Kirsten Marathon Melkevik og Torstein Tengsareid (bildet) leder begge Necon Motbakkecup før finalen og det 7. løpet i motbakkecupen.

De ikke bare leder, men både Kirsten og Torstein er allerede klare som sammenlagtvinnere i Necon Motbakkecup før det siste arrangementet som er Rosendal NutenOpp førstkommende søndag.

Riktignok vant Øystein Sylta Saudehornet rett opp, men har for få deltakelser til å hevde seg i sammendraget.

Det er knyttet en viss spenning til den videre rekkefølgen i motbakkecupen der 6 av 7 løp er tellende. De som har mest å hente av poeng er de som har deltatt på mindre enn 6 løp.

Stillingen for de tre beste før Rosendal NutenOpp:

Damer
1.
Kirsten Marathon Melkevik
IL Gular
  580p
2.
Merete Weng                          
IL i BUL
  505p
3.
May Bente Weng
IL i BUL
  490p

Menn
1. Torstein Tengsareid Egersund IK   550p
2. Johan Bugge Eidsvåg IL   420p
2. Stian Hovind-Angermund Varegg   420p
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rosendal NutenOpp blir arrangert for 8. gang søndag 11. august og har målgang på Malmangernuten på 892 m.o.h. Totallengden på løypetraséen er 3,7 km.

Studer sammenlagtstillingen for Necon Motbakkecup

Se hjemmesida for Necon Motbakkecup

Les om Rosendal NutenOpp på terminlisten

Les forhåndsreportasje om kommende Rosendal Nutenopp


Kirsten Marathon Melkevik har allerede vunnet kvinneklassen i Necon Motbakkecup 2013. Her fra Saudehornet rett opp 2013


Johan Bugge (55) og Torstein Tengsareid (72) har de to beste sammenlagtplasseringene i Necon Motbakkecup før det siste løpet, og Torstein er allerede vinner.