Budor skifestival - "Helt konge" - består av motbakkeløp i flomlys lørdag kveld og langdistanse fristilsrenn søndag. Begge rennene inngår i Sjusjøcupen.
16-åringen Simen Krokstie Bjørgan, Nordbygda/Løten Ski var med 17.12 klart best på 4,7 km med 230 meter stigning. 18-åringen Martin Grønvold, Stor-Elvdal var andremann opp fra Budor Skistadion til toppen av alpinbakken tett fulgt av Strandbygda-veteranen Svein Nordaas og hernesingen Ole Andreas Grøtting i M17.
16-åringen Mari Robøle Lien, Hamar Skiklubb viste igjen at hun behersker motbakkeklatringens kunst også på ski og hadde kveldens beste tid uansett jenteklasse fulgt av15-åringene Carina Sveen, Strandbygda IL og Sofie Mohn, Magnor UL.
16-åringen Simen Krokstie Bjørgan, Nordbygda/Løten Ski var med 17.12 klart best på 4,7 km med 230 meter stigning. 18-åringen Martin Grønvold, Stor-Elvdal var andremann opp fra Budor Skistadion til toppen av alpinbakken tett fulgt av Strandbygda-veteranen Svein Nordaas og hernesingen Ole Andreas Grøtting i M17.
16-åringen Mari Robøle Lien, Hamar Skiklubb viste igjen at hun behersker motbakkeklatringens kunst også på ski og hadde kveldens beste tid uansett jenteklasse fulgt av15-åringene Carina Sveen, Strandbygda IL og Sofie Mohn, Magnor UL.
Mari Robøle Lien, Hamar Skiklubb - vinner i J16. (Foto: Stein Arne Nedgård)
Martin Grønvold, Stor-Elvdal vinner i M18. (Foto: Stein Arne Nedgård)
Jonas Vika, Mjøsski - vinner i G15. (Foto: Stein Arne Nedgård)
Carina Sveen, Strandbygda IL - vinner i J15. (Foto: Stein Arne Nedgård)
Bildegalleri fra de eldste klassene
Alle resultater
Helt Konge på Facebook
Ottestad IL Ski's nettsider
De beste i Budor Opp 13.02.2016: |
|||||
J 11 år | |||||
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Tid | Diff |
1 | Mari Ovidia | Ranestad | Hamar Skiklubb | 09:35 | 00:00 |
2 | Hedda | Narmo | Åsbygda IL | 09:38 | 00:03 |
3 | Eir Aasgaard | Rønningen | Ottestad IL | 10:44 | 01:08 |
4 | Malena Gulbrandsen | Høe | Ullensaker Skiklubb | 11:17 | 01:41 |
5 | Martine | Lau | Rendalen IL | 12:51 | 03:15 |
J 12 år | |||||
1 | Andrea Sæther | Verdenius | Tolga IL | 08:34 | 00:00 |
2 | Eline Horten | Jordet | Tolga IL | 08:36 | 00:02 |
3 | Kajsa Hansen | Bakken | Trysilgutten IL | 08:38 | 00:04 |
4 | Ida | Hult | Ottestad IL | 09:09 | 00:35 |
5 | Emma | Dåsnes | Vang Skiløperforening | 09:12 | 00:38 |
6 | Ellinor | Bårdseng | Vang Skiløperforening | 09:30 | 00:56 |
7 | Julie | Mykleset | Vang Skiløperforening | 09:40 | 01:06 |
8 | Live Eide | Longva | Ottestad IL | 10:06 | 01:32 |
9 | Aasne Sofie | Ellevold | Oppstad IL | 10:12 | 01:38 |
10 | Astrid | Hagen | Strandbygda IL | 10:28 | 01:53 |
J 13 år | |||||
1 | Mari | Grøtli Svergja | Kvikne IL | 16:10 | 00:00 |
2 | Emma Bangstad | Bergersen | Hamar Skiklubb | 16:48 | 00:38 |
3 | Dina Lidahl | Lillejordet | Vang Skiløperforening | 17:42 | 01:32 |
4 | Emma | Dahlhaug Freng | Brøttum IL | 17:48 | 01:38 |
5 | Julie | Jeistad | Lismarka Skilag | 17:58 | 01:48 |
6 | Mathilde Skoglund | Østvold | Vang Skiløperforening | 18:22 | 02:12 |
7 | Tiril | Flagstad | Vang Skiløperforening | 18:55 | 02:45 |
8 | Silje Helgesen | Hovdedalen | Nybygda IL | 19:13 | 03:02 |
9 | Tuva | Sveadalen | Åsmarka IL | 19:55 | 03:45 |
10 | Hanna Søgård | Evensen | Nordbygda/Løten Ski | 19:58 | 03:48 |
J 14 år | |||||
1 | Rannei | Bjørklund | Mogutten IL - Ski | 18:54 | 00:00 |
2 | Ida | Vang | Tynset IF | 19:06 | 00:12 |
3 | Eline | Stenvoll | Stor-Elvdal SK | 19:49 | 00:54 |
4 | Eirin Lund | Enersen | Jømna/Heradsb. Langr. | 20:09 | 01:14 |
5 | Anette Berg | Kløvstad | Brøttum IL | 21:52 | 02:57 |
6 | Ingrid | Stenberg | Strandbygda IL | 23:49 | 04:55 |
7 | Silje-Johanna | Granli Kvam | Engerdal Sp.Kl. | 25:40 | 06:46 |
J 15 år | |||||
1 | Carina | Sveen | Strandbygda IL | 21:40 | 00:00 |
2 | Sofie | Mohn | Magnor UL | 22:22 | 00:42 |
3 | Ida | Benjaminsen | Mjøsski | 22:39 | 00:58 |
4 | Anna | Bårdseng | Vang Skiløperforening | 22:46 | 01:06 |
5 | Karen | Myklebust | Vang Skiløperforening | 23:52 | 02:11 |
6 | Julie | Neby | Hamar Skiklubb | 24:26 | 02:45 |
7 | Emma | Hult | Ottestad IL | 24:27 | 02:46 |
8 | Karen Bakstad | Dammen | Vallset IL | 26:43 | 05:03 |
9 | Ada Eide | Longva | Ottestad IL | 27:31 | 05:51 |
J 16 år | |||||
1 | Mari Robøle | Lien | Hamar Skiklubb | 20:40 | 00:00 |
2 | Susann Fedreheim | Lyngnes | Mjøsski | 23:15 | 02:34 |
3 | Christine | Dalsjø Fredriksen | Magnor UL | 24:04 | 03:23 |
4 | Hanne | Nilsen | Mjøsski | 25:19 | 04:38 |
5 | Hanne | Myhr | Vallset IL | 26:10 | 05:29 |
K 17 år | |||||
1 | Karen Marie | Håkonsen | Kjellmyra IL | 22:52 | 00:00 |
2 | Kine | Storås | Tynset IF | 25:10 | 02:17 |
3 | Ebba Dromsrud | Ross | Vang Skiløperforening | 27:32 | 04:39 |
K 18 år | |||||
1 | Madeleine Nilsen | Austad | Mogutten IL - Ski | 27:46 | 00:00 |
1 | Kristine | Fjeld | Mjøsski | 22:25 | 00:00 |
2 | Christina | Sveen | Strandbygda IL | 23:43 | 01:17 |
3 | Martine | Slokvik | Ottestad IL | 26:50 | 04:25 |
K senior | |||||
1 | Helen Margrethe | Schjelderup | Alvdal IL | 39:15 | 00:00 |
2 | Oda | Nerdrum | Ringkollen Skiklubb | 00:00 | 39:15:00 |
G 11 år | |||||
1 | Birk | Haugnes | Oppegård IL | 07:38 | 00:00 |
2 | Eskil Skarstein | Rød | Oppegård IL | 07:39 | 00:00 |
3 | Lars Horten | Jordet | Tolga IL | 08:16 | 00:38 |
4 | Petter | Kolloen | Ringsaker IF | 08:26 | 00:48 |
5 | Simen Vestmo | Almåsbak | Grue IL | 08:32 | 00:54 |
6 | Jonathan | Hemb Fjeldstad | Hamar Skiklubb | 08:33 | 00:55 |
7 | Kristian Dæhli | Ryen | Tolga IL | 09:16 | 01:37 |
8 | Andreas | Hermansen | Vang Skiløperforening | 09:31 | 01:53 |
9 | Vetle | Thorvaldsen | Ottestad IL | 09:33 | 01:54 |
10 | Henning | Sundet | Engerdal Sp.Kl. | 09:37 | 01:59 |
G 12 år | |||||
1 | Petter Solhaug | Sæter | Os IL | 07:06 | 00:00 |
2 | Sigurd | Nordaas | Strandbygda IL | 07:07 | 00:00 |
3 | Kristoffer | Berg Kløvstad | Brøttum IL | 07:45 | 00:38 |
4 | Kristian | Engebakken | Nordbygda/Løten Ski | 07:47 | 00:40 |
5 | Oliver | Ulvebne | Strandbygda IL | 07:50 | 00:43 |
6 | Petter Vestmo | Almåsbak | Grue IL | 07:54 | 00:48 |
7 | Mattis | Korsbakken Holmen | Vallset IL | 08:14 | 01:07 |
8 | Herman | Dalsjø Fredriksen | Magnor UL | 08:14 | 01:07 |
9 | Ove Egil | Hjellødegård | Nybygda IL | 08:19 | 01:12 |
10 | Jørgen | Kvarstad | Hamar Skiklubb | 08:28 | 01:21 |
G 13 år | |||||
1 | Magnus | Næsset | IL Skrim | 15:25 | 00:00 |
2 | Eirik Dæhli | Ryen | Tolga IL | 15:41 | 00:15 |
3 | Henrik | Jevanord | Moelven IL | 15:50 | 00:24 |
4 | Philip Georg | Johansen | Trysilgutten IL | 16:02 | 00:36 |
5 | Sebastian Rød | Feragen | Tynset IF | 16:06 | 00:40 |
6 | Ludvig | Baksjøberget | Vang Skiløperforening | 16:48 | 01:22 |
7 | Marius | Gaden | Brøttum IL | 16:53 | 01:28 |
8 | Einar | Rognerud | Vaaler IF | 16:57 | 01:31 |
9 | Jon | Presthus | Nordbygda/Løten Ski | 17:05 | 01:39 |
10 | Eirik | Sørbråten | Skedsmo Skiklubb | 17:06 | 01:40 |
G 14 år | |||||
1 | Jonas | Hylen | Kvikne IL | 14:32 | 00:00 |
2 | August | Myrvold | Kjellmyra IL | 14:32 | 00:00 |
3 | Jacob | Verdenius | Tolga IL | 14:48 | 00:15 |
4 | Simen Olsen | Kirkevik | Ottestad IL | 14:48 | 00:16 |
5 | Jan Christian | Kjærnli | Rendalen IL | 14:59 | 00:27 |
6 | Erlend | Andersen | Åslia Skilag | 15:13 | 00:41 |
7 | Kjartan | Røstelien Gangås | Moelven IL | 15:13 | 00:41 |
8 | Ole-Magnus | Kvernvolden | Ottestad IL | 15:31 | 00:58 |
9 | Kasper | Sundet | Engerdal Sp.Kl. | 15:42 | 01:10 |
10 | Audun | Nordaas | Strandbygda IL | 15:46 | 01:14 |
G 15 år | |||||
1 | Jonas | Vika | Mjøsski | 19:19 | 00:00 |
2 | Mats | Opsal | Mjøsski | 19:36 | 00:17 |
3 | Lars Ranheim | Brynestad | Mjøsski | 19:51 | 00:32 |
4 | Gaute Kvittum | Nytrøen | Tynset IF | 20:31 | 01:12 |
5 | Asgeir | Espeland | Tynset IF | 20:52 | 01:33 |
6 | Jørgen | Harby | Brøttum IL | 21:18 | 01:59 |
7 | Petter | Tajet | Hamar Skiklubb | 21:46 | 02:27 |
8 | Morten | Antonsen | Nes Ski | 22:47 | 03:27 |
9 | Henrik | Linner Tronsrud | Sand IF | 24:17 | 04:58 |
10 | Johannes | Tiller | Lismarka Skilag | 25:41 | 06:21 |
G 16 år | |||||
1 | Simen Krogstie | Bjørgan | Nordbygda/Løten Ski | 17:12 | 00:00 |
2 | Mathias Bjerregård | Haugnes | Raufoss IL | 18:52 | 01:39 |
3 | Håkon | Skramstad | Nordbygda/Løten Ski | 19:10 | 01:58 |
4 | Martin Nordvold | Lunde | Åslia Skilag | 19:14 | 02:02 |
5 | Kristoffer | Kvarstad | Hamar Skiklubb | 19:34 | 02:22 |
6 | Christoffer | Enderud Hansen | Galterud IF | 20:53 | 03:40 |
7 | Erling | Sundet | Engerdal Sp.Kl. | 21:07 | 03:55 |
8 | Jostein Svaland | Dale | Vallset IL | 22:11 | 04:58 |
M 17 år | |||||
1 | Ole Andreas | Grøtting | Hernes IL | 18:48 | 00:00 |
2 | Eirik | Nordaas | Strandbygda IL | 19:09 | 00:20 |
3 | Lars Jørgen | Braathen | Nordre Eidsvoll IL | 20:30 | 01:42 |
4 | Sverre | Grønvold | Stor-Elvdal SK | 20:38 | 01:50 |
5 | Thomas | Kort | Stor-Elvdal SK | 22:41 | 03:52 |
6 | Gjermund | Bjørklund | Mogutten IL - Ski | 25:03 | 06:14 |
M 18 år | |||||
1 | Martin | Grønvold | Stor-Elvdal SK | 18:31 | 00:00 |
M 19/20 år | |||||
1 | Øystein | Nordaas | Strandbygda IL | 20:45 | 00:00 |
M 19/20 år | |||||
2 | Ole Gustav | Bergundhaugen | Mesnali Skilag | 20:49 | 00:04 |
3 | Markus | Enderud Hansen | Galterud IF | 23:44 | 02:59 |
M senior | |||||
1 | Svein | Nordaas | Strandbygda IL | 18:38 | 00:00 |
2 | Helge | Sveen | Strandbygda IL | 20:08 | 01:30 |
3 | Erik | Rønning | Nordbygda/Løten Ski | 21:04 | 02:26 |
4 | Pål Cato | Elshaug | Rye Sp.Kl. | 22:19 | 03:40 |
FH M senior | |||||
1 | Morten | Hulleberg | Mjøsski | 12:18 | 00:00 |