Skiløperen Henrik Fleisje YIT BIL (bilde fra Jessheim Vintermaraton 2011) og den lokale løperstjerna Irene Johansen var raskest i Stomperudkarusellens 1.løp lørdag.
Fleisje var nr 2 i årets Grenaderløp (90 km) og topp 20 i Birken - i tillegg til mange andre sterke prestasjoner, så det var en tøff oppgave for konkurrentene å slå denne karen i Stomperudkarusellens 1.løp - selv om det denne gang var uten både staver og ski.
Tom Sandbakk fra Blaker var nærmest, 28 sekunder etter Fleisje på den 5 km kontrollmålte løype fra Sørum skole, i den såkalte Bingenrunden. De to fikk 17:25 og 17:53.
I kvinneklassen var arrangørklubbens juniorstjerne (17 år i år) Irene Johansen klart best med 18:34, 41 sekunder foran Nina Hærkønen fra SK Vidar. På bildet nedenfor ser vi Irene med NM-sølv på 1500 meter i J19 som 15-åring.
Neste løp i Stomperudkarusellen:
Tirsdag 7.mai kl 19:15
Sørum stadion, Lørenfallet
10 km vegløp
19:00 1,2 km vegløp gutter/jenter
INNBYDELSE TIL STOMPERUDKARUSELLEN
Samleside for løp på Romerike 2013
Her finner du link til innbydelse, resultater og reportasjer for løpene på Romerike i 2013.
Tidligere samlesider:
2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005
Link til disse årsoversiktene finner du også øverst på Romerikesiden: http://www.kondis.no/romerike
Alle resultater fra Stomperudkarusellens1.løp
Menn Topp 20 |
|||||
1 | Henrig Fleisje | YIT BIL | 17.25,2 | M35-39 | |
2 | Tom Sandbakk | Blaker IL | 17.53,0 | M45-49 | |
3 | Stig Rognes | Rognes Racing | 18.09,2 | M17-39 | |
4 | Sturla Throndsen | Ull/Kisa IL | 18.24,8 | M50-54 | |
5 | Oddbjørn Homstvedt | FIL Borg | 18.38,5 | M45-49 | |
6 | Knut Arne Dæhlen | Aurskog Høland FIL | 18.50,9 | M35-39 | |
7 | Mads Danielsen | Vidar | 18.56,3 | M50-54 | |
8 | Halvor Jødahl | Privat | 19.00,8 | M17-39 | |
9 | Pål Simonsen | SAS | 19.05,4 | M50-54 | |
10 | Steinar Lien | Oppegård IL | 19.09,4 | M45-49 | |
11 | Tom Brenna | Team Jumbo | 19.10,5 | M40-44 | |
12 | Terje Lybekk | AFSK | 19.23,5 | M35-39 | |
13 | Ronny Nordli | AHF | 19.27,4 | M45-49 | |
14 | Erik Andre Kristiansen | Rimi | 19.29,5 | M17-39 | |
15 | Jan Kristian Bredesen | Free Runners | 19.35,2 | M50-54 | |
16 | Henning Olsen | AF BIL | 19.36,6 | M35-39 | |
17 | Martin Johansen | Sørum il | 19.38,7 | M17-39 | |
18 | Håvard Ellingsen | Privat | 19.52,0 | M17-39 | |
19 | Gaute Lage Pedersen | DNB NOR | 19.52,9 | M45-49 | |
20 | Bjørn Langlo | Stovnerkammeratene | 20.01,8 | M65-69 | |
Kvinner Topp 10 | |||||
1 | Irene Johansen | Sørum il | 18.34,4 | K17-34 | |
2 | Niina Hærkønen | Vidar | 19.15,4 | K35-39 | |
3 | Stina Rajala Granerud | Ull/Kisa IL | 19.20,8 | K17-34 | |
4 | Dorte Foss | Raufoss IL | 20.11,7 | K45-49 | |
5 | Anne Nordli | AHF | 21.24,9 | K40-44 | |
6 | Marianne Moe | Fet Skiklubb | 21.30,1 | K45-49 | |
7 | Beate Aakevik | Fet Skiklubb | 21.48,8 | K35-39 | |
8 | Reidun Tveit Sund | Privat | 21.58,3 | K45-49 | |
9 | Siv Møllegaard Randby | Sørum il | 22.30,4 | K40-44 | |
10 | Aslaug Tveit | Sørum il | 22.31,5 | K40-44 |