13 km er den lengste distansen som tilbys Trysilrypene. En fin runde i Fageråsen som går i variert terreng, med hovedvekt på sti.
– Vi får mye skryt av 13 kilometeren, sier sjefsrype Gedde Enberget. De som deltar i løpsklassen sier klart og tydelig at det er dette som er terrengløp. I dag var det stedvis litt glatt og vått og det var motvind i fjellet, men de 91 påmeldte i denne klassen hadde en fin tur.
Rekordtid på 13 km løp ble satt i 2008 av Rita Nordsveen, Hun deltok ikke i år. Årets bestetid på denne distansen ble satt av Marte Glendey Iversen i klassen 30-39 år på tiden 1.17,37.
Trysilinger deltar også på Trysilrypa og på plass 2 og 3 i klassen 40-49 kom Lise Rundfloen og Gunn Marit Nybrenna på tidene 1.18,48 og 1.19,29.
6 km hurtigdistanse
6 kilometeren ble i år som mange av de foregående årene vunnet av Lill Hege Bjørklund Heramb fra Sørskogbygda. Hun skryter i sin omtale av løypene og av Trysilrypa genrelt, men er også klar på at 6 kilometeren er en lur distanse.
– Distansen og løypa er fin, men den kan lure deg litt. 6 km er jo ikke kjempelangt, men den er tung i starten og det er noen stigninger underveis som du merker godt i bena.
Treningsambassadør med solid gjennomføring
Trysilrypa har for første gang i år jobbet med en treningsambassadør. Nina Bamrud fra Nannestad har i 12 uker fulgt Trysilrypas eget treningsprogram, og med målet for øyet har hun fulgt programmet til prunkt og prikke. Målet til Nina var å komme i topp 10 klassen på 6 km løp. Nina kom inn på en flott 9. plass. Bare litt over 8 minutter etter vinner Bjørklund Hermab, som forøvrig har satt opp treningsprogrammet som Nina har fulgt disse ukene.
Årets deltakertall er en tangering av rekorden i 2013.
Bilder på Trysilrypas side på Facebook
Trysilrypas nettsider
Resultater Trysilrypa 2015 (pdf)
Lill Hege Bjørklund Heramb mot mål i Fageråsen som vinner av 6 km nok en gang. ( Foto: Runa Eggen)
Tryslingene Gunn Marit Nybrenna (til v.) og Lise Rundfloen var hhv. 4 og 2 rype i mål på 13 km.
Offisiell resultatliste Trysilrypa 05.09.2015: |
||||
13 km | ||||
17-29 år |
||||
Plass | Navn | Klubb | Tid Etter | |
1 | Heleen Grødem | Team Sørum | 01:24:04 | |
2 | Kristin Dammen | NOTEAM | 01:27:01 | 02:57 |
3 | NOTEAM | 01:30:25 | 06:21 | |
4 | Silvia Andersson | Hakadal Runners | 01:45:34 | 21:30 |
5 | Melissa Mosby | NOTEAM | 01:47:14 | 23:10 |
6 | Gina Fjeldstad | NOTEAM | 01:49:06 | 25:02 |
7 | Lill Anett Grongan | NOTEAM | 01:52:33 | 28:29 |
8 | Oda Lundberg | Moen Sportsklubb | 02:05:29 | 41:25 |
9 | Michelle Bergersen | NOTEAM | 02:22:09 | 58:05 |
10 | Siv Lene Delbekk | NOTEAM | 02:22:10 | 58:06 |
30-39 år |
||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Marte Glendey Iversen | M&M | 01:17:37 | |
2 | Irene Fog | Galekroken IL | 01:18:55 | 01:18 |
3 | Eirin Kornbakk | Hufserypene | 01:22:51 | 05:14 |
4 | ejor Vike | Nittedal Barneverntj. | 01:24:36 | 06:59 |
5 | Kirsten Gundersen | NOTEAM | 01:24:58 | 07:21 |
6 | Karin Franck-Nielsen |
Trysilgutten IL | 01:25:25 | 07:48 |
7 | Guro Wøllo | Gjerdrum | 01:26:02 | 08:25 |
8 | Susanne Karlsen | NOTEAM | 01:29:08 | 11:31 |
9 | Unni Sverdrup-Thygeson |
Spreke Hopper | 01:33:00 | 15:23 |
10 | Jessica Bengtsson | Gjerdrum Ski | 01:34:13 | 16:36 |
11 | Marianne Wichstrøm- Nilsen NOTEAM | 01:36:20 | 18:43 | |
12 | Ellen Akiko Horni-Johnsen |
Røykenrypene | 01:37:02 | 19:25 |
13 | Tone Brodshaug | Totenvika Trim&Vin | 01:37:20 | 19:43 |
14 | Katrin Setsaa | NOTEAM | 01:37:24 | 19:47 |
15 | Mari Bjurling | M&M | 01:37:34 | 19:57 |
16 | Katrine Kolstad | NOTEAM | 01:37:50 | 20:13 |
17 | Randi Merethe Tveiten | NOTEAM | 01:38:03 | 20:26 |
18 | Kristine Sæthern | NOTEAM | 01:41:38 | 24:01 |
19 | Jenny Nilsson | NOTEAM | 01:42:59 | 25:22 |
20 | Barbro Bye Eriksen | NOTEAM | 01:46:19 | 28:42 |
21 | Nina Ensrud Solheim | Vestre Trysil IL | 01:47:39 | 30:02 |
22 | Linette Heiberg | NOTEAM | 01:49:09 | 31:32 |
23 | Ellen Flaten | NOTEAM | 01:49:14 | 31:37 |
24 | Malin Persson | NOTEAM | 01:49:58 | 32:21 |
25 | Hanne Gro Hafredal | Røykenrypene | 01:50:01 | 32:24 |
26 | Ane Worsfold | NOTEAM | 01:50:09 | 32:32 |
27 | Gro Kvalheim | NOTEAM | 02:05:49 | 48:12 |
28 | Donna Mcpherson | NOTEAM | 02:15:05 | 57:28 |
40-49 år |
||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Marit Nygård | Tobøl Trim Og Tur | 01:18:41 | |
2 | Lise Rundfloen | NOTEAM | 01:18:48 | 00:07 |
3 | Gunn Marit Nybrenna | Trysilgutten IL | 01:19:29 | 00:48 |
4 | Stine Nordsveen | NOTEAM | 01:19:46 | 01:05 |
5 | Rita Steinsvik | NOTEAM | 01:20:09 | 01:28 |
6 | Tove Bøhnsdalen | Rypene | 01:21:16 | 02:35 |
7 | Kristin Neshein | Skiløperne | 01:21:37 | 02:56 |
8 | Elisabeth Kristiansen | Escape Travel | 01:24:51 | 06:10 |
9 | Grethe Sønes | NOTEAM | 01:26:14 | 07:33 |
10 | Randi Utne | NOTEAM | 01:27:31 | 08:50 |
11 | Hilde Henningsen | Rypene | 01:29:34 | 10:53 |
12 | Mette Eidsmo Sandholt | NOTEAM | 01:30:11 | 11:30 |
13 | Kate Holmen | NOTEAM | 01:30:37 | 11:56 |
14 | Marit Solberg Rustad | Aruba Malmok Runners | 01:31:29 | 12:48 |
15 | Lina Lunneborg | Uppsala | 01:31:46 | 13:05 |
16 | Marit Ottersbo-Johansen |
NOTEAM | 01:32:36 | 13:55 |
17 | Kersti Fallander | NOTEAM | 01:32:57 | 14:16 |
18 | Cecilia Almegård | NOTEAM | 01:32:58 | 14:17 |
19 | Anna Lundberg | Funbo | 01:34:04 | 15:23 |
20 | Malin Traaholt | NOTEAM | 01:36:57 | 18:16 |
21 | Vibeke Akre Aubert | NOTEAM | 01:37:04 | 18:23 |
22 | Tone Danielsen | NOTEAM | 01:37:10 | 18:29 |
23 | Line Brandal | NOTEAM | 01:37:56 | 19:15 |
24 | Ingunn Malterud Bjertnæs | Totenvika | 01:38:25 | 19:44 |
25 | Trude Myrer | Nittedal Hk | 01:38:46 | 20:05 |
26 | Gine Skei | Gamlebyen | 01:38:58 | 20:17 |
27 | Marianne Hope Abel | Røykenrypene | 01:40:14 | 21:33 |
28 | Siv Metere Skaret | NOTEAM | 01:43:24 | 24:43 |
29 | Iva Klara Vignjevic | Hakadal Runners | 01:44:30 | 25:49 |
30 | Charlotta Renberg Gaden | Rypene | 01:44:36 | 25:55 |
31 | Hanne Gylterud | NOTEAM | 01:45:02 | 26:21 |
32 | NOTEAM | 01:45:50 | 27:09 | |
33 | Elisabeth Giske | Gjerdrum | 01:46:15 | 27:34 |
34 | Mari Kjuus Arnesen | NOTEAM | 01:46:32 | 27:51 |
35 | Karin Nordström | Formtopp Knivsta | 01:47:08 | 28:27 |
36 | Elisabeth Eide | NOTEAM | 01:47:12 | 28:31 |
36 | May Helèn Midtbø-Norbom |
NOTEAM | 01:47:12 | 28:31 |
38 | Marianne Olsen | NOTEAM | 01:52:57 | 34:16 |
39 | Marianne Sollie Warø | Smvff | 01:54:38 | 35:57 |
40 | Camilla Schiørn | NOTEAM | 01:56:35 | 37:54 |
41 | Marianne Ness | Røykenrypene | 02:01:05 | 42:24 |
42 | Helene Clifford | NOTEAM | 02:02:10 | 43:29 |
43 | Marie Låte | NOTEAM | 02:07:18 | 48:37 |
44 | Monica Brodersen Lund | NOTEAM | 02:27:31 | 01:08:50 |
45 | Mona Lerud Leirdal | NOTEAM | 02:40:08 | 01:21:27 |
50-59 år |
||||
Plass | Navn | Klubb | Tid Etter | |
1 | Anna Norrstrøm | Saltsjøbaden IF | 01:38:45 | |
2 | Gro Saltvik-Øvergård |
NOTEAM | 02:00:30 | 21:45 |
3 | Mette Lerud Lundberg | JIL | 02:06:16 | 27:31 |
4 | Grete Sagbakken | NOTEAM | 02:31:55 | 53:10 |
5 | Iren Lerud Haugum | Ihle IL | 02:40:08 | 01:01:23 |
6 km | ||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Lill Hege Bjørklund Heramb | NOTEAM | 31:59 | |
2 | Laila Olesen | NOTEAM | 33:41 | 01:42 |
3 | Anne Lise Ertnes | NOTEAM | 34:35 | 02:36 |
4 | Liv Tone Heramb | NOTEAM | 37:58 | 05:59 |
5 | NOTEAM | 38:37 | 06:38 | |
6 | Gro Ødegaarden | NOTEAM | 38:42 | 06:43 |
7 | Bodil Vestli | Strandbygda Il | 39:19 | 07:20 |
8 | Wiebke Mewes | Team Radisson | 39:28 | 07:29 |
9 | Nina Bamrud | NOTEAM | 40:09 | 08:10 |
10 | Johanna Ringqvist | NOTEAM | 40:51 | 08:52 |
11 | Kamilla Sæter | NOTEAM | 41:00 | 09:01 |
12 | Anita Hagejordet | NOTEAM | 41:05 | 09:06 |
13 | Line Bekken | NOTEAM | 42:09 | 10:10 |
14 | Gry Linderud | Hernes IL | 42:11 | 10:12 |
14 | Kristin Ryen | NOTEAM | 42:11 | 10:12 |
16 | Elin Synnøve Hagen | Trysil | 42:22 | 10:23 |
17 | Stina Ericsson | NOTEAM | 42:32 | 10:33 |
18 | Kari Vestli | Strandbygda Il | 42:34 | 10:35 |
19 | Åsa Hulteberg | NOTEAM | 43:00 | 11:01 |
20 | Carina Myhre Hagen | NOTEAM | 43:03 | 11:04 |
21 | Gry Tømmernes | NOTEAM | 43:37 | 11:38 |
22 | Hege Galtung | NOTEAM | 43:55 | 11:56 |
23 | Anja Svendsen | NOTEAM | 44:00 | 12:01 |
24 | NOTEAM | 44:15 | 12:16 | |
25 | Inger Rossvoll | NOTEAM | 44:58 | 12:59 |
25 | Elita Bjørknes | NOTEAM | 44:58 | 12:59 |
25 | Hanne Kristin Bratlie | NOTEAM | 44:58 | 12:59 |
28 | Tina Moen Storhaug | NOTEAM | 45:06 | 13:07 |
29 | Nina Syversen Jensen | NOTEAM | 45:12 | 13:13 |
30 | Hege Olsen | Ingen | 45:17 | 13:18 |
31 | Renate Myrvang | NOTEAM | 45:41 | 13:42 |
32 | Kim Louise Soleng | NOTEAM | 46:23 | 14:24 |
33 | Hanne Bell | NOTEAM | 47:16 | 15:17 |
34 | Kristina Bennin | NOTEAM | 47:36 | 15:37 |
35 | NOTEAM | 48:37 | 16:38 | |
35 | Heidi Solheim Bjønness | NOTEAM | 48:37 | 16:38 |
37 | Anne Mari Brubakk | NOTEAM | 49:00 | 17:01 |
38 | Tonje Anita Solberg | NOTEAM | 49:08 | 17:09 |
39 | Mona Fossum Dolva | Ingen | 49:14 | 17:15 |
40 | Lillian Lommerud | NOTEAM | 49:27 | 17:28 |
41 | Rikke Gustavson | NOTEAM | 49:39 | 17:40 |
42 | Torill Klungtveit | NOTEAM | 50:07 | 18:08 |
43 | Aina Sundbye | Rypene | 50:11 | 18:12 |
44 | Monica Dahl | NOTEAM | 50:17 | 18:18 |
45 | Maria Belin | Team Radisson | 51:28 | 19:29 |
45 | Janne Reiersen | Team Radisson | 51:28 | 19:29 |
47 | Kate Elizabeth Franklin Langsethagen | NOTEAM | 51:41 | 19:42 |
48 | Lisa Schille | NOTEAM | 52:23 | 20:24 |
49 | Linn Landgraff | NOTEAM | 52:39 | 20:40 |
50 | Trine Cecilie Koppang | NOTEAM | 56:43 | 24:44 |
51 | Trude Rød | NOTEAM | 58:21 | 26:22 |
51 | Hege Berg-Knutsen |
Team Chablis | 58:21 | 26:22: |
51 | Agnete Gigernes | NOTEAM | 58:21 | 26:22 |
51 | Gitte Søvik | NOTEAM | 58:21 | 26:22 |
55 | Heidi Jølstadengen | NOTEAM | 01:04:11 | 32:12: |
56 | Berit Børke | NOTEAM | 01:16:44 | 44:45: |
57 | Bente Edstrøm | NOTEAM | 01:20:38 | 48:39 |
57 | Anja Sørensen | NOTEAM | 01:20:38 | 48:39 |
59 | Britt Wråli | NOTEAM | 02:16:46 | 01:44:47 |
60 | Elisabeth Lian | NOTEAM | 02:17:04 | 01:45:05 |
61 | Elisabeth Sander | NOTEAM | 02:17:49 | 01:45:50 |