard (maraton)
Det blei også utdelt Jon Hendens Minnepris 2015 til Helge Fuglseth (i midten). Videre ser vi Inge Asbjørn Haugen fra Maratonutvalget (utdeler) og Morten Andersen fra arrangøren