Arrangørene karakteriserer Raphamnsfjellet i Sel kommune som "verdens o-teknisk mest interessante snaufjell". Deltagelsen i Raphamnløpet eksploderte i 2013 med 70 deltagere takket være Heidalsviku, og har siden ligget på 80-100 løpere.
I årets løp var det ca. 100 løpere som stilte til start. Løypene gikk i fjellterreng på ca 950-1100 m.o.h.
Kjersti Rønning Hamar OK og Mats Haldin Halden SK vant langløypa på 5,3 km.
I dette løpet samles det løpere fra store deler av landet og noen utenlandske. Har man først deltatt her en gang, kommer men gjerne igjen til dette trivelige arrangementet.
Løypevinnere 2017
Damer - kort løype: Lill Ramberg Skappel, Lillehammer OK
Damer - mellomlang løype: Hege Solhjem Melhuus, Melhus IL
Damer lang løype: Kjersti Rønning, Hamar OK
Herrer - kort løype: Odd Hauger, Brandval/Kongsvinger OK
Herrer - mellomlang løype: Øistein Bøe, Fana IL
Herrer lang løype: Mats Haldin, Halden SK
I tillegg var det C-løype og nybegynnerløype
Kart med veivalg
Fredag og lørdag ble Heidalsviku arrangert med o-løp begge dager md følgende resultater:
Heidalsdilten 14.07.2017
Myggklasken 15.07.2017
Reportasje fra Raphmanløpet i 2015: Raphamnløpet med panoramautsikt
(Tekst og foto: Stein Arne Negård)
Real motbakke i fjellterreng.
Mats Haldin, Halden SK.
Kristen og Pål Gunnar Mikkelsplass, Nesbyen.
Resultater Raphamnløpet 16.07.2017 |
|||||
|
|
|
|
|
|
Klasse: Damer - kort løype
|
|||||
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
|
1.
|
Lill Ramberg Skappel
|
Lillehammer OK
|
38:48:00
|
+0:00
|
|
2.
|
Mona Hauger
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
41:45:00
|
+2:57
|
|
3.
|
Anne Ruste
|
Lillomarka OL
|
48:57:00
|
+10:09
|
|
4.
|
Reidun Fallan Smaavik
|
Freidig
|
52:01:00
|
+13:13
|
|
5. | Elisabeth Holth Johannessen | Røyken OL | 58:13:00 | +19:25 | |
6.
|
Bente Tangen Wikstrøm
|
Ringsaker OK
|
01:02:07
|
+23:19
|
|
7.
|
Kjersti Småstuen
|
OL Toten-Troll
|
01:03:52
|
+25:04
|
|
8.
|
Randi Aas Fjæstad
|
Hamar OK
|
01:19:22
|
+40:34
|
|
9.
|
Ingrid Haugen
|
Tormod Skilag
|
01:22:48
|
+44:00
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasse: Damer - mellomlang løype
|
|||||
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
|
1.
|
Hege Solhjem Melhuus
|
Melhus IL
|
41:43:00
|
+0:00
|
|
2.
|
Maria Høyer Staugaard
|
FIF Hillerød Orientering
|
46:38:00
|
+4:55
|
|
3.
|
Sigrid Høyer Staugaard
|
FIF Hillerød Orientering
|
47:05:00
|
+5:22
|
|
4.
|
Ragnhild Skogsrud
|
OL Vallset/Stange
|
47:36:00
|
+5:53
|
|
5.
|
Berit Berge
|
IL Tyrving
|
47:54:00
|
+6:11
|
|
6.
|
Lisbeth Gråv
|
Vang OL
|
51:11:00
|
+9:28
|
|
7.
|
Marit Mikkelsplass
|
Nesbyen
|
52:59:00
|
+11:16
|
|
8.
|
Hege Wang
|
Lillomarka OL
|
54:09:00
|
+12:26
|
|
9.
|
Elle M. Melbye
|
Heming Orientering
|
56:21:00
|
+14:38
|
|
10.
|
Liv Feiring
|
Hamar OK
|
56:50:00
|
+15:07
|
|
11.
|
Elin Flø
|
Lillomarka OL
|
01:14:22
|
+32:39
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasse: Damer lang løype
|
|||||
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
|
1.
|
Kjersti Rønning
|
Hamar OK
|
52:59:00
|
+0:00
|
|
2.
|
Malin Sandstad
|
Freidig
|
54:09:00
|
+1:10
|
|
3.
|
Solveig Vassenden
|
Stjørdals-Blink Orientering
|
59:25:00
|
+6:26
|
|
4.
|
Kristin Haugskott
|
OL Trollelg
|
01:00:18
|
+7:19
|
|
5.
|
Ingvild Wang
|
NTNUI
|
01:02:07
|
+9:08
|
|
6.
|
Frida Haugskott
|
OL Trollelg
|
01:03:37
|
+10:38
|
|
7.
|
Maria Ericson
|
Åmåls OK
|
01:12:03
|
+19:04
|
|
8.
|
Line Nybakken
|
Kalevan rasti
|
01:12:48
|
+19:49
|
|
9.
|
Agnethe Hasli
|
Gjø-Vard OL
|
01:14:46
|
+21:47
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasse: Herrer - kort løype
|
|||||
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
|
1.
|
Odd Hauger
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
48:18:00
|
+0:00
|
|
2.
|
Øystein Skappel
|
Lillehammer OK
|
50:19:00
|
+2:01
|
|
3.
|
Bernt O. Myrvold
|
Sarpsborg OL
|
55:35:00
|
+7:17
|
|
4.
|
Jardar Sandstad
|
Selbu OK
|
57:48:00
|
+9:30
|
|
5.
|
Knut Fjæstad
|
Hamar OK
|
59:32:00
|
+11:14
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasse: Herrer - mellomlang løype
|
|||||
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
|
1.
|
Øistein Bøe
|
Fana IL
|
36:25:00
|
+0:00
|
|
2.
|
Øyvind Schjelderup
|
Freidig
|
38:04:00
|
+1:39
|
|
3.
|
Stein Arne Negård
|
Vang OL
|
38:32:00
|
+2:07
|
|
4.
|
Terje Wikstrøm
|
Ringsaker OK
|
38:48:00
|
+2:23
|
|
5.
|
Øystein Melby
|
Vang OL
|
45:35:00
|
+9:10
|
|
6.
|
Terje Gudbrandsen
|
Hamar OK
|
45:55:00
|
+9:30
|
|
7.
|
Tor Lahlum
|
Kolbotn og Skimt OL
|
46:39:00
|
+10:14
|
|
8.
|
Hasse Bergstrøm
|
IL Tyrving
|
48:31:00
|
+12:06
|
|
9.
|
Ulrik Staugaard
|
FIF Hillerød Orientering
|
49:20:00
|
+12:55
|
|
10.
|
Kjell Magne Nordvi
|
Grue IL
|
49:21:00
|
+12:56
|
|
11.
|
Helge Bjaaland
|
Heming Orientering
|
49:27:00
|
+13:02
|
|
12.
|
Trond Feiring
|
Hamar OK
|
52:23:00
|
+15:58
|
|
13.
|
Morten Johannessen
|
Røyken OL
|
53:53:00
|
+17:28
|
|
14.
|
Erik Haugen
|
Ringsaker OK
|
53:56:00
|
+17:31
|
|
15.
|
Heribert Kink
|
Tormod Skilag
|
01:03:40
|
+27:15
|
|
16.
|
Jon C. Fougner
|
Heming Orientering
|
01:08:27
|
+32:02
|
|
17.
|
Herman Brunborg
|
Nittedal
|
01:09:36
|
+33:11
|
|
18.
|
Mart Broeren
|
Argus
|
01:14:02
|
+37:37
|
|
19.
|
Arthur Brunborg
|
Nittedal
|
01:20:28
|
+44:03
|
|
20.
|
Nils Olav Vennevik
|
Freidig
|
14:26:40
|
+13:50:15
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasse: Herrer lang løype
|
|||||
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
|
1.
|
Mats Haldin
|
Halden SK
|
35:12:00
|
+0:00
|
|
2.
|
Kristen Mikkelsplass
|
Nesbyen
|
37:17:00
|
+2:05
|
|
3.
|
Simo Martomaa
|
Kalevan rasti
|
37:32:00
|
+2:20
|
|
4.
|
Kenneth Bilstad
|
Vang OL
|
38:19:00
|
+3:07
|
|
5.
|
Håvard Eidsmo
|
Freidig
|
39:12:00
|
+4:00
|
|
6.
|
Dag Steinar Ragvin
|
Bø OL
|
39:49:00
|
+4:37
|
|
7.
|
Johan Ivarsson
|
Freidig
|
41:48:00
|
+6:36
|
|
8.
|
Anders Haugskott
|
OL Trollelg
|
42:10:00
|
+6:58
|
|
9.
|
Erlend Slokvik
|
OL Toten-Troll
|
42:16:00
|
+7:04
|
|
10.
|
Pål Grunnar Mikkelsplass
|
Nesbyen
|
45:36:00
|
+10:24
|
|
11.
|
Mattis Myhre
|
Stjørdals-Blink Orientering
|
46:10:00
|
+10:58
|
|
12.
|
Frode Haugskott
|
OL Trollelg
|
46:28:00
|
+11:16
|
|
13.
|
Marius Bjugan
|
Halden SK
|
47:25:00
|
+12:13
|
|
14.
|
Einar Lofthus
|
Hamar OK
|
47:50:00
|
+12:38
|
|
15.
|
Håvard Mo Vaadal
|
NTNUI
|
49:05:00
|
+13:53
|
|
16.
|
Jan Ola Pedersen
|
Vang OL
|
49:41:00
|
+14:29
|
|
17.
|
Sverre Narum
|
Vang OL
|
50:44:00
|
+15:32
|
|
18.
|
Njaal Ellegaard Melby
|
Vang OL
|
51:48:00
|
+16:36
|
|
19.
|
Lars Sandstad
|
Freidig
|
55:18:00
|
+20:06
|
|
20.
|
Andreas Huber
|
Hamar OK
|
59:42:00
|
+24:30
|
|
21.
|
Christer Ericson
|
Åmåls OK
|
01:10:07
|
+34:55
|
|
22.
|
Dag Wang
|
Lillomarka OL
|
01:10:59
|
+35:47
|
|
23.
|
Svein Thorsberg
|
Grue IL
|
01:17:54
|
+42:42
|
|
24.
|
Sindre Jacobsen
|
Noteam
|
01:26:42
|
+51:30
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasse: C-løype
|
|||||
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
|
1.
|
Sigrid Haugskott
|
OL Trollelg
|
25:45:00
|
+0:00
|
|
2.
|
Emilie Ruste Flø
|
Lillomarka OL
|
30:41:00
|
+4:56
|
|
3.
|
Solveig Aasen
|
Tormod Skilag
|
01:25:02
|
+59:17
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasse: Nybegynnerløype
|
|||||
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
|
|
|
Sissel Nyberg
|
Noteam
|
39:22:00
|
|
|
|
Torstein Nyberg
|
Noteam
|
39:18:00
|
|
|
|
Torgrim Hasle Haslestad
|
Ringsaker OK
|
17:05:00
|
|
|
|
Hanna Haldin
|
Halden SK
|
29:39:00
|
|
|
|
Torbjørn Høyer Staugaard
|
FIF Hillerød Orientering
|
16:26:00
|
|
|
|
Eivind Hasle Haslestad
|
Ringsaker OK
|
17:54:00
|
|
|
|
Max Bergstrøm
|
IL Tyrving
|
40:29:00
|
|
|
|
Anne M. Grimsvang
|
Noteam
|
36:55:00
|
|
|
|
Elias Bjugan
|
Halden
|
33:23:00
|
|
|
|
Lauritz Brunborg
|
Nitteal
|
28:32:00
|
|
|
|
Simen Bergstrøm
|
IL Tyrving
|
41:04:00
|
|