Tirsdag 8.mai kl 18.00
Åpningsstevne på Fana Stadion.
Gneist ønsker velkommen til åpningsstevne-løpsøvelser på Fana Stadion.Stevnet er åpent for alle over 11 år.Distanser 100m,200m,800m,1500m og 3000m.
Etter at Gular satset alt på å få et elitestevne til Bergen, trakk de sammarbeidet med BFG-Fana om å arrangere det tradisjonelle åpningsstevnet på Fana Stadion. BFG Fana, som allerede er inne i flere store arrangementer, valgte derfor å overlate dette stevnet til moderklubben Gneist for å kunne rette full fokus på de øvrige arrangementene og samtidig la Åpningsstevnet leve videre.
Det ventes flere tøffe heat og for BFG-Fana blir det "Amerikansk uttaking" til NM Stafetter på 1500m for herrer. Her kommer de fleste kandidatene til å prøve å kvalifisere seg til 4x1500 m laget. Vi ser også at den gamle storløperen Ådne Svahn Dæhlin er påmeldt på 800 m, mannen med den 5 beste tiden i Norge gjennom alle tider på distansen med 1.46.05.
Med et slikt flott utvalg i løpsdistanser bør dette være den perfekte gjennomkjøringen for den nært forestående Holmenkollstafetten samt også uttak for NM-Stafetter som går uken etter.
Arrangøren ønsker primært at deltagerne bruker online påmeldingen som stenger mandag kveld ved midnatt. Dette for å kunne lage et best mulig tidsskjema.
Online Påmelding ÅpningsstevnetHjemmeside Gneist Friidrett
Ådne Svahn Dæhlin fra Gular leder her Fristafetten, han løper 800 m i åpningsstevnet på Fana Stadion.
Anders Iden tar bronse på 1500 m i UM gutter 17 år, tirsdag løper han 1500m i åpningsstevnet for å kvalifisere seg til NM laget på 4x1500m på Jessheim. Også Ole Martin Røssland (196) ønsker et ord med i laget når status skal gjøres opp.
Anders Strømblad Hansen og Erlend Gjerdevik Sørtveit under terreng UM i Strandebarm, Fanaduoen prøver også å komme på 4x1500m laget til BFG.
Sterk Gneist trio som løper hver sin distanse på tirsdag, Renate Lie 800m, Ingrid Helene Nyhus 3000m og Ingrid Næss Johansen 1500 m.