Det var altså ikke mye tvil om vinnerne i det femte løpet i årets ABIK-karusell. I ganske kuperte løyper fra Hvalstjern skistadion var de tre totalvinnerne 2:24 (Hustad), 3:11 (Moxnes) og 3:20 (Stenberg) foran nærmeste konkurrent.
Vi tror det ble ny løyperekord i både dame- og herre klassen. At Frode Stenberg vant var ikke overraskende etter 31:25 i Sentrumsløpet. Han løp for en stund siden Stadionmila 10 000 meter på bane på 32:26 og i sist helgs Elitestevne på Bislett løp han 5 000 meter på 15:05:56.
Neste løp:
6. løp i ABIK-karusellen
9. august Sessvollmoen
5 km terrengløp
Lokal arr: Sessvollmoen Leir
Karusellens hjemmeside
Samleside for løp på Romerike 2015
Link til hjemmesider, info, resultater og reportasjer
DE RASKESTE UANSETT KLASSE:
Topp 10 kvinner 5,7 km (69 deltagere) | ||||
1 | Sofie Nordsveen Hustad | Nes-Ski | 22:42 | |
2 | Karoline Næss | Ull Kisa | 25:06 | |
3 | Trine Seeberg | SINTEF | 26:15 | |
4 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 26:41 | |
5 | Maybritt Nordsveen Hustad | NOTEAM | 27:52 | |
6 | Kamilla Mørk Hansen | Gjerdrum IL | 28:28 | |
7 | Helen Selboe | NOTEAM | 28:36 | |
8 | Frøydis Hallstensen Øyen | NOTEAM | 28:38 | |
9 | Trude Blomseth | Fet skiklubb | 28:57 | |
10 | Jorun S. Kildahl | Romerike Runner`s Team | 29:24 | |
Topp 3 kvinner lang løype 9,5 km (10 deltagere) | ||||
1 | Eldbjørg Moxnes | Gjerdrum IL | 39:25 | |
2 | Silje Christiansen | Enebakk IF | 42:36 | |
3 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 43:19 | |
Topp 20 menn 9,5 km (116 deltagere). | ||||
1 | Frode Stenberg | Lørenskog FIL | 32:11 | |
2 | Glenn Røisgaard | Lørenskog CK | 35:31 | |
3 | Ole-Jaob Følling | Priv. | 35:42 | |
4 | Ole Gorm Berg | Lørenskog FIL / Mailand vgs | 35:56 | |
5 | Pål Simen Ruud | NOTEAM | 36:38 | |
6 | Olger Pedersen | Dimna IL | 36:50 | |
7 | Amund Hognestad Jensen | Eidsvold Verk Skiklubb | 36:57 | |
8 | Jon Wedder Buer | Team Nugatti | 37:15 | |
9 | Lars Petter Berg | Fet skiklubb | 38:06 | |
10 | Simen Sletten | FIK Ren-Eng | 38:21 | |
11 | Njål Pedersen | Team Foss | 38:38 | |
12 | Anders Brynestad | NOTEAM | 38:50 | |
13 | Rune Engebråten | H&O Skilag | 39:28 | |
14 | Jonas Høyer | NOTEAM | 40:43 | |
15 | Terje Lybekk | AFSK | 41:02 | |
16 | Sveinung GROV | Skedsmo vgs. | 41:15 | |
17 | Ole Jakob Michelsen | NOTEAM | 41:23 | |
18 | Harald Vamnes | Siemens | 41:33 | |
19 | Jarle Blindheim | Idrettenshus Strømmen | 41:43 | |
20 | Knut Furuknap | NOTEAM | 42:19 |
KLASSEVIS RESULTATER:
K16-19 | ||||
1 | Kamilla Mørk Hansen | Gjerdrum IL | 28:28 | |
2 | Sofie Hodnebrog Westgård | NOTEAM | 31:47 | |
K20-24 | ||||
1 | Sofie Nordsveen Hustad | Nes-Ski | 22:42 | |
2 | Karoline Næss | Ull Kisa | 25:06 | |
K25-29 | ||||
1 | Helene Lillekvelland | FFI BIL | 31:20 | |
2 | Marianne Stigen | USBL | 36:45 | |
3 | June Eline Høyer | NOTEAM | 37:09 | |
4 | Mina Maria Kerry | NOTEAM | Fullført | |
K35-39 | ||||
1 | Henriette Brukås | NOTEAM | 29:51 | |
2 | Rigmor Bergh | Lørenskog kommune BIL | 34:18 | |
3 | Camilla Myhre | Aim Norway | Fullført | |
K40-44 | ||||
1 | Trine Seeberg | SINTEF | 26:15 | |
2 | Henriette Smestad | HMS eiendomsutvikling | 30:28 | |
3 | Monika Sesseng | NOTEAM | 32:09 | |
K45-49 | ||||
1 | Merethe Andersen | NOTEAM | 30:31 | |
2 | Erica Georgsson Bratlie | NOTEAM | 35:27 | |
3 | Kristin Davies | Aim Norway | Fullført | |
3 | Ingrid Skjerdal | Skedsmo kommune | Fullført | |
K50-54 | ||||
1 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 26:41 | |
2 | Maybritt Nordsveen Hustad | NOTEAM | 27:52 | |
3 | Helen Selboe | NOTEAM | 28:36 | |
4 | Frøydis Hallstensen Øyen | NOTEAM | 28:38 | |
5 | Trude Blomseth | Fet skiklubb | 28:57 | |
6 | Jorun S. Kildahl | Romerike Runner`s Team | 29:24 | |
7 | Astrid Nyeng | NOTEAM | 31:14 | |
8 | Marianne Glømmi | NOTEAM | 37:33 | |
9 | Mari Rjaanes | NOTEAM | 44:35 | |
10 | Kristin Løver | NOTEAM | Fullført | |
10 | Marianne Torgersen | NOTEAM | Fullført | |
10 | Synnøve Bø Engebraaten | NOTEAM | Fullført | |
10 | Bjørg Kvifte Andresen | NOTEAM | Fullført | |
K55-59 | ||||
1 | Anne-Brit Strandset | Romerike Runner`s | 31:40 | |
2 | Kari Elisabeth Oustad | NOTEAM | 33:00 | |
3 | May-Rita Dahl | Romerike Runners team | 34:22 | |
4 | Hanne Grimstad | NOTEAM | Fullført | |
4 | Torhild Hage | Telenor | Fullført | |
4 | Tone Brodshaug | Privat | Fullført | |
4 | Mette Tandberg | Privat | Fullført | |
4 | Mari-Anne Egge Ranheim | Romerike Runners team | Fullført | |
4 | Kate Alnes | Universitetet i Oslo | Fullført | |
K60-64 | ||||
1 | Solveig Kalstad | Stovnerkameratene/Romerike Run | 30:57 | |
2 | Karin Ø. Braathen | Lørenskog kommune BIL | 31:06 | |
3 | Trude Essie Ask | NOTEAM | Fullført | |
3 | Grete Sveine | Skedsmo kommune | Fullført | |
3 | Turid Ingvaldsen | NOTEAM | Fullført | |
3 | Vigdis Fagerhus | Skedsmo kommune bedriftslag | Fullført | |
3 | Gerda Marie Grøndahl | Romerike Runners team | Fullført | |
3 | Gunn Røym | Nemko | Fullført | |
K65-69 | ||||
1 | Else Husa | Ull/Kisa il friidrett | 42:14 | |
2 | Mia Bjøntegaard | Leirsund IL | 42:37 | |
3 | Kirsti M. Blomdal | Lørenskog kommune BIL | 46:12 | |
4 | Anne Karin Haukaas | Skedsmo skiklubb | Fullført | |
4 | Erna Tranholt | NOTEAM | Fullført | |
4 | Oliv Halmer | NOTEAM | Fullført | |
4 | May Gulbrandsen | NOTEAM | Fullført | |
4 | Elisabeth Engø | NOTEAM | Fullført | |
4 | Gerd Husvik | Aim Norway | Fullført | |
4 | Anne Håkensen | Håkensen Maskin AS | Fullført | |
K70-74 | ||||
1 | Aud Jorun Korsmo | NOTEAM | 49:18 | |
2 | Rigmor Berntsen | Priv. | Fullført | |
2 | Torill Næss Skogen | Skedsmo Bedriftsidrettslag | Fullført | |
2 | Alfhild Kristiansen | NOTEAM | Fullført | |
2 | Kari Furu | NOTEAM | Fullført | |
2 | Ingvil Lund | NOTEAM | Fullført | |
2 | Else Kaasa | NOTEAM | Fullført | |
K75+ | ||||
1 | Inger Marie Blomseth | NOTEAM | 51:28 | |
2 | Wenche Haga | Peppes Pizza Jessheim | Fullført | |
2 | Eva Mathilde Braathen | NOTEAM | Fullført | |
2 | Marianne Bjørntomt | NOTEAM | Fullført | |
K lang | ||||
1 | Eldbjørg Moxnes | Gjerdrum IL | 39:25 | |
2 | Silje Christiansen | Enebakk IF | 42:36 | |
3 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 43:19 | |
4 | Solveig Tveter Bratlie | Fet skiklubb | 48:09 | |
5 | Monica Nyheim | NOTEAM | 48:32 | |
6 | Tone Dirdal | Skedsmo kommune | 49:59 | |
7 | Siri Anne Mørk Hansen | Gjerdrum IL | 50:38 | |
8 | Nina Iversen | Icopal BIL | 56:13 | |
9 | Anita Aasen Kristiansen | Icopal BIL | 57:38 | |
10 | Signy Henden Rustlie | Lørenskog Friidrettslag | 76:56 | |
M16-19 | ||||
1 | Njål Pedersen | Team Foss | 38:38 | |
2 | Oscar Engelien | Fet skiklubb | 49:02 | |
3 | Kristian Kilde | NECON | 51:41 | |
M25-29 | ||||
1 | Olger Pedersen | Dimna IL | 36:50 | |
2 | Amund Hognestad Jensen | Eidsvold Verk Skiklubb | 36:57 | |
3 | Simen Sletten | FIK Ren-Eng | 38:21 | |
4 | Tobias Lillekvelland | FFI BIL | 42:37 | |
5 | Håkon Ahlsen Grimstad | NOTEAM | 47:36 | |
6 | Rasmus Lillekvelland | NOTEAM | 52:54 | |
7 | Eirik Gaarder | NOTEAM | Fullført | |
M30-34 | ||||
1 | Frode Stenberg | Lørenskog FIL | 32:11 | |
2 | Glenn Røisgaard | Lørenskog CK | 35:31 | |
3 | Pål Simen Ruud | NOTEAM | 36:38 | |
4 | Anders Brynestad | NOTEAM | 38:50 | |
5 | Jonas Høyer | NOTEAM | 40:43 | |
6 | Ole Jakob Michelsen | NOTEAM | 41:23 | |
M35-39 | ||||
1 | Ole-Jaob Følling | Priv. | 35:42 | |
2 | Lars Petter Berg | Fet skiklubb | 38:06 | |
3 | Terje Lybekk | AFSK | 41:02 | |
4 | Jarle Blindheim | Idrettenshus Strømmen | 41:43 | |
5 | Knut Furuknap | NOTEAM | 42:19 | |
6 | Arnold Slåen | Aim Norway | 67:05 | |
7 | Lars Ola Aunerud | Nets Active | Fullført | |
M40-44 | ||||
1 | Jon Wedder Buer | Team Nugatti | 37:15 | |
2 | Rune Sigvartsen | Nav BIL | 42:47 | |
3 | Jon Hogne Dalen | Allnex BIL | 44:21 | |
4 | Morten Buer | Lørenskog Friidrettslag | 44:40 | |
5 | Carl Epen Nergaard | Team Nugatti | 47:38 | |
6 | Erlend Larsen | FFI | 54:14 | |
M45-49 | ||||
1 | Ole Gorm Berg | Lørenskog FIL / Mailand vgs | 35:56 | |
2 | Sveinung GROV | Skedsmo vgs. | 41:15 | |
3 | Thorbjørn Næss | Ull Kisa | 42:33 | |
4 | Espen Skrimstad | NOTEAM | 44:43 | |
5 | Vidar Fjelltun | Romerike Runner`s Team | 45:54 | |
6 | Knut Hodnebrog | Blomsterringen | 46:50 | |
7 | Eirik Kristiansen | FFI | 48:38 | |
8 | Knut Steffen Engelien | Fet skiklubb | 49:05 | |
9 | Steinar Kilde | NOTEAM | 51:41 | |
10 | Åge Haakonsen | Akershus Elektro | 51:46 | |
11 | Sverre Waagø | NOTEAM | 53:09 | |
12 | Frode Wolla | NOTEAM | Fullført | |
M50-54 | ||||
1 | Rune Engebråten | H&O Skilag | 39:28 | |
2 | Harald Vamnes | Siemens | 41:33 | |
3 | Tor Ivar Hvam | Posten Norge AS | 43:46 | |
4 | Øyvind Huse | NOTEAM | 46:03 | |
5 | Tom Kåre Borge | Kongberg | 46:08 | |
6 | Robert Lauritzen | NOTEAM | 48:45 | |
7 | Håvard Nilsen | FLO/Kjeller B.I.L. | 55:32 | |
M55-59 | ||||
1 | Dag Hage | NOTEAM | 42:46 | |
2 | Ole Vikerhaug | Fet skiklubb | 42:55 | |
3 | Torbjørn Torbjørnsen | Posten Norge | 45:20 | |
4 | Tore W. Wirum | SLM Revisjon | 46:42 | |
5 | Magnus Nordsveen | Statoil | 47:25 | |
6 | Odd Solhaug | Enebakk IF | 49:37 | |
7 | Tore Severinsen | Aim Norway | 52:10 | |
8 | Morten Dahl | Romerike Runners team | 52:14 | |
9 | Alv Nustad | Skedsmo vgs. | 52:18 | |
10 | Erland Nærby | NOTEAM | 54:21 | |
11 | Ombir Upadhyay | Nets Active | 55:41 | |
12 | Torgeir Jakobsen | NOTEAM | 59:04 | |
12 | Bjørn Skeie | FFI | 59:04 | |
14 | Modolv Ranheim | Romerike Runners team | 64:33 | |
15 | John Morten Ahlsen | NOTEAM | Fullført | |
15 | Jørn Kårstad | NOTEAM | Fullført | |
15 | Asbjørn Oppegaard | NOTEAM | Fullført | |
15 | Øystein Dag Borlaug | FFI | Fullført | |
M60-64 | ||||
1 | Jahn Bakke | Kondis | 46:57 | |
2 | Arnt Olav Sveen | Eidsvold Verk Skiklubb | 47:04 | |
3 | Anders Ask | Tollernes IL | 47:50 | |
4 | Trond Høyer | Kondisklubben Ahlsell | 48:26 | |
5 | Arne Langseth | Aurskog-Høland friidrettslag | 51:01 | |
6 | Per Johan Dulsrud | NOTEAM | 54:18 | |
7 | Paul Andersen | Privat | 55:08 | |
8 | Trygve Haug | Romerike Runners team | 56:10 | |
9 | Nils Erik Sundsbø | NOTEAM | 58:15 | |
10 | Ottar Arnold Eide | Oslo kommune BIL | Fullført | |
10 | Bjørn Lage Tjernshaugen | Romerike Runners team | Fullført | |
10 | Arne Braathen | Stovnerkameratene | Fullført | |
M65-69 | ||||
1 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 42:36 | |
2 | Tor-Arne Stenhaug | Romerike Runners team | 43:46 | |
3 | Leif Arne Lundhagen | S.H.I.U.L | 46:14 | |
4 | Rolf Meek | Romerike Friidrett | 48:03 | |
5 | Ivar Egeberg | Egeberg Consult AS | 49:17 | |
6 | Frank Antonsen | Ringnes Bil | 51:06 | |
7 | Vidar Sørum | Romerike Runners team | 51:08 | |
8 | Åge Sjøberg | Stovnerkameratene | 51:09 | |
9 | Børre Brodshaug | Feiring IL | 52:18 | |
10 | Arne Åsen | NOTEAM | 53:50 | |
11 | Ole Jonny Sørensen | Hadeland FIK | 53:54 | |
12 | Knut Ivar Berg | NOTEAM | 54:00 | |
13 | Tor Hegde | Lørenskog Friidrettslag | 54:38 | |
14 | Ole Melaas | NOTEAM | 55:02 | |
15 | Arne Håkonsen | Skog-Data AS | 56:52 | |
16 | Trygve Bårde | NOTEAM | 58:27 | |
17 | Odd Gangås | NOTEAM | 62:20 | |
18 | Jarl Olsen | NOTEAM | 69:27 | |
19 | Bjarne Døhlen | Romerike Runner`s | Fullført | |
19 | Steinar Ulsaker | Romerike Runners | Fullført | |
19 | Svein Søbakken | Romerike Runners team | Fullført | |
19 | Asbjørn Ringstad | Icopal | Fullført | |
19 | Jostein Brodshaug | Privat | Fullført | |
M70-74 | ||||
1 | Stein Berget | Lørenskog FIL | 49:20 | |
2 | Dag H. Holum | NOTEAM | 52:03 | |
3 | Bjørnar Thoresen | NOTEAM | 53:16 | |
4 | Egil Skaar | NOTEAM | 53:28 | |
5 | Arne Ingelsrud | Sporveien Oslo B.I.L. | 55:55 | |
6 | Tor Omland | NOTEAM | 61:44 | |
7 | Arne Luke | Ull/Kisa il friidrett | 64:43 | |
8 | Odd Ivan Andersen | Aim Norway | Fullført | |
8 | Jarle G. Solvin | Privat | Fullført | |
8 | Leif Røise | Feiring IL | Fullført | |
8 | Einar Lund | NOTEAM | Fullført | |
8 | Egil V. Steinum | Yara Oslo | Fullført | |
M75+ | ||||
1 | Petter Kildal | Haga IF | 57:50 | |
2 | Steinar Bjørn Karlsen | Romerike Runnerteam | 67:59 | |
3 | Olav Linde | NOTEAM | Fullført |