144 fullførte en av de tre distansene under Krystallmarsjen på Magnor lørdag fordelt på 26 barn på 2,5 km, 52 på 5 km uten tidtaking og 66 aktive på 8,5 km.
Rita Nordsveen, FIK Orion var klart beste dame på 32.56, vel tre minutter foran Ann-Louise Vålvatnet fra Jessheim. Gular-løperen Hallvard Nilsen vant løpet på 29.09 og var med det 49 sekunder foran Birger Andreas Bråthen fra Magnor UL. 16-åringen Bård Eskil Bjørndalen, også Magnor UL, var 3. mann i mål drøyt minuttet bak Bråthen.
Begge årets totalvinnere sikret tok sin fjerde seier, den Kongsvinger-bosatte Gularløperen sågår på rad. Orions ultraløper vant også i 2008, 2010 og i 2014.
Søkbare resultater
Samleside for Krystallmarsjen
Resultater Krystallmarsjen 09.05.2015: |
||||||
Klasse | Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid | Etter |
K12-16 | 1 | Christine Dalsjø | Fredriksen | Magnor UL Ski | 00:36:34 | 00:00:00 |
2 | Eira | Rapp | Magnor UL | 00:38:10 | 00:01:36 | |
3 | Tiril Kristine | Knutsen | Oppstad IL | 00:38:50 | 00:02:15 | |
4 | Tina Hauger | Bruflat | Kongsvinger IL | 00:47:33 | 00:10:58 | |
K17-29 | 1 | Camilla | Hesbøl | Magnor UL Ski | 00:36:53 | 00:00:00 |
2 | Malin | Vestli | G-kroen | 00:39:37 | 00:02:45 | |
3 | Kine | Johnsrud | Austmarka | 00:43:07 | 00:06:14 | |
4 | Oda Herseth | Noppi | 00:44:25 | 00:07:33 | ||
K30-39 | 1 | Susanne | Andersson | Köla AIK | 00:42:50 | 00:00:00 |
2 | Pia | Hermansen | Holmestrand | 00:51:34 | 00:08:44 | |
K40-49 | 1 | Rita | Nordsveen | Orion, FIK | 00:32:56 | 00:00:00 |
2 | Ann-Louise | Vålvatnet | 00:36:13 | 00:03:16 | ||
K50-59 | 1 | Randi | Håkensen | Romerike Ultral.kl. | 00:47:44 | 00:00:00 |
2 | Anne-Lise | Solbergseter Hammer | Austmarka | 00:51:36 | 00:03:52 | |
3 | Janne | Herseth | Magnor UL Ski | 00:52:50 | 00:05:06 | |
4 | Gry | Westerhaug | 00:57:13 | 00:09:29 | ||
K60-69 | 1 | Mona Sundeng | Enger | 00:43:13 | 00:00:00 | |
2 | Randi | Siljuberget | Elverum | 00:52:18 | 00:09:05 | |
K70+ | 1 | Inger Johanne | Berger | Oslo Frontrunners | 01:01:11 | 00:00:00 |
M12-16 | 1 | Bård Eskil | Bjørndalen | 00:31:01 | 00:00:00 | |
2 | Henrik | Trondbøl | KIL | 00:32:51 | 00:01:50 | |
3 | Hermann | Trondbøl | KIL | 00:32:53 | 00:01:52 | |
4 | Jesper | Solvin | 00:35:49 | 00:04:48 | ||
5 | Bendik | Kalland | 00:36:19 | 00:05:18 | ||
6 | Henrik | Malnes | Skotterud | 00:36:42 | 00:05:41 | |
7 | Brage | Behrns | Magnor UL | 00:36:44 | 00:05:43 | |
8 | Kristian | Sølverud Wangen | Magnor UL Ski | 00:38:11 | 00:07:10 | |
9 | Anton | Olstad | Magnor UL Ski | 00:50:39 | 00:19:38 | |
M17-29 | 1 | Henrik | Sveløkken Broen | Glåmdal SK | 00:31:15 | 00:00:00 |
2 | Erik | Sundbäck | Åmotfors IF | 00:32:29 | 00:01:13 | |
3 | Johan N | Bråthen | Magnor UL | 00:34:24 | 00:03:09 | |
4 | Sebastian | Tangen | 00:37:59 | 00:06:44 | ||
5 | Fred | Lund | 00:39:32 | 00:08:17 | ||
M30-39 | 1 | Halvard | Nilsen | Gular | 00:29:09 | 00:00:00 |
2 | Jerry | Nilsson | Magnor UL Ski | 00:32:51 | 00:03:42 | |
3 | Thomas | Malnes | Skotterud | 00:36:43 | 00:07:34 | |
4 | Thomas | Johnsrud | Austmarka | 00:38:45 | 00:09:37 | |
5 | Tommy | Godtliebsen | 00:39:40 | 00:10:31 | ||
6 | Espen | Rudberg | Magnor UL Ski | 00:43:51 | 00:14:42 | |
M40-49 | 1 | Birger A | Bråthen | Magnor UL | 00:29:57 | 00:00:00 |
2 | Morten | Tronbøl | Oppstad IL | 00:31:23 | 00:01:26 | |
3 | Eivind | Lande | Magnor UL | 00:31:33 | 00:01:36 | |
4 | Roger | Behrns | Magnor UL | 00:31:41 | 00:01:44 | |
5 | Tore | Gerhardsen | Måløy IL, Lunderseter | 00:31:58 | 00:02:01 | |
6 | Anders | Helgesson | Eda IF | 00:32:49 | 00:02:52 | |
7 | Tomas | Hörnqvist | Hammarö | 00:36:02 | 00:06:06 | |
8 | Anders | Solvin | 00:36:52 | 00:06:55 | ||
9 | Lars Erik | Fagerli | Holmestrand | 00:38:06 | 00:08:09 | |
10 | Eirik | Knutsen | Oppstad IL | 00:39:10 | 00:09:13 | |
M50-59 | 1 | Per Vidar | Fjeld | 00:31:49 | 00:00:00 | |
2 | Kjell | Langfoss | 00:32:15 | 00:00:26 | ||
3 | Lars | Hansen-Møllerud | Gran IL, Greve IL | 00:33:22 | 00:01:33 | |
4 | Oddbjørn | Homstvedt | FIL Borg | 00:34:11 | 00:02:22 | |
5 | Oddvar | Hammer | Austmarka | 00:36:16 | 00:04:28 | |
6 | Torgeir | Jegerud | Magnor UL | 00:38:38 | 00:06:49 | |
M60-69 | 1 | Thor | Øieren | Østcom | 00:37:30 | 00:00:00 |
2 | Morten | Brænd | Magnor UL Ski | 00:39:24 | 00:01:54 | |
3 | Tore | Nergård | Østcom | 00:39:33 | 00:02:03 | |
4 | Frank | Antonsen | Ringnes BIL | 00:40:10 | 00:02:40 | |
5 | Kenneth | Sørdell | Köla AIK | 00:40:37 | 00:03:07 | |
6 | Svein Erik | Gulbrandsen | Kongsvinger IL | 00:44:05 | 00:06:35 | |
7 | Olav Martin | Linge Johnsen | 00:45:15 | 00:07:45 | ||
8 | Geir | Hesbøl | Magnor UL Ski | 00:48:52 | 00:11:23 | |
M70+ | 1 | Harald | Johansen | Holmestrand | 00:44:52 | 00:00:00 |