Knapperrittet er 42 km langt og går hovedsaklig på grusveger i Odalens dype skoger fra Skyrudsaga i Knapper. I tillegg til hovedrittet er det en 20 km løype for klasse 15-16 år og trimklassen, samt en barneløype for aldersgruppen 6-14 år.
Hovedrittet hadde i år 119 startende hvorav 114 kom til mål. 4 ungdommer og 7 trimmere kjørte den 20 km lange løypa, mens 11 barn deltok i de kortere rekrutteringsløypene på 3,6 og 5,6 km.
Verken Cathrine Åstad Olsen eller Ole Dalsjø er ukjent med å vinne i Odalskogene siden førstnente triumferte i 2015 mens Dalsjø tok sin andre på seier på rad med knapp margin.
Knapperrittes nettsider
Odal SK på Facebook
Samleside for Knapperrittet
KLASSEVISE RESULTATER
Resultater Knapperrittet 17.06.2017: |
|||||
Kvinner (7 deltakere) | |||||
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | Cathrine Årstad | Olsen | Bingsfoss SK | Elite kvinner | 1:35:01.9 |
2 | Erna | Opseth | Glåmdal SK | K40-49 | 1:38:35.0 |
3 | Cathrine | Andersen | Odal SK | Elite kvinner | 1:44:52.4 |
4 | Heidi | Tronbøl | Fet Skiklubb Sykkel | K40-49 | 1:54:10.1 |
5 | Siw | Trøbråten | Odal SK | K40-49 | 2:24:43.1 |
6 | Esther A | Eikelenstam | Skedsmo Oldgirls | K40-49 | 2:26:26.6 |
7 | Camilla | Granstrøm | JESSHEIM | K40-49 | 2:48:00.8 |
Menn (107 deltakere) | |||||
1 | Ole | Dalsjø | Glåmdal SK | Elite menn | 1:23:03.4 |
2 | Anders | Hamborg | Kloppa Off Road Klubb | Elite menn | 1:23:06.5 |
3 | Øyvind | Flobergseter | Ottestad IL Sykkel | Elite menn | 1:23:07.6 |
4 | Martin | Ohlsson | Sagene IF Sykkel | Elite menn | 1:23:57.7 |
5 | Glenn | Røisgaard | Lørenskog CK | Elite menn | 1:24:24.6 |
6 | Tommy | Fredriksen | Odal SK | Elite menn | 1:25:39.5 |
7 | Håkon Marius | Guldhaug | Solør CK | Elite menn | 1:25:40.1 |
8 | Roy | Kjærnet | Romeriksåsen SK | M50-59 | 1:25:40.7 |
9 | Martin | Dahling | CK Elverum | M40-49 | 1:25:41.9 |
10 | Kjetil Meldahl | Bråten | Solør CK | M20-29 | 1:25:44.6 |
11 | Lars | Hansen-Møllerud | Solør CK | M50-59 | 1:25:52.9 |
12 | Tor Arne | Haraldsen | Ullensaker CK | M30-39 | 1:26:54.3 |
13 | Knut Arne | Dalsjø | Glåmdal SK | Elite menn | 1:26:54.7 |
14 | Magnus | Krogh | Glåmdal SK | M30-39 | 1:26:57.2 |
15 | Morten | Sundby | Nes SK | M50-59 | 1:26:57.3 |
16 | Bent | Ulseth | Aurskog-Høland Triatlon | Elite menn | 1:26:57.8 |
17 | Ole Martin | Høiby | Matrand IL sykkel | Elite menn | 1:28:51.8 |
18 | Anders | Disen | Odal SK | M40-49 | 1:29:02.0 |
19 | Trond | Andresen | Blaker IL sykkel | M40-49 | 1:29:03.1 |
20 | Anders | Snellingen | Kongsveien CK | M30-39 | 1:29:04.5 |