Toppbildet: Vegard Ølstad fikk følge med Eirik Rustad og Harald Aas i starten av løpet på Jessheim
(foto: Bjørn Hytjanstorp).
Det ble langt på vei et venne- og slektningoppgjør i herreklassen når Vinterkarusellens siste løp i 2014 ble arrangert fra Jessheim friidrettsstadion tredje juledag. Eliteløper Vegard Ølstad fikk følge av fetterne Eirik og Simen Rustad fra Gjerdrum på 2. og 5. plass og vennen Harald Aas fra Eidsvoll på 3. plass.
Vegard har bare to brødre Ingebrigtsen foran seg på årets norske 1500-meterstatistikk (pers med 3:43:47), så det var ikke ventet at de andre skulle holde følge helt inn selv om de lenge lå sammen i tet (og skravlet i 3:30-fart). Da hjelper det ikke at Eirik er en av landets beste o-løpere og Harald en av landets beste ultraløpere.
Robert Hansen fra Hytteplan Sport splittet kvartetten ved å løpe inn til 4. plass, mens Marte Pedersen fra samme klubb vant kvinneklassen med bare 10 herreløpere foran seg i mål.
Starten har gått foran den nye is- og flerbrukshallen (foto: Bjørn Hytjanstorp).
De raskeste på Jessheim:
Kvinner (21 deltagere) | ||||
1 | Marte Pedersen | Hytteplan | 27:31 | |
2 | Line Haug Pedersen | Løpsklubben 1814 BIL | 29:20 | |
3 | Rita Steinsvik | Kripos Bil | 31:28 | |
4 | Monica Sannerud | Raumnes & Årnes IL | 33:21 | |
5 | Monica Nyheim | Team Foss | 34:26 | |
Menn (88 deltagere) | ||||
1 | Vegard Ølstad | FIK Ren-Eng | 24:41 | |
2 | Eirik Rustad | BDO Romerike BIL | 25:15 | |
3 | Harald Aas | NOTEAM | 25:18 | |
4 | Robert Hansen | Hytteplan | 25:43 | |
5 | Simen Ellingsen Rustad | Romerike Ultraløperklubb | 25:50 | |
6 | Øistein Olsen | Lørenskog Friidrettslag | 26:48 | |
7 | Mats Emil Sand | Oppstad IL | 27:13 | |
8 | Harald Furuseth | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 27:23 | |
9 | Sturla Trondsen | Ull/Kisa | 27:26 | |
10 | Geir Andersen | Autoforum Romerike | 27:30 |
Var det kaldt?
- Neida, minus 10 er helt idéelt – sier Vidar Sørum (183) etter at han har gått i mål i minus 13 på Jessheim friidrettsstadion. På bildet løper han sammen med Åge Jensen fra samme klubb, Romerike Runners team.
(Foto: Bjørn Hytjanstorp).
FLERE BILDER NEDENFOR RESULTATENE
Resultater:
Kvinner23-34år | ||||
1 | Marte Pedersen | Hytteplan | 27:31 | |
2 | Line Haug Pedersen | Løpsklubben 1814 BIL | 29:20 | |
3 | Siv Karin Skei | NOTEAM | 37:16 | |
Kvinner35-39år | ||||
1 | Kristine Søby | NOTEAM | 37:59 | |
2 | Therese Flor | NOTEAM | 45:11 | |
Kvinner40-44år | ||||
1 | Rita Steinsvik | Kripos Bil | 31:28 | |
2 | Monica Sannerud | Raumnes & Årnes IL | 33:21 | |
3 | Monica Nyheim | Team Foss | 34:26 | |
4 | Monica Haukassveen | NOTEAM | 43:57 | |
Kvinner45-49år | ||||
1 | Toril Lysaker | Kripos Bil | 37:42 | |
2 | Heidi Kildal | NOTEAM | 38:18 | |
Kvinner50-54år | ||||
1 | Inger Thune | EVRY | 38:45 | |
2 | Hanne Byrbotten Martinsen | NOTEAM | 39:02 | |
3 | Frøydis Hallstensen Øyen | Romerike Runners Team | fullf. | |
Kvinner55-59år | ||||
1 | Mari-Anne Egge Ranheim | Romerike Runners Team | 43:01 | |
2 | Mette Tandberg | Privat | fullf. | |
2 | Kari Jensen | Romerike Runners Team | fullf. | |
Kvinner65-69år | ||||
1 | Kirsti M. Blomdal | Lørenskog kommune BIL | 55:51 | |
2 | Elisabeth Engø | Skedsmo kommune BIL | fullf. | |
Kvinner70-74år | ||||
1 | Wenche Alice Garsjø | Privat | fullf. | |
Kvinner75-79år | ||||
1 | Signy Henden Rustlie | Lørenskog FIL | 46:07 | |
Menn12-13år | ||||
1 | Njål Pedersen | Team Foss | 29:39 | |
2 | Andreas Espeseth | Lørenskog | 33:38 | |
Menn14-15år | ||||
1 | Kristian Kilde | Privat | 40:13 | |
Menn16-17år | ||||
1 | Emil Dahl | Elexia | 38:03 | |
Menn23-34år | ||||
1 | Vegard Ølstad | FIK Ren-Eng | 24:41 | |
2 | Eirik Rustad | BDO Romerike BIL | 25:15 | |
3 | Harald Aas | NOTEAM | 25:18 | |
4 | Simen Ellingsen Rustad | Romerike Ultraløperklubb | 25:50 | |
5 | Mats Emil Sand | Oppstad IL | 27:13 | |
6 | Knut Skovereng | No team | 29:10 | |
7 | Einar Hagen | No team | 31:06 | |
8 | Terje Gangås | Icebreakers | 32:00 | |
Menn35-39år | ||||
1 | Robert Hansen | Hytteplan | 25:43 | |
2 | Øistein Olsen | Lørenskog Friidrettslag | 26:48 | |
3 | Ole Morten Korsmo | Kongsvinger IL friidrett | 28:25 | |
4 | Ola Skage Sander | Ulanbator BB / Mårhundens venn | 29:47 | |
5 | Christian Andersen | Team Andersen | 33:01 | |
6 | Lars Ola Aunerud | Nets Active | 33:52 | |
7 | Bjørn Thomas Hultberg | Møller Bil Sandefjord | 37:59 | |
8 | Morten Vilbo Sørum | Raumar Orientering | 38:55 | |
Menn40-44år | ||||
1 | Knut-Morten Engen | Netromtunk | 27:47 | |
2 | Rune Holmen | Halmsås og Omegn Skilag | 28:52 | |
3 | Per Ivar Hoelsengen | Hvam IL | 29:26 | |
4 | Mattias Ahnoff | NOTEAM | 29:32 | |
5 | Tor Edvin Hoelsengen | Raumnes & Årnes IL | 29:59 | |
6 | Morten Buer | Lørenskog Friidrettslag | 30:15 | |
7 | Jon Knudsen | Høybråten & Stovner | 30:48 | |
8 | Vidar Fjelltun | Romerike Runners | 31:14 | |
9 | Andreas Christiensen | NOTEAM | 31:55 | |
10 | Steinar Wølner | No team | 32:09 | |
11 | Terje Fredriksen | Privat | 32:56 | |
12 | Espen Skrimstad | Storebrand Sport | 33:20 | |
13 | Tor Neset | NOTEAM | 33:52 | |
Menn45-49år | ||||
1 | Harald Furuseth | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 27:23 | |
2 | Geir Andersen | Autoforum Romerike | 27:30 | |
3 | Steinar Kilde | Privat | 29:58 | |
4 | Morten Gammelsæter | Oppegård IL | 30:33 | |
5 | Einar Karlsen | Romerike Runners | 31:43 | |
6 | Dag Frode Bjerke | NOTEAM | 31:58 | |
Menn50-54år | ||||
1 | Are Aarebrot | Kjelsås IL | 27:38 | |
2 | Oddbjørn Homstvedt | Borg FIL | 28:05 | |
3 | Wiggo Bowitz | Amende | 29:10 | |
4 | Steinar Lien | Oppegård IL | 29:50 | |
5 | Tor Ivar Hvam | Kløfta IL | 30:01 | |
6 | Børre Olsen | IL Driv | 30:19 | |
7 | Knut Ove Woldvik | Kløfta IL | 33:14 | |
8 | Kåre Chr. Olsen | A-K maskiner | 33:18 | |
9 | Øyvind Huse | NOTEAM | 34:09 | |
10 | Kåre Svensson | Uio BIL | 35:51 | |
11 | Rune Enger | NOTEAM | 44:07 | |
12 | Jan Ove Øyen | Romerike Runners Team | fullf. | |
Menn55-59år | ||||
1 | Sturla Trondsen | Ull/Kisa | 27:26 | |
2 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 BIL | 29:59 | |
3 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog - Høland Friidrettslag | 30:08 | |
4 | Torbjørn Torbjørnsen | Høybråten og Stovner IL | 32:02 | |
5 | Tor-Henning Lindhart | NOTEAM | 33:25 | |
6 | Knut Engen | Nes O-lag | 35:09 | |
7 | Ketil Stølen | Sintef | 35:19 | |
8 | Ove Aastorp | NOTEAM | 35:47 | |
9 | Åge Jensen | Romerike Runners Team | 35:57 | |
10 | Ole Solberg | NOTEAM | 36:14 | |
11 | Kjell Johansson | Oslo Sporveier | fullf. | |
11 | Modolv Ranheim | Romerike Runners Team | fullf. | |
Menn60-64år | ||||
1 | Christian Prestegård | IL Fanaråk/Kondis | 30:37 | |
2 | Geir Engesæter | Postnord | 31:19 | |
3 | Stein T Dahl | Implenia | 31:50 | |
4 | Arne Langseth | Aurskog - Høland Friidrettslag | 33:31 | |
5 | Marino Øien | BILpost | 35:29 | |
6 | Gunnar Andersen | Dynea Bil | 35:55 | |
7 | Per Johan Dulsrud | Romerike Runners Team | 37:55 | |
8 | Odd Gangås | Wombles | 41:31 | |
9 | Sigmund Jensen | Romerike Runners Team | fullf. | |
Menn65-69 | ||||
1 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 28:30 | |
2 | Arne Ingelsrud | Oslo Sporveier | 34:33 | |
3 | Vidar Sørum | Romerike Runners Team | 35:56 | |
4 | Finn Løkeberg | AHF | 37:44 | |
5 | Ole Melaas | HFIK | 38:23 | |
6 | Ole Jonny Sørensen | Hadeland Friidrettsklubb | 38:49 | |
7 | Widar Rognerud | Raumnes & Årnes IL | 38:58 | |
8 | Per Kirkerud | NOTEAM | 52:41 | |
9 | Joar Nielsen | NOTEAM | fullf. | |
9 | Asbjørn Ringstad | Lørenskog FIl | fullf. | |
Menn70-74år | ||||
1 | Kjell Jonhaugen | Nittedal IL | 31:12 | |
2 | Petter Kildal | Haga IF | 36:08 | |
3 | Arne Luke | Ull/Kisa Il Friidrett | fullf. | |
3 | Per Olav Anthonsen | Anklev Joggers | fullf. | |
Menn75-79år | ||||
1 | Henning Høgheim | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 41:16 | |
2 | Lyder Alnes | Lørenskog kommune BIL | 46:29 |
Neste løp:
8 km veiløp Bjørkelangen
Lørdag 3. januar kl 14:30
Lokal arr.: Aursjog-Høland FIL
ÏNNBYDELSE VINTERKARUSELLEN PÅ ROMERIKE 2014-2015
Samleside for løp på Romerike 2014
Her finner du link til innbydelse, resultater og reportasjer for løpene på Romerike i 2014
Tidligere samlesider:
2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005
Link til disse årsoversiktene finner du også øverst på Romerikesiden: http://www.kondis.no/romerike
Flere bilder fra Jessheim (foto: Olav Engen)
Vegard alene mot mål.
Robert Hansen løper inn til fjerde plass totalt og seier i M35-39.
Geit med varmt drikke etter målgang... Harald Aas ble nummer tre.
Simen Ellingsen Rustad kom i mål til femteplass.
Marte Pedersen løper inn til overlegen seier i kvinneklassen, rett bak Geir Andersen som ble nr 10 i herreklassen.
Spurtoppgjør mellom Wiggo Bowitz og Knut Skovereng, de fikk samme tid.
Rune Holmen ble nr 16 totalt og 2 i M45-49.
Ola Skage Sander ble nr 4 i M35-39.
Nytt spurtoppgjør, denne gangen med Tor Edvin Hoelsengen to sekunder foran Tor Ivar Hvam.
Rita Steinsvik ble nummer tre totalt i kvinneklassen, hun vant K40-44.
Broder'n til undertegnede i mål, Knut Engen ble nr 6 i M55-59.