Etter løpet blir det gratis frokost på Grendahuset for alle deltakerne.
Det er anledning til å melde seg på heilt inntil løpet starter, da mot en liten tilleggsbetaling.
Løpet går på asfaltvei, starter ved Jokerbutikken på Brunstad kl. 05.00 og løypelengden er 4,5 km. Traséen er forholdsvis flat, bare litt motbakke i første del av løypen.Til opplysning for de som ikke er landfaste med Velledalen: Det går nattferge fra Magerholm kl. 03.20.
I fjor var det 464 deltakere. Det inkluderer også Minikonrad på fredag som går over 1050 meter og er for de yngste (0-16 år).
Konradløpet er oppigjenkalt etter Konrad Brunstad som sprang sine tidlige morgenturer i en alder av 85 år i bl.a. samme trasé som Konradløpet følger. Grunnen til at Konrad startet så tidlig var at han da mente at luften var rein. Dessuten var det stille i morgentimene og trafikkstøyen var minimal.
Les om fordelen med å hete Konrad i Sunnmørsposten
Bli med Konradløpet på face-book
Melding fra arrangør:
Ivar Ulvedal er hedersgjest under årets Konradløp
Ivar Ulvedal (33) kommer fra Stryn, der han representerer idrettslaget Veten. Han har en kromosomfeil, Fragil X, som gir lese- og skrivevanskar, men han er en racer på ski.
Det har han vist under de to siste Special Olympics World Winter Games. I Idaho, USA, i 2009, kom han hjem med gull på 5 km og stafett, sølv på 10 km.
Nyligere (vinteren 2013) var Ivar i Pyeong Chang i Sør-Korea. Her ble medaljefangsten gull både på 5 og 10 km, ved sida av en bronsemedalje i stafett.
Som hedersgjest i Velledalen skal Ivar mellom anna dele ut premier til deltakerne under Minikonrad. Arrangøren håper at han også blir å finne på startstreken når startskuddet går klokka 05.00 1.mai
Du kan du lese mer om Konradløpet på Velledalen IL sin hjemmeside
Du kan også se Kondis sin reportasje fra fjorårets Konradløp.
Fra oppvarmingen i fjor