Norsk innendørsrekord av Hedda Hynne på 800-meter med 2:02.76 på Scandinavian Milers Club-stevnet i Gøteborg i dag. Den forrige rekorden ble satt i 1980. (Foto: Jasper Buitink)
Dermed fulgte hun opp det sterke 600 m-løpet hun løp I et innendørsstevne i Ranheimhallen i Trondheim for tre dager siden. Se reportasje her.
Kristine Eikrem Engeset løp en god 3000 m og ble nr. 2 med 9.21.48.
Kvinner 800m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Finalheat 1 | 30 jan | ||||
1 | Hedda Hynne | 90 | NOR | Norge | 2:02.76 |
2 | Lovisa Lindh | 91 | SWE | Ullevi FK | 2:03.20 |
3 | Anna Silvander | 93 | SWE | IFK Lidingö | 2:06.84 |
4 | Gaël de Coninck | 01 | SWE | Sävedalens AIK | 2:12.14 |
5 | Beatrice Brink | 99 | SWE | IF Kville | 2:12.20 |
6 | Ania Zielinkiewicz | 89 | NOR | Lillehammer IF | 2:14.61 |
7 | Olivia Weslien | 97 | SWE | IF Göta Karlstad | 2:16.98 |
Thomas Roth og Markus Einan deltok også og ble nr. 3 og nr. 4 i finaleheat 1 mens Sverre Blom Breivik tok andreplass i heat 2.
Menn 800m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Finalheat 1 | 30 jan | ||||
1 | Karol Konieczny | 92 | POL | Polen | 1:49.44 |
2 | Andreas Kramer | 97 | SWE | Sävedalens AIK | 1:49.46 |
3 | Thomas Roth | 91 | NOR | Ull/Kisa IL | 1:49.59 |
4 | Markus Einan | 97 | NOR | Ull/Kisa IL | 1:49.87 |
5 | Rickard Gunnarsson | 91 | SWE | Hässelby SK | 1:52.79 |
- | Adam Danielsson | 93 | SWE | Ullevi FK | bröt |
- | Johan Svensson | 89 | SWE | Spårvägens FK | ej start |
Finalheat 2 | 30 jan | ||||
1 | Kristian Uldbjerg Hansen | 96 | DEN | Aalborg Atletik | 1:53.77 |
2 | Sverre Blom Breivik | 96 | NOR | Ull/Kisa IL | 1:54.27 |
3 | Ali Habedia | 95 | SWE | Ullevi FK | 1:54.89 |
4 | Leo Magnusson | 98 | SWE | Sävedalens AIK | 1:55.16 |
5 | Hampus Börjesson | 94 | SWE | Ullevi FK | 1:57.15 |
- | Felix Francois | 90 | SWE | Örgryte IS | bröt |
- | Sigurd Blom Breivik | 96 | NOR | Ull/Kisa IL | ej start |
Kvinner 3000 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Final | 30 jan | ||||
1 | Linn Nilsson | 90 | SWE | Hälle IF | 9:16.82 |
2 | Kristine Eikrem Engeset | 88 | NOR | SK Vidar | 9:21.48 |
3 | LineK Schulz | 96 | DEN | Aalborg Atletik | 9:22.75 |
4 | Yolanda Ngarambe | 91 | SWE | Turebergs FK | 9:33.52 |
5 | Silje Fjørtoft | 87 | NOR | SK Vidar | 9:47.04 |
6 | Josephine Thestrup | 96 | DEN | Sparta Atletik | 9:52.2m |
7 | Malin Strand | 93 | SWE | Sävedalens AIK | 10:09.38 |
- | Klara Bodinsson | 90 | SWE | Sävedalens AIK | ej start |
Menn 3000 m | |||||
---|---|---|---|---|---|
Final | 30 jan | ||||
1 | Awet Kibrab | 97 | ERI | IK Tjalve | 8:02.21 |
2 | Olle Walleräng | 85 | SWE | Spårvägens FK | 8:04.64 |
3 | Eskil Kinneberg | 92 | SWE | IFK Göteborg | 8:37.42 |
4 | Alexander Nilsson | 95 | SWE | Mölndals AIK | 8:47.05 |
5 | Mohammed Mohamoud | 97 | SWE | Ullevi FK | 8:56.84 |
6 | Abdulwahab Abdulle | 96 | SWE | IK Ymer | 8:58.61 |
7 | Sereje Mangesha | 90 | SWE | Ullevi FK | 9:10.48 |
8 | Ulrik Hovig | 90 | NOR | SK Vidar | 9:17.16 |
9 | Nuray Yassin Ahmed | 81 | SWE | Ullevi FK | 9:20.25 |
10 | Oliver Bjørslev | 00 | DEN | Aalborg Atletik | 9:21.76 |