Britt Thorshaug Granrud, IL Nansen og Magnus Bleken, Team Sport1 Lillehammer var best av nesten 100 turløpere i det 25 km lange Veldrerennet lørdag. Sjur Obrestad Gabrielsen, Sandnes IL vant duellen om 2. plassen i herreklassen med Per-Christian Lysaker Torgersrud, Team Parkett Partner. Amerikanske Lucy Jancos, Hornindal IL var nærmest Granrud blant damene, mens Anne Hørsand, ILseng Il besatte 3. plassen.
MjøsSki arrangerte også sesongens fjerde renn i Sjusjøcupen som pursuit for klasser fom. 11 år og sonerenn i fristil for de aller yngste. Susann Sagstuen, Østre Toten Skilag (K18) fikk beste tid uansett klasse på kvinnenes 2,5 + 2,5 km. Simen Nordhagen, Strandbygda IL vant M19/20 på dagens beste tid på 5 + 5 km med skibytte. Totalt var 477 skiløpere i aksjon på Veldre sag lørdag.
Resultatliste Sjusjøcup 4 og Veldrerennet 2015.pdf
MjøsSki's nettsider
Resultater Veldrerennet 07.02.2015: |
||||
K 17-18 år |
||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Maren Skarpnord | MjøsSki | 1:39:01 | 00:00,0 |
2 | Ane Kongssund | Næroset IL | 1:48:42 | 09:41,5 |
K 21-25 år |
||||
1 | Britt Thorshaug Granrud | Nansen, IL | 1:25:06 | 00:00,0 |
2 | Lucy Jancus | Hornindal IL | 1:26:30 | 01:23,9 |
3 | Pia Sofie Måbø | Lillehammer Skiklub | 1:28:37 | 03:30,7 |
4 | Eline Sund | Kjellmyra IL | 1:38:10 | 13:03,5 |
DNF | Marianne Byfuglien | NTNUI | ||
K 26-30 år |
||||
1 | Anne Hørsand | Ilseng IL | 1:27:43 | 00:00,0 |
2 | Anne Storslett | Moelven IL | 1:28:31 | 00:47,9 |
3 | Annette Christin Lund | Næroset IL | 1:40:18 | 12:34,9 |
K 31-35 år |
||||
1 | Maren Hørsand | Ilseng IL | 1:42:18 | 00:00,0 |
K 36-40 år |
||||
1 | Kjersti Holum-Jakobsen |
Næroset IL | 1:34:07 | 00:00,0 |
2 | Mona Elisabeth Østvang | Foren.Til Ski-Idrettens Fremme |
1:44:48 | 10:40,5 |
K 41-45 år |
||||
1 | Anne Rindal Offigstad | 1:29:18 | 00:00,0 | |
K 51-55 år |
||||
DNF | Hilde Gjermundshaug Pedersen | Nybygda IL | ||
K 66-70 år |
||||
1 | Oddbjørg Haakensveen | MjøsSki | 2:03:51 | 00:00,0 |
M 17-18 år |
||||
1 | Trøsken IL | 1:21:25 | 00:00,0 | |
2 | Daniel Dybsand Medlien | Moelven IL | 1:34:04 | 12:39,1 |
M 19-20 år |
||||
1 | Henrik Bordal | MjøsSki | 1:25:40 | 00:00,0 |
2 | Ola Strand | Strandbygda IL | 1:33:58 | 08:18,1 |
3 | Ole Eirik Fuglehaug Ekrem | Lillehammer Skiklub | 1:36:23 | 10:42,7 |
M 21-25 år |
||||
1 | Sjur Obrestad Gabrielsen | Sandnes IL | 1:16:43 | 00:00,0 |
2 | Sondre Handeland | Sauda IL | 1:17:00 | 00:17,4 |
3 | Anders Kampenhøy | Furnes Skiløperforening | 1:19:17 | 02:34,4 |
4 | Even Fossberget Ruud | NOTEAM | 1:24:05 | 07:22,1 |
5 | Lars Hemma | Team Parkett Partner | 1:24:27 | 07:44,8 |
6 | Simen Vestly Sirevåg | Sandnes IL | 1:24:43 | 08:00,4 |
7 | Sjur Skansberg | Nybygda IL | 1:25:03 | 08:20,5 |
8 | Thomas Strøm | MjøsSki | 1:26:51 | 10:08,4 |
9 | Lars Emil Ødegård | Vingrom IL | 1:26:51 | 10:08,6 |
10 | Sondre Ramsrud | Lillehammer Sk/Team Parkett Partner | 1:27:13 | 10:30,7 |
11 | Åsmund Sørby Foshaug | Nybygda IL | 1:28:23 | 11:40,5 |
12 | Andreas Hemma | Brøttum IL | 1:39:22 | 22:38,9 |
13 | Ole Stenbakken | MjøsSki | 1:56:09 | 39:26,8 |
M 26-30 år |
||||
1 | Magnus Bleken | Team Sport1 Lillehammer | 1:16:26 | 00:00,0 |
2 | Reinar Aaland | Hornindal IL | 1:17:04 | 00:37,7 |
3 | Øyvind Watterdal | Nøtterøy IF | 1:28:21 | 11:54,8 |
4 | Hans Emil Glestad | MjøsSki | 1:32:07 | 15:40,4 |
5 | Torbjørn Sund | Hamar SK | 1:42:42 | 26:15,5 |
M 31-35 år |
||||
1 | Heine Arntzen Toftegaard | Hamar SK | 1:17:10 | 00:00,0 |
2 | Pål Borgen | Ringebu/Fåvang SK | 1:21:26 | 04:15,8 |
3 | Kristian Stensåsen | Nordbygda/Løten Ski | 1:24:48 | 07:38,5 |
4 | Stian Wadahl | Vang Skiløperforening | 1:27:40 | 10:30,3 |
5 | Frode Korsmo | Moelven IL | 1:31:32 | 14:22,6 |
DNF | Ole Amund Øvstehage | Vestringen IL | ||
M 36-40 år |
||||
1 | Team Parkett Partner | 1:16:44 | 00:00,0 | |
2 | Tore Ruud Hofstad | Team Parkett Partner | 1:18:10 | 01:26,2 |
3 | Trond Vognild | Dombås IL | 1:18:45 | 02:01,1 |
4 | Jarle Jakobsen | Næroset IL/ Team Parkett Partner | 1:19:00 | 02:16,0 |
5 | Geir André Holum-Jakobsen |
Næroset IL | 1:22:14 | 05:30,4 |
6 | Cato Larsen | Brøttum IL/ Eidsiva BIL | 1:24:14 | 07:29,8 |
7 | Anders Hjelle | Moelven IL | 1:36:53 | 20:09,2 |
M 41-45 år |
||||
1 | Arne Evensen | Kauserud | 1:18:38 | 00:00,0 |
2 | Espen Nyland | Ottestad IL | 1:21:23 | 02:45,5 |
3 | Jørn Olav Dæhli | Tolga IL | 1:22:12 | 03:34,7 |
4 | Anders Kolloen | Nybygda IL | 1:27:12 | 08:34,3 |
5 | Geir Arne Fremstad | Foren.Til Ski-Idrettens Fremme |
1:37:21 | 18:43,5 |
6 | Fridtjov Valde Janson | Ringebu/Fåvang SK | 1:51:28 | 32:50,6 |
M 46-50 år |
||||
1 | Bjørn Rune Holmen | Lillehammer Skiklub | 1:18:59 | 00:00,0 |
2 | Hans Tore Riibe | Hamar SK | 1:19:00 | 00:00,8 |
3 | Geir Atle Engen | Snertingdal IF Ski | 1:23:47 | 04:47,6 |
4 | Geir Nysveen | MjøsSki | 1:23:52 | 04:52,9 |
5 | Thorbjørn Netteland | Nordbygda/Løten Ski | 1:24:36 | 05:37,2 |
6 | Rune Filseth Andersen | MjøsSki | 1:24:45 | 05:45,9 |
7 | Harald Solberg | MjøsSki | 1:27:16 | 08:16,9 |
8 | Kristen Kongssund | Næroset IL | 1:27:30 | 08:30,7 |
9 | Ole Martin Nyberget | 1:28:19 | 09:19,4 | |
10 | Sander Lilleslett | NOTEAM | 1:28:52 | 09:52,8 |
11 | Espen Tåsåsen | 1:32:26 | 13:26,5 | |
12 | Gjermund Tøstiengen | Åsbygda IL | 1:33:13 | 14:13,6 |
13 | Per Grøan | Moelven IL | 1:33:46 | 14:46,5 |
DNF | Jørn Hemma | Brøttum IL | ||
M 51-55 år |
||||
1 | Jo Helgestad | Hamar SK | 1:18:49 | 00:00,0 |
2 | Jon Evensen | Team Parkett Partner | 1:20:14 | 01:24,4 |
3 | Bjørn Offigstad | 1:24:38 | 05:48,5 | |
4 | Johannes Hemma | Team Parkett Partner | 1:24:48 | 05:58,4 |
5 | Torbjørn Bonkerud | MjøsSki | 1:24:49 | 05:59,2 |
6 | Geir Korsvold | Roterud IL | 1:32:46 | 13:56,8 |
7 | Arne Henrik Sandnes | MjøsSki | 1:34:47 | 15:57,4 |
8 | Bjørn Kleiven | Follebu SK | 1:37:35 | 18:45,8 |
9 | Per Torgerhagen | Ottestad IL | 1:39:37 | 20:48,2 |
10 | Harald Nordhagen | Brøttum IL | 1:41:30 | 22:41,0 |
11 | Trygve Glad Slokvik | Ottestad IL | 1:43:08 | 24:18,7 |
M 56-60 år |
||||
1 | Bjørn Høiby | Næroset IL | 1:18:55 | 00:00,0 |
2 | Øyvind Wennersberg | Mysen IF | 1:20:16 | 01:20,2 |
3 | Ola Skarpnord | MjøsSki | 1:26:59 | 08:04,0 |
4 | Inge Kjartan Øvstehage | Vestringen IL | 1:28:47 | 09:52,0 |
M 61-65 år |
||||
1 | Frantz Johansen | Lillehammer Skiklub | 1:33:15 | 00:00,0 |
2 | Kjell Håvard Grønbeck | Lillehammer Skiklub | 1:42:40 | 09:25,0 |
3 | Bjørn Olav Sveinhaug | Brøttum IL | 1:43:19 | 10:04,7 |
M 66-70 år |
||||
1 | Vidar Myrvold | Setskog If | 1:28:40 | 00:00,0 |
2 | Birger Helstad | Næroset IL | 1:37:22 | 08:42,1 |
3 | Einar Behrns | MjøsSki | 1:43:41 | 15:00,8 |
M 71-75 år |
||||
1 | Steinar Brekke | Lillehammer Skiklub | 1:33:14 | 00:00,0 |
2 | Åge Magne Ludvigsen | Lillehammer Skiklub | 1:37:28 | 04:13,8 |
3 | Harald Johansen | Åsbygda IL | 1:51:35 | 18:20,9 |
M 76 år + | ||||
1 | Bjørn Tvedt | MjøsSki | 1:45:10 | 00:00,0 |
De beste pr. klasse i SC4 07.02.2015: |
||||
J 11 år | ||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Aurora Gaarder Strand | Strandbygda IL | 08:15,0 | 00:00,0 |
2 | Kajsa Hansen Bakken | Trysilgutten IL | 08:21,4 | 00:06,4 |
3 | Ida Hult | Ottestad IL | 08:28,0 | 00:13,0 |
J 12 år | ||||
1 | Dina Lidahl Lillejordet | Vang Skiløperforening | 07:45,2 | 00:00,0 |
2 | Tuva Henden Grøtte | Utleira IL | 07:52,0 | 00:06,8 |
3 | Emma Dahlhaug Freng | Brøttum IL | 08:07,1 | 00:21,9 |
J 13 år | ||||
1 | Amalie Storlien | MjøsSki | 10:12,7 | 00:00,0 |
2 | Engerdal SP.kl. | 10:23,8 | 00:11,1 | |
3 | Eline Stenvoll | 10:26,2 | 00:13,5 | |
J 14 år | ||||
1 | Carina Sveen | Strandbygda IL | 09:41,8 | 00:00,0 |
2 | Sofie Mohn | Magnor UL | 09:46,6 | 00:04,8 |
3 | Henriette Andersen | MjøsSki | 09:52,1 | 00:10,3 |
J 15 år | ||||
1 | Susann Fedreheim Lyngnes | MjøsSki | 18:52,3 | 00:00,0 |
2 | Helene Nybakken Hansen | MjøsSki | 18:56,4 | 00:04,1 |
3 | Stine Johansen | Åslia Skilag | 18:56,5 | 00:04,2 |
J 16 år | ||||
1 | Anine Lome | Hamar SK | 18:18,4 | 00:00,0 |
2 | Jenny Margrethe Kant Galaaen | Hernes IL | 18:40,4 | 00:22,0 |
3 | Tina Rusten | Brøttum IL/ Team Sjusjøen | 18:45,4 | 00:27,0 |
K 17 år | ||||
1 | Martine Korslund | 17:25,9 | 00:00,0 | |
2 | Thea Maurtvedt | 18:56,0 | 01:30,1 | |
3 | Sigrid Fu Skjelbostad | MjøsSki | 19:02,1 | 01:36,2 |
K 18 år | ||||
1 | Susann Sagstuen | 17:03,2 | 00:00,0 | |
2 | Ellinor Høgberg | 17:41,1 | 00:37,9 | |
3 | Kristine Fjeld | MjøsSki | 18:01,0 | 00:57,8 |
K 19/20 år | ||||
1 | Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno | Alvdal IL | 17:12,7 | 00:00,0 |
2 | Silje Wilson | Hamar SK | 17:15,7 | 00:03,4 |
K senior | ||||
1 | Helen Margrethe Schjelderup | Alvdal IL | 28:18,5 | 00:00,0 |
G 11 år | ||||
1 | Lars Kongssund | Næroset IL | 07:00,5 | 00:00,0 |
2 | Sigurd Nordaas | Strandbygda IL | 07:02,2 | 00:01,7 |
3 | Kristian Engebakken | Nordbygda/Løten Ski | 07:03,2 | 00:02,7 |
3 | Kristian Kongssund | Næroset IL | 07:03,2 | 00:02,7 |
G 12 år | ||||
1 | Sondre Sætre | Trysilgutten IL | 06:47,3 | 00:00,0 |
2 | Eirik Dæhli Ryen | Tolga IL | 06:49,6 | 00:02,3 |
3 | Henrik Jevanord | Moelven IL | 06:56,1 | 00:08,8 |
G 13 år | ||||
1 | Jonas Hylen | Kvikne IL | 08:58,3 | 00:00,0 |
2 | Simen Olsen Kirkevik | Ottestad IL | 09:12,9 | 00:14,6 |
3 | Even Hemma | Brøttum IL | 09:16,2 | 00:17,9 |
G 14 år | ||||
1 | Jonas Vika | MjøsSki | 08:24,6 | 00:00,0 |
2 | Mats Opsal | MjøsSki | 08:34,2 | 00:09,6 |
3 | Gaute Kvittum Nytrøen | Tynset IF | 08:36,7 | 00:12,1 |
G 15 år | ||||
1 | Petter Myhr | Vallset IL | 16:07,4 | 00:00,0 |
2 | Jonas Lian Horten | Tynset IF | 16:15,8 | 00:08,4 |
3 | Simen Krogstie Bjørgan | Nordbygda/Løten Ski | 16:16,6 | 00:09,2 |
G 16 år | ||||
1 | Sindre Vassdal Johannesen | Strandbygda IL | 15:53,5 | 00:00,0 |
2 | Håvard Hovde | MjøsSki | 15:56,5 | 00:03,0 |
3 | Sander Stokkli Fredriksberg | Vang Skiløperforening | 16:04,4 | 00:10,9 |
M 17 år | ||||
1 | Iver Skaarseth | 30:31,2 | 00:00,0 | |
2 | Per Ivar Reinemo | Hamar SK | 31:03,6 | 00:32,4 |
3 | Ole Flatebø | MjøsSki | 31:11,5 | 00:40,3 |
M 18 år | ||||
1 | Sigve Smedshammer | Tynset IF | 30:11,5 | 00:00,0 |
2 | Marius Svendsby | 30:48,5 | 00:37,0 | |
3 | Ivar Jevne Arnesen | Hamar SK | 30:55,8 | 00:44,3 |
M 19/20 år | ||||
1 | Simen Nordhagen | 29:32,3 | 00:00,0 | |
2 | Per Ola Flaten Bredvold | Brøttum IL/ Team Sjusjøen | 29:37,1 | 00:04,8 |
3 | Sigurd Lund Røer | Bækkelagets SK | 29:48,0 | 00:15,7 |
M senior | ||||
1 | Svein Nordaas | Strandbygda IL | 32:09,9 | 00:00,0 |
FH M senior | ||||
1 | Morten Hulleberg | MjøsSki | 08:05,8 | 00:00,0 |