Det var flotte forhold og veldig bra deltakelse i IL Fri sitt motbakkeløp i dag. Det var overskyet det meste av tiden, men de siste i mål fikk med seg en haglbye. Totalt var det 131 deltakere i konkurranseklassen, herav 27 kvinner.
Det var lite spenning knyttet til første- og andreplassene i løpet. Øystein Sylta tok ledelsen fra start, det samme gjorde Kjersti Karoline Danielsen i dameklassen. Siden løpet har relativt lite stigning (700 meter) i forhold til distansen, er det er løp der de typiske motbakkeløperne ikke nødvendigvis hevder seg. Kjersti Karoline Danielsen mente hun hadde stor fordel av at det var flate partiener og nedoverbakker. Nummer to, Therese Sjursen fra BFG Fana er mer glad i motbakkene og var ikke overrasket over at hun måtte abdisere fra tronen etter seieren i fjor når en rask løper som Danielsen stilte til start: "Jeg hadde som mål å løpe mitt eget løp og komme under timen, og det klarte jeg", sa hun etter løpet.
Både Thorbjørn Ludvigsen (til venstre) og Øystein Sylta slo Asbjørn Berlands løyperekord fra i fjor.
De tre beste damene, fra venstre nr. 1 Kjersti Karoline Danielsen fra SK Vidar, nr 2 Therese Sjursen fra BFG Fana og nr 3 Elise Vikne fra Osterøy IL.
Skodda lå over Gullfjellstoppen der noen av de mange trimmerne ventet på konkurranseløperne.
Foto: Jan og Oddny Ringheim
Se mange flere bilder under resultatlistene, først fra 6-7 km, deretter en del bilder fra målområdet.
Plass
Navn
Klubb
Tid
Kvinner
1
Danielsen,Kjersti Karoline
SK Vidar
55:50 +00:00
2
Sjursen,Therese
Bfg Fana
59:20 +03:30
3
Vikne,Elise
Osterøy
1:04:05 +08:15
4
Orten,Elise
Il Fri
1:06:32 +10:42
5
Sommer,Nancy
Varegg
1:07:06 +11:16
6
Reigstad,Vigdis Gaupholm
Asko Vest As
1:08:49 +12:59
7
Linga,Marita
Team Spirit
1:09:36 +13:46
8
Henriksen,Cathrine Stabel
Bergenslærerne
1:10:09 +14:19
9
Olavsdottir,Astrid
Haukeland Sjukehus
1:10:52 +15:02
10
Søderstrøm,Sarka Dittrichova
Konkurransetilsynet
1:12:34 +16:44
11
Hofstad,Gunhild
Ingen
1:14:05 +18:15
12
kryvi,sophie dedekam
-
1:14:16 +18:26
13
Liland,Hanne
Tif Viking
1:14:34 +18:44
14
Nesbø,Marianne
Fri
1:14:53 +19:03
15
Unneland,Laila
-
1:15:11 +19:21
16
Bjørke,Sissel
Statoil Bil
1:15:13 +19:23
17
Tangen,Ingelin
Fri
1:18:36 +22:46
18
Molland,Sigrun
Aks 77
1:19:32 +23:42
19
Holm,Diana
Arna Treningssenter
1:23:49 +27:59
20
Sudbø,Jorunn
Gneist Orientering
1:26:41 +30:51
21
Paulsen,Susanne
-
1:27:55 +32:05
22
Valentin,Marte
?
1:29:47 +33:57
23
Erdal,Ellen
Aker Solutions
1:29:57 +34:07
24
Lønning,Anne Berit
Sotras Glade Trimmer
1:35:33 +39:43
25
H.Svendsen,Nora
-
1:41:03 +45:13
26
Fagnastøl,Bjørg
Telesport Bergen
1:41:28 +45:38
27
Berge,Anne Karin
-
1:41:51 +46:01
Menn
1
Sylta,Øystein
SK Vidar
45:52 +00:00
2
Ludvigsen,Thorbjørn Thorsen
Bfg Fana
46:39 +00:47
3
Haga,Tommy
Sandnes Il
50:36 +04:44
4
Johansson,Klas
Xxl Sport & Villmark
50:41 +04:49
5
Axelsen,Jørgen Jensen
Gneist
51:14 +05:22
6
Vestrheim,Eirik
Varegg/ Team G-Sport
51:41 +05:49
7
Esperås,Alv Ole
Il Fri
53:26 +07:34
8
Opedal,Mathias
Fana Il
55:03 +09:11
9
Reiersen,Svein Arne
Fenring
55:14 +09:22
10
Haaheim,Lars
Varegg
55:47 +09:55
11
Fossmark,Morten Aadland
Samnanger Il
55:50 +09:58
12
Austevoll,Håvard
Fana Il
56:24 +10:32
13
Tysseland,Kristoffer Helland
Samnanger Il
56:33 +10:41
14
Mostraum,Johnny
Osterøy
56:50 +10:58
15
Strømmen,Brigt
Il Fri
57:02 +11:10
16
Djønne,John Ivar
Varegg
57:43 +11:51
17
Tysse,Martin Mjelde
Arna Bjørnar
57:44 +11:52
18
Torkildsen,Jarle
Prosjekt Aurora
58:31 +12:39
19
Mjelde,Øyvind Brakvatne
Osterøy Il
58:49 +12:57
20
Hatling,John Fredrik
?
58:51 +12:59
21
Lungberg,Klas
Team Xxl
58:55 +13:03
22
Kolbeinsen,Jarle
Samnanger Il
59:17 +13:25
23
Småbrekke,Jan Eirik
Sweco Bil
59:49 +13:57
24
Øystese,Asbjørn
Multiconsult As
1:00:08 +14:16
25
Austevoll,Vegard
Kalandseid
1:00:42 +14:50
26
Nilsen,Trond Inge
Os Gymnas
1:00:58 +15:06
27
Saltkjel,Ole Martin
Ingen
1:01:09 +15:17
28
Jarnung,Kristian
Øyrane Torg
1:01:24 +15:32
29
Nysæther,Erlend
Tertnes
1:01:36 +15:44
30
Skjoldal,Erik
Team Arnanipa
1:01:40 +15:48
31
Styrvoll,Kjetil
Henie
1:01:41 +15:49
32
Sviggum,Kent
Avinor
1:01:55 +16:03
33
Olsnes,Jan Henrik
Nytveit As
1:02:08 +16:16
34
Bernes,Ove
Mjøsdalen
1:02:26 +16:34
35
Bjune,John Vegard
Statoil
1:02:45 +16:53
36
Langhelle,Frode
Osterøy Il
1:04:01 +18:09
37
Kaland,Jim
-
1:04:02 +18:10
38
Helland,Torbjørn
Åsane Ck
1:04:39 +18:47
39
Steinsland,Tommy
Melkesyre
1:04:49 +18:57
40
Jensen,Lyder
Ingen
1:04:58 +19:06
41
Martinsen,Thomas
-
1:05:06 +19:14
42
Kvam,Rune
Gullfjell Il
1:05:08 +19:16
43
Landøy,Jan Ove
Fri
1:05:11 +19:19
44
Vikne,Kristian S.
-
1:05:41 +19:49
45
Molland,Leif
Aks 77
1:05:51 +19:59
46
Hatling,Fredrik
?
1:05:54 +20:02
47
Nes,Espen
Fana Il
1:06:06 +20:14
48
Brunborg,Terje
Rg Hordaland
1:06:11 +20:19
49
Frederich,Jarle
Posten Il
1:06:22 +20:30
50
Sødersholm,Fredrik
Comigjen
1:06:29 +20:37
51
Espelid,Magne
Mjøsdalen Il
1:06:57 +21:05
52
Lyssand,Kristian
Team Cera
1:06:58 +21:06
53
Vikne,Magne
Osterøy
1:07:00 +21:08
54
Lund,Svein Erik
Nordnes
1:07:21 +21:29
55
Ommundsen,Kristoffer
Øye
1:07:41 +21:49
56
Fielding,Steven Richard
Vannkanten Fysiotera
1:08:15 +22:23
57
Svardal,Stig Jarle
Sweco Bil
1:08:31 +22:39
58
Austrheim,Atle
Aks 77
1:08:55 +23:03
59
Mæland,Sjur
Cowy Bil
1:09:14 +23:22
60
Hodneland,Eivind
-
1:09:45 +23:53
61
Polden,Sveinung
-
1:10:05 +24:13
62
Gabrielsen,Magnus
Konkurransetilsynet
1:10:43 +24:51
63
Søviknes,Harald
Kondis
1:12:15 +26:23
64
Langeland,Reidar
Team Arnanipa
1:13:16 +27:24
65
Lyngnes,Gunnar
-
1:13:26 +27:34
66
Torgersen,Ingolf Hella
Bærturlaget
1:14:08 +28:16
67
Johnsen,Lars
Team Larsepus
1:14:12 +28:20
Andersen,Simon Juhl
Ingen
1:14:12 +28:20
69
Weiseth,Tage Unneland
Norengros
1:14:20 +28:28
70
Erisen,Jahn Brusdal
Norengros
1:14:21 +28:29
71
Birkeland,Atle
Team Spirit
1:14:50 +28:58
72
mjelde,frode
-
1:14:53 +29:01
73
Nyberg,Øyvind
Smørbukkene
1:14:57 +29:05
74
Tvedt,Øyvind Fanavoll
Ingen
1:15:08 +29:16
75
Fosse,Trond
Staples
1:15:18 +29:26
76
Kvelstad,Ole
Rasmussen & Broch
1:16:03 +30:11
77
Haugland,Finn-Ole
Framo Bil
1:16:08 +30:16
78
Hansen,Ernst
Arna Treningssenter
1:16:53 +31:01
79
Blytt,Rune
-
1:17:07 +31:15
80
Eriksen,Trygve
Norengros
1:18:13 +32:21
81
Tysse,Steinar
Mjøsdalen
1:18:51 +32:59
82
Tollaksvik,Tønnes
National Oilwell Var
1:19:20 +33:28
83
Myhrvold,Geri-Erik
Nytveit As
1:19:24 +33:32
84
Hauge,Even
Fri
1:19:27 +33:35
85
Veseth,Rune
Bergen Politi
1:20:22 +34:30
86
Bjørkmann,Tim
Asko Vest As
1:20:56 +35:04
87
Aadland,Hans
Eikhaugen
1:21:00 +35:08
88
Rosvold,Erling
Posten
1:21:09 +35:17
89
Larsen,Thor-Jacob
Vaki
1:21:40 +35:48
90
Aaland,Bjarte
Garnes U
1:22:51 +36:59
91
Sørøy,Frode
?
1:23:06 +37:14
92
Sivertsen,Kjell Rune
Norengros
1:23:17 +37:25
93
HØIBERG,Arnt Ivar
Bergen Pistolklubb.
1:23:18 +37:26
94
Sørensen,Tor Helge Lunde
Minibar
1:23:33 +37:41
95
Pettersen,Erling
-
1:24:13 +38:21
96
Hauso,Arne
Voss Il
1:26:11 +40:19
97
Åsheim,Helge
Øyrane Torg
1:31:10 +45:18
98
Lysebo,Håvard Müller
-
1:31:19 +45:27
99
Grødem,Tor-Åge
Bergenbasecamp
1:31:25 +45:33
100
Grieg,John
Fana Il
1:31:31 +45:39
101
Kubicki,Jacek
?
1:37:54 +52:02
102
Johansen,Vebjørn
Asko Vest As
1:40:24 +54:32
103
Anglevik,Roger
Asko Vest As
1:44:17 +58:25
104
Myhrstad,Raymond
Sandvikens Glade Gut
2:07:00 +1:21:08
Klas Johansson ble nummer fire.
Jørgen Jensen Axelsen, nummer to i klasse 18-19 år.
Alv Ole Esperås, vinner klasse 40-44 år
Lars Haaheim, klssevinner 35-39 år
Martin Mjelde Tysse
Therese Sjursen
Jim Kaland
Tredje dame, Elise Vikne fra Osterøy
Kristian Vikne
Cathrine Stabel Henriksen
Sveinung Polden
Astrid Olavsdottir
Rune Veseth
Gunnar Lyngsnes
Jahn Brusdal Eriksen og Tage Unneland Weiseth
Sigrun Molland løp i klasse 60-64 år, var alene i den eldste klassen, og endte på 18.plass av 27 damer.
Hans Aadland
Arnt Ivar Høiberg
Bjørg Fagnastøl
Melkesyresjef Bjarne Ludvigsen kjemper seg mot toppen for deretter å forsvinne nedover bakkene med kameraet klart.
Øystein Sylta har mål i sikte på Gullfjellstoppen.
47 sekunder bak kommer Thorbjørn Thorsen Ludvigsen
Tommy Haga fra Sandnes som ble nummer tre.
Eirik Vestrheim
Kjersti Karoline Danielsen i mål som første dame.
Morten Aadland Fossmark vant klasse 16-17 år.
Kristoffer Tysseland
Brigt Strømmen fra arrangørklubben Fri
Jarle Torkildsen
Vegard Austevoll vant klasse 14-15 år.
Ove Bernes vant klasse 55-59 år