Kondismedlem Sponset innhold
Klare til start på årets Marsipanløp. (Foto: Stein Arne Negård)

Klare til start på årets Marsipanløp. (Foto: Stein Arne Negård)

Marsipanløpet - en romjulstradisjon på Toten

OL Toten-Troll arrangerte orienteringsløpet Marsipanløpet for 15. gang 5. dag jul fra klubblokalet til Toten Gammelbilklubb på Kapp.

Bli med å opplev Marsipanløpet ute i skogen og løssnøen:
 Video fra Marsipanløpet 2017 
(Foto og redigering: Stein Arne Negård)

Marsipanløpet larrangeres uansett vær og føre, løyper og løpsområdet legges der det er mulig å få til utfordrende løyper og er framkommelig selv på snøføre.

Info om løpet i årets PM:  «Det er mye snø i terrenget, fra 5 cm i høy, tett skog – til 50 cm på relativt åpne områder, nok til at alle – spesielt i de to lengste løypene - kan få rikelig mulighet til å base fra seg!» . Det skal altså mer til en noen desimeter med nysnø for å stoppe ivrige o-løpere!

Løypelengder:
Lang 5,8 km  – 3 runder
Mellom 4,0 km – 3 runder
Kort 2,5 km  – 1 runde
Nybegynner løype 1,7 km – 1 runde

Mange av stiene i terrenget var det noe tråkk på, men ettersom løperne begynte å løpe ble stiene mer og mer tråkket opp. Og ikke alle tråkk fulgte stiene, noen var spor etter løpere som bommet inn mot postene. Så det var viktig å føle med på kompasskursen og terrengformasjonen. Når man løper i løssnø i skogen blir det en del høye kneløft og høy puls, så alle som var med fikk ei real treningsøkt i romjula.

I alt stilte 57 løpere til start. Noen ble disket for feilstempling, men her får alle premier også tilskuere.

Klassevinnere:
Damer lang løype: Audhild Bakken Rognstad, Emblem IL
Herrer lang løype: Eirik Ravnan, IL Tyrving
Damer mellom løype: Hege Solerød, Gjø-Vard OL
Herrer mellom løype: Marius Staff, OL Toten-Troll
Damer kort løype: Ida Engen, Raumar Orientering
Herrer kort løype: Erik Haugen, Ringsaker OK

(Tekst og bilder: Stein Arne Negård)​Damevinner.jpg
Audhild Bakken Rognstad, Emblem IL vant damer lang løype.

Herrelopere.jpg
Fra venstre: Vegard Brox,IL Tyrving, Eirik Ravnan, IL Tyrving og Markus Glad, Emblem IL

Alle resultater med strekktider

Resultater Marsipanløpet 29.12.2017:
 
 
 
 
 
D lang
5 800 m
 
 
 
Plass
Navn
Organisasjon
Tid
Diff
1
Audhild Bakken Rognstad
Emblem IL
57:14
 
2
Marita Hernandez
OL Toten-Troll
01:17:10
+19:56
3
Ingrid Ravnan
OL Toten-Troll
01:53:12
+55:58
 
 
 
 
 
H lang
5 800 m
 
 
 
1
Eirik Ravnan
IL Tyrving
51:29
 
2
Vegard Brox
IL Tyrving
51:41
+0:12
3
Simen Ballangrud
Raufoss IL Orientering
55:13
+3:44
4
Øyvind Lien
Gjø-Vard OL
55:17
+3:48
5
Brynjar Larssen Bakken
NTNUI
57:01
+5:32
6
Eskil Sande Gullord
Bækkelagets SK
57:11
+5:42
7
Sigurd Ravnan
OL Toten-Troll
01:12
+8:43
8
Lars Lien
Gjø-Vard OL
01:01:17
+9:48
9
Sondre Sande Gullord
Nydalens SK
01:02:07
+10:38
10
Nils Harald Staff
OL Toten-Troll
01:08:22
+16:53
11
Morten Tangen
OK Moss
01:08:35
+17:06
12
Geir Myhr Øien
Ringsaker OK
01:09:24
+17:55
13
Håvard Kvamme
OL Toten-Troll
01:12:25
+20:56
14
Michael Sætvedt
Snertingdal IF Orientering
01:12:55
+21:26
15
Richard Zeiner-Gundersen
Fossum IF
01:17:25
+25:56
 
 
 
 
 
D mellom
4 000 m
 
 
 
1
Hege Solerød
Gjø-Vard OL
53:53
 
2
Vanja Staff
OL Toten-Troll
54:05
+0:12
3
Eldrid Hågård Aas
OL Toten-Troll
58:26
+4:33
4
Unn Mette Klopbakken
Snertingdal IF Orientering
01:46:00
+6:53
5
Belinda Jørandli Rudsengen
Oslostudentenes IK
01:02:17
+8:24
6
Trine Marit Justad Raaen
Kongsberg OL
01:04:11
+10:18
7
Linda Fredh
OK Moss
01:29:44
+35:51
8
Margrete Jørandli
Gjø-Vard OL
01:33:18
+39:25
9
Hege Heiberg
Hadeland OL
02:16:45
+1:22:52
 
 
 
 
 
H mellom
4 000 m
 
 
 
1
Marius Staff
OL Toten-Troll
49:38
 
2
Terje Gudbrandsen
Hamar OK
51:28
+1:50
3
Stein Arne Negård
Vang OL
53:46
+4:08
4
Erik Grøndalen
Hamar OK
01:03:08
+13:30
5
Even Erlien
Gjø-Vard OL
01:04:05
+14:27
6
Lars Grøndalen
Hamar OK
01:04:11
+14:33
7
Philip Føyen
Gjø-Vard OL
01:10:44
+21:06
8
Kjell Joar Rognstad
Lillehammer OK
01:37:44
+48:06
9
Jo Randar Holmøy
Hadeland OL
02:16:21
+1:26:43
 
 
 
 
 
D kort
2 500 m
 
 
 
1
Ida Engen
Raumar Orientering
33:34
 
2
Stine Austad
Raumar Orientering
35:45
+2:11
3
Anna Austad Sveen
Raumar Orientering
43:55
+10:21
4
Anita Stenseth
Snertingdal IF Orientering
44:03
+10:29
5
Anne-Grete Austad
Raumar Orientering
44:08
+10:34
6
Tove Bakken
Lillehammer OK
52:52
+19:18
 
 
 
 
 
H kort
2 500 m
 
 
 
1
Erik Haugen
Ringsaker OK
32:17
 
2
Hans A. Tingvold
Raufoss IL Orientering
32:25
+0:08
3
Ole Solli Kvikstad
OL Toten-Troll
32:33
+0:16
4
Jan Sveen
Raumar Orientering
33:27
+1:10
5
Jon Vegard Lunde
Lillehammer OK
53:52
+21:35