Kondismedlem Sponset innhold
Startklare ungdommer (fra v.) Styrk Hundseid Kamsvåg, Konnerud  IL  og Synne Strand, Asker Skiklubb. (Foto: Stein Arne Negård)

Startklare ungdommer (fra v.) Styrk Hundseid Kamsvåg, Konnerud IL og Synne Strand, Asker Skiklubb. (Foto: Stein Arne Negård)

Nasjonal ski-o-åpning på Sjusjøen med svensk seier

Lørdag var det nasjonal ski-o-åpning på Sjusjøen langrennsarena lørdag hvor det ble svensk seier i begge seniorklassene ved Tove Alexandersson og Erik Rost.


Klare_til_start.jpg
Klare til start i fint vintervær på Sjusjøen. (Foto: Stein Arne Negård)

Erik Rost, Alfta-Ösa OK vant H21 tretten sekunder foran Lars Hol Moholdt, Wing OK, og Tove Alexandersson, Alfta-Ösa OK vant D21. Her kom Evine Westli Andersen, Løten O-lag på tredjeplass.

Juniorklassene i dag ble vunnet av de to norske juniorlandslagsløperne Jørgen Baklid, Konnerud IL og Tilla Farnes Hennum, Asker Skiklubb.

Det var bra deltakelse på lørdagens sprintdistanse med ca. 250 løpere. Søndag er det mellomdistanse fra samme sted.  

Arrangementsinfo: Sjusjørennet sprint
Alle resultater (pdf)
 

De beste i Sjusjørennet sprint 16.12.2017:

         
D 21
       
Plass
Navn Klubb Tid Etter
1 Tove Alexandersson Alfta-Ösa OK 16:40 (1) +00:00
2 Magdalena Olsson IFK Mora OK 17:11 (2) +00:31
3 Evine Westli Andersen Løten o-lag 18:49 (3) +02:09
4 Hanna Eriksson IFK Mora OK 18:52 (4) +02:12
5 Isabel Salén IFK Mora OK 20:03 (5) +03:23
6 Evelina Wickbom I 19 IF 20:37 (6) +03:57
7 Klara Yngvesson Umeå OK 21:24 (7) +04:44
8 Valborg Madslien Lillehammer OK 21:25 (8) +04:45
9 Emma Bergström Ok Vargen 21:56 (9) +05:16
10 Åsa Zetterberg Eriksson Öset SkidO 23:48 (10) +07:08
         
H 21
       
1 Erik Rost Alfta-Ösa OK 16:17 (1) +00:00
2 Lars Hol Moholdt Wing OK 16:30 (2) +00:13
3 Linus Rapp IFK Mora OK 17:16 (3) +00:59
4 Markus Lundholm OK Renen 17:38 (4) +01:21
5 Øyvind Watterdal Hadeland OL 17:40 (5) +01:23
6 Erik Blomgren Umeå OK 17:57 (6) +01:40
7 Bjørnar Kvåle Hadeland OL 18:11 (7) +01:54
8 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 18:19 (8) +02:02
9 Jørgen Madslien NTNUI 18:21 (9) +02:04
10 Ulrik Nordberg Umeå OK 18:36 (10) +02:19


Tekst og foto: Stein Arne Negård
Erik_Rost_Alfta-�sa_OK.jpg
Vinner H21: Erik Rost ,Alfta-Ösa OK.

Tove_Alexandersson_Alfta-�sa_OK.jpg
Vinner D21: Tove Alexandersson, Alfta-Ösa OK.

Lars_Hol_Moholdt_Wing_OK.jpg
Andreplass til Lars Hol Moholdt, Wing OK i H21.

Evine_Westli_Andersen_Løten_o-lag.jpg
Tredjeplass til Evine Westli Andersen, Løten o-lag i D21.