Snø- og isfri løype og 1 minusgrad må sies å være gode løpsforhold i desember. Løypa på Løvenstad starter med en liten runde i boligområdet før bakkene opp til vannbassenget, totalt 2,2 kilometer og 108 høydemeter.
Det var tre startpuljer med kvinnene først, der Silje Christiansen fra Driv IL var raskest hele 36 sekunder foran Tone Fløttum fra Fet FIK.
Silje Christiansen i klar ledelse 500 meter før mål (foto: Olav Engen).
I herreklassen var det en trio med Glen Røisgaard fra Lørenskog CK, Christian Grønvold fra Lillomarka skiklubb og Magnus Salberg fra Aurskog-Høland FIL som holdt følge til langt opp i bakkene før Røisgård koblet inn et høyere gir og spurtet fra de andre. Samtidig kom Roger Thompson fra Driv IL sterkt på slutten og løp inn til 3. plass rett bak Grønvold som ble nummer to.
I veteranpulja til slutt (M50+) var Bjørn Tore Gullord fra Lørenskog FIL klart raskest foran Lars Sverdrup-Thygeson fra Høvik IF, de vant henholdsvis M50-54 og M55-59.
Lars Sverdrup-Thygeson var sprek i motbannene... (foto: Olav Engen).
Neste løp i Vinterkarusellen:
4. løp Jessheim friidrettsstadion
Arrangør: Ull/Kisa IL
Onsdag 28. desember 18:30
Klassevis resultater, se lenger ned
Kvinner topp 10 (19 deltagere): | ||||
1 | Silje Christiansen | Driv Idrettslag - Friidrett | 10:18 | |
2 | Tone Fløttum | Fet Friidrettsklubb | 10:44 | |
3 | Beate Holm | Lørenskog CK | 10:55 | |
4 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 11:00 | |
5 | Anne Marit Arnegaard | Romerike runners team | 11:50 | |
6 | Monica Sannerud | Raumnes & Årnes IL | 11:53 | |
7 | Randi Frøyland | NOTEAM | 12:03 | |
8 | Helene Pham | NOTEAM | 12:12 | |
9 | Siri Anne Mørk | Gjerdrum IL | 12:34 | |
10 | Torill Bergland | Høvik JOGG | 12:45 | |
Menn topp 20 (83 deltagere): | ||||
1 | Glen Røisgaard | Lørenskog CK | 08:43 | |
2 | Christian Grønvold | Lillomarka Skiklubb | 08:51 | |
3 | Roger Thompson | Driv Idrettslag - Friidrett | 08:53 | |
4 | Magnus Salberg | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 09:02 | |
5 | Steffan Aasli | Driv IL | 09:18 | |
6 | Andres Gulliksrud | Team Bjerkrheim | 09:19 | |
7 | Bjørn Tore Gullord | Lørenskog Friidrettslag | 09:26 | |
8 | Øistein Olsen | Lørenskog Friidrettslag | 09:42 | |
9 | Marius Haug | Driv IL | 09:48 | |
10 | Njål Pedersen | NOTEAM | 09:52 | |
11 | Anders Brenna | Ekstra Lørenfallet | 09:53 | |
12 | Lars Sverdrup-Thygeson | Høvik IF | 09:53 | |
13 | Rune Holmen | Halmsås og Omegn Skilag | 09:56 | |
14 | Bjørnar Hornnes | Vik IL | 10:09 | |
15 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 10:11 | |
16 | Dag Frode Bjerke | NOTEAM | 10:13 | |
17 | Theodor Raaberg | Bøler IF | 10:18 | |
18 | Steinar Lien | Oppegård IL | 10:20 | |
19 | Christian Prestegård | Kondis/ Il Fanaråk | 10:21 | |
20 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 BIL | 10:26 |
Tone Fløttum ble nummer to totalt i kvinneklassen (foto:Olav Engen)
Andres Gulliksrud var sjette raskeste herreløper (foto: Olav Engen).
Kvinner 12-13 | ||||
1 | Thea Christiansen Engen | Enebakk IF | 13:05 | |
Kvinner 23-34 | ||||
1 | Helene Lillekvelland | FFI BIL | 14:35 | |
Kvinner 35-39 | ||||
1 | Tone Fløttum | Fet Friidrettsklubb | 10:44 | |
Kvinner 40-44 | ||||
1 | Silje Christiansen | Driv Idrettslag - Friidrett | 10:18 | |
2 | Beate Holm | Lørenskog CK | 10:55 | |
3 | Helene Pham | NOTEAM | 12:12 | |
Kvinner 45-49 | ||||
1 | Monica Sannerud | Raumnes & Årnes IL | 11:53 | |
2 | Randi Frøyland | NOTEAM | 12:03 | |
3 | Siri Anne Mørk | Gjerdrum IL | 12:34 | |
4 | Beate Elvebakk | Røykås Racing Girls | 13:09 | |
5 | Hege Kvitting | Røykås Racing Girls | 14:15 | |
Kvinner 50-54 | ||||
1 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 11:00 | |
2 | Anne Marit Arnegaard | Romerike runners team | 11:50 | |
Kvinner 55-59 | ||||
1 | Torill Bergland | Høvik JOGG | 12:45 | |
2 | Kari Elisabeth Oustad | Bil Ahus | 13:53 | |
Mari-Anne Egge Ranheim | Romerike runners team | |||
Kvinner 60-64 | ||||
1 | Elisabeth Skaret | NOTEAM | 13:44 | |
Kvinner 65-69 | ||||
1 | Inger Berntzen | Fet Friidrettsklubb | 14:55 | |
2 | Kirsti M. Blomdal | Lørenskog Kommune BIL | 19:45 | |
Menn 14-15 | ||||
1 | Tage Pedersen | NOTEAM | 11:55 | |
Menn 16-17 | ||||
1 | Njål Pedersen | NOTEAM | 09:52 | |
2 | Theodor Raaberg | Bøler IF | 10:18 | |
Menn 23-34 | ||||
1 | Glen Røisgaard | Lørenskog CK | 08:43 | |
2 | Christian Grønvold | Lillomarka Skiklubb | 08:51 | |
3 | Magnus Salberg | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 09:02 | |
4 | Steffan Aasli | Driv IL | 09:18 | |
5 | Andres Gulliksrud | Team Bjerkrheim | 09:19 | |
6 | Anders Brenna | Ekstra Lørenfallet | 09:53 | |
7 | Bjørnar Hornnes | Vik IL | 10:09 | |
8 | Ole Jakob Michelsen | NOTEAM | 10:45 | |
9 | Tobias Lillekvelland | FFI BIL | 10:47 | |
10 | Dan Patric Sammerud | Team Bjerkheim | 13:21 | |
11 | Daniel Gullerud | Bil Ahus | 15:17 | |
Menn 35-39 | ||||
1 | Øistein Olsen | Lørenskog Friidrettslag | 09:42 | |
2 | Lars Gøran Back | NOTEAM | 11:55 | |
3 | Arnold Slåen | Aim Norway | 15:52 | |
Menn 40-44 | ||||
1 | Roger Thompson | Driv Idrettslag - Friidrett | 08:53 | |
2 | Marius Haug | Driv IL | 09:48 | |
3 | Rune Holmen | Halmsås og Omegn Skilag | 09:56 | |
4 | Per Ivar Hoelsengen | Raumnes & Årnes IL | 11:17 | |
5 | Christian Andersen | Team Andersen | 11:40 | |
Menn 45-49 | ||||
1 | Morten Gammelsæter | Oppegård Bil | 10:30 | |
2 | Espen Skrimstad | Storebrand Sport | 10:40 | |
3 | Raymond Røren Pedersen | NOTEAM | 11:27 | |
4 | Morten Buer | Lørenskog FIL | 11:50 | |
5 | Juan Chako | NOTEAM | 12:32 | |
Menn 50-54 | ||||
1 | Bjørn Tore Gullord | Lørenskog Friidrettslag | 09:26 | |
2 | Dag Frode Bjerke | NOTEAM | 10:13 | |
3 | Steinar Lien | Oppegård IL | 10:20 | |
4 | Børre Olsen | Driv | 10:29 | |
5 | Einar Karlsen | Romerike runners team | 10:39 | |
6 | Pål Lampert | Romerike runners team | 11:17 | |
7 | Dan Boye Nilsen | Romerike runners team | 12:03 | |
8 | Kåre Chr. Olsen | A-K maskiner | 13:04 | |
9 | Torfin Olsen | Romerike runners team | 15:48 | |
10 | Per Egil Hvam | Gjerdrum IL | 16:28 | |
Oddbjørn Homstvedt | NOTEAM | |||
Menn 55-59 | ||||
1 | Lars Sverdrup-Thygeson | Høvik IF | 09:53 | |
2 | Tor Ivar Hvam | Kløfta IL | 11:08 | |
3 | Torbjørn Torbjørnsen | NOTEAM | 11:10 | |
4 | Tor-Henning Lindhart | NOTEAM | 11:23 | |
5 | Øyvind Huse | NOTEAM | 12:06 | |
6 | Dag Sundet | Nittedal IL | 12:27 | |
7 | Ole Solberg | NOTEAM | 12:32 | |
8 | Knut Engen | Nes O-lag | 13:31 | |
Kjell Martinsen | Skedsmo Kommune | |||
Kåre Svensson | UIO BIL | |||
Menn 60-64 | ||||
1 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 10:11 | |
2 | Christian Prestegård | Kondis/ Il Fanaråk | 10:21 | |
3 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 BIL | 10:26 | |
4 | Gaute Bakken | NOTEAM | 12:01 | |
5 | Marino Jon Øien | BILpost | 12:14 | |
6 | Ketil Stølen | SINTEF | 13:19 | |
7 | Ove Aastorp | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 13:43 | |
Yngvar Kirkerud | Høybråten og Stovner IL - Friidr | |||
Thor Larsen | NOTEAM | |||
Menn 65-69 | ||||
1 | Tor-Arne Stenhaug | Romerike runners team | 11:20 | |
2 | Arne Johansen | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 11:21 | |
3 | Arne Langseth | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 11:36 | |
4 | Ivar Egberg | Blaker IL | 12:05 | |
5 | Rolf Meek | Romerike Friidrett | 12:24 | |
6 | Arild Tormod Syversrud | Arcus Bil | 12:57 | |
7 | Knut Ivar Berg | NOTEAM | 13:31 | |
8 | Ottar Arnold Eide | Oslo Kommune BIL | 14:05 | |
9 | Sigurd Steensæth | NOTEAM | 14:08 | |
10 | Per Johan Dulsrud | Romerike runners team | 15:14 | |
11 | Alf-Steinar Lamo | RRT | 15:43 | |
Asbjørn Ringstad | Lørenskog FIL | |||
Gunnar Fredrik Aasgaard | Lørenskog FIL / Kommune BIL | |||
Menn 70-74 | ||||
1 | Kjell Jonhaugen | Nittedal IL | 11:52 | |
2 | Arne Ingelsrud | Oslo Sporveier | 12:43 | |
3 | Vidar Rognerud | Raumnes&Årnes | 13:22 | |
4 | Gunnar Lauritz Pedersen | Lørenskog Friidrettslag | 13:35 | |
5 | Odd Arne Døskeland | NOTEAM | 13:54 | |
6 | Ole Jonny Sørensen | Hadeland Friidrettsklubb | 14:33 | |
7 | Finn Løkeberg | AHF | 14:47 | |
Arne Luke | Ull/Kisa | |||
Asbjørn Hollevik | NOTEAM | |||
Menn 75-79 | ||||
1 | Petter Kildal | Haga IF | 14:22 | |
2 | Per O. Anthonsen | Nittedal IL | 16:20 | |
3 | Lyder Alnes | Lørenskog Kommune BIL | 17:50 | |
4 | Henning Høgheim | Ull/Kisa | 19:09 |
Flere bilder fra Løvenstad (foto: Olav Engen):
Silje Christiansen i den urbane motbakkeløypa, der alt ennet enn de siste 200 meterne går gjennom blokkbebyggelsen.
Dorte Foss vant K50-54 og var fjerde raskeste kvinneløper.
Anne Marit Arnegaard kom på 2. plass i K50-54 og 5. plass totalt.
Monica Sannerud foran Helene Pham.
Thea Christiansen Engen, dagens yngste motbakkeløper.
Roger Thompson ligget et godt stykke bak tet-trioen med 5-600 meter igjen, men avsluttet sterkest av alle og ble nummer tre - rett bak andremann.
Theodor Raaberg, andremann i M16-17.
Espen Skrimstad passerer to unge tilskuere...
Per Ivar Hoelsengen løp opp til 4. plass i M40-44.
Tage Pedersen vant M14-15.
Steinar Lien og Dag Frode Bjerke side om side i motbakken. Dag Frode slo Steinar med 7 sekunder.
Einar Karlsen ble nummer 5 i M50-54.
Kjell Jonhaugen var klar vinner av M70-74.
Dag Sundet og Marino Jon Øienløp opp til 6. plass i M55-59 og 5. plass i M60-64.
Gunnar Pedersen ble nummer 4 i M65-59.
Knut Engen ble nummer 8 i M55-59.