Det ble en liten økning fra 102 i 2016 til 119 på startlistene i det tradisjonsrike turrittet på 72 km med nytt start- og målområde ved Ottetadhallen søndag. Rittet gikk i rimelig høy hastighet (40 km/t i gj.snitt), og seks ryttere gikk tidlig i et vellykket brudd. Renagutten Kristian Klevgård som sykler for TVK var raskest til slutt, sekundet foran Ådne Holter, Lillehammer CK, Øyvind Flobergseter, Ottestad IL, Jonas Amundsen, Nes Sk og Oddvin Offigstad, Lillehammer CK.
Blant jentene imponerte den tidligere Ottestad-rytteren Ingvild Tangen, nå Grimstad SK, stort ved å sitte med gutta i hovedfeltet. Hun vant kvinneklassen med over 13 minutter på Karoline Røste Omdahl, Raufoss & Gjøvik SK og Kirsti Kolseth, IF Frøy.
Ottestad IL Sykkels nettsider
Samleside fro Hamarrittet
Alle resultater
Resultater Hamarrittet 21.05.2017: |
|||||
Kvinner (8 fullførte) | |||||
Plass | Navn | Klubb | Klasse | Tid | Etter |
1 | Ingvild Tangen | Grimstad SK | K20-29 | 01:48:18 | 00:00 |
2 | Karoline Røste Omdahl | Raufoss & Gjøvik SK | K20-29 | 02:01:44 | 13:26 |
3 | Kirsti KOLSETH | IF Frøy | K20-29 | 02:01:45 | 13:27 |
3 | Mia Foss Birkeland | CK Victoria | K20-29 | 02:01:45 | 13:27 |
5 | Stine Marie Snortheim | Eidsvoll SK | K17-19 | 02:07:16 | 18:58 |
6 | Wenche Løvsletten | Ottestad IL Sykkel | K40-49 | 02:07:51 | 19:33 |
7 | Thea Kristine Matter | Eidsvoll SK | K17-19 | 02:10:58 | 22:40 |
8 | Gro Killi Høglien | Brøttum IL | K40-49 | 02:14:02 | 25:44 |
Menn (92 fullførte) | |||||
Plass | Navn | Klubb | Klasse | Tid | Etter |
1 | Kristian Klevgård | TVK | M20-29 | 01:47:38 | 00:00 |
2 | Ådne Holter | Lillehammer CK | M17-19 | 01:47:39 | 00:01 |
2 | Jonas AMUNDSEN | Nes SK | M20-29 | 01:47:39 | 00:01 |
2 | Øyvind Flobergseter | Ottestad IL Sykkel | M20-29 | 01:47:39 | 00:01 |
2 | Oddvin Offigstad | Lillehammer CK | M30-39 | 01:47:39 | 00:01 |
7 | Christian Amdahl | TVK/Team Trek Spb Hedmark | M30-39 | 01:47:41 | 00:03 |
7 | Tomas Urianstad | Drøbak-Frogn IL Sykkel | M20-29 | 01:48:15 | 00:37 |
7 | Thomas Strøm | Brumunddal SK | M20-29 | 01:48:15 | 00:37 |
7 | Frank Aleksander Forbord | Solør CK | M20-29 | 01:48:15 | 00:37 |
10 | Vemund Lien | Lillehammer CK | M20-29 | 01:48:16 | 00:38 |
10 | Vegard Eide Haugen | Ottestad IL Sykkel | M20-29 | 01:48:16 | 00:38 |
10 | Yngve Bøe Haugom | Ottestad IL Sykkel | M30-39 | 01:48:16 | 00:38 |
10 | Lukasz Galka | IF Frøy/Håndverkfirma Lukasz Galka | M30-39 | 01:48:16 | 00:38 |
10 | Espen Nyland | Ottestad IL Sykkel / Kluge | M30-39 | 01:48:16 | 00:38 |
10 | Knut Arne Siljuberg | Solør CK / Assaabloy | M40-49 | 01:48:16 | 00:38 |
10 | Egil Rognstad | Solør CK | M50-59 | 01:48:16 | 00:38 |
17 | Einar Goplen | IF Frøy | M20-29 | 01:48:17 | 00:39 |
17 | Per Øyvind Brenden | Lillehammer CK | M30-39 | 01:48:17 | 00:39 |
17 | Trond Floberghagen | Ottestad IL Sykkel | M40-49 | 01:48:17 | 00:39 |
17 | Stein Roar Killi | Brøttum IL | M40-49 | 01:48:17 | 00:39 |
17 | Bjørn Granli | Ottestad IL Sykkel | M50-59 | 01:48:17 | 00:39 |
22 | Henning Weaas | Eidsvoll SK | M40-49 | 01:48:18 | 00:40 |
23 | Tobias Ugland | Raufoss & Gjøvik SK | M17-19 | 01:49:07 | 01:29 |
24 | Kristian Stensåsen | Ottestad IL Sykkel | M30-39 | 01:49:08 | 01:30 |
24 | Magnar Antonsen | Ottestad IL Sykkel | M30-39 | 01:49:08 | 01:30 |
26 | Torgeir Bekkemoen | Solør CK | M30-39 | 01:49:09 | 01:31 |
26 | Lars Ivar Nyland | Ottestad IL Sykkel / Kluge | M40-49 | 01:49:09 | 01:31 |
26 | Jan Killi | Brøttum IL | M40-49 | 01:49:09 | 01:31 |