Kondismedlem Sponset innhold
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL før start. (Foto: Stein Arne Negård)

Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL før start. (Foto: Stein Arne Negård)

Benjaminsen og Moholdt vant mellomdistansen på Ski O-treff

Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL og Lars Hol Moholdt, Wing OK vant mellomdistansen på Ski O-treff på Natrudstilen lørdag formiddag.


Galleri med 75 bilder fra Ski-O-treff mellom 06.01.2018 (Foto: Stein Arne Negård)

Klar_til_start.jpg
Klar til start i sola på Natrudstilen.

På de neste plassene i dameklassen kom Emilie Westli Andrsen, Løten OL og Anna Nârhi, Jämsän Retki-Veikot og i herreklassen Øyvind Watterdal, Hadeland OL og Bjørnar Kvåle, Hadeland OL

Juniorklassene ble vunnet av Anne Willkommen Eiken, NTNUI og Vegard Gulbrandsen, Asker Skiklubb.

Det var rekorddeltagelse med 268 startende på mellomdistansen i vinterlige forhold i fine og utfordrende scooterløyper og noe maskinkjørte løyper.   

Flere klubber har klubbsamling denne helgen og deltar på Ski O-treff, noe Mjøs-O også har. Her har Fanny Horn Birkeland som er aktivitetskoordinator i Mjøs-O med seg en fin gjeng denne helgen og selv testet ut ei løype på mellomdistansen.

(Tekst og foto: Stein Arne Negård)
Lars_Hol_Moholdt_Wing_OK.jpg
Lars Hol Moholdt, Wing OK.

Lars_Hol_Moholdt_Wing_OK_og_Evine_Westli_Andersen_Løten_OL.jpg
Evine Westli Andersen, Løten OL.

Fanny_Horn_Birkeland_Lillehammer_OK.jpgFanny Horn Birkeland, Lillehammer OK.

Heidi_Therese_Wiest_Vang_OL.jpg
Heidi Therese Wiest, Vang OL​.

Eskil_Frøisland_Vang_OL.jpg
Eskil Frøisland, Vang OL.

Alle resultater og strekktider
Kart, løyper og veivalg i Livelox

Lørdag kveld var det nattsprint (se egen sak), og søndag fortsetter Ski O-treffet med langdistanse fra kl 10.00. Live resultater

De tre beste pr. klasse Ski-O-treff mellom 06.01.2018:
 
 
 
 
 
 
D 11-12
1 800 m, 5 startende deltakere
 
 
 
 
Plass
Navn
Organisasjon
Tid
Diff
Km-tid
1
Astrid Ytterbø
Asker Skiklubb
14:59
 
08:19
2
Ellen Margrete Stubban Hygen
Østmarka OK
19:00
+4:01
10:33
3
Marte Eger
Kongsberg OL
22:24
+7:25
12:26
 
 
 
 
 
 
D 13-14
2 700 m, 14 startende deltakere
 
 
 
 
1
Inga Skaarer Wiklund
Nydalens SK
20:50
 
07:42
2
Marie Kravdal
Gjø-Vard OL
21:51
+1:01
08:05
3
Signe Holo
Fossum IF
22:40
+1:50
08:23
 
 
 
 
 
 
D 15-16
3 700 m, 25 startende deltakere
 
 
 
 
1
Åsne Haavengen
Kongsberg OL
26:37
 
07:11
2
Oda Scheele
Nydalens SK
27:23
+0:46
07:24
3
Alina Niggli
OJura
27:27
+0:50
07:25
 
 
 
 
 
 
D 17- Kort
3 700 m, 3 startende deltakere
 
 
 
 
1
Fanny Horn Birkeland
Lillehammer OK
29:18
 
07:55
2
Selma Gravir
Asker Skiklubb
39:42
+10:24
10:43
3
Julie Eikeland
OL Tønsberg og omegn
01:09:11
+39:53
18:41
 
 
 
 
 
 
D 17-20
4 000 m, 27 startende deltakere
 
 
 
 
1
Anne Willkommen Eiken
NTNUI
26:25
 
06:36
2
Synne Strand
Asker Skiklubb
27:22
+0:57
06:50
3
Marlin Haavengen
Kongsberg OL
27:25
+1:00
06:51
 
 
 
 
 
 
D 21- WRE
5 100 m, 13 startende deltakere
 
 
 
 
1
Andrine Benjaminsen
Lillomarka OL
32:30
 
06:22
2
Evine Westli Andersen
Løten o-lag
32:43
+0:13
06:24
3
Anna Närhi
Jämsän Retki-Veikot
32:47
+0:17
06:25
 
 
 
 
 
 
D 40-
4 000 m, 10 startende deltakere
 
 
 
 
1
Ingrid Kvistad
Kongsberg OL
31:43
 
07:55
2
Hanne Lerche Raadal
Halden SK
31:58
+0:15
07:59
3
Arnhild Krogh
Oppsal Orientering
37:49
+6:06
09:27
 
 
 
 
 
 
D 50-
3 700 m, 13 startende deltakere
 
 
 
 
1
Signe Astrup Arnesen
Heming Orientering
27:19
 
07:22
2
Rine Hanssen
Byåsen IL
28:59
+1:40
07:50
3
Kari Madslien
Nydalens SK
29:34
+2:15
07:59
 
 
 
 
 
 
D 60-
2 700 m, 1 startende deltakere
 
 
 
 
1
Berit Røste
Ringsaker OK
38:56
 
14:25
 
 
 
 
 
 
H 11-12
1 800 m, 6 startende deltakere
 
 
 
 
1
Even Lien
Gjø-Vard OL
12:20
 
06:51
2
Eirik Olsen Kirkevik
Hamar OK
14:44
+2:24
08:11
3
Magnus Svaland Dale
OL Vallset/Stange
17:39
+5:19
09:48
 
 
 
 
 
 
H 13-14
2 700 m, 20 startende deltakere
 
 
 
 
1
Lars Lien
Gjø-Vard OL
15:28
 
05:43
2
Axel Aalde
Nydalens SK
17:50
+2:22
06:36
3
Fridtjof Reusch
Heming Orientering
18:24
+2:56
06:48
 
 
 
 
 
 
H 15-16
4 000 m, 18 startende deltakere
 
 
 
 
1
Kornelius Kriszat-Løvfald
Nydalens SK
27:40
 
06:55
2
Grunde Isaksætre
Grue IL
29:04
+1:24
07:16
3
Magnus Eide-Fredriksen
Heming Orientering
29:51
+2:11
07:27
 
 
 
 
 
 
H 17- Kort
4 000 m, 3 startende deltakere
 
 
 
 
1
Jakob Mo
OL Toten-Troll
38:08
 
09:32
2
Håvard Gjestvang
OL Toten-Troll
39:58
+1:50
09:59
3
Kjetil Spangberg
Konnerud IL
01:06:49
+28:41
16:42
 
 
 
 
 
 
H 17-20
5 100 m, 24 startende deltakere
 
 
 
 
1
Vegard Gulbrandsen
Asker Skiklubb
27:56
 
05:28
2
Isak Jonsson
Nydalens SK
30:58
+3:02
06:04
3
Eskil Frøisland
Vang OL
31:58
+4:02
06:16
 
 
 
 
 
 
H 21- WRE
6 500 m, 22 startende deltakere
 
 
 
 
1
Lars Hol Moholdt
Wing OK
32:33
 
05
2
Øyvind Watterdal
Hadeland OL
32:42
+0:09
05:01
3
Bjørnar Kvåle
Hadeland OL
33:39
+1:06
05:10
 
 
 
 
 
 
H 40-
4 900 m, 14 startende deltakere
 
 
 
 
1
Torbjørn Blom-hagen
Fossum IF
32:05
 
06:32
2
Magne Wiig Mathisen
Porsgrunn OL
38:14
+6:09
07:48
3
Per Øivind Eger
Kongsberg OL
38:27
+6:22
07:50
 
 
 
 
 
 
H 50-
4 900 m, 28 startende deltakere
 
 
 
 
1
Harald Svergja
Kvikne IL
30:21
 
06:11
2
Erlend Slokvik
OL Toten-Troll
31:03
+0:42
06:20
3
Kjetil Bjørlo
Halden SK
33:27
+3:06
06:49
 
 
 
 
 
 
H 60-
3 700 m, 4 startende deltakere
 
 
 
 
1
Sigurd Dæhli
Løten o-lag
24:36
 
06:38
2
Kjell Eriksson
Öset SkidO
38:12
+13:36
10:19
3
Tore Watterdal
OL Tønsberg og omegn
38:20
+13:44
10:21
4
Jon Herman Ulvensøen
OL Tønsberg og omegn
46:32
+21:56
12:34
 
 
 
 
 
 
H 70-
3 700 m, 1 startende deltakere
 
 
 
 
1
Jon Vegard Lunde
Lillehammer OK
01:11:18
 
19:16