Kondismedlem Sponset innhold
Vinner Anna Ulvensøen, NTNUI på start. (Foto: Stein Arne Negård)

Vinner Anna Ulvensøen, NTNUI på start. (Foto: Stein Arne Negård)

Gøy med nattsprint på Ski-O-treff

Lørdag kveld ble det arrangert en spennende Ski-O nattsprint på Natrudstilen. NTNUIs Anna Ulvensøen og Jørgen Madslien vant seniorklassene.


Galleri med 70 bilder fra Ski-O-Nattsprint 06.01.2018 (Foto: Stein Arne Negård)

I alt 216 løpere prøvde seg i smale scooterspor med kart og hodelykt på jakt etter poster. Her var det viktig å følge nøye med så man tok de riktige og raskeste løypene mellom postene. Gjorde man feil, tok det noe tid og lese seg inn igjen.

Best i seniorklassene: Anna Ulvensøen, NTNUI og Jørgen Madslien, NTNUI.
Best i juniorklassene: Anniken Eriksrud Karlsen, NTNUI og Vegard Gulbrandsen, Asker Skiklubb.

Ski O-treff fortsetter søndag med jaktstart i senior og juniorklassene. Minuttstart for alle andre klasser.
Søndagens løp kan følges med live resultater her.

Tekst og foto: Stein Arne NegårdMange_deltagere_på_Nattsprinten.jpg
Mange deltagere på start på Nattsprinten.

Sterke_lykter_på_NTNUI_løpere_klare_til_Nattsprint.jpg
NTNUI-løpere med sterke lykter klare til Nattsprint.

Stine_Olsen_Kirkevik_Hamar_OK_klar_til_start.jpg
Stine Olsen Kirkevik, Hamar OK klar til start.

Alle resultater
Løyper og veivalg i Livelox

De beste pr. distanse i Ski-O-treff nattsprint 06.01.2018:
 
 
 
 
 
D 17-20
32 startende deltakere
 
 
 
Plass
Navn
Organisasjon
Tid
Diff
1
Anniken Eriksrud Karlsen
NTNUI
17:44
 
2
Tilla Farnes Hennum
Asker Skiklubb
17:51
+0:07
3
Synne Strand
Asker Skiklubb
18:01
+0:17
4
Anne Willkommen Eiken
NTNUI
18:05
+0:21
5
Marlin Haavengen
Kongsberg OL
18:17
+0:33
6
Victoria Hæstad Bjørnstad
Fossum IF
19:13
+1:29
7
Heidi Therese Wiest
Vang OL
19:28
+1:44
8
Ane Sofie Krogh
Oppsal Orientering
19:33
+1:49
9
Margrethe Wisløff
Asker Skiklubb
19:42
+1:58
9
Åsne Haavengen
Kongsberg OL
19:42
+1:58
 
 
 
 
 
D 21-
13 startende deltakere
 
 
 
1
Anna Ulvensøen
NTNUI
15:26
 
2
Stine Olsen Kirkevik
Hamar OK
16:37
+1:11
3
Audhild Bakken Rognstad
Emblem IL
16:45
+1:19
3
Evine Westli Andersen
Løten o-lag
16:45
+1:19
5
Anna Närhi
Jämsän Retki-Veikot
16:46
+1:20
6
Marta Ulvensøen
NTNUI
17:56
+2:30
7
Valborg Madslien
Lillehammer OK
18:54
+3:28
8
Ingrid Stengård
Fältjägarnas IF
20:04
+4:38
9
Zsuzsa Fey
Asker Skiklubb
20:49
+5:23
10
Karoline Sønsterudbråten
Lillomarka OL
22:54
+7:28
 
 
 
 
 
H 17-20
23 startende deltakere
 
 
 
1
Vegard Gulbrandsen
Asker Skiklubb
15:27
 
2
Isak Jonsson
Nydalens SK
15:55
+0:28
3
Aslak Heimdal
Konnerud IL
16:09
+0:42
4
Henrik Fredriksen Aas
Asker Skiklubb
16:47
+1:20
5
Per Clemet Wisløff
Asker Skiklubb
16:57
+1:30
6
Styrk Hundseid Kamsvåg
Konnerud IL
16:59
+1:32
7
Eskil Frøisland
Vang OL
17:06
+1:39
8
Jens Johan Brekke
Lillomarka OL
17:43
+2:16
9
Trygve Myhr
Asker Skiklubb
18:02
+2:35
9
Sander H. Rogndokken
Nydalens SK
18:02
+2:35
 
 
 
 
 
H 21-
25 startende deltakere
 
 
 
1
Jørgen Madslien
NTNUI
13:44
 
2
Lars Hol Moholdt
Wing OK
13:54
+0:10
3
Øyvind Watterdal
Hadeland OL
14:18
+0:34
4
Bjørnar Kvåle
Hadeland OL
14:22
+0:38
5
Øyvind Wiggen
Byåsen IL
14:50
+1:06
5
Jørgen Baklid
Konnerud IL
14:50
+1:06
7
Vetle Ruud Bråten
Raumar Orientering
15:10
+1:26
8
Ove Sætra
Hadeland OL
15:24
+1:40
9
Audun Heimdal
Konnerud IL
15:26
+1:42
 
 
 
 
 
1 km
25 startende deltakere
 
 
 
1
Even Lien
Gjø-Vard OL
07:29
 
2
Jakob Backer-Tellnes
Asker Skiklubb
08:10
+0:41
3
Nov Bar-Nathan
Lillomarka OL
08:24
+0:55
4
Ole Solli Kvikstad
OL Toten-Troll
08:26
+0:57
5
Ragnhild Blom-Hagen
Fossum IF
08:32
+1:03
6
Jakob Rastad
Asker Skiklubb
08:55
+1:26
6
Astrid Ytterbø
Asker Skiklubb
08:55
+1:26
8
Ragnhild Øfsthus Gravir
Asker Skiklubb
09:18
+1:49
9
Martin Johannessen Linnebo
Asker Skiklubb
09:21
+1:52
10
Magnus Svaland Dale
OL Vallset/Stange
09:30
+2:01
 
 
 
 
 
2 km
62 startende deltakere
 
 
 
1
Lars Lien
Gjø-Vard OL
12:11
 
2
Magne Wiig Mathisen
Porsgrunn OL
13:03
+0:52
3
Ingrid Kvistad
Kongsberg OL
13:07
+0:56
4
Signe Astrup Arnesen
Heming Orientering
13:24
+1:13
5
Kristin Melby Jacobsen
Lardal OL
13:40
+1:29
6
Tobias Mathisen
Porsgrunn OL
13:56
+1:45
7
Stein Arne Negård
Vang OL
13:59
+1:48
8
Isa Heggedal
Konnerud IL
14:02
+1:51
9
Hanne Lerche Raadal
Halden SK
14:03
+1:52
10
Halvor Løken
Kongsberg OL
14:14
+2:03
 
 
 
 
 
3 km
36 startende deltakere
 
 
 
1
Torbjørn Blom-hagen
Fossum IF
16:51
 
2
Sondre Ytterbø
Asker Skiklubb
17:17
+0:26
3
Jonas Myhr
Asker Skiklubb
17:41
+0:50
4
Erlend Slokvik
OL Toten-Troll
17:51
+1:00
5
Jon Iver Bakken
Nydalens SK
18:10
+1:19
6
Kim Farnes Hansen
Lierbygda OL
19:07
+2:16
7
Sören Jonsson
Nydalens SK
19:12
+2:21
8
Trond Gjelstad
Sandefjord OK
19:22
+2:31
9
Kjetil Bjørlo
Halden SK
19:46
+2:55
10
Henrik Reusch
Heming Orientering
20:03
+3:12