Helge Hafsås vant maraton etter hard kamp mot Odd Arne Engesæter. Kristin Husby var best av fem damer som løp maraton.
Rebecca Hilland og Alexander B Skeltved vant halvmaraton. Rebecca satte ny løyperekord på 1.18.42.
Det var fine forhold første halvdel av dagen, litt vind, men opphold. Regnet kom på ettermiddagen, så det var bare halvmaratonløperne som slapp unna.
Beste resultater:
Halvmaraton kvinner | |||
1 | Rebecca Hilland | 01:18:42 | |
2 | Janne Elin Vatnaland | 01:25:56 | |
3 | Nancy Sommer | 01:31:18 | |
50 deltakere | |||
Halvmaraton menn | |||
1 | Alexander B Skeltved | 01:14:50 | |
2 | Erlend Nymark Jensen | 01:16:47 | |
3 | Tor Aanen Kallekleiv | 01:16:57 | |
139 deltakere | |||
Maraton kvinner | |||
1 | Kristin Husby | 03:14:09 | |
2 | Elisabet Gjersøe | 03:34:07 | |
3 | Cecilie Landro | 03:37:45 | |
7 deltakere | |||
Maraton menn | |||
1 | Helge Hafsås | 02:43:15 | |
2 | Odd Arne Engesæter | 02:47:57 | |
3 | Håkon Landro | 03:00:49 | |
26 deltakere | |||
63,3 km kvinner | |||
1 | Aud Elisabeth Suhr | 05:24:40 | |
2 | Cathrine Wiseth | 06:05:35 | |
3 | Øyunn Bygstad | 06:39:31 | |
63,3 km menn | |||
1 | Andrew Tillery | 04:45:53 | |
2 | Frode Johansen | 04:57:34 | |
3 | Eugenio More Valdes | 05:21:00 | |
100 km menn | |||
1 | Per Olav Bøyum | 07:56:24 |
Mange flere bilder finner du i Kondis sin billedbank Imageshop!
Se reportasjer fra andre løp i Maratonkarusellen på Samlesiden.
Aleksander B Skeltved vant halvmaraton på 1:14:50. Her etter seks kilometer, der han allerede var alene i tet.
De tre beste damene på halvmaraton: Vinner Rebecca Hilland, som satte ny løyperekord, nummer to Janne Elin Vatnaland og nummer tre Nancy Sommer.
Per Olav Bøyum er kommet midtveis i løpet. Bak kommer den eneste kvinnelige Liv B Jekteberg Lystad, som brøt etter 63,3 kilometer, er tatt igjen med en runde.
Helge Hafsås hadde konkurrenten Odd Arne Engesæter i hælene på første runde. Hafsås var positivt overrasket over sitt eget løp i dag, det var en litt uventet seier. Bak venstre Håkon Kolstø som ble nummer fire på halvmaraton.
Kristin Husby var usikker på formen etter en skade, og skulle ha dagens løp som en treningstur. Tiden 3.14:09 holdt til en solid seier.
De to beste på 63,3 kilometer: Andrew Tillery vant på 4:45:53 og kan dermed stille med et, om mulig, enda friskere skopar på neste løp, da premien var sko fra den nye sponsoren Altra. Frode Johansen, til venstre, ble nummer to på 4:57:34. Tillery var godt fornøyd, han hadde ikke ventet å komme under fem timer.
Kathrine Wiseth ble nummer to på 63,3 kilometer.
Fredrik Berentsen fra Eikanger-Bjørsvik Musikklag ble nummer fire på 63,3 km.
Bjørn Fretland (til venstre) og Morten Vestvik ble hhv nummer seks og fem på maraton.
Rebecca Hilland satte ny pers i halvmaraton i England for et par uker siden. I dag ble det ingen personlig rekord, men det ble seier og løyperekord på halvmaraton.
Stian Hordvik leder an en lang rekke løpere som startet kl 12. Han ble nummer sju på halvmaraton. Bak kommer Dag Rød Hilland og Bjørn Harald Bongom som ble hhv nr 13 og 5 på samme distanse. Bak skimtes Håkon Landro som ble nummer to på maraton, deretter Carl Petter Martinsen (7023) og Eirik Matre (7022), nummer ni og seks på halvmaraton.
Pia Camilla Tømmernes er etter hvert en erfaren ultraløper, her er hun godt i gang med 63-kilometeren.
Inge Asbjørn Haugen får så mange spørsmål om antall maratonløp at han like godt har laget et eget nummer. I dag var det altså nummer 492. Her har han akkurat passert Tone Raaen som ble nummer fire på halvmaraton, og Kenneth Dragøy som ble nummer ti på maraton.
Bjarte Boye var en av to som fullførte 100 kilometer.
Elisabet Gjersøe er på vei ut på andre runde. Hun ble nummer to på maratondistansen med tiden 3:34:07.
Cecilie Landro ble nummer tre på maraton. I midten Einar Olsen og til høyre Karl Morten Bårdsen, begge løp halvmaraton.
Erlend Nymark Jensen (1017) og Tor Aanen Kallekleiv ble nummer to og tre på halvmaraton, 1:16:47 og 1:16:57.
Den yngste deltakeren i dagens løp, Andreas Jensen fra Gneist, han er 17 år og løp på 1:29:29.
Hilde Greve Myhrvold var påmeldt 63.3 kilometer, men ga seg etter maraton. Det ble nokså vått og kaldt for de siste løperne, men de kunne varmes opp igjen i badstuene på Fana Stadion.
Klubbvenninner fra Spirit, Janne Elin Vatnaland og Inger Johanne Klokset. Spirit er en stavangerklubb med en egen avdeling i Haugesund, der Inger Johanne Klokset nå bor. Janne Elin Vatnaland studerer i Bergen.
Tore Tvilde har akkurat passert, og en firbeint tilskuer speider etter nestemann.
Resultater Bergen Ultra 11.4.15 (oppdatert 12.4. kl 10:40)
Halvmaraton kvinner | ||||||
1 | Rebecca | Hilland | K13539 | Bergen Løpeklubb | 01:18:42 | |
2 | Janne Elin | Vatnaland | K12334 | Spirit Stavanger Friidrettsklu | 01:25:56 | |
3 | Nancy | Sommer | K14549 | Varegg | 01:31:18 | |
4 | Tone | Raaen | K13539 | Åsane CK | 01:38:26 | |
5 | Kari Johannesen | Sigdestad | K14044 | Loddefjordløperne | 01:38:57 | |
6 | Guri | Kyte | K15559 | NOTEAM | 01:40:38 | |
7 | Stine Mari | Taule | K12334 | Kyrkjebø IL | 01:41:52 | |
8 | Inger Johanne | Klokset | K14549 | Stavanger Friidrettsklubb | 01:42:13 | |
9 | Anette | Mørch | K13539 | NOTEAM | 01:42:26 | |
10 | Karianne | Jørgensen | K14549 | Loddefjordløperne | 01:42:47 | |
11 | Nina | Møller | K14044 | Bergen Triathlon Club | 01:44:15 | |
12 | Randi Hernes | Tvilde | K13539 | Voss IL | 01:46:31 | |
13 | Bibbi | Misje | K15054 | NOTEAM | 01:46:48 | |
14 | Camilla | Grindheim | K12334 | Bergen Løpeklubb | 01:47:14 | |
15 | Tove | Larsen | K14549 | NOTEAM | 01:47:37 | |
16 | Annemarie B | Aarnes | K12334 | NOTEAM | 01:47:58 | |
17 | Mona | Wolff | K14549 | ABB | 01:48:12 | |
18 | Elin R | Bratten | K15054 | NOTEAM | 01:56:58 | |
19 | Anne-Merette Vabø | Haugane | K14549 | NOTEAM | 01:56:58 | |
20 | Anita | Vabø | K14044 | NOTEAM | 01:56:59 | |
21 | Johanna | Haaland | K14549 | Loddefjordløperne | 01:57:01 | |
22 | Silje Hope | Lossius | K11819 | Fana IL | 01:59:34 | |
23 | Suanne | Ackre | K11819 | NOTEAM | 01:59:39 | |
24 | Mariann | Kjelby | K15054 | Fjell kommune | 01:59:51 | |
25 | Patricia | Flataker | K12334 | Varegg Fleridrett/ Fjellgeiten | 02:00:37 | |
26 | Kathrine | Baldersheim | K14044 | Bluegarden | 02:00:53 | |
27 | Therese | Karadas | K13539 | NOTEAM | 02:01:24 | |
28 | Anne Kristine | Johansson | K12334 | Bergen Løpeklubb | 02:01:25 | |
29 | Helene G. | Martinsen | K12334 | NOTEAM | 02:01:27 | |
30 | Bente | Rivrud | K15559 | Varegg Team Melkesyre | 02:01:37 | |
31 | Hege Mørch | Fosse | K13539 | NOTEAM | 02:01:56 | |
32 | Vibeke Tefre | Grieg | K13539 | NOTEAM | 02:02:00 | |
33 | Bjørg | Fagnastøl | K15559 | NOTEAM | 02:02:23 | |
34 | Marit | Bjerheim | K14044 | NOTEAM | 02:02:51 | |
35 | Hanne | Liland | K14549 | Varegg Fleridrett | 02:03:16 | |
36 | Nora Hauge | Svedsen | K14549 | Bergen Løpeklubb | 02:04:48 | |
37 | Grete Håvåg | Lothe | K16064 | IL Korlevoll | 02:05:05 | |
38 | Signe Rode | Rio | K12334 | Lærdal IL | 02:07:50 | |
39 | Vibeche | Nicolaisen | K16064 | NOTEAM | 02:08:13 | |
40 | Nina | Rydland | K15559 | NOTEAM | 02:08:14 | |
41 | Elisabeth | Misje | K14044 | NOTEAM | 02:10:34 | |
42 | Veronica Gabriela | Johannessen | K12334 | NOTEAM | 02:10:38 | |
43 | Irene | Kjønnerød | K13539 | Varegg Fleridrett | 02:11:40 | |
44 | Marie | Ackre | K14549 | NOTEAM | 02:14:04 | |
45 | Katrine | Thorsen | K12334 | NOTEAM | 02:14:54 | |
46 | Karin Stang | Volden | K15054 | NOTEAM | 02:15:17 | |
47 | Liv | Turøy | K14549 | Kondis | 02:16:04 | |
48 | Hilde | Sandstå | K12334 | NOTEAM | 02:18:00 | |
49 | Maren Kjos | Veim | K12334 | NOTEAM | 02:32:08 | |
50 | Anne Kjos | Veim | K15054 | NOTEAM | 02:32:12 | |
51 | Anne - Kristin | Dale | K15054 | NOTEAM | 02:36:39 | |
52 | Yngvild | Holm | K16064 | Kondis | 02:37:09 | |
53 | Kari | Heggland | K16064 | NOTEAM | 02:43:13 | |
54 | Wenche | Holmedal | K16064 | NOTEAM | 02:51:29 | |
55 | Anita Marie | Ness | K14044 | NOTEAM | 03:32:59 | |
56 | Britt-Elin | Birkeland | K16064 | NOTEAM | 04:00:24 | |
Halvmaraton menn | ||||||
1 | Alexander B | Skeltved | M12334 | Bergen Triathlon Club | 01:14:50 | |
2 | Erlend Nymark | Jensen | M12022 | Bergen Løpeklubb | 01:16:47 | |
3 | Tor Aanen | Kallekleiv | M12334 | NOTEAM | 01:16:57 | |
4 | Håkon | Kolstø | M12022 | Haugesund Triathlonklubb | 01:19:22 | |
5 | Bjørn Harald | Bongom | M14549 | Varegg/Fjellgeitene | 01:23:52 | |
6 | Eirik | Matre | M14044 | NOTEAM | 01:23:53 | |
7 | Stian | Hordvik | M13539 | NOTEAM | 01:24:15 | |
8 | Jan | Rolland | M15054 | NOTEAM | 01:24:39 | |
9 | Carl Petter | Marthinsen | M15054 | NOTEAM | 01:25:15 | |
10 | Johannes | Bysheim | M13539 | NOTEAM | 01:25:46 | |
11 | Tore | Klanderud | M14549 | Varegg IL | 01:25:54 | |
12 | Øystein | Brun | M15054 | NOTEAM | 01:26:55 | |
13 | Dag Rød | Hilland | M13539 | Bergen Løpeklubb | 01:27:12 | |
14 | Christen | Skjerven | M14044 | NOTEAM | 01:28:51 | |
15 | Gunnar | Lyngnes | M14549 | NOTEAM | 01:28:55 | |
16 | Dag | Grønnestad | M15054 | Åsane CK / Fjellgeitene | 01:28:55 | |
17 | Robert | Næss | M15054 | NOTEAM | 01:28:56 | |
18 | Maarten | Boting | M14549 | Åsane CK | 01:29:02 | |
19 | Ragnvald | Kanebog | M15559 | Bergen Løpeklubb | 01:29:04 | |
20 | Asbjørn | Fossmark | M14549 | NOTEAM | 01:29:18 | |
21 | Andreas | Jensen | M11617 | Gneist | 01:29:29 | |
22 | Trond | Kleivedal | M13539 | Eidsvåg | 01:30:37 | |
23 | Sindre | Egeland | M12334 | Team YOLO | 01:31:16 | |
24 | Pål | Rørvik | M14044 | Rørvik | 01:31:25 | |
25 | Kim Ove | Hommen | M14044 | Exeter City BIL | 01:32:01 | |
26 | Sverre | Midlang | M13539 | NOTEAM | 01:32:05 | |
27 | Sigve | Ølfarnes | M14549 | Stord | 01:33:01 | |
28 | Morten Waage | Omholt | M14549 | BUB Bergen | 01:33:13 | |
29 | André | Hornæs | M12334 | NOTEAM | 01:33:22 | |
30 | Bernt | Bergheim | M14044 | Sogndal IL | 01:33:38 | |
31 | Gunnar H. | Aarseth | M15559 | Spirit FIK | 01:33:48 | |
32 | Rune | Kvam | M14549 | Gullfjell IL | 01:34:17 | |
33 | Tobias | Nieber | M14549 | NOTEAM | 01:34:35 | |
34 | Ole Jakob | Oanes | M12334 | NOTEAM | 01:34:42 | |
35 | Petter | Goga | M14549 | NRK Hordaland | 01:34:48 | |
36 | Eirik | Johnsen | M11819 | Varegg Team Melkesyre | 01:35:25 | |
37 | Pål | Eidsheim | M14549 | BUB Bergen | 01:35:54 | |
38 | Harald | Eidsheim | M12334 | NOTEAM | 01:36:00 | |
39 | Tore | Tvilde | M16569 | Voss IL | 01:36:26 | |
40 | Sturla | Sletten | M14549 | NOTEAM | 01:36:35 | |
41 | Per Oddvar | Lien | M15054 | Kyrkjebø IL | 01:36:38 | |
42 | Øyvind | Risnes | M15054 | NOTEAM | 01:36:54 | |
43 | Jarle Johan | Larsen | M14549 | Bergen Triathlon Club | 01:37:04 | |
44 | Frode | Sørhøy | M14549 | Varegg Team Melkesyre | 01:37:14 | |
45 | Vebjørn | Samuelsen | M12334 | NOTEAM | 01:37:35 | |
46 | Andreas Sumstad | Arne | M13539 | Stord IL | 01:37:41 | |
47 | Torbjørn | Helland | M14044 | NOTEAM | 01:38:07 | |
48 | Frode | Røsland | M15559 | Grieg Team | 01:38:10 | |
49 | Bjørn Peter | Tjøstheim | M14044 | NOTEAM | 01:38:39 | |
50 | Roger | Nyhammer | M14044 | Team Melkesyre | 01:39:09 | |
51 | Gunnar Lorens | Lien | M14549 | BKK BIL | 01:40:11 | |
52 | Sindre Andal | Habbestad | M12334 | NOTEAM | 01:40:24 | |
53 | Rune | Torgersen | M14549 | Kondis | 02:09:37 | |
54 | Ronny | Skråmestø | M14044 | Team Ricoh | 01:40:55 | |
55 | Øyvind | Lillevik | M16569 | Grieg Team | 01:41:36 | |
56 | Egil | Hessen | M14549 | Bergen Løpeklubb | 01:42:19 | |
57 | Knut | Lien | M14044 | NOTEAM | 01:42:39 | |
58 | Erik Frich | Sjurseth | M12334 | Titlestadguttene | 01:43:01 | |
59 | Truls | Angerman | M14044 | Titlestadguttene | 01:43:17 | |
60 | Erik | Dahl | M15054 | Bergen Kommunes BIL | 01:43:31 | |
61 | Jonny | Mikalsen | M14549 | Evry | 01:43:36 | |
62 | Stian | Sæle | M13539 | NOTEAM | 01:43:46 | |
63 | Tore | Ueland | M13539 | Mikkeller running club | 01:43:53 | |
64 | Kim Ove | Hansen | M12334 | NOTEAM | 01:43:59 | |
65 | Anders | Markestad | M13539 | NOTEAM | 01:44:28 | |
66 | Lars Ole | Høknes | M12334 | Mikkeller running club | 01:45:20 | |
67 | Øyvind | Thowsen | M12334 | TIF Viking | 01:45:27 | |
68 | Thomas | Martinsen | M13539 | NOTEAM | 01:45:28 | |
69 | Thomas | Frøyen | M12334 | NOTEAM | 01:45:38 | |
70 | Robert | Brown | M14044 | USA | 01:45:40 | |
71 | Frode | Øvre-Helland | M15054 | NOTEAM | 01:45:41 | |
72 | Eirik Nordeide | Helgøy | M12334 | Bergen Triathlon Club | 01:45:51 | |
73 | Svein | Flatøy | M15559 | NOTEAM | 01:45:51 | |
74 | Harald | Løbersli | M14549 | Follesø Mannskor | 01:46:06 | |
75 | Arthur A. | Soedermann | M12334 | NOTEAM | 01:47:00 | |
76 | Steinar | Gangsø | M14549 | Aker Solutions BIL | 01:47:07 | |
77 | AlF Magnus | Flatøy | M16064 | NOTEAM | 01:47:11 | |
78 | Mads | Toppe | M14044 | NOTEAM | 01:47:29 | |
79 | Eirik | Bækkevold | M15559 | HSI | 01:47:50 | |
80 | Einar | Olsen | M14549 | NOTEAM | 01:48:10 | |
81 | Kay-Andre | Kristoffersen | M12334 | NOTEAM | 01:48:18 | |
82 | Bjarne | Jacobsen | M15559 | Proffice | 01:48:27 | |
83 | Asbjørn | Ovarheim | M14044 | NOTEAM | 01:49:21 | |
84 | Audun | Aadnevik | M16569 | NOTEAM | 01:49:23 | |
85 | Joachim | Kaufmann | M15559 | Bergen Osteopatiklinikk | 01:49:36 | |
86 | Karl Morten | Bårdsen | M14044 | Bergen kommune BIL | 01:49:52 | |
87 | Arvid | Reiertsen | M16064 | AKS 77 | 01:50:17 | |
88 | Jarle Nymark | Johannessen | M12334 | NOTEAM | 01:51:02 | |
89 | Per | Jorem | M14549 | NOTEAM | 01:51:03 | |
90 | Thorbjørn | Osen | M15559 | NOTEAM | 01:51:30 | |
91 | Odd | Monsen | M15559 | Gneist | 01:51:40 | |
92 | Lars-Petter | Jevnaker | M13539 | NOTEAM | 01:52:21 | |
93 | Thomas | Sjurseth | M12334 | Team YOLO | 01:52:29 | |
94 | Halvor | Aas | M15054 | NOTEAM | 01:52:29 | |
95 | Geir | Iden | M15054 | Åsane CK | 01:52:57 | |
96 | Jan Ove | Henriksen | M14549 | Loddefjordløperne | 01:53:38 | |
97 | Glen | Haugland | M13539 | NOTEAM | 01:54:05 | |
98 | Paal | Methlie | M14044 | NOTEAM | 01:54:17 | |
99 | Vegard | Jarness | M13539 | Mikkeller running club | 01:54:24 | |
100 | Sturle Rode | Rio | M12334 | Lærdal IL | 01:54:47 | |
101 | Roald | Gulbrandsøy | M16064 | NOTEAM | 01:54:58 | |
102 | Tor | Hjelmeland | M16569 | Viking | 01:55:05 | |
103 | Trond | Fosse | M14044 | NOTEAM | 01:55:12 | |
104 | Ingar | Romslo | M16064 | IL Fri | 01:55:15 | |
105 | Eystein Magnus | Næsheim | M14044 | Haukeland Sykehus Idrettslag | 01:55:19 | |
106 | Oddvar | Lotsberg | M14549 | Statoil BIL | 01:55:38 | |
107 | Svein | Thowsen | M16569 | TIF Viking | 01:55:49 | |
108 | John Arvid | Nilsen | M15559 | RENO | 01:56:36 | |
109 | Helge | Andersen | M15054 | NOTEAM | 01:56:55 | |
110 | Arvid | Bjørsvik | M17074 | Haraldsplass | 01:56:58 | |
111 | Øystein L | Iversen | M15054 | NOTEAM | 01:57:21 | |
112 | Gunvald | Gundersen | M17074 | IF Klypetussen | 01:57:41 | |
113 | Geir | Rosenvinge | M15559 | Oddfjel Drilling | 01:58:21 | |
114 | Bøye M | Skeie | M12334 | NOTEAM | 01:59:06 | |
115 | Hallstein | Viken | M14044 | NOTEAM | 02:01:34 | |
116 | Kenneth | Smørdal | M13539 | NOTEAM | 02:02:15 | |
117 | Andreas | Haukaas | M14549 | Bergen Triathlon Club | 02:04:54 | |
118 | Nils Kristian | Djupevåg | M14044 | Djupevåg | 02:06:15 | |
119 | Christian Alejandro | Garate | M15054 | Varegg Fleridrett/ Melkesyre | 02:09:33 | |
120 | Bjarne | Træland | M16064 | Statoil Mongstad BIL | 02:09:37 | |
121 | Stein H. | Johannesen | M16569 | Loddefjordløperne | 02:12:01 | |
122 | John Tore | Madsen | M12334 | NOTEAM | 02:13:14 | |
123 | Atle | Andersson | M15054 | Bergens Tidende BIL | 02:13:44 | |
124 | Kai Gunnar | Nysæther | M15559 | Stord IL | 02:13:46 | |
125 | Bjørn Kåre | Hansen | M16064 | NOTEAM | 02:14:20 | |
126 | Terje | Kleiveland | M16569 | Viking | 02:17:55 | |
127 | Karl | Weydahl | M16064 | Høgskolen i Bergen – BIL | 02:18:27 | |
128 | Lars-Johan | Røsberg | M15054 | Bergen Løpeklubb | 02:19:01 | |
129 | Rolf | Madsen | M14549 | NOTEAM | 02:20:46 | |
130 | Ulf | Sjulstad | M14549 | NOTEAM | 02:21:38 | |
131 | Jørgen | Leroy | M14549 | NOTEAM | 02:21:38 | |
132 | Stein Tore | Viken | M16569 | NOTEAM | 02:25:12 | |
133 | Paal | Minne | M15054 | NOTEAM | 02:26:37 | |
134 | Arthur | Lillefosse | M17074 | SAS klubben | 02:28:22 | |
135 | Knut | Ersland | M15054 | HSI | 02:29:17 | |
136 | Olav | Tangen | M13539 | NOTEAM | 02:31:58 | |
137 | Bjørn | Erdal | M17074 | BVKK | 03:16:01 | |
138 | Hans-Jacob | Berntsen | M17074 | IL Gular | 04:01:22 | |
Maraton kvinner | ||||||
1 | Kristin | Husby | K25054 | Laksevåg TIL | 03:14:09 | |
2 | Elisabet | Gjersøe | K24044 | NOTEAM | 03:34:07 | |
3 | Cecilie | Landro | K22022 | Norna-Salhus IL | 03:37:45 | |
4 | Merete Vågheim | Tellevik | K24044 | Øystese IL | 04:12:00 | |
5 | Ragnhild | Nysæter | K24549 | Bergens TF | 04:13:54 | |
6 | Lise | Lithun | K25559 | NOTEAM | 05:01:23 | |
7 | Hilde Greve | Myhrvold | K34044 | BTC / Åsane CK | 05:22:41 | |
Maraton menn | ||||||
1 | Helge | Hafsås | M24549 | NOTEAM | 02:43:15 | |
2 | Odd Arne | Engesæter | M23539 | Bergen Triathlon Club | 02:47:57 | |
3 | Håkon | Landro | M24044 | Bergen Løpeklubb | 03:00:49 | |
4 | Ove | Wolff | M24549 | Hyllestad IL | 03:09:34 | |
5 | Morten | Vestvik | M25054 | Spirit Friidrett | 03:10:59 | |
6 | Bjørn | Fretland | M25054 | IL Jotun | 03:11:50 | |
7 | Øyvind | Lohmann | M24044 | Bergen Triathlon Club | 03:16:01 | |
8 | Terje | Lyngstad | M24549 | Jølster IL | 03:26:51 | |
9 | Magne | Espelid | M25054 | Mjøsdalen IL | 03:28:04 | |
10 | Kenneth | Dragøy | M22334 | Haugesund Triathlon Klubb | 03:34:05 | |
11 | Bernt | Vinsnesbakk | M22334 | Popupruns | 03:40:01 | |
12 | Per Gunnar | Alfheim | M25559 | Friidrettsklubben BFG Bergen | 03:41:51 | |
13 | Bjørn | Haukeland | M25054 | Kondis | 03:42:31 | |
14 | Jone Furlund | Owe | M24044 | Bergen Triathlon Club | 03:52:44 | |
15 | Victor | Larsen | M27074 | Stahl Heiser | 03:53:48 | |
16 | Espen | Konglevoll | M24549 | BUB Bergen | 03:58:11 | |
17 | Bjørn | Skarveland | M26569 | Kondis | 04:07:41 | |
18 | Inge Asbjørn | Haugen | M26064 | Hornindal IL | 04:07:41 | |
19 | Ruben | Lokøy | M24044 | NOTEAM | 04:15:00 | |
20 | Anders | Tøsse | M25559 | NOTEAM | 04:20:58 | |
21 | Harald | Krøvel | M26569 | Kondis | 04:25:00 | |
22 | Peter | Gøtze | M22334 | Varegg IL | 04:25:48 | |
23 | Gunnar | Nordbø | M25054 | Flekkefjord idrettsforening | 04:29:03 | |
24 | Leif | Halleland | M27074 | IF Klypetussen | 04:38:47 | |
25 | Harald | Sel | M27074 | NOTEAM | 04:55:32 | |
26 | Jarle | Hammer | M27074 | Nittedal IL | 04:59:38 | |
27 | Sigurd | Lima | M26064 | Gjesdal IL | 05:00:24 | |
28 | Torstein | Østevik | M26569 | Klepp I.L. | 05:07:41 | |
63,3 km kvinner | ||||||
1 | Aud Elisabeth | Stuhr | K33539 | Sauda IL | 05:24:40 | |
2 | Cathrine | Wiseth | K33539 | Fjellgeitene | 06:05:35 | |
3 | Øygunn | Bygstad | K32334 | Gular IL | 06:39:31 | |
4 | Karin | Vik | K35054 | Bergen Triathlon Club | 07:10:49 | |
5 | Liv B. Jegteberg | Lystad | K35559 | Drøbak Frogn IL / Team Girlpow | 08:04:55 | |
6 | Pia- Camilla | Tømmernes | K33539 | Bergen CK og BTC | 08:34:38 | |
63,3 km menn | ||||||
1 | Andrew | Tillery | M35054 | SK Vidar/England | 04:45:53 | |
2 | Frode | Johansen | M34549 | Bergen Løpeklubb | 04:57:34 | |
3 | Eugenio More | Valdes | M34549 | Raft trening senter | 05:21:00 | |
4 | Fredrik | Berentsen | M33539 | Eikanger-Bjørsvik Musikklag | 05:34:03 | |
5 | Stig-Are | Mauland | M34044 | Bergen Triathlon Club | 05:49:16 | |
6 | Jan Robert | Heiberg | M32334 | NOTEAM | 05:56:16 | |
7 | Asle | Stensæter | M34044 | NOTEAM | 06:29:09 | |
8 | Per Verner | Aase | M36064 | NOTEAM | 07:58:19 | |
100km menn | ||||||
1 | Per Olav | Bøyum | M44044 | Syril | 07:56:24 | |
2 | Bjarte | Boye | M45054 | BUB Bergen | 10:58:36 |