I den lengste løypa, Hulder herrer, var det Simen Ballangrud, Raufoss IL orientering som vant foran Njaal Ellegaard Melby Vang OL. I Hulder damer ble det søskenkamp, Evine Westli Andersen, Løten OL vant foran Emilie Westli Andersen, Løten OL
I alt stilte 102 løpere opp på det tradisjonelle langdistanse-orienteringsløpet i Mosjømarka. Det var fine løpsforhold og fin temperatur som fristet noen å nyte turen i det fine været, mens andre hadde mer hastverk med å løpe fortest mulig gjennom løypa. Det var fellesstart og tre løyper fordelt på kjønn.
Klassevinnere:
Hulder herrer og damer 18,2 km: Simen Ballangrud, Raufoss IL Orientering og Evine Westli Andersen, Løten
Pyse herrer og damer 9.2 km: Marius Wikstrøm, Ringsaker OK og Heidi Tronbøl, Fet OL
Mini herrer og damer 4,2 km: Arne Arnesen, Hamar OK og Margrethe Nilsen, Hamar OK
Mini gutt og jenter 4,2 km: Emil Tonjer Fingarsen, Elverum OK og June Rogstad Bekkevold, Løten OL
(Foto: Stein Arne Negård)
Simen Ballangrud, Raufoss IL orientering vant Huldertrampen.
Njaal Ellegaard Melby, Vang OL nr to på Huldertrampen.
Evine Westli Andersen (til høyre) vant Huldertrampen foran Emilie Westli Andersen, begge Løten OL.
Alle resultater
Kart, løyper og ruter i Livelox
Arrangørklubbens hjemmeside
De beste i Huldertrampen 28.10.2017:
|
||||
|
|
|
|
|
Hulder herrer 18 160 m (4 deltakere)
|
||||
Plass
|
Navn
|
Organisasjon
|
Tid
|
Diff
|
1
|
Simen Ballangrud
|
Raufoss IL Orientering
|
02:09:35
|
|
2
|
Njaal Ellegaard Melby
|
Vang OL
|
02:12:53
|
+3:18
|
3
|
Jostein Svaland Dale
|
Vang OL
|
02:30:23
|
+20:48
|
|
|
|
|
|
Hulder damer (18 160 m, 3 deltakere)
|
||||
1
|
Evine Westli Andersen
|
Løten o-lag
|
02:19:34
|
|
2
|
Emilie Westli Andersen
|
Løten o-lag
|
02:19:36
|
+0:02
|
3
|
Heidi Therese Wiest
|
Vang OL
|
03:10:29
|
+50:55
|
|
|
|
|
|
Pyse herrer (9 220 m, 48 deltakere)
|
||||
1
|
Marius Wikstrøm
|
Ringsaker OK
|
55:04:00
|
|
2
|
Kenneth Bilstad
|
Vang OL
|
55:05:00
|
+0:01
|
3
|
Sander H. Rogndokken
|
Nydalens SK
|
55:21:00
|
+0:17
|
4
|
Eskil Frøisland
|
Vang OL
|
55:48:00
|
+0:44
|
5
|
Tom Bergan
|
Fet OL
|
56:27:00
|
+1:23
|
6
|
Sveinung Syversen
|
Hamar OK
|
01:01:50
|
+6:46
|
7
|
Øyvind Lien
|
Gjø-Vard OL
|
01:01:55
|
+6:51
|
8
|
Sander Tonjer Fingarsen
|
Elverum OK
|
01:02:04
|
+7:00
|
9
|
Ove Antvord Haugereid
|
Løten o-lag
|
01:02:13
|
+7:09
|
10
|
Elias Øhman
|
Gjø-Vard OL
|
01:03:16
|
+8:12
|
11
|
Ole Kjell Langmyren
|
Lillomarka OL
|
01:04:24
|
+9:20
|
12
|
Audun Fingarsen
|
Elverum OK
|
01:04:26
|
+9:22
|
13
|
Trond Olsen
|
Løten o-lag
|
01:04:30
|
+9:26
|
14
|
Roger Roll Gulbrandsen
|
Brandval/Kongsvinger OK
|
01:04:40
|
+9:36
|
15
|
Asgeir Lium
|
Fet OL
|
01:07:25
|
+12:21
|
16
|
Andreas Meyer
|
NOTEAM
|
01:07:35
|
+12:31
|
17
|
Nils Harald Staff
|
OL Toten-Troll
|
01:07:52
|
+12:48
|
18
|
Marius Staff
|
OL Toten-Troll
|
01:14:42
|
+19:38
|
19
|
Ole Johan Bråten
|
Vang OL
|
01:14:45
|
+19:41
|
19
|
Mats Lindaas
|
Elverum OK
|
01:14:45
|
+19:41
|
|
|
|
|
|
Pyse damer (9 220 m, 11 deltakere)
|
||||
1
|
Heidi Tronbøl
|
Fet OL
|
01:14:54
|
|
2
|
Anna-Thekla Tonjer
|
Elverum OK
|
01:16:20
|
+1:26
|
3
|
Wenche Bjørnstad
|
Ringsaker OK
|
01:17:26
|
+2:32
|
4
|
Marianne Rud Skjærstad
|
Løten o-lag
|
01:17:35
|
+2:41
|
5
|
Vanja Staff
|
OL Toten-Troll
|
01:22:04
|
+7:10
|
6
|
Ragnhild Skogsrud
|
OL Vallset/Stange
|
01:27:52
|
+12:58
|
7
|
Unn Mette Klopbakken
|
Snertingdal IF Orientering
|
01:46:27
|
+31:33
|
8
|
Anita Stenseth
|
Snertingdal IF Orientering
|
01:46:42
|
+31:48
|
9
|
Mona Hesselberg
|
Løten o-lag
|
01:59:06
|
+44:12
|
10
|
Eli Stensli
|
Løten o-lag
|
02:10:56
|
+56:02
|
11
|
Turid Giil
|
Rond OL
|
02:20:19
|
+1:05:25
|
|
|
|
|
|
Mini herrer (4 270 m, 21 deltakere)
|
||||
1
|
Arne Arnesen
|
Hamar OK
|
36:30:00
|
|
2
|
Knut Skjeset
|
Vang OL
|
36:35:00
|
+0:05
|
3
|
Erik Haugen
|
Ringsaker OK
|
37:48:00
|
+1:18
|
4
|
Arvid Bratlie
|
Løten o-lag
|
38:09:00
|
+1:39
|
5
|
Trond Feiring
|
Hamar OK
|
38:13:00
|
+1:43
|
6
|
Lars Skramstad
|
Løten o-lag
|
39:09:00
|
+2:39
|
7
|
Terje Malm
|
Hamar OK
|
39:47:00
|
+3:17
|
8
|
Karl Petter Opsahl
|
Løten o-lag
|
40:09:00
|
+3:39
|
9
|
Hans A. Tingvold
|
Raufoss IL Orientering
|
40:35:00
|
+4:05
|
10
|
Øystein Bieltvedt Skeie
|
Raumar Orientering
|
41:21:00
|
+4:51
|
|
|
|
|
|
Mini damer (4 270 m, 8 deltakere)
|
||||
1
|
Margrethe Nilsen
|
Hamar OK
|
36:33:00
|
|
2
|
Hanne Marie Lium
|
Elverum OK
|
40:03:00
|
+3:30
|
3
|
Maiken Ellingsen
|
Hamar OK
|
46:41:00
|
+10:08
|
4
|
Stine Austad
|
Raumar Orientering
|
54:42:00
|
+18:09
|
5
|
Gro Ellegaard
|
Vang OL
|
55:01:00
|
+18:28
|
6
|
Oddveig Anne Sagbakken
|
Løten o-lag
|
01:02:17
|
+25:44
|
7
|
Selma Tonjer
|
Nydalens SK
|
01:47:51
|
+1:11:18
|
8
|
Lea-Rebekka Tonjer
|
Oslostudentenes IK
|
01:47:53
|
+1:11:20
|
|
|
|
|
|
Mini gutt (4 270 m, 3 deltakere)
|
||||
1
|
Emil Tonjer Fingarsen
|
Elverum OK
|
36:25:00
|
|
2
|
Gjermund Taje Skeie
|
Raumar Orientering
|
41:20:00
|
+4:55
|
3
|
Tobias Tronbøl Lium
|
IL Koll
|
59:59:00
|
+23:34
|
|
|
|
|
|
Mini jente (4 270 m, 4 deltakere
|
||||
1
|
June Rogstad Bekkevold
|
Løten o-lag
|
39:02:00
|
|
2
|
Henriette Berg
|
Løten o-lag
|
39:03:00
|
+0:01
|
3
|
Oline Hyttebakk
|
Løten o-lag
|
46:06:00
|
+7:04
|
4
|
Johanne Berg
|
Løten o-lag
|
59:56:00
|
+20:54
|