16-åringen Andreas Grimerud løp lørdag tre runder på det blå dekket i Stangehallen på 1.29.48. Deretter fulgte vinneren i klasse 15 år, Even Aaberg Fougner fra Gjøvik FIK og beste 14-åring, Mathias Hoelsveen fra Raufoss IL Friidrett.
Malin Hoelsveen (14) , var nær sagt som vanlig, i en klasse for seg med sterke 1.36.48. 16-åringen Hanna Hagevik Bakke, IL Trysilgutten var en den eneste som var i nærheten av Raufoss-jenta med 1.43.28
Sammenlagt ble cupen vunnet av IL Trysilguttens Hanna Hagevik Bakke og Hamar IL's Magnus Nergård Antonsen. Søsknene Kristine og Peder Hagen fra FIK Orion var årets nest beste poengsamlere. IL Trysilgutten vant klubbkonkurransen utregnet pr. deltaker foran arrangørklubben FIK Orion og Hamar IL Friidrett.
Resultatliste ucup del 3.pdf
Resultater U-cupen del 3, Stangehallen 26.10.2019: |
|||
|
|
|
|
J-11 600 m
|
|
|
|
1
|
Sanne Fossmellem Finsrud
|
Kongsvinger IL Friidrett
|
2,19,67
|
|
|
|
|
J-12 600 m
|
|
|
|
1
|
Hedda Njå
|
Gjøvik Friidrettsklubb
|
2,04,36
|
2
|
Tia Elisabeth Sandvold
|
Gausdal Friidrettsklubb
|
2,08,47
|
3
|
Andrea Brække
|
Hamar IL
|
2,08,71
|
4
|
Arja Martine Hellebust
|
Gjøvik Friidrettsklubb
|
2,13,34
|
5
|
Mia Arntzen
|
Gjøvik Friidrettsklubb
|
2,20,91
|
|
|
|
|
J-13 600 m
|
|
|
|
1
|
Kristine Hagen
|
FIK Orion
|
2,00,36
|
2
|
Sanna Berg
|
Trysilgutten IL
|
2,07,53
|
3
|
Pernille Hatten Engerbakk
|
Trysilgutten IL
|
2,10,18
|
4
|
Johanne Gylthe Berget
|
Hamar IL
|
2,18,44
|
5
|
Matilde Tørudbakken Slettan
|
Hamar IL
|
2,18,71
|
|
|
|
|
J-14 600 m
|
|
|
|
1
|
Malin Hoelsveen
|
Raufoss Friidrett
|
1,36,48
|
2
|
Anisa Abdihakin Abdulle
|
Moelven IL
|
2,27,97
|
|
|
|
|
J-16 600 m
|
|
|
|
1
|
Hanna Hagevik Bakke
|
Trysilgutten IL
|
1,43,28
|
|
|
|
|
G-11 600 m
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
Peder Hagen
|
FIK Orion
|
2,08,84
|
|
|
|
|
G-12 600 m
|
|
|
|
1
|
Erland Teigum Aamot
|
Gausdal Friidrettsklubb
|
1,49,63
|
2
|
Martin Elias Frøen
|
Løten Friidrett
|
2,18,57
|
|
|
|
|
G-13 600 m
|
|
|
|
1
|
Jonas Lidahl Lillejordet
|
Hamar IL
|
1,40,69
|
2
|
Magnus Nergård Antonsen
|
Hamar IL
|
1,48,71
|
3
|
Aksel Molde Bartnes
|
FIK Orion
|
1,52,82
|
4
|
Skjalg Kongssund
|
Moelven IL
|
1,53,36
|
|
|
|
|
G-14 600 m
|
|
|
|
1
|
Mathias Hoelsveen
|
Raufoss Friidrett
|
1,34,62
|
2
|
Ivar Plukkerud
|
Løten Friidrett
|
1,39,26
|
3
|
Heine Steinar Sandvold
|
Gausdal Friidrettsklubb
|
1,45,12
|
4
|
Johannes Jemer Mjelde
|
Hamar IL
|
1,45,25
|
5
|
Tobias Njå
|
Gjøvik Friidrettsklubb
|
1,46,34
|
6
|
Syver Rusten Dalen
|
Gausdal Friidrettsklubb
|
1,49,49
|
7
|
Henrik Stensby
|
FIK Orion
|
1,51,49
|
|
|
|
|
G-15 600 m
|
|
|
|
1
|
Even Aaberg Fougner
|
Gjøvik Friidrettsklubb
|
1,33,37
|
2
|
Matz Roan Hendriks
|
FIK Orion
|
1,52,33
|
3
|
Fredrik Østlie Pettersen
|
Hamar IL
|
1,53,20
|
|
|
|
|
G-16 600 m
|
|
|
|
1
|
Andreas Grimerud
|
Moelven IL
|
1,29,48
|
2
|
Nikolai Gylthe Berget
|
Hamar IL
|
1,40,08
|