O-Boka: 200 siders nytelse
Erik Borg og Vidar Benjaminsen er ute med den 8. utgaven av O-Boka. Boken har vokst 20 sider og er en sann nytelse for den o-frelste leser.
Årets bok er den 8. i rekken av årboken om norsk og internasjonal orientering og følger stort sett oppskriften fra tidligere års utgaver. Boken starter med årets høydepunkt, VM i Trondheim, som er viet 28 sider. Deretter beskrives store og små o-høydepunter fra sesongen. Heldigvis er fjorårets terningkast erstattet med en verbal vurdering av gode og mindre gode sider ved det enkelte løpet.
Nytt av året er faktabokser om klubber somer omtalt i artikklene, hvor det opplyses om medlemmer,tilholdssted og befolkningsgrunnlag.
Sommerløp er et viktig innslag i ferien for mange o-familier, i år får vi interessante reportasjer fra flere av disse løpene: O-land, Dølauka, Sørlandsgaloppen og Fjord-o for å nevne noen, er alle å finne i årets utgvae av O-Boka.
Årets Hovedløp og o-landsleier for yngre (14-16 år) får fyldig omtale og vi ser at det gror godt rundt om i o-Norge, flott at dette blir synlig i O-Boka.
Distikssidene beskriver på en god måte hva som rører seg rundt om i de lokale o-miljøene og kan sikkert gi ideer til nye o-aktiviteter rundt om i landet.
Årets bok er på 200 sider og inneholder hele 540 bilder og 50 kart fra løp i Norge og internasjonalt. Boken er et kvalitetsprodukt og vilvære et like naturlig innsalg i bokhylla for en o-løper, som Hvem Hva Hvor er for den nyhetsinteresserte. her erdet bere å klikke seg inn på O-Bokas hjemmeside og bestille et eksemplar. Mangler du det foregående utgaver kan du også sikre deg et eksemplar av disse.
O-Boka
Erik Borg og Vidar Benjaminsen viser stolt frem årets praktbok: O-Boka 2010