Kondismedlem Sponset innhold
Fra starten på helmaraton kl 1030 lørdag formiddag. (Arrangørfoto)

Fra starten på helmaraton kl 1030 lørdag formiddag. (Arrangørfoto)

Anders Tettli Rennemo suveren i Porsche Sirdal Skimaraton

Trønderen Anders Tettli Rennemo vant heldistansen i Sirdal Skimaraton hele 18 minutter foran Bent-I Bakke fra Søgne. Tonje Homme, Vindbjart IL var omlag tre minutter raskere enn Wenche Kvæven, Sirdal IL som de raskeste i kvinneklassen.

Sandra Vestly Sirevåg, Sandenes IL og Morten Elieson Horn, Oddersjaa SSK ble årets vinnere på halvmaraton med vel et minutts magin.  Rennet som har start og mål Ådneram i Sirdal gåes som et 8-tall en eller to ganger. Flertallet av de drøyt 300 deltakerne fullførte to runder. Gjesdal IL og Sirdal Skimaraton kan også i år friste med et gratis turrenn i fristil søndag 28. februar.

Rennets nettsider
Porsche Sirdal Skimaraton på Facebook
Alle resultater

 

De beste i Porsche Sirdal Skimaraton 27.02.2016:

         
Kvinner 23 km        
Plass Navn Klubb Tid  
1 Sandra Vestly Sirevåg Sandnes il 1:29:01 K 17-18
2 Vilde Malmei Sandnes il 1:30:11 K 19-20
3 Hannah Malmei Sandnes il 1:33:09 K 17-18
4 Bente Fjermestad-Eie Sandnes il 1:33:25 K 40-49
5 Anne Østbø Frafjord Turrennklubben 1:36:38 K 40-49
6 Siv Elisabeth Salte Kverneland ski 1:45:28 K 40-49
7 Marit Haavardsholm Statoil 1:46:04 K 50-59
8 Linda Mari Vestvik Gjesdal il 1:48:13 K 40-49
9 Sunniva Omdal Sandnes il 1:48:49 K 17-18
10 Linda Sundvor bjerkreim IL 1:52:57 K 21-29
         
Menn 23 km        
1 Morten Elieson Horn T.Skiclub/Oddersjaa SSK 1:10:13 M 21-29
2 Svein Odland Bjerkreim IL / Sirdal Ski 1:11:35 M 17-18
3 Jan Erik Grude Helleland IL 1:11:37 M 30-39
4 Andre Ravndal Gjesdal il 1:11:38 M 17-18
5 Ørjan Ravndal Skiopplevelser 1:13:01 M 40-49
6 Reid Madland Team ryfylke 1:18:20 M 50-59
7 Joar Kalsaas Kluge Advokatfirma 1:19:59 M 21-29
8 Stian Fosså Stavanger skiklubb 1:20:58 M 30-39
9 Marius Bakke Søgne skiklubb 1:21:25 M 15-16
10 Tom Erik Heimsnes Råsehallet SK 1:21:30 M 40-49
         
Kvinner 45 km         
1 Tonje Homme Kruse Smith/Vindbjart 2:55:19 K 21-29
2 Wenche Kvæven Sirdal skilag 2:58:26 K 50-59
3 Elise Hay Opsahl NOTEAM 3:10:07 K 40-49
4 Keth Odland bjerkreim IL 3:28:21 K 40-49
5 Ragna Skipstad Team Skipstad 3:29:44 K 30-39
         
Menn 45 km        
1 Anders Tettli Rennemo Leksvik IL 2:11:33 M 21-29
2 Bent-I Bakke Søgne skilubb 2:29:33 M 40-49
3 Daniel Kaale Svela Gjesdal il 2:29:39 M 17-18
4 Lars Aanensen PwC/TeamSkiclub 2:32:37 M 21-29
5 Asbjørn Eritsland Gjesdal ski 2:34:01 M 40-49
6 Jan Sverre Aamlid Stavanger Skl/Statoil BIL 2:34:38 M 40-49
7 Runar Torpe Lien Hei IL - Ski 2:35:27 M 30-39
8 Roar Fjermestad Eie Sandnes IL /ConocoPhillips 2:35:39 M 40-49
9 Odd-Gaute Andreassen Sandnes Sykleklubb 2:37:24 M 40-49
10 Lars Sigve Oftedal Gjesdal il 2:37:36 M 40-49
11 Petter Homleid SK BÅDEN 2:37:57 M 21-29
12 Tor Jøran Ravndal Gjesdal il 2:40:41 M 21-29
13 Svein Flornes Stavanger Sk 2:41:34 M 40-49
14 Kjetil Valen Høihjelle Schlumberger BIL 2:44:01 M 21-29
15 Anstein Skjørestad Kverneland ski 2:44:30 M 30-39
16 Tov Ramberg Procon-Stavanger/Gjesdal IL 2:44:32 M 30-39
17 Jørgen Husby Veritas BIL 2:45:11 M 40-49
18 Hans Rune Tonstad Turrennklubben i Rogaland 2:45:11 M 40-49
19 Aslak Årsvoll Undheim Hetland Sport 2:46:52 M 21-29
20 Erling Kindem Gjesdal il 2:48:29 M 50-59