Kondismedlem Sponset innhold

Pedersen og Linde vant Råskinnet (nå med 204 bilder)



Erik_Udoe_Pedersen_IMG_4963.jpg
Erik Udø Pedersen, Kristiansand Løpeklubb lå "bare" på femteplass etter ca. 3,5 km ved Langmyra. Men det var tett i teten på dette tidspunktet og tross femteplass var han bare ni skeunder bak mannen som ledet Magnus Singheim, Teal La Sportiva.

Sarah_Rebekka_Faeroe_IMG_5050.jpg
Vareggs Saara-Rebekka Færø Linde kom først etter 3,5 km og holdt ledelsen inn til mål.

Jiri_IMG_4644.jpg
Men før alle de voksne løp hadde Knøttetassene og Råtassene leverte sine saker. Også de voksne som fulgte ungene var engasjerte og fokuserte.

Noe som begynte som en ganske grå dag, endret seg til nok en lørdag i hovedstaden med sol og fint vær da unge og gamle gjorde sko og løpsklær møkkete i det nå klassiske Råskinnet.



SE HELE 204 BILDER FRA ÅRETS RÅSKINN I KONDIS BILDEBANK
 

RÅSKINNET


Råskinnet 2018
Anders Haga, Åsen IL lurer på veien. Noe som ikke er uvanlig i Råskinnet, spesielt der hvor løperne skal løpe gjennom vann eller gjørmete partier. Det prøves alltid å komme "billig" unna, og det hele går fort , så  det er ikke alltid det løpes der arrangøren hadde tenkt. Haga ender på andreplass til slutt.

Råskinnet 2018
Magnus Svingheim, Team La Sportiva tar tredjeplassen.

Råskinnet 2018
Elia Thorvik, Kjelsås raskeste i klasse 15-17 år og nr.14 totalt

Råskinnet 2018
Oda J. Sikkeland, Tyrving tar andreplassen totalt blant kvinnene.

Råskinnet 2018
Tina Knutsmoen blir nr.3 av kvinnene

Råskinnet 2018
Kari Madslien, Nydalen Skiklubb trives godt på mjuke stier og vant klasse 50-54 år med 10 minutter.

Råskinnet 2018
Marianne Jensen Hjermstad, Fossum er ennå mer suveren i klasse 55-59 som hun vinner med nesten 14 minutter.

Råskinnet 2018Maja Ellefsrud fra klubben som arrangerer NM i stafett neste helg Nesodden IF. Maja blir nr.8 i klasse 15-17 år.

Råskinnet 2018
Frode Talmo fikk smake på gjørma.Kolløperen tok tredjeplass i 50-54 år

Råskinnet 2018
Petter Thorslund Aadland, Nittedal klarte det kunstykke å bryte målsnøret før han var halvveis.

 

RÅTASSEN

 

Råskinnet 2018
Den raskeste i Råtassen Trym Fjøsne-Hexeberg, Nittedal IL

Råskinnet 2018
Malin Hoelsveen, Raufoss IL i jenter 13 slo alle sine jevnaldrende og de eldre jentene i årets Råtass.
 

 

 

KNØTTETASSEN

Råskinnet 2018
Knøttetassen er god trening for de  som løper med hinderløperdrakta (OCR).

Råskinnet 2018
Det er godt å være to

Råskinnet 2018
Løpsglede

Råskinnet 2018
Minst like gøy for foreldrene!

Råskinnet 2018Det gjelder å ta seg for

RESULTATER RÅSKINNET 12.05.2018 - 20 BESTE MENN

PL Navn Klubb Klasse Tid
1 Erik Udø Pedersen Kristiansand Løpeklubb Råskinnet Menn 23-34 år 40:24:00
2 Anders HAGA Åsen IL Råskinnet Menn 20-22 år 40:57:00
3 Magnus SVINGHEIM Team La Sportiva Råskinnet Menn 23-34 år 41:16:00
4 Jørgen Baklid Konnerud IL Råskinnet Gutter 18-19 år 41:38:00
5 David Thorvik Kjelsås IL / Kjelås Råskinnet Gutter 18-19 år 41:46:00
6 Bojan Blumenstein   Råskinnet Menn 23-34 år 41:53:00
7 Karl Fremstad Tjalve Råskinnet Menn 20-22 år 43:01:00
8 Didrik Hermansen Asics Frontrunner Råskinnet Menn 35-39 år 43:46:00
9 Andreas KIRKENG IL ROS - ski Råskinnet Gutter 18-19 år 43:57:00
10 Ole Petter Kjerkreit   Råskinnet Menn 45-49 år 44:22:00
11 Jostein TANDBERG Kjelsås IL - Langrenn Råskinnet Menn 20-22 år 44:23:00
12 Vegar Klem Hafnor Vegars Disipler Råskinnet Menn 23-34 år 44:24:00
13 Ole Marius KIRKENG IL ROS - ski Råskinnet Menn 20-22 år 44:40:00
14 Elia Thorvik Kjelsås IL / Kjelsås Råskinnet Gutter 15-17 år 44:42:00
15 Peder Figenbaum Milsukern Sport Råskinnet Menn 45-49 år 44:44:00
16 Lars Tenold Nordre Eidsvoll Råskinnet Menn 23-34 år 45:00:00
17 Aslak Heimdal Konnerud IL Råskinnet Gutter 18-19 år 45:28:00
18 Tor Olav Nesheim Hægeland Rustad IL Råskinnet Menn 20-22 år 45:47:00
19 Mikael Olausson Oslostudentenes IK Råskinnet Menn 23-34 år 46:04:00
20 Eirik Stene Jutul Råskinnet Gutter 15-17 år 46:08:00


RESULTATER RÅSKINNET 12.05.2018 - 20 BESTE KVINNER

PL Navn Klubb Klasse Tid
1 Sara-Rebekka F. Linde Varegg Fleridrett Råskinnet Kvinner 35-39 år 47:33:00
2 Oda J Sikkeland IL Tyrving Råskinnet Kvinner 20-22 år 48:27:00
3 Tina Knutsmoen   Råskinnet Kvinner 20-22 år 50:35:00
4 Kristin RISETH Namdal Løpeklubb Råskinnet Kvinner 20-22 år 51:12:00
5 Melina Meyer Magulas Lyn Ski Råskinnet Kvinner 23-34 år 51:39:00
6 Asta Ellingvåg Lyn Råskinnet Kvinner 35-39 år 52:27:00
7 Vera NORLI Asker Skiklubb Råskinnet Jenter 18-19 år 52:45:00
8 Eva Lill Kvisle Asker Skiklubb Råskinnet Kvinner 45-49 år 53:14:00
9 Kari Madslien Nydalens Skiklub Råskinnet Kvinner 50-54 år 53:32:00
10 Mona Strande Bærum Vest Racing Team Råskinnet Kvinner 35-39 år 54:02:00
11 Karen M. Haakonsen Kjellmyra Råskinnet Jenter 18-19 år 54:09:00
12 Silje Eklund Totenåsen løp Råskinnet Kvinner 35-39 år 54:44:00
13 Julie Egeberg Moger Lillehammer Skiklub Råskinnet Jenter 15-17 år 54:52:00
14 Ingrid Tandberg Ryan Asker Sk. Friidrett Råskinnet Jenter 18-19 år 55:02:00
15 Silje Våge   Råskinnet Jenter 15-17 år 55:27:00
16 Karoline Grøtting FIK Orion / FIK Orion Råskinnet Jenter 15-17 år 55:31:00
17 Thea Utaker Sportsklubben Vidar Råskinnet Jenter 15-17 år 55:42:00
18 Nora Pedersen Tante Glenn Racing Team Råskinnet Jenter 18-19 år 56:20:00
19 Siri Østensen Oslostudentenes IK Råskinnet Kvinner 23-34 år 56:34:00

 

ALLE   RESULTATER