Ingressbildet : Ungdomsmestrene Amanda Marie Frøysnes, Malin Edland og Camilla Ziesler
På forhånd var det varslet en skikkelig duell mellom Malin Edland og Karoline Dalland i 16 års klassen. Og da vi i tillegg fikk øye på råsterke Mathilde Myrvold som løper i 17-årsklassen var det bare å spenne fast setebeltet. Desverre var bare nevnte Mathilde på samling med rekruttlandslaget og tilskuer i dag.
Ikke uventet gikk Malin Edland rett i tet, men det skulle bli et år ynge Camilla Ziesler fra Sandnes som skulle komme å gi henne tøffest kamp i dag. Den lettbeinte 15-åringen holdt lenge følge med den et år eldre Larvik Turn løperen men måtte gi noen meter etter den tøffe passeringen gjennom skogen.
Karoline Dalland greide ikke å matche sin største konkurrent og Sørild løperen måtte således nøye seg med sølvet i j 16 år. Kristine Dommersnes fra Haugesund tok her bronsen.
Nevnte Camilla Ziesler hadde få problemer med å vinne j 15 år. Nærmest fulgte Josefine Tomine Eriksen fra Larvik mens bronsen gikk til Vilde Wåge Henriksen fra HIL.
Amanda Marie Frøysnes fra Sem vant eldste jenteklasse med Caroline Foss Høistad fra Ull/Kisa og Marianne Aske fra Skjalg på de øvrige medaljeplassene.
Jenter 15 år.
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1. | Camilla Ziesler | Sandnes IL | 07:23 |
2. | Josefine Tomine Eriksen | Larvik Turn og IF | 07:30 |
3. | Vilde Våge Henriksen | Haugesund IL | 07:33 |
4. | Sanne Njaastad | Sportsklubben Vidar | 07:37 |
5. | Emilie Hov Andreassen | Ullensaker/Kisa IL | 07:47 |
6. | Iris Sørbye Bore | IF Sturla | 07:53 |
7. | Malin Jenssen Lirhus | Skjalg IL | 07:57 |
8. | Margrethe Gjerde | Tyrving IL | 08:04 |
9. | Mina Lilleheier | Ås IL | 08:04 |
10. | Mathilde Jensen | Larvik Turn og IF | 08:10 |
11. | Siri Vestengen | Nittedal IL | 08:15 |
12. | Sirianne Carlsen Rymoen | Moss IL | 08:18 |
13. | Kamomilla Sunde | Brandbu IF | 09:16 |
DNS | Marianne Kure | Ås IL | |
DNS | Mari Robøle Lien | Hamar IL |
Pallen jenter 16 år
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1. | Malin Edland | Larvik Turn og IF | 07:08 |
2. | Karoline Daland | Sørild FIK | 07:30 |
3. | Kristine Lande Dommersnes | Haugesund IL | 07:35 |
4. | Maria Wiig | Skjalg IL | 07:37 |
5. | Ida Guldbrandsøy | Skjalg IL | 07:44 |
6. | Ingrid Nordbotten | Skjalg IL | 07:46 |
7. | Julie Flatner Hansen | Ullensaker/Kisa IL | 07:47 |
8. | Anine Lome | FIK Orion | 07:50 |
9. | Marie Eide Roalkvam | Skjalg IL | 07:54 |
10. | Lena Skaatan Vik | Haugesund IL | 07:57 |
11. | Marie Berg | Steinkjer Friidrettsklubb | 08:20 |
12. | Frida Kullerud | Varteig IL | 08:20 |
13. | Ingvild Wollebek | Ås IL | 08:27 |
14. | Marte Bergsland | Varteig IL | 09:21 |
DNS | Solveig Hernandez Vråle | IF Sturla |
Pallen jenter 17 år.
Plass | Navn | Klubb | Tid |
1. | Amanda Marie Grefstad Frøynes | Sem IF | 07:33 |
2. | Caroline Foss Høistad | Ullensaker/Kisa IL | 07:36 |
3. | Marianne Aske | Skjalg IL | 07:42 |
4. | Solveig Dyrdal | Selbu IL | 07:42 |
5. | Liv Nordengen | Ringerike Friidrettsklubb | 07:56 |
6. | Amalie Panman | IL Sandvin | 07:57 |
7. | Marie Løken Benedicte | IF Sturla | 08:05 |
8. | Eugenie Gulowsen | Nittedal IL | 08:52 |
9. | Eloïse Elisdotter Kask | Sportsklubben Vidar | 10:00 |
DNS | Kaja Lunde Ellingsen | Skjalg IL | |
DNS | Christine Sekkesæter | Skjalg IL |
Klart for første start under årets terreng NM kort løype.
Samtlige kommer seg greit ut.
Malin Edland tok som ventet teten
Karoline Dalland godt med i starten
Josefine Tomine Eriksen fra Larvik
Caroline Foss Høistad og Emilie Hov Andreassen
Marie Berg
Ingrid Nordbotten i ny drakt, representerer Skjalg nå. Her sammen med klubbveninne Ida Guldbrandsøy
Marie Eide Roaldkvam, også hun fra Skjalg.
Ingvild Wollebek fra Ås
Kamomilla Sunde fra Brandbu
Klar ledelse for Malin Edland
Suveren løping av ungjenten Camilla Ziesler
Karoline Dalland.
Malin Edland med full kontroll på gullet i j 16 år
Camilla Ziesler vinner j 15 år
Ikke like god kontroll for Karoline Dalland, men både nevnte Dalland og Josefine T. Eriksen tar hver sin sølv
Amanda Marie Grefstad Frøysnes (48) tar gullet i j 17 år, Vilde Våge Henriksen bronse i j 15 år
Kristine L. Dommersnes fra HIL tar bronse i j 15 år, Karoline Foss Høistad (45) fra Ull/Kisa tar sølv i j 17 år
Maria Wiig må nøye seg med 4.plass i j 16 år
Marianne Aske sikrer bronsen
Skjalgduoen Ida Gulbrandsøy og Ingrid Nordbotn
Emilie Hov Andreassen og Julia Flatner Hansen, begge Ull/Kisa
Anine Lome fra Orion
Iris Sørby Bore fra Sturla
Liv Nordengen fra Ringerike FIK
Margrethe Gjerde og Mina Lilleheier
Jentene har tatt ut alt.
Fornøyd Kåre Osnes med HIL jentene sin innstas, to bronser og en 10.plass.