Grunnet gravearbeide i tilknytning til garasjen på IKEA- Åsane var målet denne gang flyttet inn i selve garasjen. Kanskje en fremtidig løsning som i dag fungerte flott.
Som vanlig hadde Norna Salhus gode rutiner og full kontroll på dagens karusell.
Fredrik Torgersen vant herrens 5 km på 18.04. Deretter fulgte Tit Oinus fra Estland mens 3.plassen gikk til Frode Johansen.
Beste kvinne ble Else Loge som ble klokket inn på 20.28. Nærmest fulgte Anne Hansen og Grethe Jørgensen.
Erlend Nymark Jensen fra BFG Bergen løpeklubb holdt størst fart av samtlige og vant 10 km på 34.47. Norna-duoen Torbjørn Espeseth og Bjørn Rusten Lundberg fulgte nærmest.
Line Rivedal fra HSI ble beste kvinne på pene 37.36. Silje Lindstad fra Norna Salhus og Målfrid H. Valdernes øvrige jenter på "pallen"
Pallen kvinner 5 km - Grethe Jørgensen, Else Loge og Anne hansen.
Resultater topp 5 - 5 km kvinner
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid |
1 | Else | Loge | BERGEN | 20:28.0 |
2 | Anne | Hansen | Nhhi Friidrett | 20:41.0 |
3 | Grethe | Jørgensen | SÆBØVÅGEN | 21:30.0 |
4 | Margit | Jøsendal | Norna-Salhus IL | 22:01.0 |
5 | Astrid | Olafsdottir | FRI IL | 22:01.0 |
Resultater topp 5 - 5 km herrer
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid |
1 | Fredrik | Torgersen | FYLLINGSDALEN | 18:04.0 |
2 | Tiit | Oinus | SK Prorunner | 18:22.0 |
3 | Frode | Johansen | BFG Bergen Løpeklubb | 19:18.0 |
4 | Dag Tore | Roe | Stanghelle Road Runners | 19:42.0 |
5 | Stian Nordås | Mjøs | Mjøsdalen IL | 20:01.0 |
Resultater topp 5 - 10 km herrer
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid |
1 | Erlend Nymark | Jensen | BFG Bergen Løpeklubb | 34:47.0 |
2 | Torbjørn | Espeseth | Norna-Salhus IL | 35:29.0 |
3 | Bjørn Rusten | Lundberg | Norna-Salhus IL | 35:33.0 |
4 | Bjørn Harald | Bongom | Varegg Fleridrett / Fjellgeitene | 37:40.0 |
5 | Fredrik | Berentsen | BFG Bergen Løpeklubb | 38:07.0 |
Resultater topp 5 - 10 km kvinner
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid |
1 | Lina | Rivedal | HSI | 37:36.0 |
2 | Silje | Lindstad | Norna-Salhus IL | 41:18.0 |
3 | Målfrid H | Valdersnes | ISDALSTØ | 42:20.0 |
4 | Tone | Raaen | NYBORG | 47:55.0 |
5 | Birgit Marianne | Menge | BERGEN | 50:12.0 |
Resultatlink Åsanekarusellen 9.februar - løp 2
Erlend Nymark Jensen var først i køen allerede etter en snau kilometer
Norna duoen Bjørn Rusten Lungberg og Torbjørn Espeseth
Line Rivedal var også meget langt fremme i feltet, vant en klar seier på 10 km
Ove Vatne
Margit Jøsendal
Sigmund Pedersen og Målfrid Valdersnes.
Emil Johnsen og Eirik Ness-Hansen
Atle Børnes
Stein Sebastian Rusten Lindberg, Sondre Gjerde Aardal og Kari Mykkeltveit
Bertine Modestad Evensen
Smilende jenter , Mona Hellebø og Wenche Jørgensen
Mette Rasmussen
Arthur Lillefosse, Ingrid Hitland og Espen Osvold Monsen
Aicha Mestiri, Emma Cecilie Kleppe og Nora Meade løper alle for Åsane Håndball
Bente Haukås og Benedicte Brandtun
Henrik Elvik Bakke
Fredrik Torgersen mot mål
Tiit Oinus blir nr 2
Frode Johansen
Dag Tore Roe
Stian Nordås Mjøs
Frode Nergaard
Pär Wiiger fra Sverige
Arild Tverranger mot mål
Johannes Lunde
Astri Olafsdottir fra HSI
Margit Jøsendal
Alida Greve-Veland
Kurt Arne Leivestad puster ut etter endt løp
Kondisreportasjer Åsanekarusellen 2016
Løp 1 - 14.januar 2016 : Mats Noranger vant årets første Åsanekarusell
Løp 7 - 25.august 2016 : Osterøydominans da Åsanekarusellen startet opp igjen
Løp 8 - 16.september 2016 : Silje Lindstad jogget inn til seier i Åsanekarusellen
Løp 9 - 10.november 2016 : 144 deltagere fullførte Åsanekarusellen under fine forhold
Løp 10 -1.desember 2016 : Snødrev og vind under siste løp i Åsanekarusellen i Bergen
Kondisreportasjer Åsanekarusellen 2017
Løp 1 - 19.januar 2017 : Ungdommelig dominans da Åsanekarusellen startet opp