Kondismedlem Sponset innhold
Tuterud_for_start

Millenniets største felt i Gå-Joggen på Koigen

Vi må tilbake til 1900-tallet for å finne større deltakelse i aktive klasser i Gå-Joggen enn da 82 stilte seg opp bak startstreken på idyliske Koigen på Hamar onsdag.

SE 70 BILDER FRA GÅ-JOGGEN 2. LØP (Foto: Finn-Magne Nybrenna/Rolf Bakken)

I tillegg til rekordmange aktive, i alle fall i nyere tid, var det 96 trimmere som gjennomførte en eller to runder i den lettløpte løypa på både asfalt og sti. Været var ikke veldig vårlig, men med ti grader var løpsforholdene ganske optimale for de mange som ville ha en real test på kapasiteten helt i starten av sesongen. 

Det aller mest positive i tillegg til den store oppslutningen om de to første løpene i årets karusell, er den økende ungdommelige andelen. Denne uka var klasse 16-19 år den klart største på kvinnesiden, og det var også denne jentegjengen som var klart raskeste på kort løype.

Blant herrene var den aldersmessige fordelingen som vanlig med hovedtyngden i 50-årene med 18 løpere i de to fem-årsklassene mellom 50 og 60 år. 

Etter en ukes pause i påsken går det nå slag i slag med løp hver eneste onsdag (med unntak av 17. mai) fut juni måned. Kommende onsdag 26.  april er det nye muligheter for å få en "Kinderegg-opplevelse" i Alf Prøysen-land på Rudshøgda. Da er du garantert både mosjon/konkurranse, naturopplevelse og sosialt samvær på en gang! 

Samleside for Gå-Joggen

Kondis/Rolf Bakken
Strekk i feltet etter 400 meter med Kristoffer Petersen Skonnord i tet foran Simen Syversen, Johan Edin, Ola Korbøl, Espen Almlid og Ida Gjermundshaug Pedersen. (Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Kondis/Rolf Bakken
Even Antonsen leder an i neste pulje. 
(Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Kondis/Rolf Bakken
Et herlig syn på Koigen: Lang, lang rekke med Arild Dahl og Mille Eide Nyhus først. 
(Foto: Finn-Magne Nybrenna)
Kondis/Rolf Bakken
Mari Robøle Lien var først i mål etter en runde på 2,5 km på 9.13, ti sekunder foran Ida Benjaminsen som skimtes i hvitt i bakgrunnen. 
(Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Kondis/Rolf Bakken
Ola Korbøl tok sin andre strake seier i Gå-Joggen i år med 16.19 på den (litt snaue) 5 km. 
(Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Kondis/Rolf Bakken
Kristoffer Petersen Skonnord ble andremann 43 sekunder bak. (Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Kondis/Rolf Bakken
Johan Edin "kollar" tiden som ble 17.15 - dagens 3. beste.
(Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Kondis/Rolf Bakken
Espen Almlid kjempet seg inn som 4. mann på 17.27. 
(Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Kondis/Rolf Bakken
Ida Gjermundshaug Pedersen var som i 1. løp klart best av damene med 17.58. 
(Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Kondis/Rolf Bakken
Ikke noe å si på innsatsen til 15-åringen Simen Olsen Kirkevik som kjempet seg inn på 18.42 . 

(Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Kondis/Rolf Bakken
Kamp helt til målstreken mellom Mads Novik Nilsen (til høyre) og Erik Persheim. (Foto: Finn-Magne Nybrenna) 

Kondis/Rolf Bakken
Marthe Kristine Hafsahl Karset holdt unna for Jon Marius Ophus og Tor Eivind Frøen. 
(Foto: Finn-Magne Nybrenna)

Kondis/Rolf Bakken
Anders Holmberg blir dirigert inn i målslusa etter sin 5 km.


Kondis/Rolf Bakken
Det var mange freske spurtdueller på Koigen som her mellom Ronny Bohrmann og Kaja Helstad. 

 

Resultater fra Gå-Joggen 19.04.2017:
 
Damer kort løype – 2,5 km:
12-15år:
1)   Mille Eide Nyhus           Hamar IL             09.53
2)   Ane Kjærnes                Hamar IL             11.17
16-19år:
1)   Mari Robøle Lien           Hamar SK             09.13
2)   Ida Benjaminsen            Mjøsski              09.23
3)   Karen Amalie Nordseth      Gjøvik FIK           09.52
4)   Ada Eide Longva            Ottestad IL          10.11
5)   Hanne Nilsen               Mjøsski              10.30
6)   Emilie ?                   Brumunddal           11.11
7)   Åsta S.Kielland            Hamar SK             11.16
45-49år:
1)   Ingrid Robøle              Hamar SK             11.12
50-54år:
1)   Heidi Syverstad            Statens Hus BIL      11.28
65-69år:
1)   Margrethe Bergaust         Veldre               17.31
70-74år:
1)   Oddbjørg Haakensveen       Veldre friidrett     12.15

Herrer kort løype – 2,5 km:
35-39år:
1)   Kristian Trøland           Team Fønix           11.42
55-59år:
1)   Henning Holter Christensen Hamar SK             11.15
2)   Jon S.Kielland             Furnes               11.39
60-64år:
1)   Rune Lysbakken             Stange SK            11.52
2)   Knut Ivar Aasen            Elverum Kommune      13.12
65-69år:
1)   Per Rosenborg              Krokryggen IL        15.24
70-74år:
1)   Steinar Fløt               Krokryggen IL        15.26

Damer lang løype – 5,0 km:
20-24år:
1)   Heidi Syversen             Stange Kommune       24.18
25-29år:
1)   Ida Gjermundshaug Pedersen                      17.58
2)   Eli Gjermundshaug Pedersen Asko BIL             18.59
3)   Unni Øygard                Løten OL             27.56
30-34år:
1)   Marthe K. H. Karset        Vang SLF             18.56
40-44år:
1)   Esther Innselset           Team Fjelluft        19.32
50-54år:
1)   Anne-Guri Jevne            Hamar OK             21.37
2)   Kaja Helstad                                    23.37
3)   Bente Langøigjelten        Hamar SK             24.11
4)   Anne Marie Stenberg        Hamar IL             24.45

Herrer lang løype – 5,0 km:
12-15år:
1)   Simen Olsen Kirkevik       Ottestad Ski         18.42
16-19år:
1)   Simen Syversen             Hamar SK             17.40
2)   Lars-Haakon Kvernvolden    Ottestad Ski         19.47
20-24år:
1)   Kristoffer P. Skonnord     Forsvaret            17.02
2)   Marius Karlsen             Team Jasport         19.23
3)   Mathias Petersen Skonnord                       20.00
25-29år:
1)   Ola Korbøl                 Mosvik Friidrett     16.19
2)   Erik Persheim              MMB                  18.45
3)   Jon Marius Ophus           Nybygda IL           18.57
4)   Andreas Eriksen            Espern               23.05
30-34år:
1)   Johan Edin                 IFK Mora SK          17.15
2)   Even Antonsen              Åsa IL               18.17
3)   Mads Novik Nilsen          Hamar SK             18.43
4)   Robert Røsten              Atea                 20.13
5)   Marius Westerhaug          Espern               22.57
35-39år:
1)   Espen Almlid               Hamar SK             17.27
2)   Håvard Ellefsen                                 18.15
3)   Arild Dahl                 Team Fønix           19.51
4)   Frank Lundsbakken          Lundsbakken Elektro  21.28
5)   Tor Kåre Andersen          Sløyfa               21.53
6)   Trond Busterud                                  33.37
40-44år:
1)   Jo Reistad                                      18.30
2)   Øystein Thune                                   19.31
3)   Thomas Pedersen            Team Fønix           19.34
4)   Kjell Langeteig            Vetlefjorden IL      20.34
5)   Morten Strandsveen         Team Fønix           21.03
6)   Ronny Bohrmann             Team Innit           23.32
45-49år:
1)   Jan Erik Mathiassen        Ottestad             19.00
2)   Jonny Trontveit            VSF                  19.04
3)   Tommy Mikkelsen            Team Fønix           20.06
50-54år:
1)   Tor Eivind Frøen                                18.58
2)   Jan Hovde                  Asko                 19.14
3)   Jon Storsveen              Ottestad             19.17
4)   Reidar Seim                Albaran BIL          19.42
5)   Kai Normann Johansen       Konica Minolta       20.57
6)   Tor Anders Elfstedt        Stange Energi        21.22
7)   Morten Moen                Hamar SK             22.12
8)   Per Bjørnstad              Team Fønix           22.30
9)   Birger Wernberg            Ottestad Ski         22.49
55-59år:
1)   Robert Tørudstad           Nybygda              20.02
2)   Per Erik Fosheim           Hamar SK             20.17
3)   Rolf Bakken                FIK Orion            21.00
4)   Tommy Skårholen            Sparebank 1          21.10
5)   Edvin Elisenberg           Elisenberg El-inst.  21.58
6)   Per Martinsen              NSB                  22.17
7)   Anders Holmberg            Skar G-sport         22.34
8)   Kjell Skarpnord            Mjøsski              23.16
9)   Jan-Petter Engelund        Hamar Post           23.55
60-64år:
1)   Ole Kjøs                   Vang SLF             22.09
2)   Sindre Jordet              Stange Kommune       22.44
70-74år:
1)   Ole Peter Bergaust         Veldre               21.30
2)   Kjell Aspebakken           Telenor Lillehammer  24.16