Laster bildeserie...

Magnus Tønsager først til topps

Magnus Tønsager dokumenterte sine klatreferdigheter i Topprittet som innledet Trysil store sykkelhelg. Med tida 46:15 er det bare Steffan Repshus som med 45:39 i 2009 har forsert Trysilfjellet på sykkelsetet raskere enn JH-junioren. Tynsetingene Anders og Eirik Fiskvik fulgte nærmest i den 3. utgaven av rittet, henholdsvis ett og halvannet minutt etter. 

Maj Mork-Johansen fra Drøbak Frogn forsvarte fjorårseieren og forbedret også sin egen løyperekord med nesten tre minutter til 55:19. Også Linda Røset og vinneren fra premieren i 2009, Lill Hege Bjørklund, tråkket seg opp under den gamle rekorden. 83 syklister kom seg opp de 917 høydemeterne fordelt på 13 km.

Bildet: Magnus Tønsager etter Moratråkket på Koppang i juli 2010 hvor han bare ble slått av Steffan Repshus.

Klassedelte resultater


Bilder på Trysilrittets Facebook-side

Trysilrittets nettsider

Resultater Trysil 1132 Topprittet 2011-totalt: 
       
 
Kvinner      
1 Maj Mork-Johansen Drøbak Frogn Sykkel 55:19,8
2 Linda Røset Merell Haglöfs 56:35,0
3 Lil Hege Bjørklund JH-Sykkel 56:54,1
4 Berit Gjelten NTNUI 58:15,8
5 Line Halseth Ottestad Sykleklubb 1:02:06,4
6 Christer Matsson CK Parr 1:02:54,5
7 Helen Lund Stenersen Ullevål SK 1:09:46,6
8 Ingvill Merete Stedøy-Johansen IF Frøy 1:11:58,8
9 Oda Granberg N/A 1:15:01,2
10 Gunn Marit Nybrenna Trysil Sykkelklubb 1:15:17,2
       
Menn
1 Magnus Tønsager JH-Sykkel 46:15,9
2 Anders Fiskvik Hedmark Terrengsykkel 47:15,5
3 Eirik Fiskvik Savalen SK 47:45,6
4 Geir Ludvig Aasen Ouren Team NPRO 48:15,4
5 Raymond Lishaugen Merida Graasroot 49:04,4
6 Tore Stengrundet Sentrum Sport Trysil AS 49:17,1
7 Audun Øverbye Hanssen Romeriksåsen SK 50:12,3
8 Svein Roger Løken CK Toten-tråkk 50:32,1
9 Simen Nordal Ottestad Sk 50:40,8
10 Torstein Vestli JH-Sykkel 51:48,9
11 Henning Weaas Eidsvoll Sykkelklubb 53:13,7
12 Nicklas Hanstad JH-Sykkel 53:53,1
13 Vebjørn Rusten Drammen CK 54:10,3
14 Willie Juul Pedersen Kloppa Offroad Klubb 54:16,6
15 Rune Buer Johansen Ottestad SK 54:32,0
16 Johan Opgård Engerdal Sykkelklubb 54:55,0
17 Kristian Rønning Privat 54:59,9
18 Ola Alsterholm Trysil SK 55:13,3
19 Frode Engelund Skedsmo Ishockeyklubb 55:21,2
20 Erik O. Gjelten Savalen 55:37,6
21 Dag Vidar Olsen Drammen CK 55:56,0
22 Jonny Trontveit Vang 56:10,3
23 Eriki Landheim Savalen SK 56:41,6
24 Lars Olsson OK Hammaren 57:11,1
25 Inge Martin Håberget Elverum SK 57:24,6
26 Per Åge Hallstensen Sarpsborg Sykleklubb 58:07,0
27 Håvard Wallin Moss CK 58:14,1
28 Rune Otterstad Ottestad Sk 58:30,7
29 Anders Nordby Gullhav NTNUI 58:57,8
30 Jens Peter Elton Gransæther Kolbotn SK 59:12,5
31 Per Christian Johnsen Risør CK 59:29,7
32 Gaute Norderhaug SK Rye 59:57,4
33 Børge Bille LSK 1:00:01,7
34 Oskar Mellegård SVERIGE 1:00:02,4
35 Erik Fido Westgård Savalen SK 1:00:28,2
36 Are Løkås Savallen SK 1.02:17,4
37 Arne Jørgen Arnesen Solør CK 1:02:47,2
38 Ketil Arntzen Jøtul 1:03:43,6
39 Roy-Henning Olsen Sarpsborg Sykleklubb 1:03:55,5
40 Runar Rønning Engerdal Sykkelklubb 1:04:04,8
41 Bjørn Mathiesen Sarpsborg Sykleklubb 1:04:45,1
42 Robert Engseth N/A 1:04:49,6
43 Svein Fjeld Frostvn IL 1:04:55,9
44 Gard Hansen Elverum Sykleklubb 1:05:02,7
45 Kjell Arne Bangen Johnsen Savalen SK 1:05:16,7
46 Kristian Lindstad Norodd IL 1:05:24,8
47 Ronny Ringstad Fjellfoten Sykkelklubb 1:05:58,6
48 Helge Rauland Notodden Sk 1:07:27,0
49 Daniel Nilsson N/A 1:08:13,2
50 Engebakken Thomas Solør CK 1:08:15,2
51 Bergebakken Daniel JH-Sykkel 1:08:18,8
52 Bjørn Nysæter Trysil SK 1:08:34,5
53 Anders Rennermalm Höghöjdsbanan i 1:09:08,8
54 Bjørn Atle Årbog Nittedal Kommune BIL 1:09:39,2
55 Magne Stedøy-Johansen IF Frøy 1:09:41,6
56 Bjørn Steinar Posaasen Eidsvoll Sykkelklubb 1:10:08,9
57 Mats Johansson Rörbäcksnäs Mtb 1:10:41,6
58 Raymond Lund Trysil SK 1:11:51,4
59 Jon Are Storbakken Trysilgutten 1:13:07,9
60 Vidar Amundstad Lesja og Dovre SK 1:13:36,3
61 Geir Morten Hoven AGA BIL 1:14:36,9
62 Roger Engebakken Elverum 1:15:40,8
63 Torfinn Sandbakk Engerdal Sykkelklubb 1:16:05,4
64 Rune Almestrand N/A 1:16:27,6
65  Johan Haglund SVERIGE 1:17:09,0
66 Stein Solberg Engerdal Sykkelklubb 1:17:52,4
67 Håvard Lepperød Trysil SK 1:18:09,9
68 Bjørn Lage Edvardsen Gruvelia SK 1:20:21,5
69 Asbjørn Kristiansen N/A 1:20:21,6
70 Finn Einar Graff Trysil SK 1:20:58,2
71 Thomas Håkensen Elverum 1:26:27,8
72 Per Turdell Gällivare SK 1:30:12,5
73 Mats Lindbäck Fredrikshof CK 1:31:22,0