Renna i Worldloppet er blitt veldig populære reisemål for norske langrennsentusiaster, og hele 104 norske løpere tok seg til mål på en av de tre distansene i Jizerska Padesátka. Klart flest - 87 kvinner og 8 kvinner - valgte langdistansen på 50 km, som totalt sett hadde 3679 fullførende deltakere.
Klart raskest av disse var Anders Aukland som vant med nesten 2 minutts margin til svenske Oskar Svärd og over 4 minutter til heimefavoritten Stanislav Rezac på tredjeplass. Ytterligere seks norske - Audun Laugaland, Jørgen Aukland, Andre Haugsbø, Anders Myrland, Thomas Alsgaard og Thomas Henriksen - var også inne blant de ti beste.
Svensk-norske Sandra Hansson vant kvinneklassen halvannet minutt foran Seraina Boner fra Sveits. Her hadde Sverige fire inne blant de seks beste, mens ingen av de norske toppløperne deltok. Kirsti Nordtømme var raskest av de norske, 37 minutter bak vinneren.
Jizerska Pedesátka omfatter også en 25 km i klassisk stil og en 30 km fristil. Fem norske gikk 25 kilometeren og fire 30 kilometeren.
Menn 50 km klassisk | ||
1 | AUKLAND Anders 72 M40 1 NOR Team Xtra personell | 2:05:40.4 |
2 | SVAERD Oskar 76 M40 2 SWE Team Exspirit | 2:07:30.9 |
3 | REZAC Stanislav 73 M40 3 CZE Patria Direct Team | 2:09:53.5 |
4 | FREDRIKSSON Mathias 73 M40 4 SWE Team Exspirit | 2:10:42.0 |
5 | LAUGALAND Audun 81 M40 5 NOR Team United Bakeries | 2:10:43.7 |
6 | AUKLAND Joergen 75 M40 6 NOR Team Xtra personell | 2:11:27.0 |
7 | HAUGSBOE Andre 79 M40 7 NOR Team United Bakeries | 2:11:34.1 |
8 | MYRLAND Anders 83 M40 8 NOR Team United Bakeries | 2:12:36.1 |
9 | ALSGAARD Thomas 72 M40 9 NOR Team United Bakeries | 2:13:38.9 |
10 | HENRIKSEN Thomas 78 M40 10 NOR Team United Bakeries | 2:13:48.1 |
... | ||
15 | SINNES Svein Tore 79 M40 15 NOR Tonstad il/Sirdal Ski | 2:15:59.5 |
18 | BJOERGAARD John 80 M40 18 NOR Strindheim | 2:16:31.1 |
30 | ANDRESEN Stian Remset9h1 M40 30 NOR | 2:23:24.4 |
38 | SVARTEDAL Jens Arne 76 M40 38 NOR Team Xtra Personell | 2:26:15.5 |
39 | STRANDBAKKE Geir 64 M50 1 NOR G Team | 2:27:55.9 |
48 | BERG Nils 69 M50 3 NOR Rustad IL | 2:31:12.2 |
70 | LOVLUND Stig 72 M40 59 NOR Nordreisa IL | 2:40:20.8 |
71 | KRISTIANSEN Espen 61 M50 6 NOR Rustad IL | 2:40:23.6 |
75 | EVENSEN Torfinn 71 M40 62 NOR Rustad Il Norway | 2:41:39.3 |
80 | KVAALE Steinar 70 M50 8 NOR Rustad Il Norway | 2:42:09.8 |
85 | INLINGSTAD Bjorn Ole 68 M50 9 NOR Rustad | 2:43:17.3 |
89 | STOKKE Erlend 87 M40 74 NOR Aaseral | 2:44:33.1 |
159 | SOLHEIM Lars 84 M40 109 NOR Storen SK | 2:52:49.0 |
162 | NIELSEN Per David 65 M50 38 NOR Gjovik Skiklubb | 2:52:58.3 |
238 | STENE Henrik 66 M50 60 NOR JUTUL IL | 3:00:19.7 |
242 | KNIVSFLA Ingvald 70 M50 62 NOR Geiranger IL | 3:00:30.4 |
268 | HASVOLL Balder Carste7n2 M40 173 NOR Orn Horten | 3:02:45.8 |
283 | MÜLLER Erik 58 M60 19 NOR --- | 3:03:53.6 |
333 | KIRKENG Lars Erik 72 M40 208 NOR IL ROS | 3:07:19.4 |
334 | STENSHORNE Per Christ7i2 M40 209 NOR Kjelsas il | 3:07:24.0 |
358 | WITH Thomas 65 M50 94 NOR JUTUL IL | 3:08:36.4 |
376 | VAAJE Lars Peder 60 M60 28 NOR Team 2tal | 3:09:23.5 |
395 | MADLAND Lars 61 M50 107 NOR Varhaug | 3:10:20.5 |
410 | FINSRUDLIEN Steinar 50 M70 6 NOR --- | 3:11:11.9 |
418 | OPGARD Pal 66 M50 111 NOR Stattnett BIL | 3:11:42.9 |
464 | JEVNE Per Gunnar 45 M70 10 NOR Nittedal | 3:13:31.0 |
485 | AURDAL Terje 53 M60 42 NOR Velledalen il | 3:14:43.9 |
492 | TRONSTAD Odd Morten 87 M40 287 NOR TOH SK | 3:15:16.3 |
498 | MARSTON Neil 72 M40 291 NOR --- | 3:15:41.0 |
529 | ROMMETVEIT Mikkjell 71 M40 306 NOR | 3:17:28.2 |
533 | REMOE Gunnar 55 M60 51 NOR Norge | 3:17:47.4 |
542 | OLSEN Geir 68 M50 148 NOR Lyn Ski | 3:18:06.1 |
563 | LAG Steinar 68 M50 157 NOR Veritas Bil | 3:19:14.7 |
592 | RUSTEN Terje Drege 53 M60 58 NOR Geiranger IL | 3:20:28.8 |
688 | ODDEN Ellef 51 M60 76 NOR --- | 3:25:50.9 |
711 | MARAK Rune 59 M60 78 NOR Geiranger IL | 3:26:26.4 |
714 | VERPEIDE Geir 59 M60 80 NOR Stranda il | 3:26:27.9 |
716 | AUSTGARDEN Harald 45 M70 19 NOR --- | 3:26:29.3 |
724 | LAG Orjan 72 M40 380 NOR Bislett Turnforening | 3:26:43.7 |
781 | MÜLLER Axel 70 M50 234 NOR NGU | 3:29:34.7 |
784 | KVESTAD Kaare 77 M40 407 NOR Sandefjord l.s. | 3:29:39.0 |
844 | LILLESTOL Ole Johan 52 M60 101 NOR Stranda I.L | 3:32:25.0 |
868 | OLSEN Sigmund 58 M60 108 NOR OlsenBand 1 | 3:33:14.7 |
894 | TJEMSLAND Kjell 44 M70 24 NOR Varhaug | 3:34:17.0 |
905 | HAALAND Mindor 48 M70 26 NOR Varhaug | 3:34:49.5 |
907 | SKRETTING Hakon 53 M60 119 NOR Varhaug IL | 3:34:51.4 |
917 | GROTTUM Olav Robert 66 M50 273 NOR Egge Idrettslag | 3:35:12.3 |
979 | STROM Aage 53 M60 129 NOR Norge | 3:37:33.1 |
981 | STROM Ivar 50 M70 32 NOR Norge | 3:37:34.5 |
982 | BRANDSLIEN Arne 57 M60 130 NOR | 3:37:35.6 |
1025 | FINSTAD Bjorn 44 M70 34 NOR Nittedal | 3:39:10.7 |
1053 | SKRETTINGLAND Jonas 57 M60 150 NOR | 3:40:19.8 |
1086 | HOLE Tor 54 M60 158 NOR Geiranger | 3:41:42.3 |
1121 | MEINICKE Bjorn 66 M50 328 NOR Jutul IL | 3:43:06.5 |
1133 | HALVORSEN Kristian Le8a8 M40 553 NOR Statoil BIL | 3:43:28.9 |
1196 | VARHAUG Gunnstein 78 M40 573 NOR Varhaug | 3:45:39.8 |
1215 | ESPELUND Martin 85 M40 580 NOR Strnda IL | 3:46:13.2 |
1236 | FERKINGSTAD Jan 61 M50 370 NOR Statoil BIL | 3:47:07.8 |
1308 | AASLID Tomod 44 M70 51 NOR Hokummune | 3:49:32.8 |
1325 | SNELI Oddvin 44 M70 52 NOR Furnes IL | 3:50:37.0 |
1406 | HALVOSEN Harald 60 M60 207 NOR Statoil Bil | 3:53:30.1 |
1558 | NERHUS Terje 58 M60 234 NOR Valldal IL | 3:59:12.8 |
1566 | BJERKE Trond 58 M60 236 NOR cl Nittedal | 3:59:46.3 |
1589 | SUNDERO Andro 60 M60 241 NOR Tessanden il | 4:00:59.5 |
1622 | FAANES Kaare 53 M60 247 NOR --- | 4:02:13.1 |
1658 | LARSEN Svein 40 M80 5 NOR | 4:03:46.1 |
1667 | THONHAUGEN Jan Egil 54 M60 255 NOR Atina AS | 4:04:13.6 |
1735 | MELGAARD Bjorn 50 M70 83 NOR Lillomarka SK | 4:06:50.7 |
1775 | NEFF Ben 64 M50 517 USA MadNorSki | 4:08:39.6 |
1926 | REINAS Hakon 41 M70 99 NOR Varhaug | 4:14:39.5 |
2054 | OMME Trond 44 M70 110 NOR Stovnerkameratene | 4:19:43.1 |
2093 | EIDSVIG Erik 48 M70 111 NOR Froyland IL | 4:21:14.5 |
2370 | WESTERHEM Magne 38 M80 10 NOR TRK Rogaland | 4:33:07.2 |
2372 | LOEKEBOE Ola 67 M50 673 NOR Underdog | 4:33:10.3 |
2389 | ANDERSEN Ole Kristian57 M60 391 NOR Underdog | 4:33:55.8 |
2574 | ERSTAD Kare Arne 53 M60 424 NOR Valldal | 4:42:13.4 |
2730 | VARHAUG Eirik J. 39 M80 23 NOR Varhaug | 4:49:25.4 |
2900 | DALSGARD Lars Martin 85 M40 1248 NOR TAH SK | 4:56:55.0 |
3230 | DRIVEKLEPP Johannes 57 M60 528 NOR Statnett SF | 5:17:05.8 |
3633 | LAUGALAND Johannes 38 M80 60 NOR TRK Rogaland | 6:23:41.3 |
. | AAS Harald 80 M40 NOR --- 3:34:37.6 | DNF |
. | HANSEN Haavard 76 M40 NOR Strindheim | DNF |
. | ||
Kvinner 50 km klassisk | ||
1 | HANSSON Sandra 80 Z40 1 SWE Team United Bakeries | 2:36:49.9 |
2 | BONER Seraina 82 Z40 2 SUI Engadin Skimarathon | 2:38:20.4 |
3 | NYSTROEM Susanne 82 Z40 3 SWE Team Exspirit | 2:39:24.1 |
4 | HANSSON Jenny 80 Z40 4 SWE Team Exspirit | 2:40:00.7 |
5 | MISCHOL Seraina 81 Z40 5 SUI Engadin Skimarathon | 2:45:12.9 |
6 | LINTZEN Nina 78 Z40 6 SWE Arsunda IF | 2:48:12.7 |
7 | BOŘUTOVÁ Kamila 75 Z40 7 CZE Ski Klub Jablonec n. | 2:49:28.2 |
8 | CHRASTKOVA Martina 85 Z40 8 CZE Rossignol Racing Team | 2:50:14.8 |
9 | ERBENOVÁ Helena 79 Z40 9 CZE Ski Klub Jablonec n. | 2:56:57.0 |
10 | LAPPI Terttu 86 Z40 10 FIN Finlandia Hiihto | 2:58:04.6 |
… | ||
. | MIDTTOMME Kirsti 66 Z50 1 NOR NGI Bil | 3:13:32.2 |
. | TVERLI Bente 64 Z50 8 NOR Norge | 3:42:49.7 |
. | BERGER Kari Kristine 57 Z60 7 NOR Statoil Bil | 4:09:03.6 |
. | HOEYVIK Berit 48 Z70 2 NOR | 4:10:25.5 |
. | BREKKAN Guro 77 M40 857 NOR Alta | 4:13:54.2 |
. | OLSEN Liv Lende 58 Z60 8 NOR OlsenBand | 4:15:23.3 |
. | THONHAUGEN Anne Sorum58 Z60 15 NOR Antina AS | 4:39:56.7 |
. | KLAPPA Aslaug 47 Z70 10 NOR TRK Rogaland | 6:23:40.0 |
. | ||
Menn 25 km klassisk | ||
1 | ROČÁREK Jiří 83 M40 1 CZE Fischer Subaru Team | 1:01:01.8 |
... | ||
147 | STEINUM Kjell 51 M60 16 NOR SAS Norway | 1:36:02.0 |
. | ||
Kvinner 25 km klassisk | ||
1 | PEŠINOVÁ Jitka 77 Z40 1 CZE Biatlon Horní Branná | 1:13:05.0 |
... | ||
. | MEISNEROVÁ Margareta 57 Z60 19 NOR | 2:11:08.8 |
. | SKRETTING Siri 55 Z60 21 NOR Varhaug IL | 2:14:23.8 |
. | REIESTAD Lerbrekk 85 Z40 94 NOR | 2:16:45.2 |
. | EIDSVIG Randi T 56 Z60 24 NOR Froyland IL | 2:22:16.4 |
. | ||
Menn 30 km fristil | ||
1 | ROČÁREK Jiří 83 M40 1 CZE Fischer Subaru Team | 1:04:35.1 |
... | ||
136 | MADLAND Lars 61 M50 38 NOR Varhaug | 1:28:16.0 |
203 | VARHAUG Gunnstein 78 M40 110 NOR Varhaug | 1:35:21.5 |
267 | SKRETTING Hakon 53 M60 35 NOR Varhaug IL | 1:42:05.4 |
329 | HAALAND Mindor 48 M70 12 NOR Varhaug | 1:54:05.2 |