Bedriftsidretten i Akershus og løpsutvalget på Romerike arrangerte det 8. løpet i årets løpskarusell med start og mål ved Råholthallen. Deltagerne kunne bryne seg på to utfordrende løypealternativer - på en blanding av veg og terreng.
De ordinære kvinneklassene løp den korte varianten på 4,7 km, mens herrenes løp den lange varianten på 11,3 km. "Kvinner lang" løp også langløype til herrene.
Arian Losheim som lokalt løper for Eidsvoll Dyreklinikk, men ellers representerer Kristiansand Løpeklubb, var i en egen klasse da han suste gjennom den 11,3 km lange løypa på Råholt der han noterte tiden 41:21. Nærmest fulgte den sterke veteranen Frode Engelund som kom i mål på 43:39.
Solfrid Braathen slapp ikke så mange herreløpere foran seg... (foto: Bjørn Hytjanstorp).
Frode Engelund ble numemr to, men vant selvsagt aldersklassen (foto: Bjørn Hytjanstorp).
Solfrid Bråthen vant kvinneness "langløype" - som altså er identisk med herreløypa - på 47:14.
De øvrige kvinneklassene løp 4,7 kilometer, der var Karoline Næss raskest med 18:02, 46 sekunder foran lillesøster Marie.
Karoline Næss i tet (foto: Bjørn Hytjanstorp).
...foran søsteren Marie som vant K16-19 år (foto: Bjørn Hytjanstorp).
Alt i alt var det 138 startende på det 8. løpet i årets ABIK-karusell.
Se flere bilder nedenfor resultatene
Neste løp:
9. løp i ABIK-karusellen
13. september Lillestrøm stadion
800 meter baneløp
Lokal arr: IFE
ABIK-karusellens hjemmeside
Link til hjemmesider, info, resultater og reportasjer
De raskeste kvinnene på 4,7 km (47 deltagere): | ||||
1 | Karoline Næss | Ull Kisa | 18:02 | |
2 | Marie Næss | Ull Kisa | 18:48 | |
3 | Tonje Berg | Løpsklubben 1814 | 19:13 | |
4 | Trine Seeberg | SINTEF | 19:17 | |
5 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 19:50 | |
6 | Anne Marit Arnegaard | Romerike Runners | 20:10 | |
7 | Frøydis Hallstensen Øyen | NOTEAM | 20:32 | |
8 | Helen Selboe | NOTEAM | 20:43 | |
9 | Kamilla Mørk Hansen | Gjerdrum IL | 20:59 | |
10 | Ida Romstad | Fet skiklubb | 21:04 | |
De raskeste kvinnene på 11,3 km (6 deltagere): | ||||
1 | Solfrid Braathen | NOTEAM | 47:14 | |
2 | Silje Christiansen | Enebakk IF | 49:37 | |
3 | Tone Dirdal | Skedsmo kommune | 57:18 | |
De raskeste herrene på 11,3 km (85 deltagere): | ||||
1 | Arian Loshamn | Eidsvoll dyreklinikk | 41:21 | |
2 | Frode Engelund | NOTEAM | 43:39 | |
3 | Håvard Holmedal | NOTEAM | 44:39 | |
4 | Amund Hognestad Jensen | Eidsvold Verk Skiklubb | 44:46 | |
5 | Bjørn Tore Gullord | Lørenskog FIL | 45:27 | |
6 | Ole Jakob Michelsen | NOTEAM | 45:55 | |
7 | Lars Sverdrup-Thygeson | Høvik Jogg | 45:59 | |
8 | Njål Pedersen | Team Foss | 46:09 | |
9 | Tor Gunnar Bjørnstad | Allnex Bedrift | 46:31 | |
10 | Are Aarebrot | SVS VG Skole | 46:31 | |
11 | Harald Furuseth | ull/kisa | 46:55 | |
12 | Harald Vamnes | Siemens | 48:20 | |
13 | Kjetil Brynildsen | Lørenskog FIL | 48:32 | |
14 | Jon Hogne Dalen | Allnex BIL | 49:26 | |
15 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 49:43 | |
16 | Jan Gunnar Braathen | Stovnerkammeratene | 50:03 | |
17 | Jarle Pettersen | NOTEAM | 50:16 | |
18 | Steinar Skaar | LK1814 BIL | 50:20 | |
19 | Tor-Arne Stenhaug | Romerike Runners team | 50:31 | |
20 | Jan Magnus Brevik | SK Rye Icebreakers | 51:00 |
Klassevis resultater:
K16-19 | ||||
1 | Marie Næss | Ull Kisa | 18:48 | |
2 | Kamilla Mørk Hansen | Gjerdrum IL | 20:59 | |
3 | Ellen Skrimstad | NOTEAM | 21:27 | |
K20-24 | ||||
1 | Karoline Næss | Ull Kisa | 18:02 | |
2 | Malin Othelia Skaar | NOTEAM | 23:50 | |
K25-29 | ||||
1 | Karina Hallstensen Øyen | NOTEAM | 28:18 | |
K30-34 | ||||
1 | Tonje Berg | Løpsklubben 1814 | 19:13 | |
K35-39 | ||||
1 | Rigmor Bergh | Lørenskog kommune BIL | 23:50 | |
K40-44 | ||||
1 | Trine Seeberg | SINTEF | 19:17 | |
K45-49 | ||||
1 | Siri Anne Mørk Hansen | Gjerdrum IL | 21:23 | |
2 | Merethe Andersen | NOTEAM | 22:01 | |
3 | Nina Solberg | NOTEAM | 22:24 | |
4 | Erica Georgsson Bratlie | NOTEAM | 23:48 | |
5 | Elisabeth Bjølstad | RB 10 | 29:09 | |
6 | Kristin Aamodt | NOTEAM | Fullført | |
K50-54 | ||||
1 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 19:50 | |
2 | Anne Marit Arnegaard | Romerike Runners | 20:10 | |
3 | Frøydis Hallstensen Øyen | NOTEAM | 20:32 | |
4 | Helen Selboe | NOTEAM | 20:43 | |
5 | Ida Romstad | Fet skiklubb | 21:04 | |
6 | Trude Blomseth | Fet skiklubb | 22:50 | |
7 | Liv Kooyman | Romerike Runners Team | 23:00 | |
8 | Kristin Antonsen | NOTEAM | Fullført | |
8 | Bjørg Kvifte Andresen | NOTEAM | Fullført | |
8 | Bente Rem | NOTEAM | Fullført | |
K55-59 | ||||
1 | Anne-Brit Strandset | Romerike Runner`s | 21:26 | |
2 | Trude Kattem | Skedsmo vgs. | 21:30 | |
3 | May-Rita Dahl | Romerike Runners team | 23:27 | |
4 | Tone Rud Fekjær | Fet skiklubb | 24:37 | |
5 | Mette Tandberg | Privat | Fullført | |
K60-64 | ||||
1 | Karin Ø. Braathen | Lørenskog kommune BIL | 23:09 | |
2 | Inger Perstuen Braathen | Lørenskog kommune BIL | 24:10 | |
3 | Kari Zimmer | NOTEAM | Fullført | |
3 | Trude Essie Ask | NOTEAM | Fullført | |
3 | May Britt Taftø Petersen | Privat | Fullført | |
3 | Gunn Røym | Nemko | Fullført | |
3 | Åse-Karin Lindbo | NOTEAM | Fullført | |
K65-69 | ||||
1 | Erna Tranholt | NOTEAM | Fullført | |
1 | Gerd Husvik | Aim Norway | Fullført | |
1 | Bjørg Holås | NOTEAM | Fullført | |
1 | Kari Hansen | Priv. | Fullført | |
1 | Torild Pettersen | NOTEAM | Fullført | |
K70-74 | ||||
1 | Kari Furu | NOTEAM | 34:48 | |
2 | Aud Jorun Korsmo | NOTEAM | 35:09 | |
3 | Tone Eik | Harald Eik AS | Fullført | |
3 | Anna K Blakkisrud Kruke | NOTEAM | Fullført | |
K75+ | ||||
1 | Wenche Haga | Peppes Pizza Jessheim | Fullført | |
Kvinner langdistanse | ||||
1 | Solfrid Braathen | NOTEAM | 47:14 | |
2 | Silje Christiansen | Enebakk IF | 49:37 | |
3 | Tone Dirdal | Skedsmo kommune | 57:18 | |
4 | Monica Nyheim | NOTEAM | 57:41 | |
5 | Våril Bendiksen | Skedsmo vgs | 1:00:54 | |
6 | Signy Henden Rustlie | Lørenskog Friidrettslag | 1:23:42 | |
M16-19 | ||||
1 | Njål Pedersen | Team Foss | 46:09 | |
2 | Haakon Nyen | Eidsvoll Dyreklinikk | 1:41:17 | |
M25-29 | ||||
1 | Amund Hognestad Jensen | Eidsvold Verk Skiklubb | 44:46 | |
2 | Håkon Ahlsen Grimstad | NOTEAM | Fullført | |
M30-34 | ||||
1 | Arian Loshamn | Eidsvoll dyreklinikk | 41:21 | |
2 | Ole Jakob Michelsen | NOTEAM | 45:55 | |
3 | Tor Gunnar Bjørnstad | Allnex Bedrift | 46:31 | |
4 | Jan Magnus Brevik | SK Rye Icebreakers | 51:00 | |
5 | Jørgen Nordhagen | NOTEAM | 52:02 | |
M35-39 | ||||
1 | Inge Pedersen | Nordea | 52:36 | |
2 | Arnold Slåen | Aim Norway | 1:17:11 | |
M40-44 | ||||
1 | Håvard Holmedal | NOTEAM | 44:39 | |
2 | Jon Hogne Dalen | Allnex BIL | 49:26 | |
3 | Rune Sigvartsen | Nav BIL | 51:31 | |
4 | Thomas Laiti | NOTEAM | 54:50 | |
5 | Bendik Sagsveen | NOTEAM | 55:16 | |
6 | Erlend Larsen | FFI | 59:45 | |
M45-49 | ||||
1 | Harald Furuseth | ull/kisa | 46:55 | |
2 | Kjetil Brynildsen | Lørenskog FIL | 48:32 | |
3 | Terje Fredriksen | Privat | 51:39 | |
4 | Espen Skrimstad | NOTEAM | 52:36 | |
5 | Vidar Fjelltun | Romerike Runner`s Team | 52:42 | |
6 | Thorbjørn Næss | Ull Kisa | 54:38 | |
7 | Dan Boye Nilsen | Romerike Runners team | 1:00:06 | |
8 | Åge Haakonsen | Akershus Elektro | 1:01:35 | |
9 | Frode Wolla | NOTEAM | Fullført | |
M50-54 | ||||
1 | Frode Engelund | NOTEAM | 43:39 | |
2 | Bjørn Tore Gullord | Lørenskog FIL | 45:27 | |
3 | Harald Vamnes | Siemens | 48:20 | |
4 | Tor Ivar Hvam | Posten Norge AS | 51:33 | |
5 | Terje Solberg | Gjelleråsen IF | 53:33 | |
6 | Robert Lauritzen | NOTEAM | 54:19 | |
7 | Øyvind Huse | NOTEAM | 55:35 | |
8 | Tore Fagerheim | LK 1814 | 59:29 | |
9 | Håvard Nilsen | FLO/Kjeller B.I.L. | 1:02:17 | |
10 | Terje Nyen | NOTEAM | 1:41:17 | |
11 | Knut Ove Woldvik | NOTEAM | Fullført | |
M55-59 | ||||
1 | Lars Sverdrup-Thygeson | Høvik Jogg | 45:59 | |
2 | Are Aarebrot | SVS VG Skole | 46:31 | |
3 | Jarle Pettersen | NOTEAM | 50:16 | |
4 | Rune Sørheim | NOTEAM | 51:09 | |
5 | Tor-Henning Lindhart | Nobina | 54:37 | |
6 | Odd Solhaug | Enebakk IF | 55:24 | |
7 | Lars Straumsheim | Frogner IL | 55:30 | |
8 | Stein Bidne | NOTEAM | 57:34 | |
9 | Per Bjerkan | Skedsmo vgs. | 58:19 | |
10 | Åge Jensen | Romerike Runners team | 59:31 | |
11 | Dag Sundet | Nittedal IL | 1:00:22 | |
12 | Ombir Upadhyay | Nets Active | 1:05:45 | |
13 | Alv Nustad | Skedsmo vgs. | 1:06:24 | |
14 | Torgeir Jakobsen | NOTEAM | 1:06:58 | |
M60-64 | ||||
1 | Jan Gunnar Braathen | Stovnerkammeratene | 50:03 | |
2 | Steinar Skaar | LK1814 BIL | 50:20 | |
3 | Geir Engesæter | Postnord termo | 52:16 | |
4 | Arne Braathen | Stovnerkameratene | 55:18 | |
5 | Jahn Bakke | Kondis | 55:48 | |
6 | Gaute Bakken | Bjerke IL | 55:49 | |
7 | Gunnar Fredrik Aasgaard | Lørenskog kommune BIL | 57:56 | |
8 | Yngvar Kirkerud | IBM Klubben | 1:00:36 | |
9 | Trygve Haug | Romerike Runners team | 1:02:20 | |
10 | Ottar Arnold Eide | Oslo kommune BIL | 1:04:41 | |
11 | Paul Andersen | Privat | 1:08:55 | |
12 | Hans Eggen | NOTEAM | 1:12:25 | |
M65-69 | ||||
1 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 49:43 | |
2 | Tor-Arne Stenhaug | Romerike Runners team | 50:31 | |
3 | Arne Johansen | Ull/Kisa il friidrett | 54:34 | |
4 | Rolf Meek | Romerike Friidrett | 56:45 | |
5 | Arne Åsen | NOTEAM | 1:01:02 | |
6 | Tor Hegde | Lørenskog Friidrettslag | 1:02:19 | |
7 | Frank Antonsen | Ringnes Bil | 1:02:49 | |
8 | Sigurd Steensæth | NOTEAM | 1:02:50 | |
9 | Finn Løkeberg | AHF | 1:04:19 | |
10 | Trygve Bårde | NOTEAM | 1:05:04 | |
11 | Ole Melaas | NOTEAM | 1:06:17 | |
12 | Asbjørn Ringstad | Icopal | Fullført | |
12 | Bjarne Døhlen | Romerike Runner`s | Fullført | |
12 | Steinar Ulsaker | Romerike Runners | Fullført | |
M70-74 | ||||
1 | Stein Berget | Lørenskog FIL | 58:39 | |
2 | Odd Martin Jensen | Lørenskog FIL | 1:07:33 | |
3 | Tor Omland | NOTEAM | 1:12:43 | |
4 | Terje Mikal Meiland | posten bilpost | 1:28:33 | |
5 | Håkon Stefferud | NOTEAM | Fullført | |
5 | Arne Luke | Ull/Kisa il friidrett | Fullført | |
M75+ | ||||
1 | Steinar Bjørn Karlsen | Romerike Runnerteam | 1:13:55 | |
2 | Olav Linde | NOTEAM | Fullført |
Flere bilder fra Råholt, alle foto: Bjørn Hytjanstorp
Silje Christiansen ble nummer to i langløypa, her sammen med Harald Vamnes som ble nummer 3 i M50-54..
Steinar Skaar i tet for en gruppe løpere, han ble nummer 2 i M60-64.
De presser hverandre til gode tider; Lars Straumarheim (M55-59), Anders Tangerud (M50-54), Terje Solberg (M50-54) og Arne Braathen (M60-64).
Gaute Bakken (m60-64) foran Øyvind Huse (M50-54).
Monica Nyheim ble nummer 4 i K lang løype.
Rolf Meek (M65-59) og Håvard Nilsen (M50-54).
Tonje Berg var den som fulgte nærmest Næss-søstrene, hun vant K30-34.
Håvard Holmedal vant M40-44 og var tredje raskeste herreløper.
Bjørn-Tore Gullord ble nummer fem totalt og andremann i M50-54.
Njål Pedersen vant yngste klasse M16-19 og ble nummer 8 totalt.
Tor Hegde (M65-69) i Lørenskog FILs røde drakt ligger her bak Trygve Haug (M60-64) fra Romerike Runners Team, men i mål var han ett sekund foran.