Kondismedlem Sponset innhold
Var det den kalde nordavinden som gjorde at mange satte full fart fra første meter på Rudshøgda onsdag, tro? (Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Var det den kalde nordavinden som gjorde at mange satte full fart fra første meter på Rudshøgda onsdag, tro? (Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Jenter og snøvær preget Gå-Joggen på Rudshøgda

Klasse K 16-19 år var klart største klasse da Nortura arrangerte sesongens 3. løp i nordavind og snøbyger på Rudshøgda for 122 deltakere onsdag.


Kjell Annexstad var eneste mannlige løper som greide å holde de ni ungjentene bak seg på kort løype på knappe 2 km. Best var igjen Mari Robøle Lien tett fulgt av Mille Eide Nyhus (13 år!) og Ida Benjaminsen.

På lang løype var vinner Johan Edin og toer Henning Mortensen de eneste som greide å holde Ida Gjermundshaug Pedersen bak seg etter snaue 4 km nedom Præstvægen og Prøysenstua.

Av de 49 aktive var det 20 jenter i feltet mens det til sammenlikning bare var 8 av totalt 45 i tilsvarende løp for et år siden. Med en økning på 10 deltakere totalt fra i fjor, er det dermed notert en økning i alle de tre løpene i Gå-Joggen så langt denne seosongen. Vi tipper det blir god deltakelse også når Norsk Tipping er stedet for Gå-Joggen kommende onsdag 3. mai!

 

Kjell_Annexstad.jpg
Kjell Annexstad med tre lettbeinte jenter like bak som de første mot mål på kort løype. (Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Mari_Robole_Lien.jpg
Tett mellom snøfjonene, Mari Robøle Lien, Ida Benjaminsen og Mill Eide Nyhus. (Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Eli_Gjermundshaug_Pedersen.jpg
Eli Gjermundshaug  Pedersen hadde kun tvillingsøster Ida foran seg av kvinnene på lang løype. (Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Morten_Strandsveen.jpg
Morten Strandsveen holdt unna for Tommy Skårholen, Rolf Bakken, Håkon Amb og Tor Anders Elfstedt. (Foto: Finn-Magne Nybrenna)
 

Samleside for Gå-Joggen

41 BILDER FRA GÅ-JOGGENS 3. LØP (Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Resultater Gå-Joggen, Rudshøgda 26.04.2017:

Kort løype – 2,0 km:
Damer
12-15 år  
1. Mille Eide Nyhus           Hamar IL              07.55
16-19 år  
1. Mari Robøle Lien           Hamar ski             07.48
2. Ida Benjaminsen            Mjøsski               07.56
3. Ada Eide Longva            Ottestad IL           08.31
4. Susann Lyngnes             Mjøsski               08.34
5. Lise Hveem Krogsti         Mjøsski               08.46
6. Emilie                     Brumunddal            08.47
7. Hanne Nilsen               Mjøsski               08.48
8. Anna Bårdseng              Hamar IL              08.52
45-49 år  
1. Lene A. Bårdseng           Vang skiløperforening 09.25
70-74 år  
1. Oddbjørg Haakensveen       Veldre friidrett      10.28

Herrer:
40-44 år  
1. Kjell Annexstad            Totenåsen løp         07.43
55-59 år  
1. Jon S. Kielland            Furnes                09.45
2. Bjørn Bakkelund            Gjøvik Kommune        11.11
60-64 år  
1. Knut Ivar Aasen            Elverum kommune       10.17
75-80 år  
1. Bjørn Tvedt                Veldre friidrett      10.12

Lang løype – 3,9 km:
Damer
16-19 år  
1. Åsta Sørensen Kielland     Hamar ski             17.59
20-24 år
1. Marianne Byfuglien         Mjøsski               16.27
2. Heidi Syversen             Stange kommune        18.16
25-29 år  
1. Ida Gjermundshaug Pedersen                       13.53
2. Eli Gjermundshaug Pedersen Asko                  14.37
40-44 år  
1. Line Hoff                  Mjøstrim              16.58
45-49 år  
1. Ingrid Robøle              Hamar ski             18.04
50-54 år  
1. Kaja Helstad                                     17.50
2. Randi Langøigjelten        Espern                19.07

Herrer
12 – 15 år
1. Kristian Engebakken        N/L Ski               15.05
20 – 24 år
1. Jonas Engebakken           N/L Ski               13.51  
2. Marius Karlsen             Team Jasport          14.29
30 - 34 år
1. Johan Edin                 IFK Mora SK           13.23
2. Simen Eckhardt             Asko                  14.49
3. Robert Røsten              Atea                  15.44 
35-39 år  
1. Henning Mortensen          Team Sportsmanden     13.45
2. Arild Dahl                 Team Fønix            14.32
3. Frank Lundsbakken          Lundsbakken Elektro   16.25
4. Tor Kåre Andersen          Sløyfa                16.35
5. Trond Busterud                                   24.38
40-44 år  
1. Jo Reistad                                       14.21
2. Øystein Thune                                    14.51
3. Thomas Pedersen            Team Fønix            15.37
4. Morten Strandssveen        Team Fønix            16.00
45-49 år  
1. Håkon Amb                  Team Fønix/ Asko      16.16
50-54 år  
1. Jo Helgestad               Hamar skiklubb        15.40
2. Tor Anders Elfstedt        Stange energi         16.20
3. Per Bjørnstad              Team Fønix            16.34
55-59 år  
1. Tommy Skårholen            Sp.bank 1 Østlandet   16.04
2. Rolf Bakken                FIK Orion             16.10
3. Edvin Elisenberg           Elisenberg El-inst.   17.21
4. Arne Arnesen               Eidsiva               20.39
70-74 år  
1. Steinar Flåt               Mjøsen Golf           24.51