Det var fire mann som hang på Ola Korbøl på den første runden på 5 km i varmen i Kongsvinger sentrum på lørdag. Med en såkalt negativ split var Hoka-løperen i en klasse for seg. Han gjorde unna andrerunden på under 17 minutter og vant på 34.19. Hallvard Nilsen, Gular på 2. plass ble distansert med 56 sekunder, og Henrik Fleisje, Harestua IL med ytterligere seks sekunder. Per Erik Monsrud, Kongsvinger IL, Halvor Korbøl Thoner, Slåstad IL/Hoka One One og Espen Honganvik Holen, Magnor UL fikk nok svi for åpningsfarten og ble til slutt rundt halvannet til to minutter bak.
Magnor-jenta Eira Rapp var i føringen fra start til mål og vant på 43.21. Ann-Heidi Scharning, Halmsås og Omegn Skilag nærmet seg litt på runde nr. to, men ble sått 51 sekunder.
Gunn Helen Hagen fra Oppstad IL var dagens klareste vinner med gode 19.57 på 5 km, drøye to minutter foran Mathea Edle R Olsen, Hvam og Gro Strand, Avancia.
Alf-Morten Aakervik var første vinner på Vinger lørdag etter å gjort unna 5 km på 18.15. Fet-løperen fikk følge på seierpallen av Harald Lunde, Granli og Jan Monsrud, Austmarka som fikk notert henholdsvis 19.09 og 19.50. Monsrud (62) topper forøvrig årsstatistikken på distansen for klasse M60-64 med 19.15 fra Fornebuløpet i slutten av mai.
Det var ganske nøyaktig 200 deltagere i Sentrumsgateløpet i flott sommervær, de 49 barneløpet inkludert. 52 fullførte 5 km og 50 av 51 startende kom i mål på 10 km og 48 stilte på 5 km i trimklassen uten tidtaking.
Små bein må også varmes opp! (Foto: Uno Arnesen)
Staben i teltet hadd full kontroll. (Foto: Uno Arnesen)
Oberst Stein Bjørnsen i prat med totalvinneren på 10 km damer, Eira Rapp. (Foto: Uno Arnesen)
Seierspallen på 5 km for kvinner: Gunn Helen Hagen (1) Mathea Edle Olsen (2) og Gro Strand (3).
(Foto: Avancia Sport Club)
Sentrumsgateløpets nettsider
Sentrumsgateløpet på Facebook
Samleside for Sentrumsgateløpet
KLASSEVISE RESULATER
Resultater Sentrumsgateløpet 17.06.2017: |
|||||
Kvinner 5 km (16 deltakere) | |||||
Plass | Navn | Klubb | Klasse | Tid | Etter |
1 | Gunn Helen Hagen | Oppstad IL | 19:57 | 00:00 | |
2 | Mathea Edle R Olsen | HVAM | 21:59 | 02:02 | |
3 | Gro Strand | Avancia | 22:08 | 02:11 | |
4 | Lisa Blunck | Avancia Sport Club | 22:41 | 02:44 | |
5 | Heidi Cecilie Duelien | Granli IL | 24:05 | 04:08 | |
6 | Marianne Mellem | Puls | 26:33 | 06:36 | |
7 | Alice Steinkellner | KONGSVINGER | 27:27 | 07:30 | |
8 | Hanna Bjerknes | Avancia | 27:47 | 07:50 | |
9 | Theresa Kumar | OSLO | 28:32 | 08:35 | |
10 | Amalie Nordvang | Avancia Sport Club | 30:21 | 10:24 | |
Menn 5 km (29 deltakere) | |||||
1 | Alf-Morten Aakervik | Fet Skiklubb | 18:15 | 00:00 | |
2 | Harald Lunde | Granli IL | 19:09 | 00:54 | |
3 | Jan Monsrud | AUSTMARKA | 19:50 | 01:35 | |
4 | Hans Kristian Snare | Granli IL | 20:22 | 02:07 | |
5 | Erik Honganvik Holen | Magnor UL | 20:30 | 02:15 | |
6 | Steinar Hofoss | Granli IL | 20:46 | 02:31 | |
7 | Jan-Erik Lia | Granli IL | 20:49 | 02:34 | |
8 | Daniel Aakervik | Fet Skiklubb | 21:37 | 03:22 | |
9 | Peder Aa. Berg | Galterud IF | 22:44 | 04:29 | |
10 | Erik Brun | Eidsvold Verks Skiklub | 22:58 | 04:43 | |
Kvinner 10 km (10 deltakere) | |||||
1 | Eira Rapp | SKOTTERUD | K16-17 | 43:21 | 00:00 |
2 | Ann-Heidi Scharning | Halmsås og Omegn Skilag | K45-49 | 44:12 | 00:51 |
3 | Vibeke Bakken | OSLO | K35-39 | 47:49 | 04:28 |
4 | Mari Karlsen | GALTERUD | K20-22 | 48:35 | 05:14 |
5 | Elisabeth Helgeberg | KONGSVINGER | K35-39 | 50:04 | 06:43 |
Menn 10 km (40 deltakere) | |||||
1 | Ola Korbøl | Hoka Oneone | M23-34 | 34:19 | 00:00 |
2 | Hallvard Nilsen | Gular | M35-39 | 35:15 | 00:56 |
3 | Henrik Fleisje | Harestua IL | M35-39 | 35:21 | 01:02 |
4 | Per Erik Monsrud | Kongsvinger IL Friidrett | M35-39 | 35:42 | 01:23 |
5 | Halvor Korbøl Thoner | Slåstad IL / Hoka One One | M23-34 | 36:01 | 01:42 |
6 | Espen Honganvik Holen | Magnor IL | M23-34 | 36:19 | 02:00 |
7 | Magnus Salberg | Aurskog Høland Friidrettslag | M23-34 | 37:11 | 02:52 |
8 | Christoffer Hansen | Galterud If/Team Odal | M16-17 | 38:30 | 04:11 |
9 | Trond Hansen | OSLO | M40-44 | 38:40 | 04:21 |
10 | Henrik Nilsson | Matrand IL | M23-34 | 38:58 | 04:39 |
11 | Leonard Furuberg | ROVERUD | M23-34 | 40:07 | 05:48 |
12 | Rune Hansen | SNERTINGDAL | M40-44 | 40:30 | 06:11 |
13 | Rune Holmen | Halmsås & Omegn Skilag | M40-44 | 40:48 | 06:29 |
13 | Bård Brun | Eidsvold Verks Skiklub | M14-15 | 40:48 | 06:29 |
15 | Per Vidar Fjeld | Sentrum vgs | M50-54 | 41:06 | 06:47 |
16 | Morten Tronbøl | Lundersæter IL | M45-49 | 41:29 | 07:10 |
17 | Eirik Sørbråten | Skedsmo Skiklubb | M14-15 | 41:54 | 07:35 |
18 | Kjell Langfoss | Åbogen | M50-54 | 42:01 | 07:42 |
19 | Svein Ole Braaten | Løplabbet | M60-64 | 42:19 | 08:00 |
20 | Markus Hansen | Galterud IF / Team Odal | M20-22 | 43:08 | 08:49 |