Plass Navn -født Tid Løp -år
1 Karoline Bjerkeli Grøvdal -90 30.32 Hytteplanmila -20
2 Ingrid Kristiansen -56 30.59 Boston Milk Run -89 (i)
3 Grete Waitz -53 31.28 Sentrumsløpet -84
4 Stine Larsen  -75 32.15 Sentrumsløpet -00
5 Gunhild Halle Haugen -72 32.31 Strömstadmilen -02
6 Sigrid Jervell Våg -92 32.50 Norgesløpet -19
7 Ingvill Måkestad Bovim -81 33.00 Hytteplanmila -18
8 Kirsten Melkevik Otterbu -70 33.05 Etape Bornholm, 1. løp -07 
9 Susanne Wigene -78 33.08 Sentrumsløpet -05
10 Maria Sagnes Wågan -92 33.10 Hytteplanmila -19
11 Ragnhild Kvarberg -81 33.12 City-Pier-City Loop -10
12 Vienna Søyland Dahle -92 33.18 Hytteplanmila -20
13 Hilde Stavik -62 33.20 Sentrumsløpet -92 (ii)
14 Kristine Eikrem Engeset -88 33.23 Hytteplanmila -20
15 Grete Kirkeberg -64 33.29 Sentrumsløpet -90 (ii)
16 Bente Landøy -72     33.30 Cooper River Bridge Run -02
17 Therese Johaug -88 33.36 Fornebuløpet -18
18 Hilde Hovdenak -71          33.39 Sentrumsløpet -98
19 Runa Skrove Falch -90 33.41 Hytteplanmila -17
20 Bente Moe -60 33.42 McClassic -88 (i)
21 Hanne Mjøen Maridal -96 33.49 Hytteplanmila -20
22 Tone Ilstad Hjalmarsen -85 33.54 Hytteplanmila -12
23 Veronika Brennhovd Blom -90 33.56 Sentrumsløpet -13
24 Silje Fjørtoft -87 33.58 Norgesløpet -20
25 Andrea Modin Engesæth -01 33.59 Hytteplanmila -20
26 Pernilla Eugenie Epland -90 34.02 Hytteplanmila -18
27 Jorunn Rekkedal -61 34.03 Karlstad Stadslopp -08 (ii)
28 Christina Bus Holth -80 34.04 Karlstad Stadslopp -09 (ii)
29 Brit-Helen Simmenes -75 34.07 Sentrumsløpet -05
30 Marit Uglem -61 34.08 Sentrumsløpet -87
31 Fride Vullum -76 34.09 Karlstad Stadslopp -05 (ii)
31 Heidi Dietrichson Pharo -87 34.09 Hytteplanmila -18
33 Ina Halle Haugen -03 34.11 Hytteplanmila -20
34 Emma Kirkeberg Mørk -02 34.16 Hytteplanmila -19
35 Sissel Grottenberg -56 34.17 Crescent City Classic -84 (i)
36 Mette Sivertsen -63 34.20 Sentrumsløpet -92 (ii)
37 Ida Bergsløkken -85 34.25 Hytteplanmila -18
38 Trine Pilskog -72 34.27 Corsa di Miguel -03 (i)
39 Astrid Brathaug Sørset -90 34.29 Perseløpet 9 -20
40 Hilde Aasheim -84 34.30 Hytteplanmila -12
41 Eli Anne Dvergsdal -91 34.31 Sentrumsløpet -16
41 Maren Halle Haugen -03 34.31 Hytteplanmila -20
41 Tessa Frenay -96 34.31 Carrera Solidaria, Málaga -19
44 Ine Bakken -96 34.32 Norgesløpet -20
44 Kristine Helle -94 34.32 Sentrumsløpet -13
44 Runa Bostad -69 34.32 Størenmila -08
47 Kjersti Karoline Danielsen -79 34.33 Hytteplanmila -08
48 Anna Marie Nordengen Sirevåg -04 34.34 Hytteplanmila -20
48 Heidi Weng -91 34.34 Fornebuløpet -19
50 Karoline Holsen Kyte -93 34.36 Sentrumsløpet -17
50 Anne Bostad Hegvold -66 34.36 Midnattsloppet -95 (i)
52 Brynhild Synstnes -71 34.53 Kristinaløpet -99
53 Anita Håkenstad  -68        34.37 Furumomila -03 (iii)
53 Inger Liv Bjerkreim Nilsen -88 34.37 Hytteplanmila -13
55 Live Solheimdal -96 34.38 Sentrumsløpet -15
56 Siri Merete Alfheim -76     34.39 Chiba Ekiden -03 (ii)
57 Kristin Størmer Steira -81 34.44 Sentrumsløpet -03
58 Ingeborg Kristine Lind -90 34.46 Sentrumsløpet -12
59 Lina Rivedal -87 34.47 Knarvikmila -20
60 Marthe Katrine Myhre  -85 34.54 Hytteplanmila -16
61 Kristine Lande Dommersnes -99 34.58 10 km, Karmøy Maraton-19
62 Adele Henriksen -02 34.59 Knarvikmila -20 (iv)

Kommentarer:
(i) Eldre resultater registrert av Association of Road Race Statisticians (ARRS).
(ii) Eldre resultater som ikke er registrert hverken av ARRS eller World Athletics (WA). Alternative oppføringer:
Grete Kirkeberg: 33.38 Midnattsloppet -94 (ARRS)
Jorunn Rekkedal: 34.17 Adamilen -94 (ARRS)
Christina Bus Holth: 34.27 Sentrumsløpet -11 (ARRS og WA)
Fride Vullum-Bruer: 35.12 Sentrumsløpet -06 (WA)
(iii) 33.06 Sentrumsløpet -91 (trolig kort løype), 36.06 Sentrumsløpet -01 (ARRS og WA). 
(iv) 34.45 Stadionmila -20 (baneløp)