Temaets Berit Gjelten feiret 30-årsdagen sin en dag på forskudd med å ta seieren i dameklassen med god margin til veteranene Ragnhild Bolstad og Sissel Østvold.
Blant gutta var teamsjef Knut Erik Nesteby et hakk sterkere enn de andre i bakkene, og Anders Fiskvik knep 2. plassen etter en durabelig surtoppgjør med lillebror Eirik.
I ungdomsklassen var det en hard kamp mellom tolgingene Jacob S Verdenius og Eirik Dæhli Ryen, der førstenevnte knep seier med tre sekunders margin.
Årets sykkelinnslag i olsokuka på Tolga hadde 41 deltakere - en dobling fra i fjor! 12 ungdommer og trimmere kjørte den 13 km lange runde en gang, mens herre - og dameklassen kjørt dobbel distanse.
Tallsjøen Rundt på Facebook
Blant gutta var teamsjef Knut Erik Nesteby et hakk sterkere enn de andre i bakkene, og Anders Fiskvik knep 2. plassen etter en durabelig surtoppgjør med lillebror Eirik.
I ungdomsklassen var det en hard kamp mellom tolgingene Jacob S Verdenius og Eirik Dæhli Ryen, der førstenevnte knep seier med tre sekunders margin.
Årets sykkelinnslag i olsokuka på Tolga hadde 41 deltakere - en dobling fra i fjor! 12 ungdommer og trimmere kjørte den 13 km lange runde en gang, mens herre - og dameklassen kjørt dobbel distanse.
Tallsjøen Rundt på Facebook
Resultater Tallsjøen rundt 24.07.2017:
1 runde
Jenter 12-16 år
1 runde
Jenter 12-16 år
Plass Navn Klubb Tid Etter
1 VERDENIUS Andrea S Tolga IL 0:36:37
Gutter 12-16 år
1 VERDENIUS Jacob S Tolga IL 0:28:42
2 RYEN EIRIK DÆHLI Tolga IL 0:28:45 00:02
3 SANDVOLD Edvard Ottestad il 0:35:26 06:44
4 MARTINSEN Vetle S Ottestad il 0:36:00 07:17
5 JORDET Lars Horten Tolga IL 0:40:31 11:48
Damer
1 TUVENG Lene Savalen SK 0:37:11
Trim på tid
1 TRØNNES Morten NOTEAM 0:40:33
2 DRAVENIECE Liene NOTEAM 0:40:54 00:20
3 JORDET Leif Tolga IL 0:42:58 02:24
4 SELBOE Ingunn NOTEAM 0:43:51 03:18
5 SOLHEIM Fredrik Ericksen&Horgen 1:11:16 30:43
2 runder
Damer
1 GJELTEN Berit Team 2 Trek Spb 1:01:19
2 BOLSTAD Ragnhild Odal SK 1:04:26 03:06
3 ØSTVOLD Sissel Engerdal SK 1:10:20 09:00
4 MELSTRØM Kaja Odal SK 1:16:48 15:29
5 NYAAS Gunhild Røros IL 1:31:54 30:35
Herrer
1 NESTEBY Knut Erik Team Trek Spb 0:51:09
2 FISKVIK Anders Savalen SK 0:52:21 01:12
3 FISKVIK Eirik Team Trek Spb 0:52:21 01:12
4 AMDAHL Christian TUK 0:54:42 03:33
5 LEVEIKA Justinas Savalen SK 0:55:53 04:44
6 NYAAS Anders Kongsv. S.team 0:55:55 04:46
7 LEREN Tore Tolga IL 0:55:59 04:50
8 VERDENIUS Jan Jacob Tolga IL 0:57:46 06:37
9 ODDEN Nils Savalen SK 0:58:07 06:58
10 OFTEN Trygve Bondhus Tynset IF 0:58:48 07:38
11 JOHNSEN Kjell Arne B Odal SK 0:58:55 07:45
12 DÆHLI Jørn Olav Tolga IL/Sav SK 1:00:17 09:08
13 ØYAN Ivar Tolga IL 1:00:40 09:31
14 TOLLAN Andreas Kafteins Corner 1:01:10 10:01
15 LEREN Sigurd Tolga IL 1:02:45 11:36
16 ØSTVOLD Kai Engerdal SK 1:03:06 11:56
17 HILMARSEN Asgeir Tolga IL 1:03:37 12:28
18 GJELTEN Erik O. Alvdal IL 1:03:53 12:43
19 MOEN Håkon Tylldalen IL 1:06:52 15:43
20 JORDET Hans Ola Tolga IL 1:07:36 16:27
21 TRØAN Jo Esten Team 2 Trek Spb 1:08:12 17:03
22 SANDEM Steffen Savalen SK 1:10:19 19:09
23 SAGBAKKEN Oddvar S. Tolga IL 1:13:08 21:59
24 RISAN Frode Savalen SK 1:15:15 24:06