Rapport fra Inge Inge Akerjordet (Alle foto: Sandnes IL):
Frew Zenebe Brkineh var julenisse og veiviser for en ny generasjon.
Stine Borgli som sykler for profflaget FDF Suez og Christina Toogood, Sandnes IL løp igjen strålende på henholdsvis 5,4 km og 8,1 km. Christina forbedret sin bestetid på 3 runder med hele 36 sekunder fra forrige løp da hun løp ned tiden fra 30.18 til 29.42. Stine Borgli fulgte opp med å senke sin pers på to runder fra 19.42 til 19.29. Dette er virkelig sterke prestasjoner.
Christina Toogood mot mål.
Stine Borgli i farta.
I herreklassen på 8,1 km var syklistene Samuel Kleppa med 28.18 og Tore Hølen og Blåfjell Ulldottlags Erik Skjørestad best med sterke personlige bestetider. Tore Hølen forbedret sin tid fra forrige lørdag fra 28.58 til 28.23! Beste kjente tid på tre runder på 8,1 km har Henrik Ingebrigtsen på 25.07.
18 år gamle Brian Ahmadi Sebastian, Sandnes IL vant nok en gang 5,4 km på den nye fine persen18.42. Frew Zenebe Brkineh har løpt om lag to minutter raskere, og har offisiell bestetid på to runder.
Brian Ahmadi Sebastian vinner 5,4 km.
Veteranen Arne Oftedal, Sandnes IL i menn 50-54 løp var med tiden 9.22 raskest på 2,7 km. Bak Arne var det flere gode resultater av unge utøvere. Lucas Hope, Spirit i 13-14 årsklassen løp på sterke 9.37, og Sondre Lunde Berg på 9.51. Filip Ingebrigtsen har det historisk beste resultatet med 7.46. I kvinneklassen var Lillian Hatløy fra Tananger best med gode 10.21 foran Ane B. Andreassen på 10.48.
Lillian Hatløy var som i forrige løp beste dame på 2,7 km.
De 95 deltakerne fordelte seg på 33 på minitrimmen på 700 m, 38 på en runde på 2,7 km og 12 både på to og tre runder.
Merknad ang. endring løypelengde:
Resultater Arborettrimmen 3. løp 03.12.2022: |
||||||
Kvinner 2,7 km:
|
||||||
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Klasse
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Lillian
|
Hatloy
|
TANANGER
|
K17-18
|
10:21
|
00:00
|
2
|
Ane B.
|
Andreassen
|
STAVANGER
|
K17-18
|
10:48
|
00:27
|
3
|
Marit
|
Serigstad
|
SANDNES
|
K23-34
|
11:42
|
01:21
|
4
|
Kaisa
|
Hjelle
|
Skjalg IL
|
K17-18
|
11:49
|
01:28
|
5
|
Matilde
|
Skår
|
KLEPPE
|
K35-39
|
11:51
|
01:30
|
6
|
Sara
|
Krogedal
|
SANDNES
|
K15-16
|
13:02
|
02:41
|
7
|
Camilla
|
Øxnevad
|
STAVANGER
|
K35-39
|
14:40
|
04:19
|
8
|
Gerd Siril
|
Bøen
|
STAVANGER
|
K40-44
|
15:25
|
05:04
|
9
|
Tomine
|
Tonning
|
Sandnes IL
|
K11-12
|
16:43
|
06:22
|
10
|
Elise
|
Øxnevad
|
STAVANGER
|
K23-34
|
24:58
|
14:37
|
Menn 2,7 km:
|
||||||
1
|
Arne
|
Oftedal
|
Sandnes IL
|
M50-54
|
09:22
|
00:00
|
2
|
Lucas
|
Hope
|
Spirit Friidrettsklubb
|
M13-14
|
09:37
|
00:15
|
3
|
Sondre Lunde
|
Berg
|
Team Berg
|
M19-22
|
09:51
|
00:29
|
4
|
Kenneth Øksnevad
|
Høydal
|
Sandnes IL
|
M23-34
|
10:45
|
01:23
|
5
|
Filip
|
Krogedal
|
Sandnes IL
|
M11-12
|
10:52
|
01:30
|
6
|
Tarjei
|
Woldstad
|
STAVANGER
|
M45-49
|
11:12
|
01:50
|
7
|
Kasper
|
Hartmann
|
Ganddal IL
|
M11-12
|
11:24
|
02:02
|
8
|
Stian
|
Madsen
|
RØYNEBERG
|
M45-49
|
11:36
|
02:14
|
9
|
Sacarias
|
Sørland
|
Sandnes IL
|
M13-14
|
11:37
|
02:15
|
10
|
Jakob
|
Melberg
|
Sandnes
|
M11-12
|
11:39
|
02:17
|
11
|
Chrisopher
|
Hope
|
STAVANGER
|
M11-12
|
11:47
|
02:25
|
12
|
Vetle Strøm
|
Hagen
|
SANDNES
|
M11-12
|
11:47
|
02:25
|
13
|
Christian
|
Hope
|
STAVANGER
|
M40-44
|
11:56
|
02:34
|
14
|
Øyvind Stokke
|
Seljeskog
|
Sandnes IL
|
M15-16
|
12:26
|
03:04
|
15
|
Kurr
|
Kleppa
|
Gjesdal IL
|
M45-49
|
14:21
|
04:59
|
16
|
Pål Morten
|
Borgli
|
Sandnes Kommune
|
M55-59
|
15:07
|
05:45
|
17
|
Garbhan
|
Gibbons
|
STAVANGER
|
M45-49
|
16:28
|
07:06
|
18
|
Thomas Thor
|
Rasmussen-Torgersen
|
Hinna Friidrett
|
M23-34
|
17:02
|
07:40
|
|
|
|
|
|
|
|
Kvinner 5,4 km:
|
||||||
1
|
Stine
|
Borgli
|
FDJ Suez
|
K23-34
|
19:29
|
00:00
|
2
|
Nora
|
Levang
|
Gjesdal IL
|
K17-18
|
23:38
|
04:09
|
3
|
Henny
|
Anggraini
|
Sandnes IL
|
K40-44
|
27:05
|
07:36
|
4
|
Nele Alva
|
Link
|
Gjesdal IL
|
K11-12
|
28:33
|
09:04
|
Menn 5,4 km:
|
||||||
1
|
Bryan Ahmadi
|
Sebastian
|
Sandnes IL
|
M17-18
|
18:42
|
00:00
|
2
|
Niklas Cato
|
Link
|
Gjesdal IL
|
M13-14
|
21:58
|
03:16
|
3
|
Espen
|
Lønne
|
Q Meieriene
|
M40-44
|
22:00
|
03:18
|
4
|
Atle
|
Nordbotten
|
RØYNEBERG
|
M60-64
|
23:30
|
04:48
|
5
|
Geir
|
Eikeskog
|
Sandnes IL
|
M55-59
|
24:52
|
06:10
|
6
|
Sjur
|
Undheim
|
Sandnes IL
|
M11-12
|
25:55
|
07:13
|
7
|
Oskar
|
Tonning
|
SANDNES
|
M15-16
|
30:00
|
11:18
|
|
|
|
|
|
|
|
Kvinner 8,1 km:
|
||||||
1
|
Christina
|
Toogood
|
Sandnes IL
|
K23-34
|
29:42
|
00:00
|
2
|
Maria
|
Bilstad
|
Sandnes IL
|
K35-39
|
33:35
|
03:53
|
Menn 8,1 km:
|
||||||
1
|
Samuel
|
Kleppa
|
Gjesdal IL
|
M19-22
|
28:18
|
00:00
|
2
|
Tore
|
Høien
|
Vigrestad Sykkelklubb
|
M23-34
|
28:23
|
00:05
|
3
|
Erik
|
Skjørestad
|
Blåfjell Ulldottlag
|
M23-34
|
29:14
|
00:56
|
4
|
Jørgen
|
Grønsund
|
Sandnes IL
|
M35-39
|
30:04
|
01:46
|
5
|
Bjørnar Øvrum
|
Haaland
|
Austrått IL
|
M40-44
|
30:51
|
02:33
|
6
|
Andreas
|
Tjeldflåt Kvalbein
|
SANDNES
|
M17-18
|
31:06
|
02:48
|
7
|
Bjørnar
|
Bjåstad
|
Sandnes IL
|
M50-54
|
31:38
|
03:20
|
8
|
Tore
|
Tonning
|
Dale Fjelløpere
|
M40-44
|
35:16
|
06:58
|
9
|
Helmer
|
Steinsvåg
|
Sandnes IL
|
M60-64
|
44:30
|
16:12
|
10
|
Svein Eirik
|
Pettersen
|
Sandnes IL
|
M40-44
|
54:23
|
26:05
|