N3-Norefjellrennet inngår i Norefjelltrippelen.
Trippelen består av skirenn, sykkelritt, og løp.
Alle arrangementene er i samarbeid med Krødsherad IL, Norefjell Cykelklubb, og Norges Idrettsforbund via de respektive særforbundene.
N3-Norefjellrennet er også finalearrangør for den nystartede Ski Classics langdistansecupen hvor blant annet Birkebeinerrennet og Vasaloppet også er med.
Auklands tur denne gangen.
Dette var godt synlig på resultatlsitene for eliten.
Aukland, Rickardsson, Brink, Södergren, Fredriksson, Rezak, Ahrlin og Svãrd deltok alle.
Etter 2 fjerdeplasser i Vasaloppet og Birkebeinerrennet var det endelig Anders Aukland sin tur til å gå til topps.
han gikk knallhardt ut og ingen klarte å ta ham igjen, dermed ble det heller ikke en avgjørelse på målstreken slik det har vært i Vasaloppet og Birkebeinerrennet.
Aukland vant Norefjellerennet i fjor.
Stanislav Rezak måtte nøye seg med 13.plassen i Norefjellerennet men vant Ski Classic.
Seraina Bonner vant i Norefjellerennet og Ski Classics
Hvilken sesong for Seraina Bonner!
Her er henens serie i Ski Classics:
Jizerska Padesatka nr.2
Marcialonga VINNER
Konig Ludwig Lauf nr.2
Vasaloppet nr.6
Birkebeinerrennet VINNER
Norefjellrennet VINNER
Sluttstillingen i Ski Classics
Alle resultater N3-Norefjellrennet
Presseklipp:
Gikk seg helt tom på Norefjell (Dagens Næringsliv)
Aukland: Det tøffeste rennet jeg har gått (TV2)
Aukland vant Norefjellrennet (NRK)
Menn eliteklassen
1 | Aukland,Anders | Team Xtrapersonell | 3:47:47,2 + 00:00,0 | 1 |
2 | Rickardsson,Daniel | Ski Club New Sweden / Hudiksva | 3:49:36,1 + 01:48,9 | 1 |
3 | Brink,Jørgen | Team United Bakeries | 3:51:32,4 + 03:45,2 | 1 |
4 | Södergren,Anders | Östersunds SK | 3:51:35,5 + 03:48,3 | 1 |
5 | Fredriksson,Mathias | Team Exspirit | 3:51:54,0 + 04:06,8 | 1 |
6 | Sjöholm,Anton | Team Exspirit | 3:52:15,7 + 04:28,5 | 1 |
7 | Haugsbø,Andre | Team United Bakeries | 3:57:59,9 + 10:12,7 | 0 |
7 | Laugaland,Audun | Team United Bakeries | 3:57:59,9 + 10:12,7 | 0 |
9 | Svärd,Oskar | Team Exspirit | 3:59:26,2 + 11:39,0 | 0 |
10 | Myrland,Anders | Team United Bakeries | 3:59:36,1 + 11:48,9 | 0 |
11 | Bjerke,Espen Harald | Team Birken | 3:59:58,4 + 12:11,2 | 0 |
12 | Ahrlin,Jerry | Team Xtra Personell | 4:00:46,4 + 12:59,2 | 0 |
13 | Rezac,Stanislav | Patria Direct Team Cze | 4:02:04,0 + 14:16,8 | 0 |
14 | Henriksen,Thomas Magne | Team United Bakeries | 4:04:40,0 + 16:52,8 | 0 |
15 | Aasen Ouren,Geir Ludvig | Oddersjaa/sirdal Ski | 4:06:33,9 + 18:46,7 | 0 |
16 | Dammen,Kjetil Hagtvedt | Team Xtrapersonell | 4:06:44,2 + 18:57,0 | 0 |
17 | Andreason,Rickard | Team Exspirit | 4:07:09,3 + 19:22,1 | 0 |
18 | Sinnes,Svein Tore | Tonstad Il/sirdal Ski | 4:09:08,9 + 21:21,7 | 0 |
19 | Næss,Børre | Efteløt Il | 4:09:09,8 + 21:22,6 | 0 |
20 | Pedersen,Morten Eide | Team Birken | 4:13:15,8 + 25:28,6 | 0 |
21 | Utiskog,Svein Olav | Milsluker'n Sport | 4:13:17,7 + 25:30,5 | 0 |
22 | Markset,Kjell-Christian | Koll/team Oso-Hotwater | 4:16:39,6 + 28:52,4 | 0 |
23 | Christiansen,Erling | Koll/team Oso-Hotwater | 4:16:39,7 + 28:52,5 | 0 |
24 | Fiskvik,Anders | Tynset If | 4:18:30,5 + 30:43,3 | 0 |
25 | Ramstad,Håkon | Gjøvik Skiklubb | 4:22:45,6 + 34:58,4 | 0 |
26 | Taugbøl,Håvard Solås | Lillehammer Skiklub | 4:32:01,8 + 44:14,6 | 0 |
27 | Watterdal,Eirik | Nøtterøy If | 4:34:41,4 + 46:54,2 | 0 |
28 | Ofstad,Henning | Bardu L | 4:35:20,6 + 47:33,4 | 0 |
29 | Presteseter,Sjur | Team Birken | 4:41:52,3 + 54:05,1 | 0 |
30 | Slevikmoen,Frank | Krødsherad Il | 4:42:16,0 + 54:28,8 | 0 |
31 | Hillestad,Andreas | Konnerud Il | 4:43:43,0 + 55:55,8 | 0 |
32 | Knutsen,Thomas M. | Oslo Sportslager/hard Rocx | 4:44:54,6 + 57:07,4 | 0 |
33 | Steinsland,Gjermund | Hsg / Vindbjart Ski | 4:48:37,2 +1:00:50,0 | 0 |
34 | Hanssen,John Christian D. | Asker/team G-Sport | 4:49:14,7 +1:01:27,5 | 0 |
35 | Bjerregaard,Eirik | Krødsherad Il | 5:04:08,7 +1:16:21,5 | 0 |
36 | Tyrnov,Igor | Vesna | 5:06:25,1 +1:18:37,9 | 0 |
37 | Johansen,Teodor Strand | Gjøvik Skiklubb/teamteo | 5:26:38,5 +1:38:51,3 | 0 |
38 | Skoch,Michal | Rumovy Express | 5:48:00,6 +2:00:13,4 | 0 |
39 | Beranek,David | Rumovy Express | 6:01:34,0 +2:13:46,8 | 0 |
Kvinner eliteklassen
1 | Boner,Seraina | Switzerland | 4:43:49,1 + 00:00,0 | 1 |
2 | Braathen,Solfrid | Høybråten Og Stovner Il | 4:48:28,1 + 04:39,0 | 1 |
3 | Hansson,Jenny | Team Exspirit | 4:48:52,3 + 05:03,2 | 1 |
4 | Nyström,Susanne | Team Exspirit | 4:54:18,5 + 10:29,4 | 1 |
5 | Kveli,Laila | Team Xtra Personell | 5:08:42,4 + 24:53,3 | 1 |
6 | Andersen,Tove | Rustad Il | 5:13:56,3 + 30:07,2 | 1 |
7 | Steinsland,Solveig | Team Hovden / Vindbjart Ski | 5:19:04,5 + 35:15,4 | 0 |
8 | Jensen Rogn,Lena | Rustad Il | 5:38:18,3 + 54:29,2 | 0 |
9 | Øvrebust,Liv-Janne | Skiforeningen/ Roche Bil | 5:38:48,7 + 54:59,6 | 0 |
10 | Maurset,Malin | Aaby Ck | 6:21:23,4 +1:37:34,3 | 0 |