Kondismedlem Sponset innhold
Seierspallen etter mennenes fristilløp på Gåsbu ble besatt av (fra v.) Daniel Stock, Simen Hegstad Krüger og Per Kristian Nygård (Foto: Stein Arne Negård)

Seierspallen etter mennenes fristilløp på Gåsbu ble besatt av (fra v.) Daniel Stock, Simen Hegstad Krüger og Per Kristian Nygård (Foto: Stein Arne Negård)

Favorittene Bjørgen og Hegstad Krüger innfridde på NM's 2. dag

Marit Bjørgen knep nok et gull på de siste meterne da hun var to tiendeler foran Astrid Uhrenholdt Jacobsen på fredagens 10 km i fri teknikk. Simen Hegstad Krüger som også vant den siste 15 km friteknikk i World Cup før jul, ble dagens klare vinner på herresiden.

I kvinnenes thriller av et milløp  åpnet Marit Bjørgen mest kontrollert mens Astrid nok gikk hardere ut en beregnet og ledet med hele17 sekunder. Ti tross for at Astrid hadde Marits tider å gå på, ble hun to tiendeler for sein på oppløpet. Ragnhild Haga tok en klar 3. plass, 21 sekunder bak NM-grossisten.

(Alle foto: Stein Arne Negård)
Marit_Bjoergen.jpg
Marit Bjørgen, Rognes IL som her blir sekundert av Roar Hjelmeset, karakteriserte fredagens løp som et av sine beste fristil-løp!

Da mange av landslagskollegaene stod over torsdagens 15 km fri teknikk, innfridde favoritten Simen Hegstad Krüger og vant med 33 sekunder på overraskelsesmannen Per Kristian Nygård som ble dratt med inn til sølvet av Krüger. Nygård som avanserte fra 8 plass underveis, skjøv dermed dagens andre overraskelsesmann, Daniel Stock, ned til bronseplass med fire sekunders margin.

Simen_Hegstad_Kruger.jpg
Simen Hegstad Krüger, Lyns Ski fortsatte på vinnesporet fra Toblach for fire uke siden og vant igjen en 15 km i friteknikk. Blir OL i Pyeongchang den neste om fem uker?

Forhånsomtale: Alt til rette for NM på ski på Gåsbu
Reportasje torsdag: Sprintgull og kongepokaler til Marit Bjørgen og Johannes Høsflot Klæbo​

Ski NM 2018's nettsider
Ski NM 2018 på facebook
ALLE RESULTATER FRA NM PÅ SKI 2018

NB! Flere bilder under resultatene! (Tekster kommer)

Resultater NM på ski fri teknikk, Gåsbu 12.01.2018:
 
 
 
 
 
 
 
 
10 km kvinner:
Plass
St.nr.
Navn
År
Nat
Tid
Etter
FIS-pts
 1
 77
BJOERGEN Marit 
1980 
NOR 
 25:59.1
  
 20.00
 2
 102
1987 
NOR 
 25:59.3
 +0.2
 20.10
 3
 73
1991 
NOR 
 26:20.4
 +21.3
 30.93
 4
 70
1991 
NOR 
 27:16.8
 +1:17.7
 59.87
 5
 72
1989 
CAN 
 28:08.2
 +2:09.1
 86.24
 6
 101
1991 
NOR 
 28:11.0
 +2:11.9
 87.68
 7
 83
1985 
NOR 
 28:16.9
 +2:17.8
 90.71
 8
 91
1997 
NOR 
 28:20.1
 +2:21.0
 92.35
 9
 82
1995 
NOR 
 28:27.9
 +2:28.8
 96.35
 10
 85
1992 
NOR 
 28:34.4
 +2:35.3
 99.69
 11
 25
1991 
NOR 
 28:35.5
 +2:36.4
 100.25
 12
 66
1991 
NOR 
 28:45.4
 +2:46.3
 105.33
 13
 65
1994 
NOR 
 28:46.2
 +2:47.1
 105.74
 14
 84
1993 
NOR 
 28:48.2
 +2:49.1
 106.77
 15
 90
1993 
NOR 
 28:50.5
 +2:51.4
 107.95
 16
 75
1997 
NOR 
 28:54.0
 +2:54.9
 109.74
 17
 60
1992 
NOR 
 28:55.1
 +2:56.0
 110.31
 18
 92
1994 
NOR 
 28:58.6
 +2:59.5
 112.10
 19
 79
1999 
NOR 
 29:11.6
 +3:12.5
 118.77
 20
 87
1996 
NOR 
 29:12.1
 +3:13.0
 119.03
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15  km menn:
 1
 165
1993 
NOR 
 35:32.3
  
 20.00
 2
 164
1987 
NOR 
 36:05.3
 +33.0
 32.38
 3
 154
1992 
NOR 
 36:09.5
 +37.2
 33.96
 4
 170
1991 
NOR 
 36:18.1
 +45.8
 37.18
 5
 156
1994 
NOR 
 36:40.5
 +1:08.2
 45.59
 6
 176
1988 
NOR 
 36:42.2
 +1:09.9
 46.23
 7
 174
1996 
NOR 
 36:43.3
 +1:11.0
 46.64
 8
 169
1994 
NOR 
 36:46.7
 +1:14.4
 47.91
 9
 161
1983 
NOR 
 36:50.6
 +1:18.3
 49.38
 10
 148
1990 
SWE 
 36:52.3
 +1:20.0
 50.01
 11
 159
1994 
NOR 
 36:56.8
 +1:24.5
 51.70
 12
 147
1992 
NOR 
 37:01.8
 +1:29.5
 53.58
 13
 162
1989 
NOR 
 37:08.8
 +1:36.5
 56.21
 14
 153
1991 
NOR 
 37:08.9
 +1:36.6
 56.24
 15
 173
1989 
CAN 
 37:12.3
 +1:40.0
 57.52
 16
 180
1994 
NOR 
 37:22.0
 +1:49.7
 61.16
 17
 177
1995 
NOR 
 37:22.3
 +1:50.0
 61.27
 18
 158
1994 
NOR 
 37:22.7
 +1:50.4
 61.42
 19
 111
1993 
NOR 
 37:26.8
 +1:54.5
 62.96
 20
 146
1986 
NOR 
 37:30.9
 +1:58.6
 64.50


Resultater_FH_fredag.png

Birgit_Skarstein.jpg
Vinner funksjonshemmede kvinner sittende 5,0 km Birgit Skarstein, Frol IL

Thomas_Karboel_Oxaal.jpg
Vinner funksjonshemmede menn junior stående 10 km Thomas Karbøl Oxaal, Sauda IL.

Håkon_Grønsveen_Olsrud.jpg
Andremann funksjonshemmede menn senior stående 15 km Håkon Grønsveen Olsrud, Nordbygda/Løten Ski.

Astrid_Uhrenholdt_Jacobsen.jpg
Astrid Uhrenholdt Jacobsen, IL Heming

Ragnhild_Haga.jpg
Ragnhild Haga, Åsen IL.

Per_Kristian_Nygaard.jpg
Per Kristian Nygaard, Vestre Spone IF 

Daniel_Stock.jpg
Daniel Stock, Vadsø Skiklubb.

Simen_Hegstad_Kruger_blomster_utdelere.jpg
Simen Hegstad Krüger, Lyn Ski  blir intervjuet mens Vangs blomsterutdelere er klare på geledd.