Kondismedlem Sponset innhold
Are Uran fra Averøy vant 10 km på det femte og siste løp i vinterkarusellen

Are Uran fra Averøy vant 10 km på det femte og siste løp i vinterkarusellen

Leif Sægrov og Are Uran vant siste Ålesund vinterkarusell

Are Uran vant 10 km på tiden 37.50 foran Karl Idar Vik, Syvde IL med tiden 38.46. På tredjeplass kom Einar Orten Trovåg, Hareid IL med 38.54. Eineste jente i dag var Marit Lillestøl, Gjerdsvika på tiden 53.17.

5 km blei vunnet av Leif Sægrov, Vestnes på tiden 18.47. Leif er endelig skadefri og er på god vei i opptreningen til enda bedre tider.

Det var litt skuffende deltakelse i dag, og vi savnet spesielt jentene. Men så var dette en alle tiders vintersportsdag der mange hadde valgt fjellet som tur eller treningsområde, om de ikke satt hjemme og så på VM på ski. 29 løpere var kvalifisert til karusellens pokal med tre eller flere deltakelser.

Neste løp i Ålesund blir Vårdilten (4,3 km) onsdag 5. april med start/mål i Ratviksvingen.
 

RESULTATER

Stnr

Firstname

Surname

Club

Stage

Class

Time

City

222

Marit

Lillestøl

Gjerdsvika

10 km

K50-54

53:17.0

GJERDSVIKA

 

 

 

 

 

 

 

 

225

Erik

Otterlei

Sula Sk

10 km

M16-17

52:53.0

LANGEVÅG

 

 

 

 

 

 

 

 

227

Pål Andre

Lervåg

ÅFIK

10 km

M18-19

39:10.0

EIDSNES

 

 

 

 

 

 

 

 

234

Einar Orten

Trovåg

Hareid IL

10 km

M23-34

38:54.0

HAREID

223

Bjørn Bendixen

Leinebø

ÅLESUND

10 km

M23-34

40:15.0

ÅLESUND

232

Kristoffer

Nonstad

Quintana FC

10 km

M23-34

40:17.0

ÅLESUND

 

 

 

 

 

 

 

 

236

Karl Idar

Vik

Syvde IL

10 km

M35-39

38:46.0

Ålesund

230

Jostein

Thue

ELLINGSØY

10 km

M35-39

46:54.0

ELLINGSØY

 

 

 

 

 

 

 

 

221

Are

Uran

AVERØY

10 km

M40-44

37,50.0

AVERØY

237

Rune

Skaar

Sula SK

10 km

M40-44

41:15.0

LANGEVÅG

229

Vegard

Sperre Austnes

ÅLESUND

10 km

M40-44

45:05.0

ÅLESUND

 

 

 

 

 

 

 

 

224

Kjell Harald

Otterlei

Sula Sk

10 km

M45-49

44:04.0

LANGEVÅG

 

 

 

 

 

 

 

 

233

Johannes

Gardien

ÅLESUND

10 km

M50-54

39:10.0

ÅLESUND

235

Øystein

Bjørdal

IL Lauparen

10 km

M50-54

40:09.0

ØRSKOG

220

Geir Ståle

Tennfjord

ÅLESUND

10 km

M50-54

43:50.0

ÅLESUND

226

Geir

Hundvebakke

BERGEN

10 km

M50-54

44:51.0

BERGEN

 

 

 

 

 

 

 

 

268

Torstein 

Giske

Ålesund

10 km

M60-64

63,04,00

ÅLESUND

 

 

 

 

 

 

 

 

228

Peder

Ringdal

Måndalen IL

10 km

M70-74

52:06.0

MÅNDALEN

231

Per Jan

Helset

Kondis

10 km

M70-74

57:05.0

LANGEVÅG

 

 

 

 

 

 

 

 

299

Karstein

Sørland

Emblem IL

10 km

M85-89

98,04.0

ÅLESUND

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

271

Vea

Dhanya

ÅLESUND

5 km

K u 14

29:53.0

ÅLESUND

278

Ingrid Rygg

Berge

Mauseidvåg og Solevåg IL

5 km

K u 14

32:06.0

Ålesund

 

 

 

 

 

 

 

 

270

Dhalce

Mcbalitus

ÅLESUND

5 km

K23-34

29:55.0

ÅLESUND

 

 

 

 

 

 

 

 

276

Marius M

Vik

Spjelkavik  FIK

5 km

M u 14

28:04.0

ÅLESUND

277

Eirik Moltubakk

Vik

Spjelkavik FIK

5 km

M u 14

33:31.0

Ålesund

 

 

 

 

 

 

 

 

275

Sivert Mosby

Nakken

Velledalen IL - Friidrett

5 km

M14-15

25:05.0

STRAUMGJERDE

274

Andreas Mosby

Nakken

Velledalen IL - Friidrett

5 km

M14-15

28:03.0

STRAUMGJERDE

 

 

 

 

 

 

 

 

300

Espen Strøm

Grebstad

SYKKYLVEN

5 km

M16-17

19:30:00

SYKKYLVEN

 

 

 

 

 

 

 

 

279

Bjørn Inge

Gjersdal

SYKKYLVEN

5 km

M20-22

24:33.0

SYKKYLVEN

 

 

 

 

 

 

 

 

269

Leif

Sægrov

Vestnes

5 km

M35-39

18:47:00

VESTNES

272

Gunnar

Hatlebakk

ÅLESUND

5 km

M35-39

26:25.0

ÅLESUND

 

 

 

 

 

 

 

 

250

Sigbjørn

Lerstad

Atlanterhavsparken

5 km

M55-59

26:46.0

Ålesund

 

 

 

 

 

 

 

 

273

Olaf

Øien

Velledalen IL - Friidrett

5 km

M70-74

28:26.0

SYKKYLVEN

 

Bildene er tatt av Sigbjørn Lerstad og Helge Fuglseth

Paal_Andre_Lervaag_loeypa
Pål Andre Lervåg på 10 km lå først i løypa etter 2 km

Leif_Saegrov_loeypa
Deretter fulgte Leif Sægrov som sprang 5 km

Karl_Idar_Vik
Så kom Karl Idar Vik

Einar Orten Trovåg
Einar Orten Trovåg

Johannes_Gardien
Johannes Gardien

Espen_Stroem_Grebstad
Espen Strøm Grebstad

Bjoern_Bendixen_Leineboe
Bjørn Bendiksen Leinebø (223) og Kristoffer Nonstad (232) i klatretrøye, selv om vi ikke så noen bakker

Andreas_Mosby_Nakken
Andreas Mosby Nakken

Geir_Hundvebakke
Tett kamp mellom Geir Hundvebakke (226) og Geir Ståle Tennfjord (220)

Gunnar_Hatlebakk
Gunnar Hatlebakk

Ingrid_Rygg_Berge
Ingrid Rygg Berge

Jostein_Thue
Jostein Thue

Marius_Moltubakk_Vik
Marius Moltubakk Vik

Rune_Skaar
Rune Skaar

Peder_Ringdal
Peder Ringdal

Sigbjoern_Lerstad
Sigbjørn Lerstad

Sivert_Mosby_Nakken
Sivert Mosby Nakken (275)

Marit_Lillestoel
Marit Lillestøl var eineste jente på 10 km. Bak kommer Erik Otterlei

Paal_Andre_Lervaag
Pål Andre Lervåg ledet lenge løpet, men fikk mageproblem og måtte småjogge inn til en fjerdeplass

Leif_Saegrov_maal
Leif Sægrov er flyttet hjem til Vestnes og er godt i gang med treningen etter skadeavbrekk

Familien_Vik
Familien Vik med Ingrid Rygg Berge til høyre

Kjell_Harald_Otterlei
Kjell Harald Otterlei er i mål på sin 10 km

Geir_Staale_Tennfjord
Geir Ståle Tennfjord

Vagard_Austnes_Sperre
Vegard Austnes Sperre

Blomster
Kjekt å se at løperne setter pris på Ålesundløpene og her får arrangøren blomster av en god gammel veteran